18350 baterija

Če imate težave z e-cig, modom, atomizerjem vprašajte tukaj in konzilij vam bo svetoval po najboljših močeh

18350 baterija

OdgovorNapisal/-a quest » 29 Sep 2014, 22:47

Kot rečeno problem z EH 18350 800 mAh, 3.7 baterijo. Stara 4 mesece rabljena malo.

Enkrat sem jo ponesreči dal v kuršlus-kratki stik. Segrela se je na cca. 40 stopinj.
Od takrat problemi. Na Luc4 polnilcu kaže da je polna ampak jo vstavim in malo pomežikne pa spet nič in tako eno minuto mežika potem pa polnilec začne prikazovati voltažo in napolnjenost. Z multimetrom lahko izmerim kadarkoli enako vrednost kot polnilec. Jo vstavim v mechmod in stisnem in nič ne da od sebe.
Nekako proizvaja napetost impulzno.

Rešitev, da mi hiša ne zgori VRŽ STRAN in to TAKOJ!

Kakšno mnenje drugačno od mojega?
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 30 Sep 2014, 22:58

Lithium, Li-Po so nasploh najbolj nestabilne baterije. Ob napaki lahko proizvede veliko plina zaradi notranje kemične reakcije, pri nekaterih pride do samovžiga.
Odvrženo baterijo nikoli ne shranjujte nekje na polici ali blizu kakšnih predmetov, ki lahko zagorijo.
Pravtako ne v tesno zaprti posodi, saj jo lahko zaradi pritiska, ki ga naredi pokvarjena baterija, raznese.

Nekateri elektroniki, modelarji odslužene baterije spraznijo, jih prepičijo z žebljem čez sredino in jih dajo namakati v soleno vodo. Le tako so potem kot odslužene varne za skladiščenje.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 02 Okt 2014, 00:08

Če je to ta baterija
http://www.hoosierecig.com/EH-18350-800mAh-IMR-batteries-flat-top_p_417.html

Je to LiMn oz. Litijevo manganska baterija.
Tu pravijo da je varnejša kot Litijevo ionska - IMR sestava jo uvršča
med varne baterije....tako da po moje zaradi enega shorta lih ne bi smela krepat.

Meni so že parkrat shortale/bile v stiku za moment IMR Efest 1600mAh, Panasonic NCR18650PF - segrele so se na cca 40-50 stopinj na otip, še bolj pa se je segrelo stikalo na mech modu.Napetost jim je v trenutku padla z 4V na 3,5V - s strahospoštovanjem sem jih dal na Nitecore polnilec in jih pozorno opazoval med polnjenjem. Ko so se napolnile so delale BP - sedaj niti ne vem katere izmed ostalih so bile. S tem sem jim verjetno za par ciklov skrajšal življenjsko dobo in to je to...

Čudno mi je da ti na multimetru kažejo napetost - probaj še kakšno drugo breme obesit gor (lučko, vent...kar maš pri roki. Da bi delale "Impulzno" oz verjetno misliš pulzno - ta bi bila nova....Sprobaj in če ne dela - eko kanta
:o
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 02 Okt 2014, 10:03

Baterija je tale
http://mtmstore.eu/baterija-eh-18350-800-mah-3-7/#

Je že v kanti. Sem breme gor obesil in se je sesedla na skoraj 0 Volt.
Vstavim v polnilec in se je nekaj časa obnašala je ni pa je pa je ni. Ko je štartalo polnenje je bila polna v cca 5 min.

Skratka šla je v KANTO. Ne bom raskiral z nekaj kar ne deluje po predpisih.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times


Vrni se na Problemi in rešitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron