Kaj kupiti kot začetnik?

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Kaj kupiti kot začetnik?

OdgovorNapisal/-a simonsusta » 12 Mar 2014, 11:01

Pozdravljeni!

Odprl sem novo temo, ker se mi zdi, da ni se nobena primerna temu, da bi kot član izrazil svoje želje in bi mi vi kot izkušeni uporabniki e-cigaret pomagali izbrati najbolj optimalen izdelek zame.

Prebral sem že kar nekaj forumov in tega, šel sem tudi v center (Nimbus - specilizirana trgovina s tem) poizkusiti elektronsko cigareto.

Skratka zasledil sem nekaj kakovostnih znamk kot so Joytech, Evod, Smouchi itd. Še sam nisem najbolj prepričan oziroma razločil med znamkami in modeli. Pač sam se nehal kaditi pred 4 meseci in bi vseeno včasih si kakšnega ?prižgal? ampak, da si s tem ne bi škodil zdravju. Sam sem prej pokadil recimo 10 cigaret na dan in sicer sem kadil tobak cherry choice, tako da sem si zvijal. Okus navadnega cigareta mi glih ni bil najbolj po godu, čeprav sem ga vseeno vsake toliko časa prižgal. Sam bi kadil brez nikotinske e-tekočine. Meni je več al manj važno le to, da me popraska po grlu - da ne bom imel občutka, da bi vlekel samo zrak. Čeprou ok, tudi dim bil rad vsaj malo videl :). Sam sem mnenja, da raje investiram malo več in bom imel za nekaj časa, kot da čez čas vidim, da to zame ni bila dobra odločitev ali mi pa sploh ne bo dobro.
Kot sem že gor omenil, sem šel sprobati električni cigaret v trgovino. Tam so bili električni cigareti EVOD in po preizkusu so se mi zdeli v redu - tako da kaj bi mi iz tega lahko svetovali.
Še glede okusa me zanima kaj bi vzel. Definitivno ne bi rad imel okusa po navadnih cigaretih, ampak nekaj takega kot je bil tist cherry.
Uglavnem, res bi vas prosil da mi svetujete, da ne bom brez veze dajal preveč denarja, za nekaj, kar ni vredno. Aja, pa tudi tako bi gledal, da recimo kot sem zasledil, da če ti uparjalnik ni všeč, da ga lahko menjaš. Torej, nekega standardnega, kjer lahko potem samo določene komponente menjaš.
Še zadnja stvar. Ali se mi bolj splača, da vzamem z dvojno baterijo itd.? Ker glede na to da nisem veliko pokadil, bi imel baterijo dovolj za en dan in bi potem čez noč napolnil.

Za vaše nasvete se Vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav, Simon
RANDOM_AVATAR
simonsusta
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 Mar 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mateb » 12 Mar 2014, 17:07

Pozdravljen Simon,

ja, izbire je veliko in se je na začetku težko odločiti.

Za začetek vsekakor svetujem katero izmed eGo baterij. Razlog za to je preprost. eGo baterija je zaradi standardnega eGo/510 navoja kompatibilna z veliko večino različnih uparjalnikov. eGo navoj je zunanji, 510 pa notranji.

Samih eGo baterij pa je več vrst z različnimi kapacitetami. Navadne eGo baterije, USB in VV.

- Navadne imajo načelomo konstantno izhodno napetost. Nekatere imajo tudi možnost izbire par različnih stopenj izhodne napetosti. Odvisno od proizvajalca.
- eGo USB baterije oz. passtrough so takšne, da imajo na dnu USB vhod in se lahko uporabljajo medtem ko se polni. Prav tako znajo imeti možnost izbire par različnih stopenj izhodne napetosti.
- eGo VV (Twist, Spinner,...) pa imajo ponavadi na dnu baterije vrtljiv kolešček preko katerega lahko sam nastaviš izhodno napetost.

Kapacitete eGo baterij so ponavadi 650, 900, 1000, 1100, 1300mAh. Morda je tudi kakšna z večjo kapaciteto. Kot neko splošno pravilo se gleda, da 100mAh predstavlja 1 uro uporabe. 650mAh naj bi tako zdržala za približno 6,5 ur uporabe. 1000mAh 10 ur,... Sam osebno porabim 2-3 ml tekočine na dan in mi baterija zdrži ravno od jutra do mraka. Ko se izprazni, potem vem, da je čas za spanje. :lol: Uparjalnike pa uporabljam večinoma z 1,8 ohm grelnimi glavami, ki malce hitreje izpraznijo baterijo kot pa če bi uporabljal npr. 2,4 ohm grelno glavo. Glede na to, da pokadiš oz. si pokadil 10 cigaretov na dan bi rekel, da bi ti 650mAh baterija morala zadostovati za celodnevno uporabo.

Uparjalnikov pa je malo morje. Sam jih imam kar nekaj in težko rečem, kateri je najboljši. Vsak ima svoje prednosti in slabosti in vsak proizvaja rahlo drugačen okus, intenzivnost arome in količino ter toploto pare. Vsekakor pa Evod ni slaba izbira.

Ko je oprema izbrana pa ostane še izbira tekočine. Teh je pa res ogromno in je tukaj izbira stvar okusa. Potrebno jih je malce preizkusit in najdet tisto kar ti odgovarja. Verjetno je pa ni takšne tekočine, ki bi bila brez nikotina in bi popraskala po grlu. Sama sestavina tekočine PG - propilen glikol sicer malce popraska po grlu ampak mislim, da so več ali manj vse brez nikotinske tekočine kot da bi vlekel samo aromatični zrak. Obstajajo tudi dodatki, ki naj bi nadomestili ta občutek v grlu, ki ga da nikotin, ampak je to bolj tako tako. No, če si malce občutljiv na propilen glikol, potem te bo tudi brez nikotinska PG tekočina fino popraskala. :wink:

Tekočine lahko med seboj tudi mešaš. Recimo tobačni tekočini dodaš malo češnje. Opcij je resnično nešteto.

Količina pare, ki jo da elektronska cigareta od sebe, pa je odvisna od tekočine, opreme in načina uporabe. Tekočine na osnovi PG (propilen glikola) dajejo manj pare kot tekočine na osnovi VG (rastlinskega glicerina).

Dodatna baterija je vsekakor prednost. Ko se ena izprazni, preprosto vzameš drugo. Prazno pa na polnjenje. Dobro pa je imeti tudi kakšno rezervo grelno glavo na zalogi, saj so le te potrošni material.

Upam, da sem kaj pomagal.
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 12 Mar 2014, 20:40

Simon živio,

Mateb ti je odgovoril že dokaj izčrpno na tvoje vprašanje.

V CE (če sem te prav razumel) imate kar nekaj trgovin s tovrstno opremo zato bi bilo najboljše če greš malo "downtown" in malo pogledaš in spobaš.Drži se brendiranih znamk kot so Joyetech, Evod, Kanger, Vision ipd....
To je to - ?e bi rad čimprej prišel do prve e-cigarete in mogoče še kaj sprobal predtem.

Mi tukaj (večina) naročamo iz tujine (EU) in HK/China.To pomeni cca 1 teden čakanja iz EU in cca 3 - 4 tedne iz Daljnega Vzhoda. Tam so zadeve praviloma precej cenejše, se pa lahko tudi opečeš z ničvrednimi izdelki.

Kar se pa tekočin tiče oz. preference pri okusih npr Cherry Tobacco ali Cherry Cigar :
poskušaj malo zatežit tistemu trgovcu, pri katerem boš kupil e-cigareto naj ti kaj svetuje in da sprobat...

V glavnem - kaj bi jaz nabavil v SLO kot začetniški komplet:

- 1X baterijo Ego Twist ali Vision Spinner z spremenljivo voltažo cca 1000 mAh (22 -26 EUR)

Slika

- 1X Uparjalnik ki se pojavlja pod različnimi imeni Aspire BDC ali X-Jet ali VapeOnly BDC - CE5 model ( 7-8 EUR)

Slika


- 1 USB polnilec za e-cigareto (3 EUR?)

Pa kakšnih 10 ml e-tekočine lahko dobiš tud gratis zraven.

Trgovci na forumu - milostno do novinca prosim :lol:

Vape on!
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a simonsusta » 12 Mar 2014, 22:23

Najprej bi se obema zahvalil za vajina nasveta :).

Skratka. Prvo glede lokacije nakupa. Če bi recimo jaz v EU naročil bi jaz vedel, kaj točno dobim ali bi poslali fake - kakor sem te jaz razumel? Pa koliko bi se mi dejansko poznalo. Je pa tudi ta stvar, da če kupim tukaj imam vsaj garancijo na določene stvari.

Se pravi, da bolj kot začetni komplet se mi splača sam sestavit celo cigareto, kar se tudi meni zdi bolj smiselno, ker si tako narediš pol lastnih željah.

Danes sem še naprimer še v eno trgovino, kjer imajo e-cigarete znamke smoke. Cene za katere ponujajo začetni paket se vrti pri 40 ?. Tam sem sprobal prvo brezokusni in breznikotinski tobak - se pravi sama para. To je, ja tako kot bi dihal zrak. Potem mi je pa še dala 18mg sadni tobak, kateri mi je pa res zelo močan, še posebej, ker ne kadim že nekaj časa, pa tudi drugače nism močnega tobaka imel prej.
Zanima me še okrog teh tekočin, kjer si omenil 2 vrsti. Kaj razlika v teh dveh je zgolj gostota dima, ali ima tudi efekt po grlu drug? To bi bilo najbolje probati še enkrat iz prve roke.

Drugače pa ja, študiram v LJ, tako da hodim po teh trgovinah. Kot sem že omenil, sem bil v NIMBUS-u, kjer so imeli EVOD in ne Komenskegi ulici, kjer prodajajo e-cigarete znamke SMOKE. Mi lahko priporočate kako trgovino, kjer bi vi šli iskati?
RANDOM_AVATAR
simonsusta
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 Mar 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 13 Mar 2014, 01:54

Preberi si še 1x moj 1.post - vsaj začetek v tej temi
http://slo-vaper.mojforum.si/slo-vaper-about26.html

Najprej se moraš odločiti - ali boš kupoval v SLO (dražje) ali v tujini (ceneje, daljši rok čakanja)

Neke konkretne trgovine ti sam ne morem svetovati v LJ.ker nisem nikoli kupoval fizično v LJ - vedno online.
Tukaj na forumu sta prijavljena vsaj 2 trgovca z tovrstno opremo - malo prebrskaj.

Za cca 35 - 40 EUR bi moral dobiti v SLO prodajalnah:
- Baterijo s spremenljivo voltažo
- Uparjalnik (sam bi vzel enega od 3 ki sem jih svetoval - so v bistvu isti model pod različnimi brendi)
- USB polnilec

To je kvalitetna roba, manj kvalitetna bi morala bit cenejša...

V glavnem - ne se pustit šetat s kakšnimi ponudbami za velke pare.

Aja -> pa še nekaj

Povsem spodoben nov začetniški komplet prodaja tudi naš so-forumaš tukaj
http://slo-vaper.mojforum.si/slo-vaper-about45.html
za 15 EUR - po moje ti bo tudi kak vzorec e-tekočine dal za probat :roll:

Probaj dobit jakost 6mg/ml kar se e-tekočin tiče...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a tomvai » 13 Mar 2014, 13:39

Glede na to da sem iz tvojega pisanja razbral da si bil lazji kadilec ter da tudi sedaj zelis pokaditi samo kak cigaret ali dva oz da ti ni namen neki orto kaditi, ampak zgolj z ecigareto prepreciti to da bi sel nazaj na navadne cigarete, bi ti sam pripročal sprobati tudi kaksšno od mini ecigaret(teh ki so po obliki in dimenziji bolj podobne klasičnim cigaretam).

Pri mini ečikih lahko kupuješ kartuše, ki so že napolnjene tako da se ti ni treba ubadati s tekočino(razen če si to želiš, potem imaš na voljo tudi prazna polnila & tekočino), tako da imaš z ecigareto bistveno manj dela pa tudi s čiščenjem oz. vzdrževanjem boš imel manj dela. Pa tudi cenovno je zadeva bolj ugodna od večjih ecigaret(cene se gibljejo tam od 12eur naprej za osnovni začetni paket). Dela pa zadeva čisto solidno paro sploh glede na velikost.

Izbire imaš tudi tukaj kar nekaj, od Smouchijev, ki jih lahko dobiš v marsikateri trafiki, V2 pa mislim da se da dobiti tudi Greensmoke(ceprov misim da gre tu predvsem za affiliate program tako da če zelis imeti prodajalca v sloveniji je to potem vprasljivo) in NJoy. Smouchiji imajo trgovino v Kamniku, tam lahko vse sprobas, V2 pa v Črnučah. Verjetno pa obstaja se kaksna druga trgovina z mini ecigaretami...

Če pa nameravaš kaditi več(recimo 2-3 škatlice/dan) oz. pa če se nameravaš podati v svet mešanja etekočin, modov itd. potem so večje ecigarete definitivno bolj pametna izbira :).
RANDOM_AVATAR
tomvai
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04 Feb 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Čisto nov

OdgovorNapisal/-a andro82 » 27 Sep 2014, 23:13

Lep pozdrav. Sem zainteresiran, da bi sprobal e-cigareto. Bil sem kadilec potem 4 leta fuger sedaj bi pa namesto fuge sprobal e-cigareto. Ker je ponudba res ogromna in se mi ne da čakat robe iz kitajske bi res bil hvaležen vaših priporočil.
Kaj mislite o tem kompletu http://www.pyursmoke.si/product/ego-ce5-starter-kit/ oziroma ali obstaja kaj boljšega za podoben denar.
Hvala za informacije že vnaprej
RANDOM_AVATAR
andro82
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 27 Sep 2014, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mateb » 27 Sep 2014, 23:53

Ti bom kar jaz povedal direkt, kaj si mislim o tem kompletu. :wink:

Ta komplet je že počasi povozil čas. Problem je namreč v CE5 in njegovem plastičnem ohišju, ki se hitro razmaja, še sploh če boš nosil elektronsko cigareto v žepu. Sploh v kakšnih bolj oprijetih hlačah. Skratka, ko se malce ohišje zamakne, zna CE5 spuščati. Prav tako je tudi sam ustnik šibka točka.

Precej boljša izbira je X.Jet Spider. Ta je pravzaprav naslednik CE5. Ima kovinsko ohišje, grelno glavo ima postavljeno odspodaj, kar omogoča, da je le ta vedno dobro napojena z e-tekočino in ima standardni snemljiv in zamenljiv 510 ustnik. S tem uparjalnikom recimo ne boš rabil skrbeti, da se ti bo v žepu zvil. Glede prepuščanja pa ob normalni uporabi z njem tudi ni težav.

Še boljša izbira pa je recimo ProTank Mini 3 ali pa Evod 2. Ta dva imata iste grelne glave. Razlikujeta se samo v izgledu in obliki.

Glede kvalitete pare in okusa bi rekel da je v tem rangu ProTank Mini 3 najboljši. X.Jet Spider je zelo blizu njega. Za CE5 so pa mnenja precej deljena. Eni ga imajo radi, drugi ne. Je še kar nekaj uporabnikov, ki prisegajo nanj. Pa so preizkusili tudi druge zadeve.

Razmisli tudi o KangerTech Evod 2 (Glass) kompletu. Pri tem kompletu je fajn, ker vsebuje 2 elektronske cigarete polnilec, adapteri in 7 grelnih glav. Grelna glava je element, ki proizvaja paro. Te so potrošni material.


BATERIJE:

Na voljo so navadne eGo baterije (Joyetech/VapeGear/KangerTech), eGo USB baterije (Joyetech) in variabilne eGo baterije (Joyetech/VapeGear/Vision/KangerTech).

- Navadne eGo baterije
Priporočam Joyetech, ker imamo z njimi precej manj težav kot z VapeGear eGo baterijami. Na voljo so 650mAh in 1000mAh. 1000mAh je večja in dlje časa zdrži. Bolj priporočam 1000mAh, če sedaj pokadiš škatlico ali več.

- eGo USB baterija
Ta se lahko polni tudi medtem, ko se uporablja. Navadna eGo baterija se ne more. Odspodaj na bateriji je USB priključek. NA voljo je le 1000mAh.

- variabilne eGo baterije
Pri teh baterijah lahko nastavljaš izhodno napetost. Torej reguliraš kako močno naj se grelec znotraj grelne glave segreje. Zgornje dve vrsti baterij načeloma delujejo na 3,7 oz 3,3V izhodne napetosti. Pri varibilnih eGo baterijah pa lahko nastavljaš izhodno napetost od 3,2V - 4,8V. Od teh najbolj priporočam Vision Spinner 2 baterijo.

Upam, da sem kaj pomagal. Se bo verjetno še kdo drug oglasil in podal svoje mnenje.

Na strani imaš tudi "Sestavi svojo elektronsko cigareto", pa si lahko tam sestaviš po želji. Za začetek potrebuješ minimalno 1 baterijo, 1 uparjalnik, 1 eGo USB polnilec in pa seveda tekočino, ki je ob nakupu kompleta gratis (10ml po tvoji izbiri).
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 24 Okt 2014, 12:34

Pozdravljeni.

Sem še en "wanabe" začetnik s kupom vprašanj.
Za začetek naj povem, da pokadim v povprečju kakih 12 cigaret na dan. Kadim Winston z mentolom z vsebnostjo nikotina 6 mg. Z mentolom namenoma, da se mi ne valja okus po čikih po ustih.
V prvi vrsti me zanima ali je pri uporabi e-cigaret tudi prisoten tisti ogaben priokus v ustih kot pri pokajeni cigareti?
Če bi želel kupiti e-cigareto, kateo bi vi priporočali? Gledal sem v2 (tiste klasične oblike), tu ne vem kakšen tip vzeti, ali avtomatski ali pol-avtomatski, mi pa diši, ker je rokovanje enostavno pa še prevelika ni. Nekako sem dobil vtis, da se moraš pri avtomatskem matrati in fejst vlečti, kar mi nebi sedlo. Gledal sem pa tudi tale komplet http://www.smouchi.com/shop/index.php?id_product=76&controller=product&id_lang=2#/barva_razprsilca-brezbarvni/nikotinska_vsebnost-14_mg_ml/okusi_e_tekocin-mentol . Kakšen se vam kaj ta zdi? Imam pa željo celo nehat kadit, pa mislim oz. upam, da bi mi s pomočjo e-cigart lažje uspelo.
Kako pa kaj vplivajo na pljuča e-cigarete? Priznam, tega nisem šel brat, kot nisem bral kako vplivajo navadne cigarete.
Nadalje me še zanima, v kolikor bi se odločil za Smouchi komplet, kakšno trajanje bi kaj imel kar se tiče baterije, potem za koliko cigaretov bi bilo 15 ml tekočine in na koliko časa bi moral menjati grelno glavo in uparilnik? enako me zanima za v2. Seveda lahko iz tega zadnjega vprašanja izluščite tudi, da se mi gre še za "ekonomsko upravičenost" e-cigaret v primerjevi z Winston, kjer škatla stane 3.40 evra.
Vem, da sem zatežil, vendar bi vseeno bil hvalažen pomoči, ker, kot gledam po netu, je te robe da dol padeš in sem že rahlo zmeden.

Hvala in lp.

tilen
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tomvai » 24 Okt 2014, 13:26

Glede na to da V2 zastopam, ti lahko podam par informacij glede naših izdelkom, upam da ti bodo odgovorila na tvoja vprašanja :)

1. Priokusa kot si ga navajen iz navadnih cikov pri ecigaretah ni, vsaj jst taksnega primera se nisem zasledil. Je pa se veda pomembno da najdes okus, ki ti bo res vsec. Pri V2 imamo 12 okusov, od tega 3 mentolove, sicer pa imajo tudi drugi ponudniki veliko okusov, tako da nekaj bi se ze naslo tudi zate :wink:

2. avtomatska/polavtomatska: - najbolje je seveda sprobati, tle je zelo veliko tudi odvisno od tega kak stil kajenja imaš. Nekateri težji kadilci imajo rajši polavtomatske baterije, ker imajo večjo kontrolo nad gostoto pare, spet drugi imajo rajši avtomatske, ker so po delovanju bližje navadnim čikom. Drgače če je avtomatska baterija brezhibna nebi smel imeti nobenih problemov(bei: matranja) da narediš dobro paro. Je pa tako da pri avtomatskih baterijah moraš narediti na začetku ene 2-3 vdihe da se segreje tekočina oz. uparjalnik potem pa dela zelo dobro paro. Nasploh ti toplo priporočam da pred nakupom tako baterije kot tudi okuse najprej preizkusiš, ker boš tako lahko potencialno kar veliko prihranil. :)

4. Trajanje baterije: kratka baterija drži manj kot eno kartušo(cca 160 dimov) srednja baterija drži prib. 1 kartušo(200+ dimov), dolga in ex baterija pa držita prib. kartušo in pol(300+ dimov). Zivljenska doba baterije je cca 300 polnjenj. S tem da imajo v2 baterije dodatno garancijo(beri: dokler v vsaj 3 mesecih narocis vsaj 1 skatlico v2 polnil oz vsaj 1. v2 tekocino, ti katero koli el. komponento zamenjamo do 5x neglede na to koliko je stara. Pri normalni porabi(sepravi da nisi nek orto veriznih kadilec) te taksna garancija popedena za 2-3 leta. Je pa fino imeti vsaj 2 bateriji, tako da imas vedno rezervo :). Pa seveda ce bos uporabljal V2, hrani račun od el. komponent, ter zadnji račun polnil/tekočin! :wink:

5. trajanje kartuš: 1 prednapolnjena kartuša(1ml) je enaka prib. 20 klasičnim cigaretam, ko pokadis jo odvrzes in nastaviš novo. Nekateri jih ponovno polnejo, vendar moras tle paziti da kartuše ne zakuriš, ker sicer tezko spravis vn zazgan okus(včasih pa to tudi ni mogoče). EX prednapolnjene kartuše naj bi držale za 2 škatlici cigaret, vendar teh ne bo možno ponovno polniti(oz. na ecigarette forumu se je nekdo jih lotil polniti, vendar je proces kar kompliciran). Navadna prazna polnila zdržijo prib. 5 polnjenj, EX prazna polnila pa 20. Nekateri pa s čiščenjem in pazljivo uporabo iz njih stisnejo tudi bistveno bistveno več :).

6. stroski kajenja ecigaret: ce bi uporabljal prednapolnjena polnila bi pri tvoji porabi porabil cca. max 20 polnil, tko da te na mesec pride to prib. 32,20eur(1.61eur/polnilo). Z uporabo tekocin pa prides pod 1 eur/polnilo, bos pa imel malce vec dela s polnjenjem in ciscenjem baterije. Osebno tekocino priporocam predvsem tistim, ki pokadijo vsaj 2 skatlici cigaret na dan. Je pa odlocitev tukaj cisto tvoja :) Tako da samo kajenje ecigaret ni tak strošek, večji stroše ti lahko predstavlja investicija v dodatno opremo, npr. več baterij, ohišja, uparjalniki itd. odvisno tudi od tega koliko bos v to padel :wink:. Če se bos ecigaret lotil tako kot navadnih stroski ne bodo veliki, ce ti pa to rata hobi pa ti lahko hitro pobere veliko denarja in časa :)

7. skodljivost ecigaret: zdrave tko kot katera koli razvada niso, sploh ce bi kadil res veliko in pretiraval s koncentracijo nikotina. So pa bistveno manj skodljive od navadnih cigaret. Vecino stranskih ucinkov, ki jih kadilci ecgaret izkusijo pa je povezanih predvsem z abstinenco od tobacnih cigaret ali pa z alergijo na PG ampak tudi te so dokaj redke glede na to kako pogosto se PG uporablja tudi drugod.

Glede Smouchija pa si preberi en post nad tabo, ta komplet je zelo podoben temu, po katerem je spraseval andro82 :)
RANDOM_AVATAR
tomvai
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04 Feb 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 24 Okt 2014, 14:27

@tomvai:
Ful hvala za pojasnila. Bi vprašal še nekaj. A se da te v2 cigarete kje v Celju ali bljižnji okolici kupit, preizkusit?
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tomvai » 24 Okt 2014, 14:33

Zaenkrat ne, sem pa občasno kak vikend v Celju(prib. 2x na mesec) tako da takrat se da vse sprobat/kupiti :) Ampak ta vikend žal ne bom v Celju :).
RANDOM_AVATAR
tomvai
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04 Feb 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 24 Okt 2014, 15:00

Še enkrat hvala. Zdaj morajo možgani najprej vse informacije vsrkati in predelati, ker nebi kupoval kr neki in metal denarja stran.
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tomvai » 24 Okt 2014, 15:01

Edino prav! :wink:
RANDOM_AVATAR
tomvai
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04 Feb 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 26 Okt 2014, 12:26

Evo, še imam vprašanja.
1. Kakšne so kaj dostave iz Fasttech-a (časovno)?
2. Kakšen bi bil za začetnika komplet sestavljen iz Vission spinner II in Aspire nautilus mini ali pa Protank 3 mini? Preveč? Na Fasttech-u bi bilo kar ugodno, prav tako na e-dym.pl. Kakšen je pa kaj čas dostave s Poljske?

Hvala za odgovore in lp.

tilen
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Naslednja

Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron