Plume Veil RDA

Mehanični in regulirani modi. atomizerji RBA,RDA,RTA , baterije polnilci in ostala oprema za napredno vejpanje

Plume Veil RDA

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 08 Nov 2014, 23:57

Pozdravljeni,


O ja, Plume Veil zažiga v svojem slogu.

Ena makro tuljava 3.5mm 8 ovojev 1.5ohm 28 Guage Kanthal.

Okus izrazit močan kot da bi jedel, TH zmeren odvisno od moči na tuljavi, pare pri 15W za cel tovornjak v primerjavi s Kanger uparjevalnikom.
Zelo mi je všeč pretočnost zraka. Uporabljam dve luknji skozi negativne pine in en raster direktno na tuljavo. Hladno-mlačna para kot mi je všeč in to pri 15W, nad 20W do 30W kolikor sem poskusil se okus potroji in para gosta sočna mlačna. Pretok zraka je odličen; poteg je brez truda, le preprost vdih, ki traja 2-3s.

Imel sem sicer problem z 2mm tuljavo. Dobil sem ta okus po bombažu pri vsakem potegu. Razlog je bil verjetno v premalem diametru tuljave in premalo tesen bombaž skozi tuljavo. S 3.5mm tuljavo sem naredil nekaj praznih uparjanj, da sem spraznil prvo tekočino iz bombaža. Nato sem bombaž še dodatno zatlačil v tuljavo, ker se malo skrči.
Sedaj dela kot bomba. Okus čiste tekočine. Bomba.

Plume Veil zmaga, pri 15W dobim kar veliko potegov preden zmanjka tekočine.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 09 Nov 2014, 00:02

Zdaj moram naročiti še 1L čistega VG, da zmanjšam dozo nikotina na 3mg/ml ali še manj za driperje. 6mg/ml se mi zdi je preveč. Čutim omotico, ko nekajkrat spraznim dripper.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Nov 2014, 01:13

Ja - driperji zmatrajo in je treba kar znižat NIC.

Kako je kaj deck na Plum Veilu? Gold coating nekakšen - pa kateri SKU s FT (saj si tam vzel verjetno)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 09 Nov 2014, 02:02

SKU1836005

Deck je gold plated SS.

Je prava zverina. V build spravim nekje 10 kapljic in se kar razloči preden zmanjka tekočine. Ni kar naenkrat dry hit.

Tako ob računalniku je dripper kar fajn zadeva. Okuse lahko hitro menjavaš ob vsakem polnjenju.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 09 Nov 2014, 18:01

Hvala za ta review, ELGrigon.

Že nekaj časa razmišljam o nakupu Plum Veila, predvsem ker bi ga rad primerjal z Magmo. Prebral sem veliko pozitivnega o le-tem, predvsem kar se okusa tiče. In okus je zame bistven. Kar se pare tiče, je vsak RDA dovolj dober. Moje mnenje. Sicer sem z Magmo, v kombinaciji z 28awg Kanthalom A1 in Biowickom zelo zadovoljen (poleg tega je Magma izredno enostavna za "buildanje"). Vendar nikoli ne veš, morda pa res obstaja kaj še boljšega.
Mimogrede, kar se okusa po bombažu tiče. Z Biowickom le-tega zaznam nekje v prvih 10-15 potegih, in me sploh ne moti (je precej blag), potem izgine. Včasih pa se mi zdi, da ga pri novih "buildih" sploh ne zaznam. Verjetno celo je prisoten, vendar ker me ne moti, ga možgani morda na nek način "odmislijo".

Sam, zadnjih 5-6 let praktično izključno dripam. Kjerkoli in kadarkoli. Noben problem ni vsake toliko nakapljat 10, 15 kapljic. Noben problem ni v žepu nositi 30ml tekočine. Morda stvar navade, a sam ne vidim neke strašne prednosti v uporabi tanka. Zagotovo pa dober RDA odtehta nekoliko manj udobno uporabo s kvaliteto arome, s katero se verjetno noben RBA ne more primerjat. Tako da, če si "flavor junky", je RDA prava izbira. Seveda pa enako velja za "cloud chaserje", zanje pravzaprav še bolj.

Se pa strinjam, da 6mg je za drippanje skoraj preveč. Tudi sam mešam 3mg in je dovolj, s tem da občasno, predvsem zjutraj, ko moram telo malo napumpati z nikotinom, poparim kako porcijo (10 kapljic) 6mg. Sicer pa je tudi meni 6mg skoraj preveč. Kar je pravzaprav neverjetno, glede na to, da sem na začetku "kariere" kar dolgo časa vlekel 24mg. Sicer skozi cartomizerje, pa vendar.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 09 Nov 2014, 18:28

V bistvu je zame to prvi RDA, za druge ne vem. Izbral sem si ga na podlagi rewievov iz interneta. Vsak ga hvali v pretočnosti zraka in veliko opcijah. Nekdo je celo rekel, da je vse v air flow.
RDA, ki ti omogoča neomejeno količino zraka, bo zagotovo ustrezal za flavour junkye, saj boš s pravo nastavitvijo zraka glede na build našel tisto točko, ki ti ustreza.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 10 Nov 2014, 01:49

Ja, v pretok zraka naj bi bil ena od ključnih stvari. Npr. pri Magmi je zračna luknja direktno pod tuljavo, čemur poleg kupolaste notranjosti zgornje "kape", pripisujejo poslovično dober okus.

Res pa je, da sem se sam odločil za Magmo, prav tako na podlagi review-ov in da je to edini RDA, ki sem ga pravzaprav preiskusil (pred tem sem za dripanje na egotu uporabljal Ciscove LR atomizatorje). Sicer sem hkrati kupil tudi Zenitha v2, vendar je bil rezultat pri Magmi tako dober, da Zenithu zaenkrat sploh še nisem dal prave priložnosti. Lahko pa potrdim, da je med Magmo in Kayfunom Lite + (oba 1:1 klon) kar opazna razlika v okusu, v korist Magme. Pa Kayfun niti slučajno ne razočara. Zelo dober RBA in ga zelo priporočam vsem, ki se jim ne ljubi ukvarjati z dripanjem. Malo žvižga, ampak nič strašnega. Vsaj zame ni moteče. Edina šibka točka pri Kayfunu je pretok zraka. Ne sicer zame, saj imam rad bolj "tight draw". Pa kljub temu sem moral odstraniti vijak, ki regulira zračenje in šele potem mi je bilo ok. Tako, da morda Kayfun ni ravno najboljša izbira za tiste, ki imajo radi bolj zračne potege.

Morda še nekaj glede načina dripanja. Jaz recimo dripam direktno od zgoraj. Se pravi, odstranim drip tip in nakapljam. Opazil pa sem, da veliko uporabnikov RDA pred dripanjem le-tega praktično "razšraufa", nadripa in "zašraufa" nazaj. To pomeni več dela, razen tega moraš praviloma vsakič na novo nastaviti zračenje oz. zračni obroč. Kaj pa vem, ne vidim potrebe za tem. Če bi bilo to res potrebno, potem bi tudi sam dripper verjetno uporabljal bolj doma, zunaj doma pa predvsem tank. Tako pa imam z dripanjem tako malo dela, da je, vsaj zame, razlika med obema zanemarljiva oz. povedano drugače, malo več "dela" z dripanjem je popolnoma sprejemljivo.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 10 Nov 2014, 02:10

Jaz si na teren vzamem zraven Kangerja z VamoV5. Z rebuildom na Kangerju sem zelo zadovoljen. Okus je odličen, malo boljši kot z Nautilus Mini in malo več pare pri nižjih watih 8W in baterija mi zdrži cel dan še do večernih ur je ne spraznim.
Imam še kombinacijo Protank rebuildan z enako tuljavo kot v Kangerju in Vision spinnerII. Baterija drži cel teden glede na uporabo na šihtu.
Kanger pa je med potjo v avtu in ob kafetkanju.

Zvečer pa Clopour s Plume Veil.

Niti ne vem ali bom še potreboval dva mehanska moda, ki prihajata. Manjkajo pa mi še driperji. Ravno Zenitha mi niso poslali in sedaj si mi dal misliti, da bi naročil še Magmo za preizkusiti.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 11 Nov 2014, 23:31

Slika

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na MODificirane e-cigarete

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron