Koliko nikotina zaužijete dnevno?

Vplivi vejpanja na zdravje in morebitne težave,raziskave o e-tekočinah in opremi, mnenja insiderjev in outsiderjev iz sveta e-cig

Koliko nikotina zaužijete dnevno?

OdgovorNapisal/-a XARK » 11 Jan 2015, 21:59

Zanima me predvsem koliko nikotina dnevno kaj zaužijete. Jaz ga nekje 30-50mg na dan. To je 3-5ml dnevno s 12mg/ml koncentracijo nikotina. Zaenkrat opažam znižan srčni tlak. Lahko da je vpliv prekomernega zaužitja nikotina, nisem pa še siguren. Sem omilil zadevo na 10-20mg/dan nikotina pa da vidim.

Zdej pa malo vi povejte vaše izkušnje kolk kej vejpate, pa še anketo prosim poklikajte :) .

P.S.: Upam da je dobro zastavljena anketa, ker nevem kolk kej drugi zaužijete dnevno nikotina.

LP
RANDOM_AVATAR
XARK
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 12 Jan 2015, 00:30

Povprečno zvejpam okoli 10ml na dan, včasih tudi 15-20ml. Glede na 3mg bazo je to 9mg povprečno ali 18mg/dan ob večji porabi :)

Dejanska količina, ki jo telo prejme je manjša. Vsaj 70% pare gre v zrak ob izdihu. Torej bi bila moja največja doza nikotina okoli 5mg/dan.

Če to primerjam prej s cigareti 0.7mg in 30cig/dan ter 30% doze, je to 6mg/dan. Hm, pa se mi je zdelo, da sem ob škatli in pol na dan že cel prekajen. Verjetno so na to vplivale še vse druge kemikalije v cig.

Pri vejpanju namreč ni nobene podobne reakcije konec dneva. Zgodi se le omotica, če vržem na driper kakšno 6mg tekočino, ki je več nisem vajen. Traja pa nekaj sekund po verižnem vejpu.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times


Vrni se na E-cigareta in zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron