Veritas RDA (iHybrid) clone 1:1 by FT

Mehanični in regulirani modi. atomizerji RBA,RDA,RTA , baterije polnilci in ostala oprema za napredno vejpanje

Veritas RDA (iHybrid) clone 1:1 by FT

OdgovorNapisal/-a k2b » 23 Nov 2014, 00:41

Veritas je RDA zelo zanimive konstrukcije. Luknja za zrak (airhole) je pozicionirana na zadnji strani RDA-ja tako da zrak vstopa za tuljavo ob centralnem jašku v katerem je nameščen pozitivni pin. Veritas ima reducirano komoro - podobno smo že videli pri Genesis atomizerju GPulse - in posebne kanalčke ob strani ki uspešno preprečujejo puščanje in mastenje ki je meni pri dripperjih rahlo zoprno.
Tu dejansko NE pušča nic - vsaj za sedaj ko so tesnila še nova.

Slika

Slika


Slika

Slika

Buildi tuljav so lahko vertikalni (za kar je deck tudi dizajniran) nič pa ni narobe tudi z horizontalnimi (ki naj bi po mnenju nekaterih tudi ne imeli težave z wickanjem/natapanjem)

Slika

Tako sva naredila tudi mi2 z P.Busardom ker sva bolj lene sorte...
Slika
http://www.youtube.com/watch?v=kQdyJmjWRlI

Pardon tudi bradati Slika dela horizontalnega..v 1'30" se mu kar skeglja..

http://www.youtube.com/watch?v=1iw3CjONxCw

Moj 1.setup - 0,40 mm 26 AWG kanthal na 2,4 mm 7 navojev = 1,0 Ohm.
OK, ni nekaj ravno za dripper pa probajmo. Arome je tu dovolj, pare tudi - ni ravno neko claud chasanje ampak zame čisto ok. 3 mm airhole je pravšnje izhodišče za lung inhale, para je prijetno hladna do mla?ne, za mouth to lung pa zaprem na približno 1/2 do 3/4. Všeč mi je enostavnost nastavljanja s single airhole sistemom. 25 kapljic naj bi stalo v bazenčku z vato - res je - mogoče bi še kakšna lahko. Vejpam in nagibam, nič ne pušča dejansko.Zelo všečno.



Je pa ena težava o kateri je že pisal @rawr na sosednjem forumu - namre? pozitivni pin se malo maje in lahko pride do stika.To sem rešil že na začetku.Mislil sem sicer dati malo večji o-ring namesto priloženega - vendar ni tam problem ampak v prevelikem spodnjem izolatorju skozi katerega gre medeninast vijak pozitivnega pina. Vzel sem malo teflonskega traku in ovil vijak tam kjer gre skozi izolator in za zdaj je problem rešen.

Problematičen naj bi bil tudi - posebej za tiste, ki delajo zelo nizko-ohmske builde - zgornji izolator na decku, ki naj bi se nekaterim zaradi vročine stopil. No ja....

$8.49 SKU1816700



Slika
+inovativen dizajn
+sistem kanalov ki preprečuje puščanje
+dobra in natančna končna obdelava (brušen SS)
+preprosto nastavljanje AFC
+dobra aroma
+spodobna količina pare




Slika
-spodnji izolator preširok posledično plus pin ni dobro fiksiran
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Rawr » 29 Nov 2014, 00:26

Dobra ideja s teflonom za izolator, ker je res prevelik. Oringi za top cap bi recimo lahko bili večji ali debelejši. Tesnenje sem probal izboljšat z zobno nitko pod oringi, vendar zaradi roba v samem pokrovčku je skoraj nemogoče zadevo popravit. Malenkost večji oringi so predebeli, zobne nitke pod originalnimi pa je takoj preveč, niti en ovoj in se top cap več ne zapre do konca. Kljub temu pa ne toči, pa leži na mizi poleg kayfuna in aque.

Sicer pa ta rda odlično pari tudi na enojni vertikalni tuljavi in ne vidim več nobene želje se zajbavat z dvema nano tuljavama. 2.4mm tuljave, ki so bolj po mojem okusu pa so že skoraj prevelike za ta deck... Na sliki je 0.5 ohm twisted in je več kot dovolj za odličen vejp!

Slika
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na MODificirane e-cigarete

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron