Koncno NEkadilec!

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Koncno NEkadilec!

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 02 Dec 2014, 23:42

Lep pozdrav!

Ze kaksen mesec si ogledujem vas forum in koncno ste me prepricali. V soboto, 29. 11., sem dobil posiljko z mojo prvo vejp "masino". Protank 3 in Vision spinner 1300mAh z 10ml 12mg cesnje za zacetek. NORO!! 14 let sem kadil priblizno 10 skatljic na teden, vmes 3x nehal za 1 mesec in se zopet vrnil nazaj. Ampak sedaj, sedaj tudi pomislim ne da bi se gdaj prizgal cigareto.
Od trenutka, ko sem prvic natocil juice v tank in prvic potegnill, pa do sedaj se nisem prizgal cigarete. In tudi nimam nobene zelje, potrebe ali namena. Neverjetno. Sprva sem bil skepticen glede ucinka e-cigaret. Prvic sem videl nekoga kadit e-cigareto na twitch streamu (neozdravljiv gamer xD) in mi ni bilo jasno od kje prihaja ves ta dim in kako se lahko zadovolji s e-cigareto, ko pa je se nekaj tednov nazaj v nekaj urah skadil skatlo rdecih marlboro?!
No tu se je zacelo moje raziskovanje e-cigaret in vesel sem da sem jih odkril. Trenutno cakam na posiljko eTekocin iz razlicnih koncev in komaj cakam da jih sprobam in odkrijem tiste 2, 3 okuse v katerih bom resnicno uzival.

Hvala za navdih in vse informacije, ki sem jih crpal iz foruma.
LP

p.s.: ce je kak vaper iz Novega mesta naj se javi, da kako recemo :)
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 03 Dec 2014, 00:03

Pozdravljen,

Me veseli, da te je zadeva tako impresionirala. Me pa preseneča, da si startal s sadnjem :)


Vape on kot pravijo.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 03 Dec 2014, 00:07

nekaj casa sem zvijal cherry tobak in v njem zelo uzival tako da me je enostavno prijelo da cherry vzamem :)
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 03 Dec 2014, 00:20

Imam črno češnjo - Black Cherry, ki jo vsi hvalijo in mi nekako ne sede na jezik. Če hočeš, ti jo podarim in pošljem po pošti.

Zmešal sem DIY 100ml od tega je še nekje 70ml, HisVape 65VG/30PG/5H2O baza in aroma 5%, Nikotina 6mg/ml.

Zraven ti lahko dodam še Tobacco tekočino 50ml (neznano razmerje VG/PG iz BangGood) 11mg/ml nikotina in Hangsen tekočino Virginia Tobacco 80PG/20VG še okoli 45ml z 12mg/ml nikotina.

Če ti zadeva ne bo všeč, preprosto zavržeš. Jaz ne vem kaj bi s tem, razen da spraznim posodice kar se mi zdi škoda.

Pošlji mi ZS z naslovom in gre jutri na pošto.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 03 Dec 2014, 00:24

Tega se pa nihce nebi branil :P
Hvala :wink:
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Dec 2014, 00:27

Pozdravljen in dobrodošel na forumu !

Slika
Slika

Veseli me da si naštudiral zadevo in se je lotil temeljito.Bravo Slika

Kar vztrajno naprej - e-juici bojo prihajlai in marsikateri bo zanimiv, kakšen povprečen in kakšen tudi presežek. Tukaj je malo morje okusov in ljudje smo tudi zanimivi -
enim je všeč kar drugim ni. Ne daj se zmesti če ti kakšna aroma ne bo legla - so tako različne da je gotovo nekaj pravih zate.
Tudi če ti bo kaj oprema nagajala na začetku - vse to se da zrihtat.Počasi ti bo začel cigaretni dim smrdet - ker boš imel dosti boljšo in prijetnejšo alternativo.

Za kak nasvet ali vzpodbudo smo tukaj na razpolago - gotovo se ti bo pa oglasil naš aktiven moderator Quest ki je s tvojega konca...

Še 1X pozdrav na Dolenjsko in

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 04 Dec 2014, 17:04

ElGrigon napisal/-a:Imam črno češnjo - Black Cherry, ki jo vsi hvalijo in mi nekako ne sede na jezik. Če hočeš, ti jo podarim in pošljem po pošti.

Zmešal sem DIY 100ml od tega je še nekje 70ml, HisVape 65VG/30PG/5H2O baza in aroma 5%, Nikotina 6mg/ml.

Zraven ti lahko dodam še Tobacco tekočino 50ml (neznano razmerje VG/PG iz BangGood) 11mg/ml nikotina in Hangsen tekočino Virginia Tobacco 80PG/20VG še okoli 45ml z 12mg/ml nikotina.

Če ti zadeva ne bo všeč, preprosto zavržeš. Jaz ne vem kaj bi s tem, razen da spraznim posodice kar se mi zdi škoda.

Pošlji mi ZS z naslovom in gre jutri na pošto.


wohoo tole je blo pa res hitro :) že puham tole češnco. Ugotovil sem da mi tekocine na VG osnovi bolje odgovarjajo. do zdaj sem probal 50/50 in 80pg/20vg. Tale 65VG češna se mi še najbolj dopade. Eto, pa sm najdu svoje razmerje :)
Hvala ti :wink:
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a quest » 04 Dec 2014, 17:37

JP Prav si začel.Slika
Naštudirat zadevo se splača.
Ogromno novih okusov sprobaš. Pa namesto, da cigarete vlečeš in se živciraš zamenjaš en coil, pa vato, natočiš novozmešani juice in sprobaš kar si sam namešal.

Manj živčnosti, več zdravja.

Drgač pa lep pozdrav sosed Slika
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 05 Dec 2014, 01:35

wohoo tole je blo pa res hitro :) že puham tole češnco. Ugotovil sem da mi tekocine na VG osnovi bolje odgovarjajo. do zdaj sem probal 50/50 in 80pg/20vg. Tale 65VG češna se mi še najbolj dopade. Eto, pa sm najdu svoje razmerje :)
Hvala ti :wink:


Me veseli, da ti ugaja ta češnja :) Ja PG je dober na začetku zaradi TH, ki si ga vajen od cigaret. Kmalu pa postane nadležen. Meni je še pri 30% preveč. Kmalu bom razredčil vso bazo cca 1l z dodatnim litrom VG-ja in s tem zmanjšal tudi Nic na 3mg.
Kolikor vidim bom s tem nikotinom hitro prišel na nulo, kar mi je zelo všeč.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 05 Dec 2014, 09:42

Prve 3 dni sem vapal 12mg potem pa sem poizkusil z 6mg in ugotovil da mi popolnoma odgovarja.

Odlocu sm se da si za praznike privoscim enga gurmana :) Gambita al pa Castle long, ker me res zanima ta razlika med navadnimi in premium tekocinami.
Zanima me tudi kje v EU se bi dalo dobit Vipers Vape Black cherry l, ki ga na vseh reviewih tako hvalijo?!
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 05 Dec 2014, 13:38

Nikotin je "tricky" zadeva. Znižanje stopnje se pokaže šele čez nekaj dni skozi različne simptome občutja. Lahko se zgodi, da boš imel potrebno po večkratnem vejpanju in da boš na splošno malo razdražen in ti bo nekaj manjkalo.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 05 Dec 2014, 14:13

To je res, ampak glede na to da sem prej skadil okoli 25 cigaret z 0.4mg, sedaj pa zvejpam 2.5ml 6mg juica je matematika priblizno ista.
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a quest » 05 Dec 2014, 14:29

Matematika pust. Važni so občutki.
26 let od Ronhil blue, do beli Boss pa Marlboro gold na koncu po en paklc na dan.
Začel z 12% nikotinom sedaj po sedmih mesecih na 4%. Ko sem iz 9 kar preklopil na 4 sem imel vseskozi neki manjko. Več sem vejpal poraba se mi je dvignila kot na mojmu avtu na 6-10 ml na dan.

Boš videl poslušaj sebe in svoje telo kaj ti prav.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 05 Dec 2014, 14:57

Pocutje je po dolgem casu odlicno. Najbolj se pozna zjutraj, ko se zbudim brez glavobola, naspan in po desetih letih mi celo zajtrk pase jest :D
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 05 Dec 2014, 15:24

Zajtrk roxxxx....

Tudi sam sem dobil apetit šele ko sem nehal kadit, prej samo kafe+čik

Zdaj pa...

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron