Kaj kupiti kot začetnik?

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

OdgovorNapisal/-a k2b » 26 Okt 2014, 17:45

1.Fasttech - cca 2-3 tedne
2.Komplet je zelo spodoben za začetnika.S poljske hodijo zadeve cca +- 1 teden
3.Imaš v CE ugodno ravno tak komplet - glej oglas na sosednjem forumu:
http://slo-vape.si/viewtopic.php?f=24&t=1538
Jst bi na tvojem mestu šel to vzet - maš takoj :D

Pol boš že naročal iz belega sveta.... :lol:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 26 Okt 2014, 18:54

:lol:
Že letim iskat. Naročilo na Ft-ju preklicano.
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 28 Okt 2014, 14:33

Še eno vprašanje imam.
Če sem kadil čike z 6 mg nikotina, kakno vsebnost nikotina mora imeti tekočina?

Hvala in lp iz Celja.

Tilen
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Okt 2014, 20:27

Jst bi probal s 6 mg pa z 9 mg - po 10 ml vsake pa pol vidiš kaj ti zadošča.

Lp
k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a mateb » 29 Okt 2014, 00:32

Verjetno si mislil 0,6mg. :wink:

Podatek na škatlici cigaret pove, koliko nikotina bo telo absorbiralo pri 1 pokajeni cigareti. Torej, ko skadiš 1 cigareto, telo prejme 0,6mg nikotina.

1 škatlica: 0,6 mg * 20 = 12mg

Če predpostavimo, da je 1 ml enakovredno 1 škatlici cigaret, to pomeni, da je zate primerna 12mg tekočina. Pri tekočinah označba 12mg pomeni, da je v 1ml tekočine 12mg nikotina.

Je pa to zelo poenostavljena razlaga, ki ni najbolj točna. Problem je namreč v tem, da pri elektronski cigareti ne vemo, koliko nikotina se absorbira v telo. Pri navadnih cigaretah se ga absorbira okoli 10%. 1 cigaret vsebuje torej 10X več nikotina, kot je napisano na škatlici cigaret.

Poleg tega pa pri absorbaciji nikotina igra ključno vlogo oprema. Medtem, ko na eni napravi lahko brez problema uporabljam 18mg tekočino, mi je pri kakšni drugi, bolj napredni 6mg preveč.

Težko je govoriti tudi o tem, koliko ml tekočine je enako škatlici cigaret. Vse je odvisno od opreme, nikotinske jakosti in načina uporabe. Jaz sem prej pokadil 1 škatlico cigaret na dan, sedaj pa porabim 3-4ml na dan. Kdo drug je prej pokadil 2 škatlici cigaret zdaj pa porabi 1ml na dan. Poraba se uglavnem od človeka do človeka precej razlikuje.

Nasvet 1 (za standardno opremo):
6mg - če kadiš super light cigarete (npr: West blue)
12mg - če kadiš light cigarete (npr: West silver, Marlboro gold)
18mg - če kadiš močnejše (npr: Marlboro Red)

Nasvet 2:
Poslušaj svoje telo, kaj ti pravi. Če boš vzel 6mg in ti bodo hodili cigareti po glavi, potem uporabljaš tekočino z premalo nikotina. Če se ti bo malo zavrtelo in boš malo omotičen, uporabljaš tekočino s preveč nikotina. Če bo pa vse normalno, bo pa glih prav. :wink:
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Okt 2014, 01:21

Poslušaj @mateb-ja :D

Jst skušam delovat vzgojno in te že odvajam/zmanjšujem nikotin.:lol:

Je pa vse odvisno od opreme (atomizerjev) - boljši izkoristek kot imajo - bolj se nikotin "distribuira" v organizem .

Če se boš "nalival" s premočnim % boš zvečer mel mal NIC BUZZ-a - nikotinske omotice - če boš pa prešvoh % paril boš pa kar naprej vlekel.
Neko razumno ravnovesje je za doseč in potem - po moje - bolj furat na okusih/aromah kot na nikotinu.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 29 Okt 2014, 09:39

@k2b: Najlepša hvala za usmeritev na oni oglas.
@mateb: sej sem prav napisal 6 mg, ampak to je cifra za katran, cepec jst.
Obema hvala za nasvete!
Še dobro, da imam eno na pol pokurjeno škatlo čikov, da sem lahko pogledal.
V resnisi je 0,4 mg nikotina.
Zdaj imam 0,6 mg tekočino pa bom ostal kr na tej za nekaj časa. Upam, da bom postopoma začel spuščati miligrame. Drugače pa vprašanj kar ne zmanjka.
Imam Protank mini 3 in Aerotank. V oba gre enaka tuljava. Kaj je bolje, 1,8 ohm ali 2,00 ohm? A je res potrebno enkrat na teden menjati tuljave? Kako pa vem kdaj mi je tuljavo neslo? Imam še kakih 10 ml Snake oil-a, sicer je 12 mg, ali ipak, ni slab. Rok uporabnosti ima do novembra 2014. Ali se lahko ta rok prekorači, ali pa je bolje zliti stran?
Zdaj pa menda to vse.
Še enkrat hvala pa lp!

tilen
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Okt 2014, 16:02

1.Kar se Snake Oila tiče - če ne opaziš razlike v okusu ti kar komot porabi do konca.Datum ki je naveden na etiketi je tam zato ker je zakonsko obvezen za proizvajalca (določen datum od datuma proizvodnje).
Zdaj - če bi šlo za leto in več prete?en datum bi bilo drugo. Tako pa - saj še sploh ni november 2014 :D

2.Tuljave za PT3 mini/Aerotank lahko po uporabi dobro spereš pod vročo vodo ali namočiš v alkoholu in potem spereš.
Če imaš stari tip tuljav
Slika
lahko tudi potem ko si jih spral spuliš dol zgornji del(dimnik) - pri ta krajši varianti gre malo težje ampak gre in narediš DRY BURN tuljave - pulzno pritiskaš gumb na bateriji v 3-5 sec intervalih da tuljava zažari - to narediš parkrat in spihaš tuljavo ostankov e-tekočine.Potem lahko še 1X spereš, dobro otreseš in lahko še malo posušiš s fenom ter nato priviješ tuljavo nazaj.

Pri novem tipu tuljav gre to malo težje -
Slika
Tu imaš en video kako se to dela če se ti bo dalo.
http://www.youtube.com/watch?v=nNGBpdLvUwk

Sicer se pa glave menja oz.čisti ko opaziš spremenjene lastnosti vejpanja (manj izrazit oz.zažgan okus, manj pare...)
Po mojih izkušnjah se da glavo oprati in DB ene 3-4X potem je pa zrela za zamenjavo ali previjanje.
Če se boš tega naučil (previjanja glav) boš zmagal :D

Hint - tu nekdo poceni prodaja glave za tvoj atomizer (novi tip glav)
http://slo-vape.si/viewtopic.php?f=24&t=1544
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 29 Okt 2014, 17:50

@k2b: Hvala za prijaznost. Res.
Oni oglas sem pa že videl in tudi 5 glav kupil. K sreči je fant v Celju v službi in sva se dobila. Ful prijazen.
Zdej še sam neki tekočin nakupim pa kak tank pa sem ga zmagal.
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tomvai » 29 Okt 2014, 20:39

Pri datumu tekočin je tako, da načeloma to niso snovi ki bi se pokvarile v smislu da bi ratale škodlive oz. zanič(npr. skisan mlek al pa stara jajca :D). Edina zadeva, ki jo je fajn imeti v mislih je to da s časoma vse te tekočine vežejo nase vlago in posledično ne delajo več tako dobre pare. Pri prednapolnjenih polnilih folk potem misli da so se posušile medtem ko so se v bistvu sam zafilale z vlago :).

Ti pa lahko tudi iz prve roke povem kako je s tekočinami/polnili ki imajo pretečen rok trajanja: ko smo naredili prvo naročilo in nismo imeli pojma kateri okus bo šel dobro in kateri ne, sploh na začetku ko še noben bog ne ve zate, se nam je po enem letu nabralo kar nekaj kartuš, ki so jim potekli roki trajanja in smo jih potem prodali 40% ceneje. No od vseh teh paketov pa jih je bilo zihr ene 100 kom. se je zgodilo samo en primer ko nam je uporabnik sporočil, da so pa polnila res ful malo zdržala(pa še to so bila to polnila, ki so imela rok trajanja potečen za več kot pol leta). Je pa res da smo vsem razložli da obstaja možnost da polnila trajajo manj časa kot običajno. Ampak po mojih izkušnjah mora biti tekočina/polnilo res ornk potečen da se pozna.

Zelo pomembno pri etekočinah je tudi shranjevanje, če imaš slabo zaprto stekleničko se bo vlaga hitreje absorbirala pa tudi aroma tekočine bo s časoma verjetno oslabela. Tako da ni vse sam v roku trajanja, pomembno je tudi kako in kje tekočine shranjuješ. Najboljše je da so na temnem mestu, pri sobni temperaturi lahko pa tudi nizje(ni ti pa treba jih lih dajat v zmrzovalnik, čeprav poznam folk, ki dela tudi to...). Pod takšnimi pogoji ti bodo držale še zelo dolgo časa, tudi po tem ko je rok trajanja že zdavnej potekel :wink:

Glede na sestavo tekočine pa lahko nekatere s časoma tudi potemnijo, bral sem tudi o tem da so se nekaterim uporabnikom naredile tudi usedline vendar sam v 2eh letih odkar prodajamo robo takšnega primera še nisem zasledil.

AMPAK če ti bo neka tekočina kul težav s staro robo itaq ne boš imel, ker boš sprotoma vse porabil(razen če si ne boš delal letne zaloge :wink:). Tisto kar ti ne bo kul pa zamenjaj s kom na forumu ali pa prodaj na malih oglasih :wink:.

Vape on!
RANDOM_AVATAR
tomvai
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04 Feb 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Prejšnja

Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron