DIY - Mešanje e-tekočin

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

OdgovorNapisal/-a kastelc » 16 Nov 2014, 14:51

Hvala da si povedal da se člani predstavijo ker tega nisem vedel. On uporablja isto opremo kot jaz ker tudi še nima izkušenj stem in pri kajenju njegovih tekoičn me peče grlo nevem mogoče je to odvisno od kadilca.
RANDOM_AVATAR
kastelc
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 15 Nov 2014, 02:00
Kraj: novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 16 Nov 2014, 15:46

Kot si napisal v predstavitvi je tvoja oprema ProTank3 mini+ego upgrade battery.
Mešaš pa z VG bazo kot sem razumel.Aroma Višnja (Black Cherry) od FA.
TUKAJ je razpredelnica kako mešajo uporabniki to aromo
https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?key=0AkX4_hQ6Fu8HdEwwR2dLRUJlVjlabEN1NG1ucktuUVE&gid=0
Povprečje je nekje 5,17% (rumeni stolpec)
Jaz bi na tvojem mestu šel s 5%, dal to malo na toplo (ne na vroče čez 50stopinj C) čez noč , potem parkrat pretresel in dal na temno mesto.
Vsak dan ali vsak drugi dan bi to dobro pretresel, odprl stekleničko (če je plastična bi jo malo stisnil da gre stari zrak ven in nov noter - če je steklena bi jo pustil kako uro, dve odprto) in potem spet zaprl.Po 1 tednu bi jo probal - čeprav se bo okus še naprej razvijal tudi 2 in 3 in 4.teden bo največ pridobil v 1.tednu (sadna aroma). Če se ti ne mudi počakaj pa 2 tedna.

Upam, da imaš pravo VG bazo ki je že razredčena in ne samo glicerola.
VG baza je malo sladkega okusa in načeloma je za njo potrebno 0,5 -1% več arome kot za 50/50 VG/PG.

Še enkrat - to velja ko delamo sample/vzorce ker še ne vemo kolikšen % arome uporabit - ko dobimo pravi % e-tekočine NI TREBA greti , zapremo jo in damo na temno mesto. Vsake 2-3 dni jo malo pretresemo in prezračimo - lahko tudi 1X na teden.Po 2-3 tednih (TOBAČNE) jo lahko poskusimo par ml in potem še po 1 mesecu - takrat bo prava in okus bo zaokrožen. Če nam iz stekleničke udarja kakšen okus ki se nam zdi UMETEN, okus KEMIJE previmop jo lahko pustimo zračiti še kakih 12-24 ur.
Če nam je aroma po vonju všeč je pa to to.
Seveda takrat naredimo večjo količino 20,30,50 ml tako da je nekaj časa mir.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a kastelc » 16 Nov 2014, 16:03

Najlepša hvala. Poročam čez kakšen teden rezultate:D
RANDOM_AVATAR
kastelc
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 15 Nov 2014, 02:00
Kraj: novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a kastelc » 16 Nov 2014, 16:09

Slika
Imam pa tole bazo
RANDOM_AVATAR
kastelc
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 15 Nov 2014, 02:00
Kraj: novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 16 Nov 2014, 21:27

Datum je uredu. :D
Katera baza pa je to?
Mislim ime,znamka?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 16 Nov 2014, 22:10

Ta baza je HisVape in sicer VG 80%, ostalo pa voda. Vsebuje 12mg nikotina.

V glavnem VG.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a kastelc » 16 Nov 2014, 23:01

Kakšna pa je razlika med pg in vg bazo glede na dim in okus?
RANDOM_AVATAR
kastelc
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 15 Nov 2014, 02:00
Kraj: novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 16 Nov 2014, 23:20

VG več dima in manj okusa. PG pa je ravno obratno. S PG-jem imamo nekateri težave, tako da raje preferiramo več VG.

Baza, ki jo imaš je čist OK. Sam bom tudi prešel na čisti VG.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 17 Nov 2014, 00:06

Za vse ljubitelje kave...

Že pred časom sem z nekega tujega foruma snel precej enostaven postopek za izdelavo kavne arome. V soboto zvečer sem končno sklenil poskusiti.

Postopek je naslednji:

1. 30ml stekleno flaško do polovice napolniš z zmleto kavo. Sam sem napolnil 1/4 100ml stekleničke, ker 30ml stekleničke nimam). Uporabil sem zmleto Barcaffe.

2. Kavo v steklenički preliješ z PG-jem, in sicer stekleničko do vrha zapolniš. Sam sem 100ml stekleničko s PG-jem zapolnil do polovice.

3. Tako pripravljeno stekleničko postaviš v mikrovalovno ter jo vklopiš za 10 sekund (ne več kot 10 sekund). Steklenička naj bo odprta.

4. Po 10 sekundah v mikrovalovni bo kava "popila" večino PG-ja. Doliješ PG do vrha stekleničke.

5. Na štedilniku zagreješ vodo. Sam sem uporabil džezvo, vodo sem zagrel skoraj do vretja. Zaprto stekleničko potopiš v vodo ter jo pustiš tako stati cca. 20 minut (sam sem jo pustil v vodi dobre pol ure).

6. Manjši kozarec prekriješ s kavnim filtrom. Sam sem uporabil http://trgovina.mercator.si/market/vse-za-dom-in-gospodinjstvo-29566/papirna-pvc-galanterija-pripomocki-v-kuhinji-29688/filtri-za-kavo-in-razna-drobna-galanterija-30158/filter-kava-1x2-40-melita-kos-4006508200009.
Napraviš vdolbino, v katero boš vlil pripravljeno mešanico, po potrebi filter ob strani pritrdiš. Sam sem uporabil lepilni trak.

7. V vdolbino filtra vliješ mešanico ter počakaš kakšni 2-3 ure, da se le ta sfiltrira. Ostalo bo kakšnih 15ml arome, ki jo lahko takoj uporabiš. Dlje časa ko pustiš da "canka" bolj intenzivna bo aroma.

Rezultat je črna tekočina, po videzu enaka črni kavi. Surprise, surprise :D .

Danes dopoldan sem naredil 10ml tester - 3mg nikotin, 30/70 PG/VG, 4% kava, 2% Capella Vanilla Custard.

Po 8 urnem hitrem zorenju na grelniku skodelic se kava definitivno čuti, čeprav vsaj zame je aroma "prešvoh", tako, da se bom v prihodnjih dneh malce poigral s %. Je pa okus kave precej boljši kot pri katerikoli od umetnih arom, ki sem jih poskusil. Vesel bom mnenja oz. izmenjavi izkušnje z vsakim "kafetarjem", ki se mu ljubi poskusiti izdelati aromo.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 17 Nov 2014, 13:09

Super ideja, Axis!

Edino kar je - te naravno pridobljene arome so (ker so brez konzervansov) bojda dokaj pokvarljive - zato mogoče hranjenje esence/arome v hladilniku ni odveč.
Tukaj na sosednjem CRO forumu se uporabnik @lmand precej ukvarja z pridobivanjem naravnih arom - na strani 6 obdela tudi kavo
http://www.vaperclub.org/viewtopic.php?f=7&t=5435&hilit=zrno+kave
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 02 Dec 2014, 23:46

Pravkar testiram 2% aromatizirane tekočine. Na dripperju polno okusa in res je boljše kot večja koncentracija. Še 2% je kar polnega okusa, bi šlo komot z 1% skozi.

+ nova dobra kombinacija: 65VG/30PG/5H2O HisVape 15ml:
-50% Haselnuss 0.15ml
-50% Express Capuchino 0.15ml

Za odtenek prevladuje lešnik. Tega bom naslednjič "razredčil" z Bayerian Cream.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 02 Dec 2014, 23:49

Mixam Capello Vanilla Custard 5% in Sweet Strawbery 2% skupaj po Axisovi recepturi.
Bom kar 100 ml naredu.... :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 03 Dec 2014, 01:01

Upam, da ti bo vsaj pol manj všeč kot meni, ker jaz kar ne morem nehat :roll:

10ml dnevno z lahkoto...enostavno vlečem, ne zato, ker bi moral zadostiti potrebi po nikotinu, dimu, throat hitu ipd., ampak enostavno mi je okus tako dober, da ne morem nehat...prav čutim tisto sladkobo vanilijeve kreme, ki se plazi po brbončicah...sicer pa, saj poznaš tisti občutek, ko, čeprav nisi lačen, pričneš grizljati kikiriki ali kak drug prigrizek in ne moreš nehat dokler skleda ni prazna...ne glede na to za kako veliko skledo gre...

Mislim, da sem zadnji mesec tu in tam, morda enkrat, dvakrat vsakih nekaj dni nadripal malo Sweet Tangerine oz. Sucker Punch od Suicide Bunny, drugače pa izključno ta mix. Neverjetno, da se ga ne morem naveličat. Pa tako relativno nekompleksen okus, ampak zgleda, da je ravno ta preprostost tista ki mi paše. Ne moreš pred kmeta postavit krožnika s specialitetami iz Gostilna išče šefa. Saj veš, ogromen krožnik, pa tu in tam nekaj. Kmet hoče šnicl in restan krompir...in verjetno je, kar se vejpanja (in hrane) tiče pri meni enako.

Pa niti dozorel še ni...kake 3 tedne nazaj sem zmešal pol litra in vse bolj se mi zdi, da ga bom prej porabil preden bo naravno dozorel...sicer vsakič pretočim 50ml ter jih grejem kaka 2 dneva na grelniku, pa vseeno, verjetno to še ni enako 2 meseca zorjeni tekočini...sicer pa je mix po 3 tednih zorenja še vedno precej svetel in po gretju še kar precej potemni, na tako lepo temno zlato barvo...verjetno zaradi oksidacije nikotina, ki jo toplota pospeši.

Pa vsak dan vsaj 2,3 krat slišim od različnih ljudi: kako pa to diši...

Je pa res, da je okus daleč najbolj intenziven na dripperju, na Kayfunu ali Aerotanku to ni to...oziroma morda celo je, dokler ne probaš na dripperju...ni švoh, ampak Magma je le Magma...
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 03 Dec 2014, 01:19

OK, kaj to mešata? Capela Vanilla in Strawbery v razmerju, ki je k2b podal?
Kje dobim aromo in kakšno razmerje VG/PG imata?

Da si še jaz kaj naredim za novo leto :)
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 03 Dec 2014, 01:29

http://www.leisureliquids.com/concentrates/capella?page=1

Poišči Vanilla Custard v2 in Sweet Strawberry.

Poštnina, če se prav spomnim, za nakup do 25 funtov, nekaj čez 3 funte.
Kupon 5%: potv

Aja, jaz mešam v razmerju PV/VG 30/70, 3mg nikotin.

Še to: v2 = brez diacetyla, acetoina in acetyl propionyla. V1 ne vsebuje diacetyla, vsebuje pa ostali dve potencialno škodljivi sestavini, tipični za custard arome.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron