Odločitev oz. nepoznavanje e-cigaret

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Odločitev oz. nepoznavanje e-cigaret

OdgovorNapisal/-a Devilko » 06 Nov 2014, 12:08

Pozdravljeni,

Sem nov, prebral skoraj cel forum, vendar ste me zmedli s vsemi možnimi dodatki..etc...

Ker sm bil strastni kadilec ( povprečno 1,5 škatlice na dan) zadnjih 15 let...sem pred pol leta prvič poskusil e-cigareto.. tisto ki jo kupiš v trafiki ( zgleda kot analogni cigaret) in kot sm tukaj prebral.... tudi jaz sm opustil, ker sm vmes kadil analogne.. pred 2 tedni sem se odločil, da ostanem samo na e-cigareti, ki jo imam... in sedaj ko 2 tednih..sm navdušem..ker sm skoraj prekinil s analognim... ( edina kriza je po obilnem kosilu in zjutraj... mi ne uspe vedno in še prižgem analogni vendar ne vsak dan "huraaa" ) Ugotovil sem, da mi ta e-cigaret neda dovolj uzitka...kar je najhujše me vedno spominja na analogni cigaret, kar mi samo še dodatno spodbudi,da bi kadil analogne...

Moja želja je ta, da mora biti črn ( zaradi elegance..osebna odločitev)... ne preveč velik, da nimam občutka, da imam "debeli flomaster v roki ...) in da je cenovno ugoden.. ter zdržljiv...pomembno je tudi, na koliko časa se menjajo "potrošni materiali....kot so glave..etc.."

Bi lepo prosil če mi kdo pomaga :)

Hvala!

Odločam se med


eCom Single Kit

ali

Joyetech 510CC Single Kit


ali

VapeGear X.Jet Spider ? dvojni komplet
RANDOM_AVATAR
Devilko
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 05 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 06 Nov 2014, 12:43

Jst bi se (po prebranem-ker sam iščem nov uparjalnik) odličil za x.jet spider komplet. Ti novi x.jet uparjalniki so baje špica.
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mateb » 06 Nov 2014, 13:16

Pozdravljen Devilko,

načeloma je tako, da je vsaka izdelek/naprava lahko za nekoga super, lahko pa ni. Odvisno od potreb in želja. Če je omejitev samo to, da je črn, potem so vsi trije omenjeni v redu. :wink:

Joyetech 510CC Single Kit - je daljši in precej tanek. Kapaciteta baterije je 280mAh in zdrži ravno tank, ki sprejme cca. 0,7ml tekočine. To pomeni, da je 510CC res za nekoga, ki elektronsko cigareto uporablja malo. Običajno pravim, da če si prej pokadil 5-10 cigaret na dan, potem bi bil v redu. Ker si pokadil 1,5 škatlice na dan ti 510CC odsvetujem.

Joyetech eCom: tukaj je mnenje deljeno. Približno polovica jih je zelo zadovoljnih in polovica nezadovoljnih uporabnikov. eCom ima svoje muhe s katerimi se je treba sprijazniti. :wink: eCom načeloma ni nadgradljiv. Na baterijo ne moreš dati nobenega drugega uparjalnika. Oz. lahko, če dokupiš posebni adapter, ki pa ni ravno povsod dobavljiv. Baterija je 650 ali 1000mAh. Tebi vsekakor svetujem 1000mAh ali več.

VapeGear X.Jet Spider ? dvojni komplet: tega bi ti od nagledanih najbolj priporočal. In sicer verzijo z 1000mAh baterijo. S tem kompletom imaš potem dve elektronski cigareti, kar ponuja svoje prednosti. Lahko je ena vedno na rezervi, lahko pa imaš vsako za drug okus. Poleg tega pa ko se ena polni imaš vedno še drugo na voljo. Baterija je standardna z eGo/510 navojem, kar pomeni, da boš lahko čez čas dal na njo tudi kateri drug uparjalnik. Na to baterijo pašejo skorajda vsi.

Potrošni material so seveda grelne glave. Koliko bodo le-te zdržale je odvisno od tekočine, njene barve, vsebnosti PG/VG, vsebnosti nikotina in načina uporabe.

Vsi 3-je omenjeni kompleti ne delujejo dobro z gostimi tekočinami, ki imajo veliko VG-ja. Za bolj goste tekočine od standardnih uparjalnikov svetujem katerega izmed Kangerjevih.

Upam, da sem kaj pomagal.
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a Devilko » 06 Nov 2014, 13:36

Mateb hvala ti. si pomagal veliko.

Bom tega vzel dvojnega in da vidimo.

poročam v parih dneh :)


Hvala ti!
RANDOM_AVATAR
Devilko
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 05 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 06 Nov 2014, 18:35

Mislim tudi jaz da z X Spiderjem ne boš zgrešil - mam tudi sam to od Aspire-a ki je ista zadeva - poglej v 3.post te teme kjer pišem o tem
http://slo-vaper.mojforum.si/slo-vaper-about46.html
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Devilko » 07 Nov 2014, 16:35

Ekola,

So prispeli.


1x VapeGear X.Jet Spider ? dvojni komplet

1x hisVape - Lilly Vanilly - 0 nikotina
1x Vanillpa PG - 6mg nikotina


Moja taktika je, da v enem imam tekočino z nikotinom in eno brez, tako da sedaj ko to pišem in berem po netu ( kar delam veliko) kadim tega brez nikotina in ko mi zares prime "kadilska kriza" malo drugo z nikotinom... in smo spet veseli.... :)


upam, da bo to šlo... in da na koncu bi rad samo paro imel ...
RANDOM_AVATAR
Devilko
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 05 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a primus » 02 Dec 2014, 19:31

Devilko, kako se obnese kaj nikotinsko-breznikotinska terapija :) ... nekaj v tem smislu bi tudi jaz poskusil in popolnoma opustil navadne cigarete.

Odločil sem se. V Novo leto bom skočil z e-cigareto, potreboval pa bi kakšen nasvet od izkušenih uparjevalcev :). V letu 2015 bi rad popolnoma opustil klasično kajenje in ga nadomestil z e-cigareto, ker načeloma v kajenju uživam.

Sem popolnoma povprečen kadilec, kajenje zraven kavice oz. piva, tako da v povprečju na dan to nanese cca. 10-15 cigaret (light).

V obilici znamk, internetnih ponudb, ''naredi si sam'' materiala sem se popolnoma izgubil in nisem vedel, da obstaja tako široko vapersko področje. Želja ostaja, rabim pa pomoč; okvirno imam nekaj želj:

- cigaretna oblika, v okviru velikosti kemičnega svinčnika, barva ni pomembna
- na začetku si ne bi rad delal preglavic z izdelavo tuljav, tekočin itd.
- različni okusi
- če se le da, da se tekočina upari brez pritiska na poseben gumb
- da se da glave oz. potrošne dele kupovati v SLO in da imajo neke evropske standarde (da niso kitajske nepreverjene tekočine)
- okvirna cena?

Res bi prosil za kakšno koristno informacijo oz. za vašo izkušnjo. Hvala!
RANDOM_AVATAR
primus
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Kraj: Kranj, Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Dec 2014, 02:43

- cigaretna oblika, v okviru velikosti kemičnega svinčnika, barva ni pomembna
- na začetku si ne bi rad delal preglavic z izdelavo tuljav, tekočin itd.
- različni okusi
- če se le da, da se tekočina upari brez pritiska na poseben gumb
- da se da glave oz. potrošne dele kupovati v SLO in da imajo neke evropske standarde (da niso kitajske nepreverjene tekočine)
- okvirna cena?

Res bi prosil za kakšno koristno informacijo oz. za vašo izkušnjo. Hvala!


Smouchi, V2cigs za začetek
Joyetech eRoll malo bolj napredno in kvalitetno - seveda tudi dražje

Poguglaj malo in boš našel trgovine in cene
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a primus » 04 Dec 2014, 16:13

k2b napisal/-a:Smouchi, V2cigs za začetek
Joyetech eRoll malo bolj napredno in kvalitetno - seveda tudi dražje

Poguglaj malo in boš našel trgovine in cene


Super in hvala k2b. Mislim, da bom začel kar z Joyetech eRoll ... sporočim izkušnjo!
LP
RANDOM_AVATAR
primus
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Kraj: Kranj, Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Vaperu » 04 Dec 2014, 18:02

eRoll ti bo verjetno kar prehitro postal premalo zmoglljiv.
Sam si ga sicer lastim, a je tam v avtu, bolj kot ne za rezervo.

Z ženo uporabljava pa že dlje časa Ovale elips.
Sem ga prporoču/podaru kar nekaj prijateljem in znancem, pa so vsi u šusu nehali velčt tobačne, tako da v naši družbi praktično ne kadi več nihče. (Matej! cajt da se izprsiš in da daš kak popust :lol: )

Elips izpolnjuje vse tvoje kriterije, z izjemo gumba. Uporablja predpripravljene atomajzerje in firma ovale ima vse možne certifikate. Še posebi so dobre tobačne tekočine pri njih, vsaj kar se tega tiče, so za moje pojme brez konkurence.

Dobiš pa ga na www.ovale.si oz. v njihovi štacunci na tavčarjevi v ljubljani.
Priporočam ti da greš ke probat, imajo tudi eRolla (pri njih je to emini) in boš lahko sprobu pa primerjal.

aja, od drugih znamk pa bi bil mogoče za tebe Joyetech 510CC - Cenovno ugodnejši ampak švohnejši od elipsa, sicer pa tudi ta z gumbom.
RANDOM_AVATAR
Vaperu
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 08 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a primus » 04 Dec 2014, 20:07

eRoll ti bo verjetno kar prehitro postal premalo zmoglljiv.
Sam si ga sicer lastim, a je tam v avtu, bolj kot ne za rezervo.


Ja, to je v bistvu edini pomislek, izbiro pa spet prevesi pomožna baterija skrita v škatlici za shranjevanje. Dilema ... če me pa čez nekaj mesecev premami močnejša baterija, pa naj bo tako, na boljše je vedno lažje iti :)

Z ženo uporabljava pa že dlje časa Ovale elips.
Sem ga prporoču/podaru kar nekaj prijateljem in znancem, pa so vsi u šusu nehali velčt tobačne, tako da v naši družbi praktično ne kadi več nihče. (Matej! cajt da se izprsiš in da daš kak popust Laughing )


Mogoče bi se, in se verjetno enkrat tudi bom, gumba celo navadil, vendar je pa cena za en rang višja ... vseeno pa priročna, močnejša baterija, všečna oblika in dizajn.
Definitivno grem pa še na Tavčarjevo ulico pogledat in v Pyursmoke trgovino, da vidim v živo in malo primerjam cene ... so cene kje občutno višje? Je kaj razlike, če naročim preko interneta?
RANDOM_AVATAR
primus
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Kraj: Kranj, Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Dec 2014, 20:43

Ti pejd sprobat pa boš videl kaj ti odgovarja - bo najboljše.

Ena naša članica prodaja elipsa po polovični ceni - med male oglase poglej če te bi zanimal...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a primus » 05 Dec 2014, 01:24

Bi mi kdo lahko okvirno povedal, koliko časa potrošni deli e-cigarete zdržijo, kateri so najšibkejši členi itd.
Gledam malo cene in pod črto lahko na mesec to zelo drago pride. Na primer za eRoll:
- e-cigareta 55 ? (začetni komplet)

Dokupovanje:
- ena grelna glava 4 ?
- ustnik 5 ?
- dodatna baterija 8 ?
- e-tekočine okoli 20 ? (30 ml)

Koliko časa približno zdržijo reči? Zanima me zaradi mesečne porabe, mogoče celo od koga, ki že nekaj časa kadi eRoll? Poraba tekočine in grelne glave variira glede na porabo ... sam sem prej porabil 1 škatlico light cigaret v 2 dneh recimo.
Hvala!
RANDOM_AVATAR
primus
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Kraj: Kranj, Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a gregapetric » 18 Dec 2014, 21:43

Glede e-Rolla... sam sem jo uporabljal kot začetni komplet. Meni osebno je zelo hitro postala nezadostna. Potrebno se je vprašati koliko ml tekočine povejpaš na dan. Jaz sem porabil približno 3-4 ml na začetku to pa pri e-Rollu pomeni da tank (0.4 ml) filaš lahko tudi desetkrat na dan kar je malo nerodno. Prav tao meni ta baterija v sami cigareti zdržala max pol ure naenkrat nato pa sem moral čakati da se napolne. PCC (personal charging case) pa mi je tudi zdržal cca deset polnjenj kar ni bilo dovolj za čez cel dan. Po drugi strani jo pa ima kolegica ki vejpa zjutraj tri dime, popoldne par dimov in zvečer nekaj. Pač manj kot en tank na dan. In njej ta komplet zadostuje. Sam je začetniku ne bi priporočal predvsem zaradi majhnosti in previsoke cene za komplet. In ker te zanima oblika je potrbno povedati da e-Rolla ne moreš držati med prsti kot cigaret ker ima grelno glavo ravno ob koncu "filtra" in se zelo zgreje.
Potrošni material:
sam sem grelno glavo menjal na 5-6 dni tako da je bil to kar strošek.
Upam, da sem kaj pomagal.
RANDOM_AVATAR
gregapetric
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 17 Dec 2014, 02:00
Kraj: Kranj
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron