Die Erlkönigin RTA - Made in Austria

Novi atomizerji vseh vrst - RDA,RBA,RTA in ostali

Die Erlkönigin RTA - Made in Austria

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Nov 2014, 21:22

Slika


Tudi naši severni sosedje so dizajnirali in proizvedli svoj RTA ki je postal kar hype.Skupaj s švicarskim Squape-om naj bi bil pravi gurmanski flavour chaser - aroma naj bi bila za tank zelo izražena.
V glavnem so vsi lastnikii originalne verzije zadovoljni - sedaj prihaja vrsta tudi na nas - klonirance da pridemo na svoj račun.

Precej svojsko oblikovan RTA z precej dolgim in samosvojim dimnikom ter z originalno verzijo polnjenja "od zgoraj".Preprost za setup z izjemo filigranske izbire pravilne količine wick materiala..

So pa Avstrijci naredili originalno potezo in takoj začeli sami štancat klon Erlk?nigin-a z imenom Erlprinz ki s simpatično ceno 40 EUR napram cca 130 za Erlk?nigin-a predstavlja nišo za manj petične vaperje.
Slika



Vaping Shozza review (klon)
http://www.youtube.com/watch?v=TTM6ZFUr-zQ

P.Busardo review
http://www.youtube.com/watch?v=98KvSGYoBZA
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Nov 2014, 02:04

Evo - prišel je tudi moj ErlKonigin.

Dobro izdelan klon - material je poseben SS z neko prevleko sivo-rjavo-mat.
Razstavil sem ga kompletno - tudi 510 pin z belim izolatorjem ki ima zarezo za izvijač in v bistvu drži cel + del decka.
Tuljavo sem navil po Vaping Shozzi - 0,35 mm kanthal na fi 2 mm 8 navojev, dal vse skupaj na okrogel zobotrebec ter z veliko lahkoto
(ker se zobotrebec ali debelejša igla lepo usede v kanalčke za vato) vse skupaj privil.
Vijaki so dobro prijeli - neke pritožbe so bile na FT forumih na so preveč zaokroženi spodaj in da drsijo - no z mojimi ni bilo težav.....
....nato pa je prišlo do zapleta, ko sem vse skupaj navil na ohm checker in so Ohmi skakali od 1,2 -3,7.
Sem razdrl še 1X in dobro zatisnil tisti plastični insulator ki drži tudi deck, vanj pa pride + pin - ki je potemtakem celo nastavljiv.

Slika

Tokrat je bilo v redu - stabilen 1 Ohm. Privijem komoro, tank in prvi pokrov ter napolnem tank - polni se zgoraj s flaško s konico gre zelo lepo.
Drugi pokrov na zaklep, drip tip adapter (ta lahko uporablja lasten drip tip ali prek adapterja kateregakoli) ki se v bistvu navije na navoj komore in stisne tank v sendvič ter tako zaključi atomizer.

Erl je parkrat zahropel in potem potegnil na polno - malo sem se zabaval še z matico spodaj za AFC - ko se jo nastavil je zadeva lepo vlekla.
No kasneje sem jo odstranil in moram eč da mi je bil airy občutek še bolj vščeč.Premer AFC lukenj je 1.8 mm - 2 sta.

Aroma. Erl je definitivno atty za aromo, ki je zelo poudarjena in všečna - cca 20-40% bolj kot na Kayfunih. Sicer je obutek vejpanja zelo podoben - s tem da je -
če tako nastavimo precej bolj zračen - in zanimivo : aroma se ne izgubi kaj dosti tudi pri popolnoma odprtem AFC ali brez AC matice. Pohvalno.

Interessante ?sterreichische Weltschmerz .

Slika


Priporočam!

FT SKU1893601
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Dec 2014, 02:38

In kot je že praksa zadnje cajte za EU attyje - izginili so vsi Erlkonigini s FT-ja - ostalii so samo plastični tanki zanj. Po Taifunu, Squape-u sedaj še Erl...
Verjetno se bodo zopet pojavili čez teden, dva - debrandani pod kakšnim čudnim imenom...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 20 Dec 2014, 00:42

...in kot je to že v navadi so se Erli pojavili zopet nazaj - tokrat debrandani - brez oznak .

Med njimi tudi zelo simpatičen Erlkonigin Nano ki z 3 ml sploh ni toliko majhen RTA po kapaciteti.
Ker velja da je aroma v spodnji polovici Erl tankov še boljša kot v zgornji je to zelo priročno - kupiš takega ki ima samo "spodnjo polovico" tanka :D :) :lol:

Slika

SKU 1996900
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 20 Feb 2015, 20:42

Malčki dobili novega družabnika.

Zelo lepo narejen in kvaliteten RTA iz FT SKU 1996900.

Z njim nisem imel veliko dela. Čiščenje lukenj, malo air luknje porobčkat in seveda pijančevanje v vodki. Naredil zelo enostaven build po vzoru Kayfunov 2 mm, 28AWG, 10 ovojev (jih je preveč vem bom zmanjšal za 2). Vate po občutku manj je več.

Na 11 Watt deluje odlično, 13 Watt pa že daje občutak zagorelosti. Dryhitov ni. Z boljšim buildom bo vse še bolše.

Vejp je odličen. Bolj aromatičen od Kayfuna lite+ za 20 %. Enako tudi bolj zračen.

Motijo me pa dve stvari. Premer 20,5 mm, ki ne sede na nič ter piskanje ob vejpu. Piskanje bom poizkusil odpraviti z zaokrožitvami vseh mest kjer zrak potuje.

Slika

Slika

Ni 22 mm na žalost

Slika
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 21 Feb 2015, 00:12

Ko boš še kaj blodil po FT-ju - si vzami tole -steklen tank ki paše na ERL-Nanota
Slika
SKU 1797300

Pol pride 22 mm - ker je steklen tank malo debelejši kot tist plastičen in lepo sede in dihta.
Slika


Na LPG-ju
Slika



Na Stingrayu
Slika
Slika


Na iSticku
Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 21 Feb 2015, 00:27

He he je že doma SKU 1797300 2 komada.

Nisem še uspel nataknit gor. Je prišlo v zadnjih dneh tolko stvari, da ne dohajam. Pač mesec je okrog in FT dostava je tle.

Je pa tole odlična stvarca. Dela kot urca pa še enostaven je skoraj bolj kot Kayfun.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a quest » 07 Mar 2015, 13:46

Po kar nekaj tankih sem s tem malčkom izredno zadovoljen. Nikoli dryhita, pare dovolj arome pa več kot na KFL. Dosti bolj zračen kot KFLji.
Tankanje ne more biti bolj enostavno kot je. Tudi Kayfun v4 ni boljši. Enostaven build, ki vedno deluje. Ko postavim vato jo odrežem vertikalno, tako jo stanjšem za v kanal.
Sem pa poizkusil steklen tank samo nataknit, ampak oringi slabo primejo. Nisem nadaljeval s testiranjem ali tesni ali ne.

Zakaj pa imam skoraj vse v nano-mini velikosti. Od KFLjev nano, KFL bellcup ERL nano itd. Samo to da večkrat na dan menjam tekočine in jih več probam.

ERL je dober. Verjetno si bom še normalno velikost privoščil.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Jun 2015, 21:06

wickanje ERLA - najbolj enostavna in učinkovita metoda:
- vato prirežemo tako in špice v kanale....

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Novosti - atomizerji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron