Checkin

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Checkin

OdgovorNapisal/-a Tigr » 27 Feb 2015, 00:15

Pozdravljeni,
Na kratko, dobre tri in pol krize mam za sabo, sem vikend kadilec, ki ga je firbec pred 2 meseci zapeljal v čarobni labirint vejpanja.
Nabavil eGripa z Rba-jem, ki mi sicer prepogosto pusca, je pa ta kombinacija top format za moj okus, bi bil vesel kakega recepta, kako pravilno nabasat uparjalnik z vato, ker joyetexhu tega očitno ni uspelo narediti :)
Pri tekocinah in aromah zaenkrat navdušeno vztrajam pri t-juice (uk), dokler ne dobim malo vec informacij o sestavinah arom in njihovih potencialnih dolgoročnih učinkih. Ko berem eu in fda izjave na to temo se mi dozdeva, da bo na tem področju še kar nekaj let siva cona, vejperji pa poskusni zajcki.. (predvsem v zda&co)
Me pa sicer zanima diy proizvodnja organskih arom.
RANDOM_AVATAR
Tigr
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Feb 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Japplek » 27 Feb 2015, 01:58

Sem imel ovale elips, in je zalival na vseh tekočinah, razen originalnih. Moja boljša polovica ga še vedno uporablja in ji delam tekočine 58/32 2% aroma (toliko naj bi bile originalne), pa dela brez zalivanja. Očitno uparjalniki od Ovale/joytech delujejo res specifično na določeno razmerje PG/VG.
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 27 Feb 2015, 18:40

Pozdravljen in dobrodošel na forumu!

Slika

eGrip je solidna stvarca - če si kje v okolici LJ obišči Mateta v Pyursmoke - on je nazadnje kar prisegal nanj (in ga je verjetno tudi osebno in profesionalno absolviral :D )
Tu je 1 hiter tutorialček za RBA glavo rebuildat - upam da SRP ni problem...
http://www.e-cigserbia.com/showpost.php?p=212288&postcount=288

Tu imaš nekaj o pripravi naravnih extraktov
http://www.vaperclub.org/viewtopic.php?f=7&t=5435&hilit=zrno+kave
Je pa to res malo občutljivo področje, obstojnost naravnih arom je omejena na cca 1 mesec (hladilnik) in pri pripravi nekaterih se znajo sproščat tudi kakšne čudne substance - tako da previdno s tem...

T-juice je po mojih informacijah kar visoko koncentriran e-juice - sam se držim raje nižjih koncentracij arome. Okus je hecna stvar - marsikdaj je tudi privzgojen - in tudi neprestano bombanje brbončič z močnimi koncentracijami okusov ponavadi rezultira v posledičnem ne-zaznavanju subtilnejših okusov.....IMHO seveda
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Tigr » 02 Mar 2015, 13:27

k2b, hvala za linke.

Sem skolutkal problem egripa - 4 luknjice za dotok tekočine na uparjalni celici so narobe pozicijonirane - 2 sta v kontaktu z vato, 2 pravokotno locirana ob pinih kjer ni vate pa ne, in tam zadeva zaliva.

Nekateri so pobrusili del navoja, da so se luknjice zasukale za ca. 45?, sam sem pa 2 problematični luknjici zalotal. Spajkalnik daš iz notranje strani da segreje luknjo, od zgorej sam pikico cina, simpl. Sam glede na sn/pb kombinacijo cinšpule vem, da tole ni najbolj zdrava rešitev :lol:, deluje pa zdej egrip bp..
Verjetno bom kljub temu zamenjal RBA, za takega ki ma navoj oz. luknje na pravih mestih..

Glede kondenza pa je pomoje problem masivnost driptipa na egripu - rabi predolgo časa, da ga para segreje.

A mogoče kdo ve kje se dobi kvalitetne driptipe, ta iz Lemo-ta se mi zdi 3 boljpi od vseh ostalih, ozek, tanek in lahek (fajn zrad kondenza..)

https://www.eleafus.com/image/cache/data/e-cigarette/Lemo-Rebuildable-Atomizer/lemo-rebuildable-atomizer-colors-600x600.png
RANDOM_AVATAR
Tigr
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Feb 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron