Začetniki in e-tekočine

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 06 Nov 2014, 16:29

@quest: Hvala za nasvet. Tale opcija mi je tudi všeč. Bom še tako poizkusil. Ni mi več nazaj na smrdljivce it.
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 06 Nov 2014, 18:29

tilen2009 - si preveril da ni glava od protanka zapacana ali kaj podobnega?
Ker to mi je mal čudno da bi te od take koncentracije bolela glava.
Če ne dobiš kje drugje baze 0mg (brez nikotina) ti jo lahko tudi jaz pošljem kake 10 ml...
Lahko tudi kakšno 100% VG sadno ali Pinacolada zadevo ali pa 70/30VG.
Sej maš Protank3 in Mini Protank3?
Javi...

lp
k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 06 Nov 2014, 19:47

Zdravo k2b. Glave so očiščene, narejeni dry burni. Bom še glavo dal naprej novo pa bom videl. Imam pa aerotank in protank mini. Hecno pa je, da mi oba zaliva in to dnevno. Pa pazim, da ne vlečem preveč. Da pa PT3 mini več arome od sebe kot aero. Se pa spravljam tudi jaz frizirat coile. Drugače pa v roku 5 minut po vejpanju začne bolet glava, traja kake pol ure do uro, ko neha spet naredim par dimov in glavobol se ponovi. A ja, govorimo o petih do max desetih vdihih . Nič več. Pa še globoki vdihi niso. Lp. Tilen
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 06 Nov 2014, 20:59

Če premalo vlečeš, se glava hitreje zamaši saj se sama zapaca. Raje malo odpri zrak in potegni zmerno-normalno. Sam od sebe med vejpanjem se ne sme zaliti, potem nekaj ne delaš dobro ali vlečeš premalo ali je zrak preveč zaprt ali je premala napetost.
Uparjalnik se ponavadi zalije, ko ga imaš na strani, prideš in misliš vejpat pa prične grgljati. Takrat ga moraš očistiti. Vem, da se mi je tako dogajalo pri originalnih tuljavah. Sedaj z bombažem nimam več takih težav.
Odvisno je tudi od tekočine.


Zakaj delaš dry burn na teh glavah? Nimaš nobenega okusa po plastiki, zažgani gumi? Ob + pinu je silikonski izolator, tisti se kaj hitro zažge pri dry burnu. Tega sam nikoli ne delam, samo očistim z robčkom in OK.
Ko pa je tuljava zapacana s sežgano tekočino pa je čas za ali rebuild, če se lahko naredi ali novo. Čiščenje običajno dolgoročno ne pomaga.


Glede glavobola pa se mi zdi tvoj primer ekstremen. Glede na tekočino, ki jo imaš, sklepam, da je večinski delež PG. Pojdi na čisti VG ali visoko-odstotni.

Jaz sem imel tudi težave pri visokem PG. S čistim VG nikoli. Pri PG pa sem čutil želodec, glavobola sicer nisem občutil. Sem pa se nasploh slabo počutil po vejpanju. VG mi sploh ne dela težav.

Težave glede visokega nikotina se ti bodo pojavile dolgoročno, čez čas. Morebitne srčne opazke, migrene,...itd. Mislim, da v tvojem primeru pri 6mg/ml Nic ni problem ampak PG.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 06 Nov 2014, 21:45

@ElGrigon:
dry burn sem naredil samo, ko sem čistil tank, zato, da sem posušil siliko. Nima zaenkrat še nič po zažganem okusa.
Kar se pa tekočine tiče, sedaj ko delam analizo ugotavljam, da me je pri prvi tekočini, ki je bila 50/50 z 6 mg nikotina glava manj bolela kot pa zdaj, ko imam 3 mg nikotina in približno 70/30 PG/VG.
Kar se tiče pa zalivanja: uparjalnik ni vedno pokonci, tudi leži. Načeloma imam na 4.3 V nastavljeno, zrak pa popolnoma odprt.
Ravnokar sem vstavil novo glavo, nov tip 1.8 ohma. Bom videl kako bo zdaj.
Iščem pa že tekočino z VV tam okoli 70 oz. še več.
Hvala vsem zaenkrat.
EDIT:
glava zamenjana na aerotanku, nova novcata, okusa ni na nobeni voltaži, niti z odprtim niti zaprtim zrakom. Aerotank je zaenk.....
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Mathad » 25 Nov 2014, 00:26

Lep pozdrav!

Sem začetnik v svetu e cigaret. Vse svoje potrebščine kupujem v bljižnji trgovinici v Ljubljani.

naletel sem na dva problema:

1. Občutek imam, da se tekočina, ki sem jo začel na novo uporabljati porabi veliko hitreje kot prejšnja tekočina. Najprej sem mislil da je vzrok zato v manjši koncentraciji nikotina v novi tekočini, vendar sem opazil da je poraba tekočine v primerjavi z porabo baterije e cigarete neprimerno večja kot pri prejšnji tekočini. Novo tekočino zdaj izparim že v treh dneh, kar pa pomeni velike stroške( tudi v primerjavi z kajenjem navadnih cigaret) zato me zanima ali je moje opažanje pravilno in kakšno tekočino naj si izberem v prihodnje.

2. Uporaba elektronike prinaša veliko prednosti(ne smrdim več in ne kašljam več) rad pa bi našel tudi ekonomično tekočino. Zanima me kje lahko dobim kar se da poceni tekočine zajhno vsebnostjo nikotina. Opazil sem da vas veliko ustvarja svoje tekočine, vendar menim da sam temu nisem kos.

Upam da mi lahko pomagate lp
RANDOM_AVATAR
Mathad
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Nov 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 25 Nov 2014, 00:35

Pozdravljen,

Glede tekočine bi ti ob tvojem delikatju predlagal, da uporabljaš tisto, ki si jo prej.
Tehnični razlog bi lahko bila razlika v viskoznosti tekočine torej razmerje VG/PG v kolikor je naprava enaka.

Že pripravljene tekočine so cenovno ugodne iz Kitajske ni pa zagotovilo, da ti bodo tudi všeč.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 25 Nov 2014, 00:45

Pozdravljen Mathad,

Mogoče ne bi bila odveč kakšna predstavitev v rubriki "Člani se predstavijo"
http://slo-vaper.mojforum.si/slo-vaper-forum-14.html

Tam lahko tudi napišeš kakšno opremo uporabljaš in kakšno tekočino - tako je vsak nasvet lahko bolj konkreten kot tako na splošno...

Poglej kakšna je sestava tvoje tekočine ki se ti upari hitreje - VG/PG razmerje.
Načeloma naj ne bi bilo večjih razlik v porabi med večinsko PG in večinsko VG vsebnosto e-tekočine - je pa vprašanje kako vlečeš in kolijo močno. Če si šel na nižjo nikotinsko stopnjo podzavestno tudi več pariš oz. vlečeš bolj intenzivno .Možno pa je tudi da imaš zdaj kak VG e-juice ki ima 20% ali podobno dest.vode in se uparja hitreje.
Probaj napisat kaj več - pa ti bomo napisali več tudi mi :D 8) :lol:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Mathad » 25 Nov 2014, 01:07

iz 9 mg na ml sem prešel na 6mg na ml. Zdaj uporabljam tekčino Joytech peach

Žal pa iz embalaže ne znam poiskati natančnih specifik, niti ne razmerje med PG in VG. zdi se mi pa da ima majhen trhroat punc glede na prejšne tekočine.....vendar spet ne vem ali je to posledica manjše vsebnosti nikotina.
RANDOM_AVATAR
Mathad
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Nov 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Axis » 25 Nov 2014, 01:29

Preden sem začel z mešanjem svojih tekočin (mimogrede ne gre za nobeno znanost in ob ustrezni osnovni opremi - PG/VG baza, nikotinska baza, arome, flaške in kakšna brizgalka je, poleg kakšnega ejuice kalkulatorja ter seveda malo izobraževanja, vse kar potrebuješ - malo pobrskaj po internetu...) sem poskusil tekočine raznih proizvajalcev, na koncu pa pristal pri Dekangu, ki je tudi sicer ena najbolj priljubljenih tekočin pri začetnikih. In sploh ni slaba. Sam sem imel najraje borovnico, pred tem pa sem kar nekaj časa vapal izmenično njihovo češnjo in kavo (zelo podoben okus Kavabonu - bombonu z okusom kave).

Kupoval pa sem jih tule http://www.spaincigar.es/epages/eb8032.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/eb8032/Categories/Products/eliquid/%22Dekang%20YNDK%22/Silver_Label

Preverjeno originalni Dekang (gre za uradnega distributerja v Španiji). Cena je res ugodna, še posebej če kupiš paket 20x10ml iste arome je cena le-tega 16 Eur oz. 0.8 eur za 10ml, kar je nesramno nizko glede na to da sem videl da se po drugih trgovinah 10ml prodaja po 3 eur+. Je pa poštnina precej draga (15eur), zato sem sam naročil večjo količino vsakih nekaj mesecev (ponavadi 3x20x10ml), tako, da poštnina ni bistveno podražila tekočine. V zadnjem času nisem kaj dosti spremljal cen, a mislim, da ceneje v Evropi Dekanga težko dobiš. Lahko pa da se tudi motim...čeprav dvomim.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Axis » 25 Nov 2014, 01:36

6mg ima zagotovo manjši throat hit kot 9mg...vsebnost nikotina ima tukaj največjo vlogo...prav tako velja, da ima PG močnejši throat hit kot VG...PG je redkejša, "bolj ostra" baza.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Prejšnja

Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron