Prehod iz eRoll na eVic VT problem

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Prehod iz eRoll na eVic VT problem

OdgovorNapisal/-a jero » 03 Sep 2015, 15:28

Deset dni nazaj sem bil še kadilec in sem še popoln začetnik. Skadil škatlo Murattijev čez dan, na žurih pa tudi bistveno več. Po nekem naključju sem zasledil alternativo e-igarete in se odločil, da zadevo poizkusim. Prebral in pogledal sem par reviewjev in specifikacij in se odločil kupiti eRoll, saj so mi kot kadilcu predstavljali še najboljši približek čikom. Zraven kupim še nekaj hisVape tekočin (12N) na blef. Plačam, dobim, sprobam... ljubezen na prvi vdih! Od takrat nisem naredil niti enega dima navadnih čikov. Lahko pa bi rekel, da sem od takrat postal chain vaper saj zadevo spustim iz rok samo kot spim :) No malo pretiravam, ampak vseeno... en eRoll se vedno polni drug pa je v uporabi. PCC je več ali manj skoz na štromu.

Vse super in fajn, dokler se nisem začel spraševat glede logistike. Torej kaj, če sem cel dan na poti in mi zmanjka baterij? Pa, če grem za vikend z kolegi kampirat v gozd ali s kanujem po kolpi? Naj trogam samo še UPS al kaj? Kaj ko mi po pol ure vapanja zmanjka tekočine v tanku.. a bom mogu sred gostilne filat (z iglo lol) pa nosit flaške sabo? In podobne zadeve. Seveda logičen sklep... večje baterije in večji tank. Zato sem začel brskati za rešitve in si kupil eVic VT. No lahko bi kupil še en eRoll komplet vendar bi verjetno bilo vzdrževanje tega malce zateženo.

Dobim zadevo, preberem navodila, nafilam tank z in jo sprobam. Bljah in fuj! vap!! Prevroča, suha in presladka para. Če odprem airflow mam občutek kot da bi vlekel nek aparat iz zdravstvenega doma, če ga zaprem mi zadeva brbota in ven prihaja prevroč dim. Na vsake toliko mi na jezik skoči vroča kapljica tekočine. Cel dan se ukvarjam z nastavitvami in sprobavam vse živo. V grlu me peče in kašljam. Brbončice na jeziku že čisto pregorjene. Nikakor mi ne uspe dobiti okusa, ki ga dobim iz eRolla.. torej gost, hladen in okusen dim. Naj tu povem, da vapam iz ust v pljuča.

Pokličem v trgovino kjer sem zadevo kupil in prosim za pomoč. Teta mi razloži, da ta tekočina ni OK za eVic. Da mora biti manj nikotina, da mora biti bolj razrečen. Po pošti mi gratis pošlje 30ml PG/VG baze (hvala tetica :)). Naslednji dan jo dobim, sčistim tank, glavo in probam. Boljš.. ne kašljam, dim je hladen in gost (200C Ti, 35w).. vendar seveda brez okusa. Dodam hisVape tekočino in je tudi bolje. Samo še vedno ni to to kar sem vajen in kar mi je tako zelo všeč na eRollu. Če bi v prvo kupil eVic bi verjetno še naprej kadil čike tisti dan.

Torej moja vprašanja vam, ki imate večje izkušnje na tem področju, so:

1. Ali je sploh možno dobit isto (ali boljšo) izkušnjo na eVicu kot sem jo dobil na eRollu?
2. Je problem tekočina in kako naj si naredim tekočino, ki bo takega okusa kot pri eRollu.
3. Kake nastavitve naj uporabim na eVicu?
4. Ste ti dve zadevi tako zelo različni, da lahko govorimo o čisto drugem konceptu vapanja?
5. Je eVic nekaj kar traja nekaj časa, da se privadiš potem pa ti zlafua?
6. Bi bilo bolje, da eVic prodam naprej in si namesto tega kupim nekaj drugega?
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

OdgovorNapisal/-a jero » 04 Sep 2015, 01:05

Nevermind... sem poštekal :).

Problem je bil v tekočini. Cel dan sem počasi dodajal v bazo od tetice še hisVape mešanico in proti večeru dosegel pravo razmerje na 250c Ti in 30W nastavitvi z minimalnim airflowom. Sedaj lahko končno uživam v oblakih pare.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Sep 2015, 17:40

Pozdravljen,

Me veseli da si rešil po lastni poti.
Kar tako naprej - ni za obupat prezgodaj :D

Vape On

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron