Ku kuc

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Ku kuc

OdgovorNapisal/-a Hlapec » 05 Mar 2015, 16:11

Juhuhu, kako je fino. Še vedno se kadi, le katrana ne dobimo. In zdaj kakšno imam mašino.. (rime pa še vedno vse letijo mimo -.-). Mogoče moram okus zamenjat.

Koook dobr da je forum! Za tobak nikoli nismo imeli spletnega zbirališča ^^
Sami plusi. Potem sem pa res raje hlapec kot dimec!
Hlapec
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Mar 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 06 Mar 2015, 00:30

Pozdravljen in dobrodošel na forumu!

Slika

Res je - v prejšnjem življenju kadilcev se nikoli nismo zbiral po forumih in debatiral kakšne čike kadimo, al nam katran polzi po grlu ali pa nam tam nekje pri filtru že daje okus po zažganem :D ...

Zdaj po prelevitvi v vejperje pa imamo mnogo stvari za podebatirat.Ker je ta veja znanosti še mlada :D pa moramo do marsikaterega zaključka prit kar sami, tale mainstream družba okoli nas pač raje fura stare vzorce. in Država je tudi vesela če imajo državljani take razvade da še njim kaj kapne v malho.

Še kakšno rimo nam spusti
pa kakšen e-cig maš v usti
lahko tud poveš
zdaj ko se že vejperja greš :D

Se ga beremo in Vape On!

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Hlapec » 06 Mar 2015, 19:14

Začel sem z Elipsom, ki sem ga dobil od prijatelja na test ride. To je bilo cca dva tedna nazaj. Po enem tednu sem ga odkupil za 40e in dokupil par Ovale tekočin.

Prehod iz tobaka sploh ni bil težaven! Začuden sem bil nad svojim zdravjem v zadnjem tednu (polna usta aft, en dan sem preležal v postelji), kar povezujem s čiščenjem telesa, ne z vapanjem. Pozitivni učinki ob prenehanju kajenja so bili prisotni že po parih dneh; več energije, izboljšano dihanje,...

Zaenkrat je edini negativni učinek vapanja v suhih ustih, ampak moram počakati da mi afte izginejo, da bom lahko objektivno ocenil situacijo.Me pa zanima, če je to kaj povezano s PG/VG vsebnostjo? Se da to izsuševanje kako zmanjšati (poleg očitnega - pij več vode)?

Kakorkoli, Elips hitro porabi baterijo, zato sem se odločil kupiti nekaj večjega. Danes sem dobil EMOW uparjevalnik od Kangerja in imam mešane občutke.. Najprej mi je bil zelo všeč, sedaj pa, po parih urah vapanja, imam par opazk:
-priokus: zdi se mi da imajo vse tekočine nek dodan okus. NI po zažganem, malo me spominja na rum.
-manj pare kot pri elipsu, kar me čudi. Mislil sem da bo bolj zmogljiva mašina dajala več pare.
-tekočin brez nikotina skoraj ne čutim, tiste z nikotinom pa imajo več hita kot pri elipsu. Preveč hita celo. Tudi če do konca odprem dotok zraka.

Zraven mi stric Veyper dal še dve tekočini za stestirat in sicer Vanilijo ter Jabolko od Megaretha. Morda sem razvajen, morda gre le za placebo, vendar se mi zdi da so Ovale tekočine mnogo kvalitetnejše, bolj čiste. Ice Flavor od Ovale mi je dbest ^^
Zdi pa se mi, da Megareth manj izsušuje usta.

Trenutno je moje največje vprašanje Vaperski skupnosti Katere tekočine so najbolj naravne/kakovostne? Že pri tobaku sem se izogibal cigaretom ker se mi je od kemikalij vrtelo in me je bolel želodec. Moja vaperska izkušnja bi bila stokrat boljša, če bi našel dobrega proizvajalca tekočin, ki uporablja naravne arome.

Pa kakršenkoli nasvet glede mojega novega parkota bi tudi prišel prav =)

Gutnberg in se vidjamo,
vejpec
Hlapec
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Mar 2015, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Mar 2015, 16:08

O naravnih aromah je dosti megle - na precej e-tekočinah piše da so narejene iz NARAVNIH in UMETNIH arom.
Naravne arome je namre? dosti težje stabilizirati, da so obstojne (časovno) kot pa umetne. Mnoge arome za e-tekočine so narejene iz izvlečkov naravnih substanc - z umetnim postopkom pa njihova "naravnost" vsaj zame postane vprašljiva.
Predvsem se mi zdi pomembno da uporabljam - po mojem kriteriju - kvalitetne sestavine za e-tekočine: arome kvalitetnih in preverjenih proizvajalcev, nikotinske baze s certifikatom in PG/VG po Ph.Eur standardu (evropska pharmakopeja).
Pri že pripravljenih e-tekočinah je pa podobno.
Najprej bi moral ugotoviti kakšno PG/VG razmerje ti ustreza. ovale ima npr. precej PG v svojih e-tekočinah (60PG/40VG), kar rezultira da imajo te tekočine boljši TH (throat hit) in bolj izrazit okus - zato pa mogoče tudi bolj dražijo pri uparjanju oz. sušijo usta.
Megareth - ne najdem nekih podatkov o PG/VG razmerju so verjetno malenkost bolj na VG stran (to bi najboljše vedel Nejc iz veyper.si), mogoče manj aromatične kot Ovale in bolj "mehke" zaradi več VG-ja (domnevam) - kar ne pomeni nujno da so manj kvalitetne.
Tako da od znamk bi jaz rekel: Five Pawns, TMAX, Red Oak, slovenski LordOftheJuice.......zdaj pa moraš sam vedet kako boš dohajal tempo s cenami teh e-tekočin.
Toliko od mene - bojo še drugi povedali svoje mnenje :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron