Živjo

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Živjo

OdgovorNapisal/-a urix321 » 25 Sep 2015, 22:32

Pozdravljeni,

Star sem 20 let, kadim Lucky strike blue približno 7 cigaret na dan. Torej v bližnji prihodnosti planiram prehod na elektronske cigarete, predvsem zato ker me moti vonj po pokajenem cigaretu, znižana kondicijska pripravljenost,pozimi zmrzovanje zunaj,...itd. Torej iščem nadomestek in niti nimam velike želje da bi nehal. Iščem nekaj enostavnega, najbolj so mi v oči padle cigarete oval elips-c,Joyetech egrip in Joyetech eGo ONE Mini. Torej prosim za pomoč enostavno ne vem za katero naj se odločim, za vse tri so napisane pozitivne kritike. Nekako se bolj nagibam k Joyetechu, ker imata oba modela močnejšo baterijo in večjo kapaciteto rezervoarja in sta kljub vsemu relativno majhna. Vesel bi bil če napišete za katero od teh treh bi se odločili in zakaj.

Lep pozdrav
RANDOM_AVATAR
urix321
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 25 Sep 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 26 Sep 2015, 00:57

Pozdravljen urix321 in dobrodošel na forumu!

Slika


Dobra odločitev - čeprav pokadiš "samo" cca 7 cigaret dnevno je zdaj pravi čas za prenehat z analogno nesnago.


Sam bi se od 3 možnosti ki si jih navedel odločil za

1.Egrip. Imam ga tudi sam (poleg kopice drugih atomzerjev in modov) in ga velikokrat z veseljem uporabljam. Kvalitetno izdelan omogoča dober vstop začetniku in z nadgradnjo RBA glave (za cca 8-10 EUR) tudi naprednemu uporabniku lahko dobro služi.
Poskusi dobit CL verzijo z OLED zaslonom ker uporablja novejše glave - iste kot Ego One - cena v SLO (ko ga imajo cca 50-55 EUR)

2.Ego One. Majhen in priročen. Mini varianto dobiš trenutno (samo modro barvo imajo) za smešnih 34 EUR v SLO.Kvalitetno izdelan.


3.Opcije ne priporočam ker je draga, vezan si na drage glave in e-tekočine (ker z ostalimi baje ne dela dobro) in ker je čisto drugačna kategorija kot zgoraj omenjeni napravi.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a urix321 » 26 Sep 2015, 16:20

Hvala za odgovor, zanima me kje ste našli ego-ja one mini tako poceni ? No tudi sam se sicer še najbolj nagibam k egripu ampak v slo ne najdem tiste verzije z oled zaslonom, tako da bi potem vzel prvo verzijo.
Pa še nekaj egrip prve generacije vsebuje starejše grelne glave kot ego one mini ali je egrip zaradi tega slabši?
Od egripa me potem odvrača še vaš post:

citiram:
Manj problematična od eGripa - mišljeno da ni problematična
eGrip baje kar kondenzira v ustnik in tudi puščanje se dogaja....
Mogoče je novi eGrip OLED boljši kar se tega tiče....

Torej ali gre bolj za osamljeni primer ali kar vsak pušča in kondenzira v ustniku?
Sem v dilemi, kupil bi nekaj kar bo 100% ok za egripa me zdaj skrbi kondenzacija in puščanje, pri ego one mini pa majhnost in ne nastavljivost občutek imam da mi ne bi bil dovolj. Torej zdaj sem gledal Joyetech eVic-VTC Mini in Kanger SUBOX Mini katerega bi se tukaj bolj splačalo vzeti ?
RANDOM_AVATAR
urix321
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 25 Sep 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a premmati » 26 Sep 2015, 22:24

:) urix321 imaš ZS
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 26 Sep 2015, 22:55

Sam bi na tvojem mestu - če si vsaj malo tehničen tip - preskočil fazo kupovanja zamenljivih glav (Ego One)in kupil:
- 1 mod a la istick40 TC, EvicVTC Mini ipd....
- 1 Kayfun V2 Plus kvaliteten klon

Žico kanthal, Ni200, Titan boš nabavil kjerkoli in vato tud - in si na svojem.
Ukvarjaš se samo še z e-tekočinami da si najdeš kar ti odgovarja.

Za malo dnarja boš imel dosti pare

Zdaj še k odgovorom na ostala vprašanja:

- eGrip OLED NE PUŠČA in malenkostno rosi v ustnik - ko ga polniš snameš ustnik in obrišeš z papirno brisačko tist kondenz - btw -> tudi ostali atomizerji imajo kondenz - pri nekaterih dobiš tudi e-juice v usta kar je bolj zoprno....za 40 EUR ga dobiš v cca 3 tednih - OLED z novimi CL glavami.
Če vzameš še RBA glavo za 7 EUR traven lahko sam navijaš tuljavco in imaš pravi mali cloud-chasing mod z dosti dosti pare - lahko pa uporabljaš tudi zamenske glave (6 EUR/5 kom) - to so seveda cene "tam zunaj"

- Ego One - imajo samo še 850 mAh verzijo v modri barvi za 34 EUR+3 EUR ptt - dobiš ga iz SLO - ta 850 mAh baterija je malo švoh

- EvicVTC mini kit je pri nas kar malo zasoljen - cca 85 EUR napram cca 42 EUR "tam zunaj" (3 tedne čakanja) - sicer je to sedaj kar nova in solidna zadevca

- Subox Mini - tudi cca 80 EUR pri nas - sicer majhen in simpatičen toda tudi že zastarel - brez Temperaturne Kontrole - jst ne bi...

Razmisli o prvi opciji (če si vsaj malo tech tip) - in čez mesec,dva mi boš hvaležen....

Če ne pretehtaj ostale možnosti spodaj - ali pa še kaj vprašaj....

P.S. en naš zanesljiv član tukaj prodaja iStick 40W TC ki je zelo solidna vstopna naprava ki podpira tudi TC.....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a urix321 » 27 Sep 2015, 00:20

Dobro odločil sem se za EvicVTC mini kit zaradi temperaturne kontrole, po daljšem prebiranju in branju po internetu je menda ta kontrola temperature zares uporabna zadeva. Zanima me koliko mora imeti žica iz titana premera za tuljavo?
RANDOM_AVATAR
urix321
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 25 Sep 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 27 Sep 2015, 02:27

Nisi dobro naštudiral - ne rabiš žice če boš vzel komplet EvicVTC mini+Ego One mega - ampak boš kupoval pač glave: kanthal, Ni200 ali Titan....
Razen če se lotiš kak tak rebuild - kar pa ne priporočam za začetek
https://www.youtube.com/watch?v=xI-3kqA0s4I

Edino če dokupiš CLR glavo - samo to je kar majhno za rebuildat
npr.takole
https://www.youtube.com/watch?v=nDGOnPVAeS4

Za začetnika bo to kar trd oreh....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a urix321 » 27 Sep 2015, 11:06

Ja seveda mislil sem CLR-Ti glavo, v kitu sta dve glavi že priloženi, clr glavo dobiš že delujočo, torej imaš praktično tri glave za začetek da se na celo stvar navadiš potem pa počasi predvidevam začneš s svojimi tuljavami ta posnetek zgoraj za clr glavo sem že videl. Zadeva se mi ne zdi neka raketna znanost ali pač? Mislim vem da bo na začetku nekaj težav, tudi ko sem ročno zvijal tobak so bili začetki bolj ubogi, ampak ko sem se navadil je šlo. Torej kolikšen premer bi rabil?
RANDOM_AVATAR
urix321
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 25 Sep 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a jero » 27 Sep 2015, 11:51

Po enem mesecu sem tudi sam začel rebuildati svoje CLR-Ti glave. Youtube navodila pa en večer vaje.. izi. Vse kar rabiš prej je Micro Coil Jig Plus (pripomoček za izdelavo tuljav), digitalni multimeter, vato in žico... pa si na konju.

Jaz imam žico premera 0.30m in mi z osmimi navoji na 2,0 premera Jig plus pride nekje med 0.4 do 0.6 ohma kar je idealno za eVic mini. Pač delaš reverse engineering že narejenih glav. Men je to žur. Za koga, ki se mu pa ne da s tem ukvarjat pa ja.. naj raje kupujejo že narejene glave.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

OdgovorNapisal/-a urix321 » 27 Sep 2015, 12:21

Hvala za odgovor, na koliko časa pa poteka obnavljanje glave ? mislim na koliko ml raztopine, vem da je odvisno nekaj od napetosti uporabe, in nekaj od same raztopine, vendar neko povprečje vendarle obstaja.
RANDOM_AVATAR
urix321
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 25 Sep 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 27 Sep 2015, 15:10

Neko splošno pravilo je da na 3-4 tanke menjaš vato in dry burnaš ali dobro opereš tuljavo (pri Ni200 in Ti žicah) ter ko to ponoviš 3-4X narediš novo tuljavo.
Seveda je to tudi odvisno od koncentracije arom v e-juicu - načelno se z Ni200 in Ti žico manj pacajo in tudi vata ostaja čistejša kot pri kanthalu - seveda vse to pri "normalni" uporabi predvsem kar se tiče moči - če bolj pržiš/hočeš večje oblake na višjih temperaturah se na tuljavo tudi več prilepi/zapeče......
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a urix321 » 27 Sep 2015, 19:26

Hvala za odgovor ali je bolje dry burnati ali je bolje oprati tuljavo, v primeru da jo opereš ali jo snameš dol z glave ali odstraniš samo zgornji del glave in potem opereš skupaj z konektorjem ?
RANDOM_AVATAR
urix321
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 25 Sep 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Sep 2015, 00:15

He he - imaš ti vprašanj še dosti na zalogi vidim...

Ni200 in Titan glave NE DRY BURNAMO :D

Vzameš glavo ven iz podnožja , vato ven in spereš s toplo vodo ali obrišeš z alkoholom, otreseš, obrišeš v papirnato brisačo, vstaviš in namestiš vato in nazaj v tank....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a urix321 » 28 Sep 2015, 17:02

Hvala za vso pomoč in nasvete
RANDOM_AVATAR
urix321
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 25 Sep 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Sep 2015, 14:40

No problemo :D
Ti samo javi ko boš/kaj boš nabavil....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Naslednja

Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov