Helou!

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Helou!

OdgovorNapisal/-a SmasHy » 27 Jan 2015, 23:35

Pa naj bo še nekaj malega o meni. Spodobi se in pravično je.

V vejpanje me je potegnil kolega, ki si je sprva kupil Evoda/spider or sth in majhno 650mah baterijo. Veš, to je čist simpl. Kupiš tole, je poceni in zdravo. Če pa preraste v hobi pa je druga priča, je rekel. Zgodba se je tudi pri meni seveda začela zapletati.

Začel z Vision Spinnerjem 2 in PT3 mini. Prvega sem uspet uničit že prvi večer, ko sem ga zgleda res preveč privil skupaj. Parkrat se je obrnil in je počasi začel puščati. Mi še danes ni jasno... Se mi ni dalo iti še enkrat v Medvode, tako da sem na poti iz službe odkril Mateta :D Takoj je padel novi PT3 mini, malo za tem še iStick 20w. S tem sem shajal lepo kakšen mesec in pol, ko sem v vnemi kupil Aerotank V2 iz UK. Za poštnino so me tolko ucurili, da raje ne govorim. Nato so padli žal problemi s 510 konektorjem na iSticku in sem se podal še v svet Lemo Drop-a - predvsem zaradi nastavljivega pina, češ sej sedaj bo iStick delal. No, trenutno je na romanju v popravilo - še enkrat presrečen za nakup v SLO, kjer se lahko direktno obrneš na prodajalca in ti pomaga rešit situacijo. Custommer support se pač malo doplača, a ga imaš res na nivoju :!: Sedaj pa že v pričakovanjih Subtank minija in novega iStick 50w.

Kot drugo pa hvala bogu, da sem sicer res da na sosednjem forumu prebral temo o simptomih prehoda. Pred dvemi tedni sem imel namreč dve razjedi v ustih. Sumil sem ecigs, nato pa preberem, da so tudi to možni stranski učinki. Resnica je mogoče nekje vmes, ker me je v Aerotanku in "uvoženih" dual coilih kar naenkrat začela peči ustna votlina. Pri Lemotu se mi to ne dogaja in ostajam zaenkrat samo pri njem.

Vbistvu je tole hobi, ki me bo za razliko od fotografije, katera je postala res svinsko draga, verjetno kar priklenil čisto nase. Zame pokrije tri točke - Nikotin fix, dolga prebiranja forumov / youtuba / FT in review-ev o vseh novitetah ter nenehno prčkanje z raznimi buildi, čiščenji, nastavljanji itd. Pač ni konca, ne kraja.

Sedaj pa k novemu iskanju all day in budget friendly vape tekočine. Mi je Mato lepo rekel, naj pri prehodu na Lemota razmislim, a bom še naprej vejpal Liqua Traditional Tobacco. Mu nisem verjel, pa bi mu moral. Sem sedaj odkril še eno trgovino na Trubarjevi in denarnica mi spet ni hvaležna :)

In ne me bičat, trenutno še vedno kakšnega pokadim. A se trudim čim manj. Bear with me.
RANDOM_AVATAR
SmasHy
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 28 Jan 2015, 00:28

SmaShy pozdravljen,

Glede na pestro izbiro produktov je za začetek res težko najti tisto kar ti ustreza. Sam sem dobra pol leta v tem in še vedno poskušam drugačne naprave že zgolj iz firbca kako kaj postreže.
Jaz sem sicer vse težave, ki so me spremljale kaj hitro odpravil oz. sem bil nanje pripravljen in se nekako lažje shajal z opremo in ni bilo nikdar problema s primankljajem. Cigarete zato nisem od prvega vejpa nikdar več prižgal in tudi še zaenkrat nimam namena.

Vsekakor je zadeva lahko draga. Treba si je pač nastaviti nek limit in reči "dovolj imam, mogoče kdaj kasneje" in se prilagoditi ali shajati z izbrano opremo. Če ti je to všeč, je toliko lažje in na cigareto ne bi pomislil.

Želim ti uspešen prehod. Vape ON!
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Eduardo » 28 Jan 2015, 20:04

Haha, tudi sam sem hitro ugotovil, da lahko na elektroniki zapravim še-pa-še denarja. A sem si, kot je rekel ElGrion, postavil limit ... Zame je, čeprav tekočine kupujem, vse skupaj zaenkrat bistveno cenejše kot običajno kajenje (10ml na teden + grelna glava = cca 9 evrov; prej sem skadil vsaj 6 škatlic, torej cca 20 evrov). To je bil pravzaprav zame eden glavnih dejavnikov, da preklopim na elektriko. Poleg možnosti puhanja v stanovanju.

Sam običajnih cigaret načeloma ne kadim več. Razen, če kdo izrecno ponudi in nimam s sabo svojega puhala. Recimo, da skadim en cigaret na 14 dni. Bi pa brez težav tudi brez tega živel. Ker nimam občutka, da bi me zamikali nazaj, se mi 2 cigareti na mesec ne zdita problematični. Je pa zanimivo, kako imajo cigareti zdaj res drugačen okus - bistveno ostrejši. Nekateri sicer razlagajo, kako se ti cigareti, če dovolj dolgo vztrajaš na elektroniki, zagabijo - meni niso prav nič ogabni (ker še vedno tu in tam kakšnega skadim, kdo bi vedel ...). Očitno mi samodestruktivno vedenje nudi užitek. :)

Zame je bila dovolj odločitev, da navadnih cigaret - razen izjemoma - ne bom več kadil. Ko sem se odločil, sem preprosto vso zalogo, ki sem jo imel doma po različnih predalih, uničil (dovolj dobro se poznam, da vem, da je to bila edina možnost). Sicer sem bil potem približno en teden nekolikanj razdražljiv, a tega niti nisem povezal z zmanjšanjem vnosa nikotina (verjetno bi bilo dobro, da bi preprosto kupil nikotinsko močnejše tekočine). Prepričan sem bil, da me službene obveznosti obremenjujejo. Šele čez kakšen mesec mi je kapnilo, da sem takrat pravzaprav doživel blag odtegnitveni sindrom. Do takrat pa sem se na vejpanje tako navadil, da potrebe po cigaretih nisem več čutil. :)
RANDOM_AVATAR
Eduardo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Jan 2015, 23:45

Pozdravljen SmasHy in dobrodošel na forumu!

Slika


Tvoj vstop v svet e-cig je podoben kot je bil pri marsikom od nas in težave z opremo so tudi skupna točka - malo zaradi začetnih impulzivnih nakupov in branju vsem možnih rivjujev o "mračnem predmetu poželenja" ki nas matra.

V letu 2010 ko sem sam začel je bilo tovrstnih flopov še dosti več, ker so tudi trgovci (zelo redki tedaj v SLO) dobili kar so pač dobili in potem so se skupaj s strankami učili kaj vse lahko crkne pri e-cig(ot)u :D ...in crkovalo je praktično vse...v random zaporedjih.

Sedaj je robe v izobilju - samo odločitev je včasih še težja.
Zate mislim da si kar dobro izbral - PT3/PT2 mini +Spinner je dobra uravnotežena kombinacija, tudi en od mojih domačih jo uporablja in ob rednem servisiranju z DIY motanjem tuljavic kar spodobna in poceni entry level e-cig.

Lemo in iStick so že druga zgodba. Sploh ko bo iStick upgrejdan na 50W.
To je že zaresni vejp ...

Kar se pa e-juiceov tiče:tu na tem forumu se dosti gremo DIY mixanje ker smo mnenja da si lahko tako vsak zmixa to kar mu ustreza - po aromah in razmerju PG/VG.....in vsake toliko si pač privoščiš kakšno premium e-tekočino da dobiš kakšno idejo kako bi lahko tvoji mixi še boljše ispadli.
Mogoči si nabavi kakih 100 ml VG Glicerina in ga dodajaj Liqui ki je 70PG/30VG in z dodatkom npr 30-40% VG-ja ne bo izgubila dosti na aromi bo pa prijetnejši in bolj smooth vape.
Potem pa počasi kako bazo pa aromce nabavit in denarnica ne bo toliko trpela.
Je Mate tu v temi o DIY mixanju napisal da k njemu komot hodijo ene gospe v precej zrelih letih po baze in arome - tako da kar korajžno - nekaj znanja kemije iz nižjih razredov SŠ in procentni račun je vse kar rabiš - ter nekaj osnovne previdnosti in higiene.

Se ga beremo še kej Slika

k2b

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a SmasHy » 30 Jan 2015, 12:50

Hvala za dobrodošlico!

Ta teden sem po virozi zares začel uporabljati Lemota. E-liquid sem kupil Joetech Blueberry. Slabih 5 eur za 10 ml oziroma cca 3je tanki Lemota. Verjetno ni potrebno posebej poudariti, da se je tretji tank praznil pred pretekom 24-tih ur. Vmes je bila sicer po-odbojka in silovito povečanje vejpanja :)

Do sedaj je bil vejp dopolnilo kajenju. Vbistvu razlog za štart je bla prihajajoča zima. Žal nimamo balkona, tako da je vsak fix nikotina pomenil toplo oblačenje in ven na ulico.
V sredo mi je zvečer kot zanalašč zmanjkalo West Blue. Pri kolegu sem še enega nafehtal, vejp mašinerijo pa sem še vedno imel. Padla je skrivna stava, koliko časa bom zdržal brez cigarete. Sedaj je tretji dan and still going strong :mrgreen:

Se moram podati v DYI tekočine. Trenutna $$ matematika z Lemotom ne pije vode. S tem tempom bom skoraj da poravil več za tekočine, kot prej za čike. . Samo res ne vem kaj kupit. Kar Hisvape PG/VG, nafilam v flaškice in dodam nekaj kapljic arome po tabeli? Šparam par tednov in občasno premešam in prezračim? Bom preučil še drugo temo na forumu. Zagotovo pa se udeležim naslednjega vape meeta v Lj, skupaj z veliko beležko in kulijem hehe.

Vape on!
RANDOM_AVATAR
SmasHy
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Japplek » 30 Jan 2015, 15:03

SmasHy napisal/-a:Hvala za dobrodošlico!

Ta teden sem po virozi zares začel uporabljati Lemota. E-liquid sem kupil Joetech Blueberry. Slabih 5 eur za 10 ml oziroma cca 3je tanki Lemota. Verjetno ni potrebno posebej poudariti, da se je tretji tank praznil pred pretekom 24-tih ur. Vmes je bila sicer po-odbojka in silovito povečanje vejpanja :)

Do sedaj je bil vejp dopolnilo kajenju. Vbistvu razlog za štart je bla prihajajoča zima. Žal nimamo balkona, tako da je vsak fix nikotina pomenil toplo oblačenje in ven na ulico.
V sredo mi je zvečer kot zanalašč zmanjkalo West Blue. Pri kolegu sem še enega nafehtal, vejp mašinerijo pa sem še vedno imel. Padla je skrivna stava, koliko časa bom zdržal brez cigarete. Sedaj je tretji dan and still going strong :mrgreen:

Se moram podati v DYI tekočine. Trenutna $$ matematika z Lemotom ne pije vode. S tem tempom bom skoraj da poravil več za tekočine, kot prej za čike. . Samo res ne vem kaj kupit. Kar Hisvape PG/VG, nafilam v flaškice in dodam nekaj kapljic arome po tabeli? Šparam par tednov in občasno premešam in prezračim? Bom preučil še drugo temo na forumu. Zagotovo pa se udeležim naslednjega vape meeta v Lj, skupaj z veliko beležko in kulijem hehe.

Vape on!

Ja, sej res...balkon. Moram iti pogledat če je še del stanovanja...me že dooolgo ni blo tam, hehehe
Drugače sem pa jaz za diy nabavil pri kemigu(je že tema na forumu). Dobil za 18? po 1kg obeh župic, prišlo v treh dneh iz HR. V ceni je poštnina. Se kar izplača.
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron