novi član

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

novi član

OdgovorNapisal/-a kastelc » 16 Nov 2014, 14:49

zdravo. Kašna dva mesca nazaj sem pri prijatelju videl kako je vlekel neko ''palčko'' in ker nisem vedelk kaj to je mi je predstavil da je to neke vrste e-cigareta in da je sestavljena iz uprjevalnika in baterije. Ker mi je bil okus ušeč sem se odločil da si kupim svojo, ker pa je prijatel ravno kupovav novo sem kupil nejogovo e-gp c upgrade baterijo in kangertech mini protank 3. Zraven sem dobil tudi polnilo ki ga je zmešal sam in dekang vanilija. Kakšen mesec po tem sem ugodno od nekega znanca dobil vg bazo in nekaj arom (obupal je nad tem načinom kajenja), in sedaj ker sem nevešč v mešanju svojih lastnih tekočin me zanima kakšen postopek. Zaenkrat me zanima samo kako zmešati aromo z bazo ne pa mešanje arom med sabo. Zasledil sem da morajo tobačne arome dlje stati kot sadne.
Lp. Kastelc
RANDOM_AVATAR
kastelc
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 15 Nov 2014, 02:00
Kraj: novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 16 Nov 2014, 15:34

Pozdravljen in dobrodošel (uradno) :D :o :shock:

Slika

Zdaj mi je bolj jasno - odgovor o mešanju pa v temi DIY mešanje e-tekočin.

Kljub temu da je kolega obupal ti svetujem vseeno da vztrajaš - ni tako komplicirano in se obrestuje....

:wink:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 16 Nov 2014, 16:24

Pozdravljen in dobrodošel na forumu.

Kot ti je k2b omenil, ne obupaj. Vejpanje je dokaj tehnična zadeva in predstavlja en dodaten hobi. Ko se enkrat vpelješ in razumeš stvari, ti postane všeč. Raziskovanje tukaj nima meja. Tehnološko se izdelki hitro spreminjajo in vedno je nekaj novega. Edina stvar, ki si jo moraš sam omejiti so finance.
V končni fazi lahko to predstavlja še večji strošek kot analogna cigareta.

Razumno je, da bo strošek v startu večji. Čez kake pol leta ali še prej pa se ti povrne napram prejšnim stroškom. Koliko si privoščiš za svojo dušo kasneje pa je odvisno od tebe.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 17 Nov 2014, 00:37

@kastelc

Če boš vztrajal boš slej ko prej vstopil v svet RBA (rebuildable atomizers) oz. RDA (rebuildable dripper atomizers) ter mešanja tekočin.

Ko enkrat imaš soliden MOD (modificirana naprava, ekvivalent tvojemu ego-tu) ter RBA/RDA so tvoj strošek le še žica za tuljave, bombaž ali katero od drugih polnil ter arome in baze potrebne za izdelavo tekočin.

Sam npr. poparim kar veliko, kakšnih 6ml dnevno, pa zato porabim cca. 8 EUR na mesec. Pa to vključuje ves potrošni material - Kanthal žico, Biowick (bombaž), nikotin, PG, VG in arome. Vključno s poštninami.

Kar ni slabo, če to primerjam s cca. 120 Eur, kar bi porabil (minimalno 1 škatla dnevno) če bi še naprej kadil analogne. Se pravi 120 Eur mesečno vs. <100 Eur letno. Nekaj je :wink:
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Axis » 17 Nov 2014, 00:41

Seveda pa je na prvem mestu zdravje. Prihranek je vsaj zame le bonus. Nisem še slišal za vaperja, ki se po zamenjavi kajenja z vapanjem ne bi počutil bolje. Če se kdo ne strinja, naj se javi :D
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost