Prošnja vsem, ki veste več, o e cigaretih in e tek

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Prošnja vsem, ki veste več, o e cigaretih in e tek

OdgovorNapisal/-a breitling » 11 Feb 2015, 10:39

pred dobrim mesecem sem zacel z e cigareto in morem rect super zadeva. Je pa nastal problem namrec zacela me je boleti glava in zabit nos. Zacel sem z 0,6 mg nikotina. Po malo posveta so mi rekla , da je mozno ,da mi ne odgovarja PC in da morem vzet tekocino VG. Vceraj sem dobil tekocino od dekang z o nikotina in mi ne odgovarja ima prevec sladek okus. Se vedno imam zabit nos, ki traja ze preblizno 14 dni ni pa prehlad sem bil pri zdravniku. Vase mnenje bi mi veliko pomenilo, kaj narediti ali opustim ali se probam kej druga. Imam Xjet z dvojno grelno, ki mi dela zelo dobro. Kupil sem ga v Pyursmoke . A morda obstaja obstaja e tekocina VG z 0 nikotina in ima okus po tobaku. V naprej hvala vsem

Lp
RANDOM_AVATAR
breitling
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Feb 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 11 Feb 2015, 11:44

Si slučajno prenehal kaditi?
Uporabniški avatar
Berghaus
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 20 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 8 times

OdgovorNapisal/-a breitling » 11 Feb 2015, 12:21

Berghaus napisal/-a:Si slučajno prenehal kaditi?


ja pred dobrim mesecem
RANDOM_AVATAR
breitling
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Feb 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a breitling » 11 Feb 2015, 12:24

breitling napisal/-a:
Berghaus napisal/-a:Si slučajno prenehal kaditi?


ja pred dobrim mesecem


ful mi je dobra stvar rad bi ostal na e cigareti vendar, ce bo slo tako naprej ne bom mogel. Mi lahko kej svetujes..
RANDOM_AVATAR
breitling
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Feb 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 11 Feb 2015, 14:15

Prvo tole branje zate, preberi si moj drugi post, oziroma osmi v temi, če se ne motim, zdravstveni. In potem naslednje, kako se je razvijalo vse skupaj. Ta vikend dokončam štorijo, točno tri mesece po zadnji cigareti:


http://www.slo-vape.si/viewtopic.php?f=36&t=1617


Potem pa prečekiraj tole:

http://quitsmoking.about.com/od/glossaryofterms/g/Quitters-Flu.htm


In še nasvet, prešaltaj na čisti VG, obišči Mateta, ki ima ogromno zaloge vseh vrst tekočin, tako tobačnih brez nikotina, kot vsega ostalega.

Ko vse tole predelaš, pa počvekava naprej. Pa ne obupuj, tudi jaz nisem, pa je bilo hudo z zdravjem, trust me.
Uporabniški avatar
Berghaus
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 20 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 8 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 11 Feb 2015, 21:36

Če malo pobrskaš po spletu (tujina), je kar nekaj kandidatov imelo težave s sinusi zaradi PG-ja.
Rešitev je prehod na VG. Nikotin takih simptomov naj ne bi puščal.

Dobra tobačna vendar draga je zame Johnson Creek tekočina. Poglej si na Cloud9 Red Oak serijo tekočin.

Okuse, ki sem jih sam poskusil in so vsak zase odlični, sploh na začetku ni bilo boljšega; Domestic-močna tobačna (cigara), Vanda (vanilija), Tennessee Cured - močna tobačna vendar ne tako izrazita kot Domestic.
Dugače pa niti Killn House in ostale tekočine z vsebnostjo PG-ja niso delale nobenih težav zaradi PG-ja, če sem primerjal s kakšnim Hangsenom, ki me je ožgal po grlu pri vsakem potegu.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Japplek » 12 Feb 2015, 03:12

Sicer te tvoje mašinerije ne poznam, samo kolikor je meni jasno, ti ne bo papal čistega VG-ja. Boš moral nabavit kaj drugega. Najbolje da se res posvetuješ, kot ti je svetoval berghaus... :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a tarpex » 13 Feb 2015, 21:00

Na x jetu pozabi na VG heavy mešanico. Je res tako osnovna zadeva, da brezveze.

Dam pa lohk osebno mnenje, ker sem tudi sam nehal kadit čike in začel z x jetom, pa sem imel podobne probleme. Sem skadil škatlo do škatle pa pol cca 12 let, tako da je blo prvih 14 dni - tri tedne kar veselica..

Moraš vedet, da kar se s tvojim telesom dogaja zdele, je totaln razfuk, ko si šel dol s čikov, si telesu odtegnil še cel kup ostalih kemikalij, ki so prisotne v cigaretih, ne samo nikotina. Takisto x jet je bolj.. švoh uparjalnik, po 9/11mg tekočinah sem dejansko imel še zelo brutalne cravinge po cigaretu, za bolj švoh opremo rabiš, sploh na začetku, močnejšo nikotinsko tekočino.. Mene je pomirila šele 18mg tekočina na x jetu.
Ko greš kak razred višje z opremo, te 18mg napol ubije, za začetniške komplete, ki so ponavadi res švoh, ter za heavy smokerje, pa je treba mal drugače podstopiti, tudi sam sem skor obupal.
Nebi takoj alergije na PG postavljal na prvo mesto..
Če ti uspe zdržati, naj ti ne bo nič čudnega, ko boš čez kake 2 tedna začel s pljuvanjem katrana in ostalih čudnih zadev iz pljuč zjutraj, ki bo trajalo kak mesec, dva :wink:
Samo v razmislek, probaj vse živo, samo nazaj na čike ne, verjemi, bo vredno!! Mi smo s tabo :wink:

Obenem mam še manjši rant, ti začetniški kompleti, ki v večini primerov niso pol kurca vredni in so zastareli v vseh pogledih, se največ prodajajo tistim, ki so prešli s cigaret, pa nebi smelo biti tako - ravno tak kadilec rabi konkretno opremo že od štarta, slišal sem že precej zgodb "sem probal to e cigareto, pa mi neki ni", ko so probali kaj boljšega, vsaj PT3 mini ranga, je bila pa zgodba drugačna.. Pa cena spinnerja2 in PT3 je praktično ista kot ti dvojni začetniški kompleti, ki pa zbledijo v primerjavi.
Rant over, osebno mnenje.
RANDOM_AVATAR
tarpex
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 21 Okt 2014, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 13 Feb 2015, 22:27

@tarpex, glede opreme imaš prav. Tudi sam sem se čudil zakaj sem odštel toliko denarja za škart opremo. Bi sedaj lahko imel več prave opreme za tisti denar.
Kot začetnik tega ne veš in vsakemu začetniku trgovec ponudi tisti osnovni set, češ za prvi test bo vredu. Ko primerjaš cenovno z boljšo opremo, sploh preko spleta, ugotoviš, da dobiš za enako vsoto profi naprave.

Spomnim se, da me je en možakar povprašal o tem e-kajenju in kaj mu priporočam za prvi nakup kot darilo zetu in da je hčerka že poskusila vendar ji ni bilo všeč s tisto osnovno napravo.
Priporočal sem mu komplet za 80? vključno s tekočinami in mu navedel kje na internetu to poiskati. Ker pač ni imel izkušenj z internetnimi nakupi, sem ga napotil k slovenskem prodajalcu s spodobno opremo.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a breitling » 14 Feb 2015, 00:05

Hvala vsem za dobre nasvete.. To mi veliko pomeni !

lp breitling
RANDOM_AVATAR
breitling
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Feb 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a breitling » 14 Feb 2015, 00:09

Jutri dobim neko novo varianto za vg. Javim kako bo v upanju,da mi boste kot zacetniku se dali kaksen nasvet dober nasvet imam mcno zeljo da nebi vec prizgal cigareto.

lp
RANDOM_AVATAR
breitling
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Feb 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron