problemi z istickom in lemo drop

Če imate težave z e-cig, modom, atomizerjem vprašajte tukaj in konzilij vam bo svetoval po najboljših močeh

problemi z istickom in lemo drop

OdgovorNapisal/-a Psygoat » 06 Feb 2015, 20:24

Živjo,

sem bil opomnjen naj se prvo predstavim pa to :) skratka sem z Gorenjske pa nekako leto pa pol se že trudim z e cigaretami. Do sedaj sem imel e-go baterije z evodi in nikol nisem doživel nekih oh in uh trenutkov. Sedaj pa sem se odločil, da si nabavim malo bolj vornk opremo in sem kupil Istick30W ter lemo drop atomizer z 1.1ohmsko glavo.

Zadevici sta prišli danes in želel sem si razodetja, dogaja se mi pa vse prej kot to. Skratka sem dal notri Dekangovo Vanilijo 12mg in zadevo prižgal. Šel sem skozi vse watte od najnizjega do 30w in izkušnja je grozna. Na katerem koli W sem, ko potegnem me takoj zaduši, dobim ubijalski throat hit, takoj začnem kašljat, para je na karkoli več od 15W prekoča, okus vanilije skoraj, da ne pride do mene, pare pa je tako malo, da je že smešno.

Skratka ali jaz delam kaj narobe oz. kaj se dogaja. Pri egotih in evodih nisem niti enkrat imel takih problemov. Ker ta hip samo razmišljam, da sem spičkal 80? v zrak.

Če ima kdorkoli kakršenkoli nasvet ali idejo bom zelo hvaležen, ker drugače bom enkrat za vselej zaključil s to elektriko in se vrnil na analogce. Ti so vsaj konsistentni.

Hvala,

V K
RANDOM_AVATAR
Psygoat
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 16 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 06 Feb 2015, 23:16

1.Si Lemota samo napolnil - nisi prej natopil z e-tekočino vate v uparjalni komori?
?e nisi - daj dol drip tip in nakapaj ene 10 kapljic notri na vato/tuljavo

Ponavadi sicer te "fabrške" tuljave in setupe odstranimo in naredimo svoje - no pri mojem primerku Lemo Dropa je bil setup zelo korektno narejen in sem ga uporabljal še nekaj časa..

Probaj najprej to - če ne gremo dalje....

Dekang je sicer navadni ene 80PG/20VG , Silver je mal več VG-ja --- sam nekaj arome in pare bi moralo bit.....

2. Si odprl AFC - airflow control?
Poglej si tu z YT od tu naprej vsaj ene 6 minut če si tako naredil
https://www.youtube.com/watch?v=QuJ12CHi8yU&feature=player_detailpage#t=696
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Japplek » 07 Feb 2015, 00:09

Sicer lemota ne poznam, in glede na to da sem tudi sam med bolj začetniki in uporabljam isticka, bi ti najprej priporočal da probaš narediti svojo tuljavo. 0.32 28 awg kanthal bi moral narediti to kar rabiš. Naredi si mogoče 1.5 ohm tuljavo, pravilno wickaj vato( kar je sicer tudi velika umetnost) . Meni so pomagali fantje na forumu full, drugače pa imaš tudi na youtubu en kup tutorialov.
Sem se oglasil, ker nebi rad da se vrneš na analogne. Tudi jaz sem moral biti trmast, in sem porabil veliko časa da sem naredil prav...samo zdaj je pa noro. Ni mi žal. Upam da se prav odločiš....pomagal bo pa bolj podrobno lahko kdo drug :wink: :wink:
Zadnjič spremenil Japplek, dne 07 Feb 2015, 03:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a SmasHy » 07 Feb 2015, 02:42

Nikakor nisi stran vrgel denarja. Točno tak setup imam tudi sam in ko sem prešel na Lemota, sem menjal tudi tekočino. Poskusi najti kaj z manjših odstotkom PG-ja in nikotina. Sam imam trenutno 50/50 z 6mg in je vrh glave. Vbistvu še vedno premočna :lol:
RANDOM_AVATAR
SmasHy
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 07 Feb 2015, 12:11

Praktično brez pare in s konstantnim "pečenjem" v ustih pomeni, da se verjetno nonstop dryhita. Sumim na napako na vati, ali preveč zabasana, ali premalo nje.
Uporabniški avatar
Berghaus
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 20 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 8 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 07 Feb 2015, 16:48

Jaz bi ti močno priporočal, da greš na 6mg za začetek in večji odstotek VG-ja vsaj 70%.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 07 Feb 2015, 17:29

PA dekang zamenjaj za kaj druga.
tilen2009
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 Okt 2014, 01:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Psygoat » 07 Feb 2015, 19:54

ojla,

evo sem upošteval naredu eno novo svojo, sicer zelo grdo, 1.5 pa moram rečt da je zdaj občutno drugače pa bolje. In zgleda da moram res probati z drugimi tekočinami, k nimajo tolk PG-ja. Sam k me na slabiših mašinah ni toliko motil, kle pa očitno preveč moči in je takoj problem z njim :/

Skratka hvala vam za odgovore,

Lp

Vid
RANDOM_AVATAR
Psygoat
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 16 Jan 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mateb » 15 Feb 2015, 21:15

Dekanga nikar v Lemota, SubTanka in podobne napredne zadeve. Preveč PG-ja in preveč peče po grlu. Pa tudi nikotin zmanjšat.

Dekang je za standardne uparjalnike v redu.

Za napredne zadeve je potrebno poseči po tekočinah z več VG-ja.
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times


Vrni se na Problemi in rešitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov