Predlogi - kako naprej

Predlogi - kako naprej

OdgovorNapisal/-a k2b » 12 Jan 2014, 01:04

Prebral sem v drugi temi "Kako se je začelo" - kjer žal odgovori niso možni - o začetku ideje o slovenskem vaperskem forumu, pa se mi je zdelo malo pretirano tisto o obiskih IP-jev z gov.si.Mislim, da je še vedno dosti naših javnih uslužbencev premalo obremenjenih in veselo nabijajo po raznih forumih v službenem času. V okolju, kjer živim so šefi celo naročili upravljalcu omrežja upravne enote, naj blokira lokalno priljubljeni forum za dostop s službenih računalnikov...tako da kar pogumno!
Mislim - nikoli nisem gledal na te zadeve tako da so neki subjekti, ki zavirajo razvoj vapanja v SLO v luči teorij zarote....mogoče smo samo preveliki individualisti...in seveda Big Tobacco lobi je gotovo močnejše kot par vaperjev.

Sam sem imel vedno ko sem prišel v kak lokal in vprašal, če lahko kadim el-cig pozitivno izkušnjo, ponavadi so me kelnarce spraševale kje se to dobi in če res deluje pa to pa da one bi tudi če bi blo to bolj razširjeno.
Slovenci smo pač čredna bitja - uvalit kakšni javni osebnosti el-cig pa jih bo takoj par sto za to.

aja...predlogi :)-

1.Dobit nekoga za hostanje foruma na malo višjem nivoju.Mislim, da je en z UKVapers ponujal za začetek zastonj hostanje pol pa za 40 GBP letno.In nekoga, ki nam oblikovno in tehnično to malo bolj upedena (valjda je kak vaper bolj podkovan)

2.Vseeno pritegnit SLO trgovce z opremo za el-cig, jim dodelit svoj oddelek foruma, kjer lahko predstavijo svoje izdelke, obveščajo o raznih akcijah, uporabniki pa to potem komentiramo.Reklama v obliki pasice najmanj od 5 prodajalcev ali več lahko prinese EUR-e za hostanje...lahko jih pa zberemo tudi sami seveda.
POMEMBNO -> ne preferira se nobenega prodajalca - naj mnenja uporabnikov naredijo svoje. Status VENDOR/Prodajalec je pod statusom admina in moderatorja.

3.Vpis foruma v vse iskalne bote - pod vsemi možnimi tagi...saj na tem se dela berem

4.Rubrika KAKO ZAČETI za nasvete za prvi kit opreme za tiste ki mislijo poskusiti z e-cigareto.Če jim ne svetujemo ostali vaperji jih nategnejo trgovci in po za?etnem navdušenju nad vapanjem se marsikateri vrne nazaj k anlogni zaradi slabe prve izkušnje.

5.Slike, slike in še 1x slike opreme uporabnikov foruma, nasveti, ki si jih izmenjujemo.
Navodila in izkušnje okoli optimiziranja in vzdrževanja opreme, izmenjava mnenj o raznih e-juicih ipd...

Ok, dovolj sem nasul - zanimajo me tudi predlogi drugih pa da malo podebatiramo.

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a aya0aya » 12 Jan 2014, 20:56

Najlepša hvala za predloge!

Recimo, da je tole poskusna verzija, da se vidi, kako bodo stvari potekale, nimam pa nobenih težav s plačljivim gostovanjem in optimizacijo v prihodnosti, če bo zalaufalo. Nekih pasic prodajalcev ravno ni treba, saj se da tudi brez tega. S tem bi se samo preferiralo nekatere prodajalce, ravno tega pa nočemo.

Prodajalci seveda lahko že zdaj predstavijo svoje izdelke v oddelku "Kje kupiti", lahko pa tudi prosijo za svojo temo, ni ovir za to.

Za vse ostalo pa - bomo poskušali izboljšati v bližnji prihodnosti.
RANDOM_AVATAR
aya0aya
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 01 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tomvai » 04 Feb 2014, 20:05

Se dva predloga/nasveta z moje strani:

1. a bi se dalo izklopiti tele oglase v samem besedilu postov. Osebno so mi zelo moteči, pa ne toliko zaradi tega ker so oglasi, ampak ker niso čisto nič povezani z vsebino postov. Običajno ko je na neki besedi link uporabnik pričakuje da bo dobil neko dodatno vsebino povezano s postom v forumu, tukaj pa npr. npr. nekdo piše o začetnih paketih za elektronske cigarete in pol je beseda paket povezava in ko kliknes oz. gres z misko cez imas reklamo za fidimed tablete :lol:

Zdej gelde na to da je oglaševanje elektronskih cigaret pri nas prepovedano, bi sam to izključil ker je zadeva iz stališča uporabniške izkušnje zgolj distrakcija in lahko marsikoga odvrne od pisanja oz. branja na forumu. Če so reklame tukaj zaradi placevanja hostinga, vam lahko tukaj tudi sam pomagam.

2. iz osebnih izkušenj ko sem še sam začel in vodil forum, bi toplo priporočal da je v začetnih fazah ko nas je tukaj še zelo malo aktivnih uporabnikov probamo imeti forum s cčim manj deli. Veliko bolje je imeti na začetku en sam del foruma z 2-3 rubrikami pa da je tam neko solidno stevilo tem, kot npr. 5 delov z pa v vsekem po 5 rubrik pa vsemi napol praznimi. Iz stalisca novega obiskovalca bistveno forum, ki ima en del, pa tam notri 30 aktivnih tem bisveno bolj privlačen/živ kot forum z istim številom aktivnih tem, ki so porazgubljene po 10 ali več rubrikah. Pa phpbb ima kar dobra uredniska orodja za kasnejše sortiranje tem, tako da se lahko brez problema forum kasneje preuredi ce bo za to potreba.
RANDOM_AVATAR
tomvai
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04 Feb 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Milan » 29 Maj 2014, 20:42

Živjo

Sicer sem šele nov član, toda mogoče imam idejo katera se vam bo zdela fajna za izboljšanje foruma.
To je da se forum vidi na tapatalk in forum chat.

Forum chat imajo na hrvaškem forumu zelo super naštimano.
Podobno nečem kot IRC/MSN in meni osebn je fajna zadevca.
Prednost bi bila da npr če koga zanima kaka malenkost da neodpira nove teme ampak samovpraša na chatu. Tako lahko dobi odgovor veliko hitreje, kot pa, če bi čakal na odgovor v temi.
Tudi izkušnje se veliko hitreje delijo in da negovorim o "osebnem" stiku med člani foruma.
Sam osebno vem , da bil reden član na forumu, če bi se to naredilo.

Lp
Milan
Milan
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 29 Maj 2014, 01:00
Kraj: Hrastnik
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 31 Maj 2014, 02:32

Hvala za predlog - sem ti že odgovoril pri predstavitvi članov.

Kaj naj rečem - i ja bi, tata Slika - imel chat.
Upam da ga bomo implementirali kmalu - ker to bi pomenilo da bi moral vedno kdo viset gor, da bi ti lahko dal kak hiter odgovor.Mogoče je treba doseč neko kritično maso uporabnikov - če se bo stvar prijela bo marsikaj - če ne pa.....?

Tudi pri vaperclub.org ni blo na začetku vse tako kot je zdaj - so se pa kar lepo razvili.

LP
k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 22 Sep 2014, 20:16

Mali oglasi

Na http://www.dampfertreff.de/ imajo zelo določen način oglaševanja, ki se mi dopade. So pravila, če jih kršiš dobiš opomin če ne popraviš brišejo. S tem se naredi nekaj reda in jasnosti.

Primer

-Kaj se prodaja

-Novo:ne

-Rabljeno:ja

-Stanje:

-Trgovina kjer ste kupili s povezavo na artikel:

-Datum nakupa:

-Cena nakupa (brez poštnine):

-Račun obstaja:Ja

-Prodajna cena:

-Stroški pošiljanja:

-Način plačila:

-+ Slike:

Tole je samo prepis in moj prevod kaj bi lahko bilo priporočena vsebina v temi malih oglasov.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 23 Sep 2014, 17:51

Upoštevan predlog! :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 02 Nov 2014, 23:15

Predlagam novo veliko temo novosti v katero bi vpisovali-lepili linke od novih naprav. Teste zadev od Velikih(Pbusardo, bradati...)

Recimo na Fasttechu se je pojavil nov mod Semovar Nivel kopija.

Lahko se tudi razdeli po tematikah
-VV VW modi
-mehanski mod
-RBA, RDA
-vata, silika...
-pripomočki za DIY
-pripomočki...
...
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Nov 2014, 15:39

Predlog enoglasno sprejet :D

Se moderatorji javijo ali jih moramo določiti? :shock: :lol:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 03 Nov 2014, 16:29

Ni panike bom prevzel.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a jero » 03 Nov 2015, 22:34

1.Dobit nekoga za hostanje foruma na malo višjem nivoju.Mislim, da je en z UKVapers ponujal za začetek zastonj hostanje pol pa za 40 GBP letno.In nekoga, ki nam oblikovno in tehnično to malo bolj upedena (valjda je kak vaper bolj podkovan)


Se javim za free hosting... brez reklam. Imam namreč dostop do več strežnikov kamor lahko namestimo to našo skupnost.

Prav tako se javim za "nekoga, ki nam oblikovno in tehnično to malo bolj upedena". Sam se profesionalno ukvarjam ravno z oblikovanjem in razvojem spletnih strani in ostalih spletnih aplikacij. Tudi sam phpbb mi ni tuj. Delam od doma in sem več ali manj vedno pri roki za tehnično podporo. Rad bi pač pomagal pri razvoju slovenske vejperske skupnosti, saj sem prepričan, da je v tem prihodnost. Sam vidim še veliko prostora za izboljšave in dodatne funkcije foruma, ki bi lahko izboljšale uporabniško izkušnjo.

Detajli na PM.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Nov 2015, 22:50

PM poslan :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Predlogi -> kako naprej

OdgovorNapisal/-a premmati » 04 Jan 2016, 13:06

:?: kako to, da je klepet-chat umaknjen z začetne-domače strani, al ga samo meni že nekaj časa ne prikazuje??
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

Re: Predlogi - kako naprej

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Jan 2016, 15:38

Zgoraj imaš - pod KLEPET se odpre chat - :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Predlogi - kako naprej

OdgovorNapisal/-a premmati » 04 Jan 2016, 16:10

:) ja,ja to vem, sam na prvi strani sem ga pogrešil, tak kot je bil na začetku prenovljenega foruma-vse ok, ni panike, hvala.
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

Naslednja

Vrni se na Pripombe, predlogi, kritike in pohvale

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov