Splošno o e-tekočinah

Okusi so različni, tu pa lahko izmenjujete mnenja prav o tem

Splošno o e-tekočinah

OdgovorNapisal/-a aya0aya » 05 Jan 2014, 16:05

Na trgu je poplava e-tekočin različnih proizvajalcev, zato je tudi tu odločitev, katero kupiti, težka.

Kateri okus, kakšno razmerje propilen glikola in rastlinskega glicerina, koliko nikotina, vse to je potrebno raziskati in preizkusiti, saj so okusi tako različni, da vam nihče ne more pravilno svetovati. Najbrž boste na začetku preizkusili več različnih tekočin, preden boste odkrili pravo za vaš okus in potrebe.
Veliko kadilcev, ki se odloča za prehod na elektronsko cigareto, najraje najprej poseže po okusu tobaka. Vendar pa veliko posameznikov ugotovi, da imajo raje vse kaj drugega in tudi okus čokolade ali češnje ravno tako dobro zadovolji potrebo po nikotinu, pa še okusneje je.

Razmerje propilen glikola in rastlinskega glicerina je ravno tako prepuščeno okusu posameznika. Kar je nekomu všeč, je za drugega lahko zanič.

Nekoliko drugače pa je z razmerjem nikotina. E-tekočine vsebujejo vse od nič nikotina pa do 24 mg/ml ali celo več.
Osnovno pravilo je, da je za kadilca, ki kadi 0.6mg nikotinske cigarete, prava tekočina s 6 mg/ml.
Ni pa nujno, da je tako, saj uporaba elektronske cigarete omogoča različno trajanje enega "dima" Če je en dim elektronske cigarete krajši, vas morda tako razmerje ne bo zadovoljilo in bi morali kupiti tekočino z višjo stopnjo nikotina. Tudi tu v končni fazi velja, da morate pravo razmerje, ki vam bo odgovarjalo, odkriti sami.

Preizkušanje e-tekočin predstavlja še eno zabavno plat uporabe elektronske cigarete. Nekako tako, kot bi preizkušali čokoladice v bombonjeri.
Zadnjič spremenil aya0aya, dne 11 Jan 2014, 12:24, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
aya0aya
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 01 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 06 Jan 2014, 13:38

:D

Večji delež PG pomeni večji throat hit, kar ustreza večini vejperjev in bivših kadilcev. Več pa kot je VG, boljši je okus in pri uparjanju mastane več pare. Meni najbolj ustreza razmerjem PG/VG = 65/35.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a aya0aya » 06 Jan 2014, 15:17

Še en dokaz, kako različni smo si in da je treba preizkusiti, da vidimo, kaj nam je všeč.
Jaz imam najraje razmerje 70PG 30VG.

Če se ne motim, se pa nekaj vaperjev tudi pritožuje, da večji delež VG pomeni tudi gostejšo tekočino in hitrejše uničenje Clearomizerjev oz. je večja možnost za "poteg brez dima" oz. kakorkoli bi se že prevedlo "dry hit"

P.S
Pozdravljen na forumu :)
Zadnjič spremenil aya0aya, dne 11 Jan 2014, 12:24, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
aya0aya
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 01 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 06 Jan 2014, 15:21

Res je. Več kot je VG, bolj je tekočina gosta in pri določenih, predvsem manjših grelnih tuljavah (primer protank) zna to bit problem na daljši rok oz. je tuljava prej zapacana/zažgana in neuporabna. :idea:
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a valjhun » 09 Jan 2014, 20:23

Meni ustreza 60/40.

Vsekakor pa je pred nakupom pametno it v kako fizično trgovino in zadeve sprobat v živo. Če kupuješ tekočine preko neta jih lahko kupiš celo zalogo, preden najdeš tisto ki ti ustreza. Fajn je tudi da so narejene v Evropi. Ne vem kako je z vami, ampak jaz ne zaupam kinezom in temu kaj mešajo noter, da pridejo za tistih par centov bolje skoz.
RANDOM_AVATAR
valjhun
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

DIY

OdgovorNapisal/-a alansi » 18 Jan 2014, 17:42

Sam sem kmalu spoznal, da je zanašanje na tuje okuse pri tekočinah bolj slaba izkušnja, zato sem dokaj hitro pričel sam mešati svoje. Ugotovil sem tudi, da je moj optimum mešanica 50% PG 50% VG.
RANDOM_AVATAR
alansi
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Vapeholic » 19 Jan 2014, 16:47

Jaz kadim elektronske cigarete že nekje 3 leta. Sprobal sem že sigurno več 100 različnih tekočin. Sem velik ljubitelj vejpanja, ki mesečno "skadi" oziroma upari cirka 100ml tekočine za e-kajenje :)

Mojih top 5 tekočin:

1. Five Pawns - Gambit https://fivepawns.com/shop/gambit/
Cena 27,50$ sicer res ni majhna za 30ml tekočino, vendar gre tukaj za povsem drug nivo tekočine kot pri kakšnem Dekangu ali Liqui. Gambit je tekočina, ki se je ne morem nikakor naveličat :) Proizvajalec trdi, da bi naj bil okus "jabolčna pita" vendar sam nikakor ne okusim jabolke v tej tekočini. Zame je to prijetna mehka tekočina z okusom vanilije, karamele, mleka in javorjevega sirupa.

2. Belidim.si - Manchee http://www.belidim.si/teko/manche-original-0-6-nikotina-znamke-belidim-si.html
Precej nova tekočina na sceni, slovenskega ustvarjalca tekočin www.belidim.si
To tekočino sem dobil pri njih za testirat pred enim mesecem in se je nikakor ne morem naveličati (skadil že sigurno 100ml) Ima precej izrazit okus po lešniku, mleku in tobaku.

3. D'lice - Mojito http://www.dlice.fr/e-liquides/84-mojito.html
Tekočina Francoskih umetnikov tekočin D'lice. Sicer nisem ljubitelj sadnih arom vendar ta tekočina definitivno izstopa. Izjemno prijeten okus po limoni, limeti in mentolu.

4. D'lice - Fr Original http://www.dlice.fr/e-liquides/64-fr-original.html
Izrazito tobačna aroma. Prijetna in ne vsiljiva.

5. Dr Stanley Clark's - Snake oil. http://tmax-juices.co.uk/
Tukaj ostajam brez komentarja. Izjemno okusna tekočina.
Okus po limeti, limoni, pomaranči z dodatkom mlečnih not... izjemna
RANDOM_AVATAR
Vapeholic
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Jan 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a valjhun » 04 Feb 2014, 19:25

Moje naj naj tekočine:

1. Ovale Black RISERVA Old Tobacco - Izjemna aroma, ob izdihu iz nosu imaš rahlo prasketajoč občutek kot pri dimu najboljših havank. Sicer blag okus, prijetno tobačen z izrazitim občutkom taninov v ozadju in nekoliko vaniljasto konico.

2. Puff reglisse - prijetna aromatčna in dokaj močna mešanica licorice in janeža. Zelo dober za spremembo.

3. RocketFuel Ol' River Tobacco - navdušujoča, sicer dokaj sladka lesna aroma.

4. Ovale Essential - aroma po absintu, enostavno zmaga.

5. Ovale Coffe - izjemno močna aroma po kavi. Primerna predvsem kot dodatek ostalim aromam npr. konjaku.
RANDOM_AVATAR
valjhun
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a valjhun » 18 Mar 2014, 20:17

http://elevated-vaping.myshopify.com/products/captains-custard

wow.... zelo zelo dobra, sicer pusti nekaj več usedline, kot sem vajen, ampak vseeno zelo dobra aroma
RANDOM_AVATAR
valjhun
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mmc » 21 Mar 2014, 00:51

Vapeholic napisal/-a:5. Dr Stanley Clark's - Snake oil. http://tmax-juices.co.uk/
Tukaj ostajam brez komentarja. Izjemno okusna tekočina.
Okus po limeti, limoni, pomaranči z dodatkom mlečnih not... izjemna


Meni recimo pa ta okus sploh ne sede. Poleg mete vse skupaj vleče na kumino.... sicer je pa to stvar posameznika.
RANDOM_AVATAR
mmc
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Mar 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a primus » 21 Dec 2014, 14:50

Ola :)

Uparil sem Dekang (češnja in jagoda) in Liqua (breskev). Kakšnega resnega minusa ni, mogoče samo razlika, da ima od teh treh Liqua najmočnejšo aromo. Moti me pa dozirna flaška Liqua, ki ima nepriročno kratko cev in vsaj v mojem primeru pušča mimo cevke. Razmišljam, da bi si kupljene tekočine prelil v druge flaške in si omislil še injekcijo, ki tudi ni draga.

Te tekočine sem tudi mešal in sem opazil, da se kmalu (2-kratna polnitev) pojavi rjavkasta usedlina, potem je pa na vrsti čistilna akcija tanka :).

Vprašanje za izkušene:
Kako ločim res dobro tekočino od slabe? Je to mogoče zgolj psihološki faktor?
RANDOM_AVATAR
primus
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Kraj: Kranj, Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Splošno o e-tekočinah

OdgovorNapisal/-a Aleks » 23 Mar 2017, 16:40

Nisem vedel kam bi dal, pa sem kar sem prilimal.

Poučen video o PG in VG za razjasnitev osnovnih vprašanj:


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: Splošno o e-tekočinah

OdgovorNapisal/-a jaka_s » 21 Maj 2019, 10:17

Imam vprašanje: nabavil sem 10ml (12 nikotina) e-tekočine "pinky vape balloney looney".
Ker ima veliko nikotina, sem poskusil na pen-u, zadeva ima tako močan okus, da ti zažge cela usta in ne moreš vdihniti niti pod razno.
Ali je mišljeno, da se to razreči ali gre preprosto za zelo slabo tekočino? ker res mislim, da ni človeka, ki bi to lahko vejpal.
Slika
RANDOM_AVATAR
jaka_s
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Maj 2019, 20:21
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Splošno o e-tekočinah

OdgovorNapisal/-a k2b » 21 Maj 2019, 18:05

Če prav razumem imaš to e-tekočino v jakosti 12 mg/ml NIC

Slika

ali ti je premočna aroma ali nikotinski hit?
Če oboje - lahko razredčiš z breznikotinsko bazo - ali samo z VGjem - mogoče za začetek dodaš 1/3 baze do 1/2 - razredčiš na pol če drugače npr vejpaš 6ko nikotina...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Splošno o e-tekočinah

OdgovorNapisal/-a jaka_s » 22 Maj 2019, 13:50

ja, to tekočino imam. ne vem kaj je premočno, rekel bi, da aroma.Bom razredčil.
RANDOM_AVATAR
jaka_s
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Maj 2019, 20:21
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Naslednja

Vrni se na E-tekočine - iz trgovine

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron