Joyetech eGo ONE

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Joyetech eGo ONE

OdgovorNapisal/-a Sibuns » 07 Jun 2015, 01:48

Gledam, da bi si nabavil ta elektronski cigaret in me zanima vase mnenje.

Vzel bi 2200mah baterijo ter 2,5 mg atomizer.

Dodatno se me zanima:

-Ali je treba te atomizere menjavat ?

-Ali je treba menjavat grelne glave ?

-Pri nekaterih vaporizerih sem zasledil da imajo neko stvar z nekimi vrvicami iz vate(ne vem kako se rece), pri tej napravi pa nisem zasledil tega

-Katere tekočine priporočate?

Hvala za odgovore in pomoč!
RANDOM_AVATAR
Sibuns
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Joyetech eGo ONE

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Jun 2015, 11:58

Sibuns napisal/-a:Gledam, da bi si nabavil ta elektronski cigaret in me zanima vase mnenje.

Vzel bi 2200mah baterijo ter 2,5 mg atomizer.

Dodatno se me zanima:

-Ali je treba te atomizere menjavat ?

-Ali je treba menjavat grelne glave ?

-Pri nekaterih vaporizerih sem zasledil da imajo neko stvar z nekimi vrvicami iz vate(ne vem kako se rece), pri tej napravi pa nisem zasledil tega

-Katere tekočine priporočate?

Hvala za odgovore in pomoč!


Pozdravljen,

- če ga ne razbiješ ali kako drugače poškoduješ ti lahko traja zelo dolgo - lahko pa na baterijo priviješ tudi kak drug atomizer
- grelne glave je treba menjavat.
5 kom 0,5 Ohmskih je cca 10$,Te so za bolj odprto vejpanje z več pare in potegom v pljuča.
5 kom 1 Ohmskih ista cena - te so za M2L - oz. usta-pljuča
Imaš pa tudi nove CLR glave - ravnotako 5 kom za 10$ katerim pa sam navijaš tuljavco oz. lahko samo čistiš/dry-burnaš in menjaš bombaž

Slika


V začetnem setu dobiš 1 kom 0,5 in 1 kom 1 Ohm glave kot tudi 2 različna ustnika/drip tipa za različen slog vejpanja....

- tudi eGo One ima to "stvar iz vrvice" - to je vata v glavah - pod vrvica verjetno misliš silika vrvico ki je v bolj "osnovnih" atomizerjih.

- kar se tekočin tiče - tu je vesolje okusov.
Priporočam da poskusiš npr. kaj z večinskim VG-jem (70/30 VG/PG ali 100 VG) ter 50/50 VG/PG - in predvsem NE VEČ kot 6 mg/ml nikotina za eGo One napravo - če se boš odpravil v fizično e-cig trgovino probaj preizkusit čimveč okusov - in POMEMBNO -> marsikateri okus ki ti bo v trgovini 2 potega mogoče oh in sploh -> ti bo potem kasneje lahko bljak - zato priporočam za začetek čimbolj enostavne in nevsiljive okuse.

Sicer pa - eGo One je sijajna naprava - baterija je z zaščito in v XXL verziji 2200 mAh ima veliko avtonomijo - lahko na njo kasneje kombiniraš tudi kak drug atomizer in je kot tak po mojem mnenju ZELO primeren nakup za začetnika.

Vape On!

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Sibuns » 07 Jun 2015, 20:07

Hvala za zelo izčrpen odgovor. Bom šr kr v tej temi kaj vprašal če me bo kaj zanimalo.

Zaenkrat me zanima iz katere strani, se najbolj splača naročevat. Saj sem videl da je na pyuresmoke strani cena grelne glave kar 4,5?. Od kod se splača naročevat in kako dolgo se čaka na pošilko, glede na to da si napisal cene v dolarjih. (+stroški pošiljke in ali je treba plačat kakšno carino).

Na koliko časa je pa treba menjavat te grelne glave ?

---------------------------------------------------------------------

Sedaj sem pa nasel se eno novo stvar in me zanima kaj vi pravite gelde primerjave teh 2 elektronskih cigaret.

Torej našel sem Eleaf iStick 30w. Gledal sem da bi pa poleg nabavil ego one atomizer. Ali bi bi bilo to boljše ?
RANDOM_AVATAR
Sibuns
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 08 Jun 2015, 14:18

Začetni set je boljše po moje kupit pri nas - da ti prodajalec kaj razloži, preizkusiš lahko različne naprave in e-tekočine ipd...

Glave za eGo One trajajo po podatkih uporabnikov kak teden do 10 dne - vprašanje je tudi koliko araomatizirano e-tekočino uporabljaš ter ti ta posledično paca tuljavo in vato....

iStick je tudi zelo solidna naprava - vprašanje je ali ti bolj odgovarja kratka in "čokata" oblika reguliranega moda ali daljša in ožja.
iStick omogoča tudi nastavitev moči (Watti) in napetosti (Volti) kar ego One baterija ne omogoča.

Tujih strani z opremo je ogromno - nekaj najbolj uporabljanih je v rubriki "Kje kupiti"
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Sibuns » 08 Jun 2015, 16:03

Nakup v trgovini ne pride v poštev, saj sem iz MB in v Mbju ni trgovin. Ali se splača naročevat iz ameriških strani ? (predvsem grelne glave, ipd) ali je poštbina prevelika ?

Kako pa je z menjavo grelnih glav pri istick ? (Na koliko casa je treba menjavat)
RANDOM_AVATAR
Sibuns
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 08 Jun 2015, 18:57

iStick je samo baterija - nima glav....

Kupuje se ali pri nas (SLO) dobiš support in garancijo, v EU - ali pa direkt od Kitajcev - ker itak to VSE oni izdelujejo in vsi kupujejo pri njih.
V Ameriki se ne kupuje ker so poštnine 15$ in več in še carino oz DDV plačaš na ceno ki jo vidiš na spletu.

1.Komplet 1 eGo One z malo baterijo 1100 mAh od 40 EUR naprej v SLO
Slika


2.Komplet SubBox Mini od 60 EUR naprej v SLO - bel ali črn
Slika

To bi bila 2 kompleta ki se jih trenutno splača kupit v SLo (slednji je sploh čisto nova zadeva od Kangerja)


Fajn bi bilo da napišeš tudi kakšno predstavitev v rubriko "Člani se predstavijo..." - tako bomo vsaj vedeli ali je to prva e-cig zate oz. ali si že kaj sprobal ali uporabljaš....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Sibuns » 08 Jun 2015, 21:23

Kje recimo lahko dobis tale SubBox Mini. Nisem našel nikjer na internetu. A lahko das imen par trgovin kjer prodajajo to. Spletne trgovine seveda.

----------------------
Sem najdo samo na eni strani(http://www.vapeshopok.com/). A se da dobit kje ceneje? Ali je k temu kompletu prilozena tudi baterija ali jo moras dokupit ?
RANDOM_AVATAR
Sibuns
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a premmati » 08 Jun 2015, 22:14

Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

OdgovorNapisal/-a premmati » 08 Jun 2015, 22:22

Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

OdgovorNapisal/-a Sibuns » 08 Jun 2015, 22:47

Sem opazil da pride brez batrerije, katero baterijo treba nabavit ? Imas dosti oznak od :

ICR18650-26F 18650 3.7V 2600mAh

CR18650-28A 18650 3.7V 2800mAh

INR18650-25R 3.6V 2500mAh

https://www.fasttech.com/products/1420/10002357/1170700

itd....

Kako pa je preko te trgovine fasttech ? Ali je cool ? Postnina je velika? Carina kaj zajebava ?

Lp in hvala
RANDOM_AVATAR
Sibuns
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Jun 2015, 00:04

Sibuns napisal/-a:Sem opazil da pride brez batrerije, katero baterijo treba nabavit ? Imas dosti oznak od :

ICR18650-26F 18650 3.7V 2600mAh

CR18650-28A 18650 3.7V 2800mAh

INR18650-25R 3.6V 2500mAh

https://www.fasttech.com/products/1420/10002357/1170700

itd....

Kako pa je preko te trgovine fasttech ? Ali je cool ? Postnina je velika? Carina kaj zajebava ?

Lp in hvala


Fasttech je kewl - poštnine ni nad 20$ nakupa - hodi pa pošiljka cca 2-3 tedne. Carina te zelo verjetno doleti pri nakupih nad 23$ (+ 22%+3 EUR stroškov carinjenja)

Baterije imaš tudi v SLO trgovinah (Pyursmoke,swapo, vapeshopok...).

Mogoče ti pa zadeva ne bo odgovarjala - zato ti vseeno priporočam fizičen obisk ene vaperske trgovine kjer boš zadeve lahko tudi preizkusil.
Mnogokrat se začetniki zaletijo v nakup in potem ugotovijo da jim zadeva sploh ne ustreza, prodajajo e-cig v oglasih po nižji ceni in iščejo druge komponente - ali pa še slabše - kadijo analogne naprej.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Sibuns » 09 Jun 2015, 15:04

V trgovino ne morem, saj je v mbju ni. V ljubljano pa se mi ne da vozit.

SEm gledal malo in me pride istick 30w + kanger subtank mini okoli 80-90 ? kar mi je malo dosti ta trenutek. Gledal sem oa tudi Kanger SUBOX Mini Black kit in sicer na strani : https://www.svapoweb.it/en/Starter-kits ... mini-black

Me zanima kako hitro posiljajo in ali je kaki free shiping ob določeni ceni nakupa?

Za ta kanger subox mini kit me zanima katera baterija je prava. Vem da more bit baterija 18650, vendar se tu ustavi. Ne vem katera firma, kako močna, koliko amperska, kaj pomeni button top al pa flat top. Katero priporočate ?
RANDOM_AVATAR
Sibuns
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Sibuns » 09 Jun 2015, 19:41

Ah kangerja so mi prodali in ni vec na voljo. Cena je bil okol 60 ?. Sedaj gledam tale istick 30w in kanger subtank mini. Oboje skupaj za 64 ?, kar se mi zdi da je solidna cena. Isto bi dal za kanger subox mini z baterijo. Ali sta napravi nekje enakovredni ali se mi bolj splaca pocakat na kangerja ?
RANDOM_AVATAR
Sibuns
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Jun 2015, 23:15

Če vzameš iStick - odpade strošek 2 baterij in polnilca.
Kangerjev regulirani mod je primerljiv z iStickom 30W - iStick je nekoliko šibkejši ampak z vgrajenimi li-po baterijami ti nudi daljšo avtonomijo.

Atomizerja sta oba subtank mini - tako da tu ni neke bistvene razlike.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Sibuns » 10 Jun 2015, 09:07

Bom se vrjetno odlocil za istick 30W ja. Vendar je sedaj na spletni strani zmajnkal subtank mini. Imajo samo subtank nano. Kakšna je razlika? (razn seveda velikosti tanka 4,5 in 3 ml).

Aja opazim sem se da subtank nano nima RBA. Kaksna je sploh razlika, glede na to da lahko tudi pri OCC sam zamenjas tuljavo in das noter vato.

je 3ml tank dobolj za celi dan ob normalni uporabi?

Sedaj pa se tekocine. Kje nabavlate tekocine. Ali so na festchu tekocine legit? Katere znamke so priznane ?

Ta stran jih ima kar nekaj in ne poznam dobene. Katero priporočate, da bi si naročil zraven naprave ?
RANDOM_AVATAR
Sibuns
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Dec 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Naslednja

Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov