Prva izbira

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Prva izbira

OdgovorNapisal/-a Eduardo » 20 Nov 2014, 21:28

Dober dan,

intenzivno razmišljam o prehodu na elektronske cigarete, a me zelo frustrira tiranija izbire.
Po branju tega foruma in klikanju vsenaokrog sem do zdaj (v trgovini, pri zelo prijaznem prodajalcu) poskusil Ovale elips-C, danes pa še (tudi v trgovini, pri zelo prijazni prodajalki) Kanger Evod 2, za katerega se opogumljam, da bi ga kupil. Vapegear Xjet Spider so mi odsvetovali ...

Skratka, ali menite, da je za začetnika Kanger Evod 2 ustrezna izbira? Zdi se mi solidna cena (v Pyursmoke), dizajn mi je všeč, prav veliko dela z njim tudi naj ne bi bilo ...


LP, E.
RANDOM_AVATAR
Eduardo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a charly » 20 Nov 2014, 21:38

X.Jet Spider je čist dobra zadeva za začetek... Moj prvi in sem zelo zadovoljen.
Slika
RANDOM_AVATAR
charly
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 05 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 20 Nov 2014, 22:47

Sam bi dal še v prvo izbiro Kanger Mini Protank 2 ki je zelo soliden atomizer, steklen tank kot pri Evodu2 - glave so več kot pol cenejše kot za Xjet in Evod2...

Z nobenim od teh treh vstopnih modelov ne boš zgrešil - glej da vzameš (po možnosti) še 2 bateriji da ne boš ostal brez štroma in to je to.

Vsak od 3 ima svoje prednosti in pomanjkljivosti - so pa vsi 3 solidni modeli.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 20 Nov 2014, 23:23

Te popolnoma razumem. Za nekoga, ki začenja se je, glede na enormno ponudbo, res težko odločiti. Podal bom svoje mnenje, ki je enako tistemu, ki ga dajem svojim prijateljem, sodelavcem oz. komurkoli, ki me vpraša za nasvet. Seveda nisem poskusil vseh baterij in tankov na svetu, tako, da ne morem trditi, da je predlagana naprava najboljša v rangu začetnikov, lahko pa potrdim, da je zelo dobra, kvalitetna naprava.

Torej, če bi jaz začenjal, bi kupil Kanger Emow. Sem ga uporabljal kak mesec, preden sem kupil MOD in bil zelo zadovoljen. Uporabljajo ga tudi trije moji sodelavci, katerim sem ga svetoval in so tudi zelo zadovoljni. Še posebej je navdušena sodelavka, kateri sem prodal svojega pred 7 dnevi in je prvih nekaj dni še tu in tam kakšnega pokadila (prej cca. 1 škatlo dnevno), danes pa prvič ni pokadila nobenega. Rekla mi je, da jo elektronska popolnoma zadovolji in da ne čuti več nobene potrebe po analognih. Res je še zgodaj, vendar glede na njene reakcije sem skoraj prepričan, da bo prešla na vapanje.

Sam sem Emow-e kupil tukaj http://www.ivapour-elixir.co.uk/kanger-emow-mega-1600mah-kit.html

Imajo tudi starejšo verzijo, 1300mah baterija in manjšo kapaciteto tanka (1.8ml). To verzijo najdeš tudi na Fasttechu https://www.fasttech.com/products/0/10009731/1854802-authentic-emow-bdc-1300mah-variable-voltage

Sicer pa že nekaj časa nisem preverjal cen, tako, da če se boš odločil, malo poguglaj še druge ponudnike.

Sem pa prepričan, da z Emowom ne moreš zgrešit. Poleg zelo dobrega delovanja je tudi zelo kvalitetno in natančno izdelan. Ko sem ga sam prvič imel v roki, mi je najprej na misel prišel Apple. Kot bi ga izdelali oni.

V vsakem primeru pa naj bo baterija za katero se boš odločil VV (variable voltage), saj ti takšna baterija omogoča bistveno večjo prilagodljivost lastnim potrebam, kot običajna 3.7V baterija (Emow nastavljiv v rangu 3.2 do 4.8V).

Še ena naprava, ki se mi prav tako zdi zanimiva za začetnike je Eleaf iStick. Opisal bi ga kot "majhno zver". Poleg vsega pa je še passthrough (lahko vapaš priklopljen na usb, tako da se med vapanjem baterija polni).
k2b ga je predstavil na forumu pred nekaj dnevi. Poišči post med predstavitvami novosti. Deluje obetavno, vendar ga ne morem komentirati. Pravzaprav ne še. Je pa že na poti https://www.fasttech.com/products/0/10011027/1943501-authentic-eleaf-istick-2200mah-variable-voltage

Sicer pa, s čemerkoli boš začel, začni z višjo vsebnostjo nikotina v tekočini (vsaj 12mg), ki jo lahko kasneje postopoma znižuješ. Sam menim, da je prenizka začetna vsebnost nikotina eden od pomembnejših razlogov, da ljudje obupajo. Kar nekaj takšnih poznam, ki so trdili, da rabijo samo dim in nekaj v roki, naj jim nabavim/zmešam tekočino z minimalno vsebnostjo nikotina ali celo brez. Pa ni ravno tako, telo potrebuje nikotin. Zato začneš z več nikotina v tekočini, kasneje pa jo postopoma zmanjšuješ. Sam sem recimo začel z 18mg, pa mi je bilo premalo "throat hit-a" in sem vmes dvignil na 24mg, sčasoma pa sem začel nivo zniževati, in sicer po 2mg. Sedaj sem na 3mg in mi čisto zadošča. Res pa je tudi, da je od takrat, ko sem jaz začel tehnologija kar precej napredovala in dandanes bistveno nižja vsebnost nikotina v tekočini nudi precej večjo satisfakcijo kot v preteklosti, s starejšimi baterijami in kartomajzerji.

Pa vso srečo z vapanjem...če se boš odločil zamenjati kajenje z vapanjem bo to zagotovo ena tvojih najboljših odločitev v življenju.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Eduardo » 21 Nov 2014, 01:13

Dober večer,

hvala vsem za prijazne odgovore in nasvete. Bom razmislil, morda šel še do kakšne trgovine, da malo poskusim ... in potem nekaj gotovo izbral, ker mi je tole elektronsko puhanje res intrigantno. :)


LP, E.
RANDOM_AVATAR
Eduardo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mateb » 21 Nov 2014, 01:49

Pridržujem se mnenju, da so vse omenjene zadeve primerne za začetnika.

[url]Vapegear Xjet Spider so mi odsvetovali ...[/url]

Začetnikom običajno svetujemo Kanger Evod 2 in VapeGear X.Jet Spider komplet. Malce bolj preferiramo Evod 2 iz preprostega razloga. Na ta komplet so pritožbe in reklamacije skorajda nične. In to nam je najbolj pomembno. Na VapeGear X.Jet Spider komplet pa imamo malce več reklamacij in sicer na baterije. Na uparjalnik X.Jet Spider ne. Z njem so nasplošno tudi zelo zadovoljni.

Sicer pa vse težave rešimo tako da ni straha. :wink:

Lahko se kupi tudi recimo kombinacija Joyetech ali Kanger baterije s uparjalnikom X.Jet Spider. Ampak potem ni lično pakirano v škatli, če ti to kaj pomeni.

V primeru, da stranka želi kupiti po kosih pa običajno svetujemo kombinacijo katere izmed Joyetech baterije in uparjalnika X.Jet Spider ali ProTank Mini 3.

V redu je tudi uparjalnik Kanger ProTank Mini 2.
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a Eduardo » 25 Nov 2014, 22:07

Kupil sem (prvo?) elektronsko cigareto. Navsezadnje se nisem odločil za že sestavljen komplet, temveč sem kupil vsako komponentno posebej. Zdaj imam Kangerjevo (Evod) VV 1000 miliampersko baterijo ter Kangerjev Miniprotank 3. Ob tem sem kupil še tekočino Red Arrow (Prestige) - 8 mg nikotina.

Pa da vidimo, kako se bo obneslo ... :)

Hvala vsem za nasvete in prijaznost. Tudi v trgovinah, v katerih sem bil, so bili vsi zelo prijazni in si pripravljeni vzeti čas za nekoga, ki nima pojma - kar je res prima!
RANDOM_AVATAR
Eduardo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 25 Nov 2014, 22:37

No, super da si izbral svoj prvi komplet - čisto spodobna zadeva :o
S tekočinami boš pa itak videl - tu se odpre vesolje okusov in njihovih kombinacij tako je pot pred tabo še zanimiva....

Vape On!

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Eduardo » 04 Dec 2014, 00:48

Dober večer,

uspešno vejpam en teden - in prav fino je. Tudi zdajle. :)

Imam pa eno vprašanje. Kot sem napisal zgoraj, imam tale mini protank 3. A je normalno, da med uparjanjem tekočine slišim močno prasketanje/pokanje?


Lepo pozdravljam, E.
RANDOM_AVATAR
Eduardo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Dec 2014, 01:05

Prasketanje in pokanje - ponavadi 1.vape po določenem času ko je atomizer stal nekaj časo - malo ali bolj poči - to je vse normalno pri tem športu :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a charly » 04 Dec 2014, 01:19

Al pa je glava fuč ččč --- men ko je začel pokat pa u grlu me je začel pečt ... pa ni blo več okusa nobenga ..... je bla glava hin... zamenjaš ... noro , again... :P
Slika
RANDOM_AVATAR
charly
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 05 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 04 Dec 2014, 11:28

Tako za info. Življenjska doba glave je relativna. Lahko je tri, štiri dni ali pa mesec dni. Vse je odvisno od tekočine, moči vejpanja in continuitete.
Ne glede v kakšnem času se vam pokvari, tukaj nekje boste.

Izkušnje in eksperimentiranje vas pripeljejo do željenega vzdrževanja ter optimalnega vejpa.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Eduardo » 08 Dec 2014, 15:32

Sem zamenjal glavo (po enem tednu), a ugotovil, da to pravzaprav ni bilo potrebno. Pri nekaterih tekočinah je prasketanje bolj glasno, pri drugih ga skoraj ni ... To bi bila moja logika. Trenutno poskušam tekočino 3x5 (tako-tako, bo za pokadit, a mislim, da je ne bom več kupil) in smookov okus 310 (čokolada + lešnik: njami!!).
RANDOM_AVATAR
Eduardo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a charly » 09 Dec 2014, 10:10

3x5 tudi meni na začetku ni bila všeč .... vendar s časom je postala skos boljša. Sedaj se mi je prav zalušta občasno.
Slika
RANDOM_AVATAR
charly
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 05 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a Eduardo » 09 Dec 2014, 17:11

V bistvu sem tudi nekako ugotovil, da je 3x5 na malo višji izhodni moči (3,6) kar boljša kot na malo nižji (3,2). Oh, ta elektronika ... :)
RANDOM_AVATAR
Eduardo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Naslednja

Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov