Alergija na PG

Vplivi vejpanja na zdravje in morebitne težave,raziskave o e-tekočinah in opremi, mnenja insiderjev in outsiderjev iz sveta e-cig

Alergija na PG

OdgovorNapisal/-a fortitudo » 15 Okt 2014, 12:29

No, odpiram novo temo, ker me je očitno doletelo.

Tole bom zapisala za slučaj, če bo še kdaj kdo drug doživljal podobne muke, da se ne bo ustrašil, kot sem se (skoraj) jaz. Kake tri mesece me je v ustih vse peklo, občasno otekalo, najhuje je bilo pa to, da se je vse (sluznica, ustnice) tudi lupilo. In to vsak dan znova vse. Po številnih poskusih eliminacije hrane, pijače in podobnih zadev, ki "vstopajo" tam čez in številnih teorijah sem končno ugotovila, da gre čisto enostavno za PG. V tem tednu sem iz uporabe odstranila PG/VG tekočine. Zdaj imam par tekočin na VG bazi in lahko rečem da je skoraj že čisto ok (no, itak je nekaj PG-ja noter ampak očitno je dosti zanemarljivo, da mi ne dela problemov). Po treh mesecih mučenja moram rečt, da sem presrečna. Mogoče je malo, malo še opazit, ampak je vsak dan bolje. Menda se itak ta tkiva v celoti obnovijo vsak teden in komaj čakam, da mine še preostanek tega tedna, pa da vidim kako bo. Nekoliko me sicer čudi vse skupaj, saj prvih pol leta vejpanja ni bilo nekih problemov, potem pa se je začelo slabšati ampak hej: človek zgleda doživi vse živo.

Med samoeksperimentiranjem s hrano, pijačo, zobno pasto in vejpanjem sem našla še nekoga, ki je kratko in jedrnato opisal zelo podobne probleme: http://www.e-cigarette-forum.com/forum/new-members-forum/391469-good-vg-juice-vendors.html

No, če bo še naprej takole ok, ne bo treba niti eksperimenta z analognimi čiki, ki je bil tudi predviden, ampak bom raje naredila kak prednovoletni nakup v smeri naprednejše opreme in se mogoče lotila še domačega VG-janja :lol:

Res ne bi bilo fajn po toliko časa spet "propušit", še sploh zdaj, ko se bližajo mrzli dnevi ne.
RANDOM_AVATAR
fortitudo
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 10 Jun 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 16 Okt 2014, 00:02

No, samo da si odkrila kaj ne štima. :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 16 Okt 2014, 08:23

Podobno se je dogajalo meni.

Pekoč občutek v ustih, slabo počutje po večernem vejpanju ob rač., občutljivo grlo.
Za PG sem že bral, ko sem pričel vejpat in sem namerno iskal bolj VG tekočine s katerimi so te težave pojenile.
Sedaj imam 30% PG-ja v DIY tekočini in bom verjetno moral preiti na čisti VG glede na tvojo izkušnjo. Saj sam še opažam pekoč občutek ob jutranjih potegih in mimobežna občultjivost grla, ki pa je zadnje čase bolj zaradi prehlada.

Bom videl opažanja čez pol leta ali več preden porabim namešano VG/PG bazo.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a smoukar » 19 Okt 2014, 09:20

Sem prebral od vaju in zna bit da sem na isti poti k vidva. Tri dni že mirno brez cigareta in s e-cig bom akamot zdržal. Sam ta čuden, suh občutek v grlu je smotan. Kot da kadim mehke Boss. Upam, da je to sam začetniško, ker res ne bi več cigareta pokadil. Hec je, da sem še 60 mg naročil od istega proizvajalca hehe. Ima pa 49/49 VP/GP.
RANDOM_AVATAR
smoukar
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 18 Okt 2014, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 19 Okt 2014, 13:22

Suh občutek v grlu, ustih je zaradi dehidracije, ki jo povzroči PG in VG. Pij malo več tekočine.

To moramo vzeti v zakup vsi vejperji.

Razmerje kot ga imaš je super za začetek. Za experiment pa lahko greš z VG višje. Boš videl, da je z več VG vse bolj blago in se ti bo zdelo premalo močno. Se pa navadiš hitro.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 19 Okt 2014, 13:55

Smoukar - pozdravljen
Slika

- mogoče bi se predstavil v rubriki
"Člani se predstavijo"
http://slo-vaper.mojforum.si/slo-vaper-forum-14.html

in napisal kakšno opremo uporabljaš da bo bolj jasno glede nasvetov in tega...

Zdaj pa tako na splošno:

- Pri uporabi e-cig/vejpanju je potrebno uživati DOSTI TEKOČINE. Ker para dejansko suši sluznice (večinsko PG e-tekočine bolj kot VG e-tekočine). Voda,čaji,sokovi - kdaj pa kdaj kakšno pivce ali vince :lol:
-ampak dejansko voda in njeni derivati...
Posebej na začetku ko smo nehali kaditi in začeli vejpati ter posegamo mnogo več po e-cig zaradi stresa ob prenehanju škodljive razvade :D

Ustna higiena je pri vejpanju zelo pomembna - pa četudi se to sliši kot teženje medicinske sestre pri zobarju.Pranje zob, dlesni in da - tudi jezika
:shock: s posebno zobno ščetko (tako tudi ohranjamo taste buds(brbončice) v formi - pripravljene za nove okuse.
Tudi vzdrževanje higiene/čistoče e-cig opreme. Alkoholni robčki za 50 centov za brisanje drip tipov/ustnikov, tedensko pranje tankov se nam hitro
obrestuje. Silikonski pokrovčki za pokrit ustnik pri prenašanju je tudi zelo dobra zadeva.

Potem je tukaj razmerje VG/PG. Tukaj mora vsak sam raziskati kaj mu odgovarja.Opozoril bi še na arome v e-tekočinah. Pri zelo aromatičnih in slastnih e-tekočinah, ki so sestavljene lahko tudi iz 15-20 različnih arom - je mo?na intoleranca do katere arome ali do katere od sestavih te arome.

Sam bi v takem primeru preizkusil vejpati čisto bazo. Izberemo si bazo priznanega proizvajalca nikotinske stopnje kot jo sicer uporabljamo in razmerje PG/VG ali samo VG.Pri 100% VG bazi je potrebno še preveriti ali naša oprema omogoča oz. je optimizirana za VG e-tekočine. Ko zvejpamo par tankov čiste baze - vemo pri čem smo. Iz preostanka baze si z aromami pripravimo svojo e-tekočino tako da ni izgube.

Za konec še o opremi - predvsem atomizerjih. Niso vsi enaki - nekateri so iz jekla food grade (primerni za pripravo hrane) :D , nekateri iz kromirane medenine - predvsem so pomembne uparjevalne komore, kjer se razvijajo visoke temperature pri uparjanju e-tekočine - in ne - ni vseeno v kakšnem "okolju" se le-te uparjajo.

Panoga je mlada in se razvija zelo hitro.Ta in ostali forumi je poskus da sledimo in se informiramo o svetu e-cig.Informacij je mnogo in mnoge so si med seboj nasprotujoče.Zato je debata o teh stvareh na mestu.

Berite nas še naprej - in prispevajte svoje izkušnje in znanje :lol:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na E-cigareta in zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron