Svoemesto Kayfun V4

Novi atomizerji vseh vrst - RDA,RBA,RTA in ostali

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 01 Mar 2015, 17:38

Zanime me kakšen je vaš optimalen build za ta tank. Meni nikakor ne kaže nekih zadovoljivih rezultatov.

Poskusil s 28 Guage 2.5mm 6 raps, 8 raps, 10 raps, standard coil, micro, na različnih watih ampak mi nič ne sede.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 01 Mar 2015, 21:35

REGULIRAN MOD - od 15 -18W
Setup sem previl na fi 2,4 mm isto 10 ovojev 0,35 28AWG Kanthala = isto 1,4 Ohma, Vmes sem ga probal 1,0 Ohm tuljavi - pa to ni to. Tudi Svoemesto priporoča upore od 1,4 Ohma navzgor.

MEHANSKI MOD
0,35 Kanthal 7 navojev okoli 2 mm prečnika X 2 tuljavci in 1 trak bombaža skozi obe

(slikco tega maš 2 posta nazaj...)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 01 Mar 2015, 21:48

Ravnokar naredil:

26 AWG-0,4mm / 2 mm premer / 8 ovojev / raztegnjen coil

Ni dobro. Aroma slaba. Pognal sem ga do 20 Watt pa je samo toplejša ratala.

Najbolje do sedaj.

28 AWG / 2 mm premer / 1,4-1,6 ohm / 8-10 ovojev microcoil

Dobra para, srednje topla / aroma dobra / 12 watt moč, trajanje vate-nabiranje gunka hitro (menjam vato na 3-4 tanke
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 02 Mar 2015, 22:05

quest napisal/-a:Najbolje do sedaj.

28 AWG / 2 mm premer / 1,4-1,6 ohm / 8-10 ovojev microcoil

Dobra para, srednje topla / aroma dobra / 12 watt moč, trajanje vate-nabiranje gunka hitro (menjam vato na 3-4 tanke


Ni slabo. 10 ovojev, dobil 1.8ohma in gre do 17W na iSticku. Optimalno na 14W zame. Ampak še manjka odtenek več arome. Poraba tekočine je velika.

Še bo treba poskusiti malo več buildov. Mogoče standard tuljavo z 8 ovoji.

Moti me ta AFC vijak. Moral sem ga odstraniti. Tank namreč malo pušča kondenza ali tekočine skozi luknjo do vijaka in nato dobim tisto brbotanje saj se nabira tekočina na luknjicah. Brez vijaka tega ni, presežek kondenza ali tekočine pade v samo zračno komoro kjer jo očistim, ko je te že preveč in pricurlja skozi AF luknje.
Vlek tako pač sam reguliram ob vejpanju usta/pljuča.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a quest » 02 Mar 2015, 22:31

Samo v razmislek o vleku in podtlaku.

Nataknil sem 4S-kit na V4. Pretok zraka se je povečal, a istočasno se je zmanjšal podtlak iz rezervoarja in sem večkrat doživel dryhit.

Zamenjal na original AFC in dryhit so izginili. Kaj sem s tem mislil.

Odstranil si AFC vijak. S tem si pretok zraka povečal in če malo vlečeš zmanšaš podtlak v rezervoarju, ki pomeni manj tekočine na vati, slabši okus.

Testiraj vedno enakomerni vlek in zapri s prstom eno luknjo, potem naslednjič še drugo, naslednjič tretjo. In delno še četrto. Kdaj dobiš boljšo aromo.

Balansiranje med vlekom, pretokom zraka, podtlakom v rezervoarju itd je kar umetnost. Malo se poigraj s tem in poročaj.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 02 Mar 2015, 22:58

Vem kaj misliš. Ta kayfun bi moral imeti regulacijo zraka ravno s temi zunanjimi luknjami.
Sem poskusil in pri treh zaprtih luknjah je malo bolje, vendar je para toplejša. Če zmanjšam moč, je bolj mlačna ampak je manj gosta.

Dry hita brez vijaka še nisem prejel in sem ga danes cel dan tako uporabljal več ali manj chain-vape. Uporabljam pa >70VG.

Tudi sedaj s 2mm tuljavo je en tank šel brez problema. Mi je sedaj s to tuljavo in popolnoma odprtim AFC (brez vijaka) kar všeč. Bom videl kako se bo kaj gunk pojavil. Mogoče ne bi bilo slabo poskusiti standardno 8 ovojev.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 03 Mar 2015, 23:26

No danes sem testiral 8 ovojev standard in je slabše kot 10 ovojev mikro tuljava. S tem, da pri 10 ovojev mikro sem dobil dry-hit, še posebej, ko sem vstavil rayon.
KohGenDo ne preveč tesno skozi tuljavo in majhna količina v kanale, tako, da ena luknja ostane prosta pod wickom, druga pa se samo rahlo prekrije brez kompresije bombaža. Pri tuljavi rahli gumbki, da se tekočina tam zalaga.
Brez vijaka in zaprti dve luknji z gumico od oringa, ki ravno prav sede v zunanje luknje AF. Če zaprem še tretjo luknjo je para bolj mokra in topla, okus se malo izgubi v toploti.
Pri vseh odprtih luknjah je okus najboljši, vendar je problem z vlekom tekočine. Ni za chain vape.

10 ovojev okoli 2mm mikro 1.8 ohm s Kohgendo na 13-14W.

Druga zadeva, ki me moti, je preveč sestavnih delov kjer teče el. tok. Če zadeve dobro ne priviješ skupaj je kaj hitro slabša prevodnost in skoči iz 1.8ohm na 2 ali več. Opazi se predvsem pri polnjenju, takrat je treba zadevo preveriti in po potrebi še bolj privijemo spodnji deck, kar pa otežuje potem pri rebuildu, saj moram vsakič uporabiti dvoje klešč, da zadevo dobim narazen.

V tem tanku vidim samo inžinerski ego kot kaj drugega. Zadeva bi lahko bila precej bolj preprosta.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a actech » 03 Mar 2015, 23:36

Mislim da je veliko odvisno od tekočine. Če imaš tekočine z visokim VGjem je pretočnost slabša. Za high VG tekočine so bolj primerni driperji.
Slika
Uporabniški avatar
actech
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 5 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 03 Mar 2015, 23:47

Izključno uporabljam VG, PG dodajam le zaradi nikotina. Si pa ne predstavljam kak TH bi doživel s 50/50 :) na takem buildu.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a quest » 04 Mar 2015, 00:11

Vato na decku vedno odmaknem od vseh luknjic. Odvisno koliko vate dam jo porinem k notranjosti ali k zunanji steni, a vedno vse štiri luknje s prostim očesom vidne z vrha.
Nikoli dryhita zaradi vate. Vedno previsoki watti.

Sestavljam pa vedno prvo vato na deck jo razporedim levo desno po celotnem decku, (samo da se dotika tla) namočim zs tekočino močno) privijem dimnik (al karkoli se že reče) najdem z vrha luknje in jih osvobodim vate (mali izvijač od FT kompleta gre v lunjico) malo popravim z vrha in privijem tank.
Ponavadi je najboljši okus 28 AWG / 2 mm coil / 8-10 ovojev 1,4-1,6 ohm in na nekje od 10-15 watt odvisno od tekočine.
Več moči sem imel z 26 AWG / 2,5 mm / 8 ovojev / 1 ohm gnal sem do 20 watt. Okusa malo manj a pare veliko več.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Mar 2015, 01:49

ElGrigon:

1.Oringe B16 in B18 moraš menjat - vsaj B16 ker zaradi njega meži v podvozje, imaš slabši stik etc.
Slika
Oringi so SKU 1490201 - če nimaš - bomo zrihtal....
Očisti ,operi, feder spucaj in zagotovi dober stik.

2.Vato "prilepi" z e-juicem ob deck - naj se ne dotika komore.
In naredi eno tuljavo na premer 2,4 mm - vsi Ameri jo delajo na 2,4 - tudi P.Busardo :D . Enostavno bolj zamolkla, globoka aroma pride, tisti W boš že dal več na Clouporju. 10 navojev 28AWG na 2,4 mm, čisto kratke nogice tuljave do priključnega terminala = 1,4-1,5 Ohma - to sem ugotovil da je optimum nekje.Uporabljam pa >70 in >80VG pa ni težav z natapanjem.

V4 je preprosto prevelik kup železja (oprosti mi Quest :D ) in rabi en cajt da se lepo ogreje na delovno temperaturo - in žal sistem prenosa napajanja + pina preko vzmeti (brez modifikacij) NE DAJE dobrih rezultatov na mehanskem modu (mogoče tudi ni bil mišljen zanj) - čim napetost dropne na 3,9V rata vejp plehek.

Tisti dual setup gor sem pobral od enega moderja ki ga je blazno jezilo ker mu V4 ni delal dobro na mehanskem modu - pravi da mu s tem setupom dela...Bom probal pri naslednjem buildu.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 04 Mar 2015, 08:16

Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 04 Mar 2015, 18:28

Ali vam ne zaliva tuljavne komore, če so luknje prosto vidne, tudi z nošenjem v žepu?

2.5mm sem imel prvič in potrebuje več wattov kot 2mm za enak rezultat oz. je para še toplejša in tank se hitro segreje in celo preveč. 2mm je zaenkrat OK. Dry hitov sicer sedaj nimam s kohgendo, me pa zanima kako bi bilo s še manj bombaža v kanalih oz komori. Bojim se, da mi bo sredi dneva potegnilo tekočino skozi AF luknjo in ko prične teči takrat steče skoraj vse.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a quest » 04 Mar 2015, 18:45

Hmm


Vedno ga imam pokonci v notranjem žepu za denarnico. Tako mi nobeden ne zaliva.

Če zaliva pade podtlak v tanku. Krivec en ali več oringov, ki spuščajo zrak v tank.

Možni
D37, D36, D34, B18, B16. Zadnja dva sta najbolj siguren problem. Če nimaš rezerve 2-3 ovoje flosa za zobe (nitke) pod oringe pa sprobaj.

Bom v kratkem naročil s FT oringov po 50 komadov več različnih pa ti odstopim če ne boš našel. Tole bo potrošna roba pri V4.
Na originalu ni nikoli spustil v podnožje. Clone pa takoj. Podložil nitko in je OK.

Bo še kdo kaj napisal. Ne obupaj.

Misel dneva:

Vse kar človek naredi se da popraviti in tudi pokvariti.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 04 Mar 2015, 19:16

Tisti B16 sem zamenjal že na začetku. Prvotni na klonu je kar prepuščal, cel tank mi je stekel takoj. Zamenjava tako tesni, da ga moram z izvijačem popravljati za rob, ko vijačim deck.

Tudi sam ga nosim v žepu pokonci in še pokrov sem si sprintal zanj. Na drip tipu je tudi vata, da popije morebiten kondenz.

Slika
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Novosti - atomizerji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron