pozdravljeni zacetnica isce odgovore

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

pozdravljeni zacetnica isce odgovore

OdgovorNapisal/-a trinity27 » 07 Jan 2015, 22:39

Hy da se malce predstavim mam 27 let...in sem pred 5imi leti prenehala kadit tobacne cigarete popolnoma...ampak sem se v nenormalo zredila :)
In sedaj sem se odlocila da shujsam ampak me zdaj mamijo cigareti in sem se odlocila za e cigarete v sadnih okusih itd brez nikotina .sem brala maloprej po forumu in se zgubila:)vse te kratice in meni nic in se manj jasno...
Zdaj stanje je tak ...narocila sem prek v2 zacetni komplet.
Tale: https://www.v2cigarete.si/index.php/v2-elektronska-cigareta-zacetni-paketi/ex-mini-sampler-paket#.VK2LMMnnjqA

In sele potem vidla koliko razlicnih ponudnikov je
In sedaj me zanima ce sem dobro izbrala ...prosim ce ima kdo izkusnje za pomoc
Hvala :oops:
RANDOM_AVATAR
trinity27
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Jan 2015, 23:42

Pozdravljena Trinity27 in dobrodošla na forumu!



Slika

Mislim da si se kar dobro odločila za začetek. Kljub ogromni izbiri pač nekje moraš začeti - in V2 so med cigaretam podobnim ali cigalike kar solidna če ne že odlična izbira.
Če bodo kakšne začetniške težave s setom se lahko na člana @Tomvai, ki zastopa omenjeno znamko in z veseljem ti bo kaj pomagal ali razložil.
Sicer je pa tudi tema za V2 cigs - če že mogoče nisi sama našla
http://slo-vaper.mojforum.si/slo-vaper-about123.html
kamor lahko tudi sama kaj napišeš ali vprašaš če ne bo kaj jasno...

Kar pogumno naprej in - dobrodošla v svetu vejpanja





Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 07 Jan 2015, 23:49

Pozdravljena trinity27,

Izbrani produkt se mi zdi OK za osebo, ki 5 let ni prižgala cigarete in je že pozabila kako močan zadetek pusti ob ponovnem kajenju.

Uporabniki tega foruma smo pretežoma na močnejših elektronskih zadevah, ki je v veliki meri tehniškega značaja in bi lahko bilo to zate ovira v uvajanje vejpanja.

Za začetek je zadeva povsem vredu. Če te pa kljub temu zanima kaj več v vodah vejpanja, pa ti svetujem, da se udeležiš kakšnega vape meeta kateri so objavljeni na tem forumu. Zagotovo se bo našel kdo na meetu, ki ti bo dal za poskusiti kaj od svoje "hardcore" opreme in predstavil slabosti in prednosti s katerimi se ubadamo strastni vejperji.

Všeč pa mi je, da si se raje obrnila na bolj "zelenjavno" vejo kajenja :wink:
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a trinity27 » 07 Jan 2015, 23:55

Sedaj sem pa pomirjena..uff me namrec kr mal mantral :)
Najlepsa hvala za spodbudne besede in napotke ..in hvala za dobrodoslico :wink:.
RANDOM_AVATAR
trinity27
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Yox » 08 Jan 2015, 10:47

Pozdravljena med vajperji.

Tudi sam sem imel podoben načrt, ker sem bil nazadnje preden sem nehal kadit in začel vejpat občasen kadilec (prej sem že vsaj 3 krat nehal kaditi, enkrat celo za 3 leta), sem imel namen kaditi tekočine z 0mg nikotina vendar sem kmalu ugotovil, da je pri kajenju 0mg tekočin občutek kot da bi vdihaval topel zrak z okusom, nič tistega prijetnega žgečkanja v grlu, ki ga da samo nikotin.
Sam sem ugotovil, da ta občutek v grlu pogrešam, zato sem najprej poizkusil tekočine z najmanjšimi vrednostmi nikotina kar se jih da kupit (mislim da 3 in 6 mg) nakar pa sem kupil tekočine z 0 mg nikotina in jim nikotin sam dodal. Sedaj ga imajo moje tekočine nekje 0,5 mg (sadne), 1 mg (sladke) in tja do 3 mg (tobačne). Po večini sedaj tekočine mešam sam, če pa kakšno 0mg kupim ji dodam FlavourArt nikotinsko pg bazo 18mg nekje 6(za 0,5mg NIC) do 12(za 1mg NIC) kapljic na 10 ml e-tekočine.
RANDOM_AVATAR
Yox
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 29 Dec 2014, 02:00
Kraj: Nizka / Rečica ob Savinji
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a trinity27 » 08 Jan 2015, 10:56

Saj mas prav ja...pride do trenutka ko nekaj manjka ..tista pika na i..
In vsaka ti čast odlično si rešil situacijo,rea je super ko enkrat osvojis tehniko da sam mešaš ,kar nameravam sama tud v prihodnosti ko malo naberem izkusnje in mj bo tvoj nasvet glede količin še kako prav prišel...moram pa priznat da sem ko sem izbirala polnila da sem za hip tehtala da bi vzela vsaj eno varianto z najmanjso osnovo nikotina kar mi je tud prodajalec za prvo iskusnjo svetoval da nebom razocarana nad samo iskusnjo..tudi on me je opominjal da bo obcutek kot da vdihavam le topel aromaticen zrak..
No zadrzala sem se in izbrala le 0 ke :)zaenkrat....
hvala ti da si delil svojo iskušnjo zmano vsec mi je da si nasel resitev za izredno nizko stopnjo nikotina in odlicno izkusnjo.:)vredno probat ko bo cas pravi
RANDOM_AVATAR
trinity27
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a trinity27 » 14 Jan 2015, 22:27

Prva uporaba je bla res dobra iskusnja.m mentol....ampaknceprav sem rekla da nebom nikotina sem se pregresila z 0.6 razlicico in je velik leps obcutek kakor 0%varijanta k mam oba :)..sem res zadovoljna :)
Hvala vsem za nasvete in ideje :wink:
RANDOM_AVATAR
trinity27
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 14 Jan 2015, 22:51

Mentolovi in razni drugi močno aromatizirani okusi pustijo posledice na plastičnih delih opreme, zlasti uparjevalnikih, če imajo prozorno umetno maso in ne stekla. Rado poči.
Ne vem zakaj, ampak tako govorijo mnogi.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a trinity27 » 14 Jan 2015, 23:12

Hmmm nisem vedla...je pa dobr znat tnx
RANDOM_AVATAR
trinity27
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 15 Jan 2015, 02:51

Če uporabljaš originalna polnila od V2cigs bo po moje uredu - tudi z metolom.
Če ne bo - pa reklamacija :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a trinity27 » 21 Jan 2015, 21:13

Nevem kaj sem nardila narobe ...uporabljam orgjnal v 2 prednapolnjene navoje...mentol ...res da jo segrejem parkrat potegnem odlozim pol pa spet itd morda je to krivo...najprej se mi je sezgala mentolova ki sem jo uporabljala morda za 16 vdihov nato pa se truffle/meta isto po le parih potegih manj kot 20 :( pri meti sem mela bat sam se dve lucke ko sem naenkrat cutla zgan okus
Pri truffle/ meta pa napolnjeno popolnoma na 5 luck....
Ma morda kdo idejo kje sem ga polomla???
Prosim za nasvet pa ze vnaprej hvala za odgovore☆
RANDOM_AVATAR
trinity27
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tomvai » 22 Jan 2015, 11:37

Trinity zdravo,
"sveže" polnilo bi moralo pri 2 sekundnih vdihih držati vsaj 200 ponovitev preden okus postane zazgan oz. polnilo neha ustvarjati paro. To je tudi ekvivalent prib. 20 cigaretov oz. 1 škatlice cigaret. Pri daljših vdihih se to število primerno zmanjša.

Običajno se prednapolnjeno polnilo prehitro skuri pri prekomerni uporabi. Najpogosteje se to zgodi če imaš sveže napolnjeno baterijo in verižno kadiš. Sploh če delaš dolge vdihe(npr. 5+sekund/vdih). Pri takšnem kajenju je fino spremljati kdaj se polnilo prekomerno segreje. Takrat ga je potrebno zamenjati.

Vzrok za to da se lahko polnilo pri prekomerni uporabi predčasno segreje je v njegovi sestavi. V sredinskem delu je grelni element, okoli pa je navita "tkanina" v kateri je vpita etekočina, ki kaplja na grelni element. Pri verižnem kajenju se lahko zgodi da tekočine ne zmore dovolj hitro kapljati na grelni element. Posledično se lahko polnilo zakuri in dobiš zažgan okus. Pri polnilih, ki jih že nekaj časa uporabljate se lahko to zgodi tudi zato, ker se tekočina nikoli ne porablja popolnoma enakomerno po vsem polnilu temveč na določenih mestih nastanejo t.i. suha mesta, ki se lahko zažgejo. Nekateri uporabniki zato uporabljajo t.i. tayrin spin ki ta mesta odpravi. Spet drugi polnilo vsake toliko časa odprejo in dokapljajo nekaj tekočine, nato pa uporabijo tayrin spin da se le-ta bolj enakomerno porazdeli po polnilu. Pri intenzivni uporabi pa lahko zakurite tudi frišno polnilo. V redkih primerih se lahko v polnilu naredi mehurček, ki preprečuje pretakanje tekočine na grelni element. Dostikrat ta mehurček sam poči, lahko pa pomaga tudi to da polnilo parkrat frcnete.

Ampak kljub temu, da so klasična prednapolnjena polnila bolj občutljiva kot clearomizerji so primeri ko se ti polnilo zažge dokaj redki. Niso pa nemogoči, sploh pri intenzivni uporabi. Tisti, ki bolj intenzivno kadijo imajo ponavadi 2-3 baterije in krožijo med njimi. Na ta način se nobeno polnilo ne segreje do te mere da bi se lahko predčasno zažgalo.

Pa še ena stvar: v navodilih piše da je pri uporabi avtomatskih baterij potrebno polnila "ogreti". Tukaj ni mišljeno da morajo dobesedno postati topla/vroča, temvec da naredite 2-3 krajše vdihe in nato enega daljšega. To bo segrelo tekočino in para bo postala bolj gosta.

Glede na to da se vam je to zgodilo dosedaj pri 2eh različnih polnili bi znalo biti da je nekaj narobe pri načinu uporabe(npr. predolgi vdihi, premalo presledkov med kajenjem). Če bi se pa to bolj pogosto dogajalo pri določenem okusu oz. 5-paketu pa nam sporočite. Če se vam npr. v enem 5 paketu zgodi da imajo 2-3 polnila takoj ali pa zelo hitro zažgan okus, jih ne zavrzite. Shranite jih in nam jih pošljite skupaj s preostalimi neodprtimi polnili nazaj. Mi pa jih bomo poslali nazaj k proizvajalcu, ki jih bo pregledal. Ampak zaenkrat takšnega primera še nismo imeli.
RANDOM_AVATAR
tomvai
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04 Feb 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a trinity27 » 22 Jan 2015, 12:03

Najlepsa hvala za dobre info in nasvete ...res ste zlati in sem vam zelo zahvalna za vas trud .Lepo od vas da mi zmer svetujete in ste skoz na voljo z odgovori.
RANDOM_AVATAR
trinity27
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron