Rose RTA by Eden Mods

Mehanični in regulirani modi. atomizerji RBA,RDA,RTA , baterije polnilci in ostala oprema za napredno vejpanje

Rose RTA by Eden Mods

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Jan 2015, 15:59

Rose atomizer je nekaj posebnega. Keramična posodica v kateri se nahaja tuljava naj bi bila za samo intenzivnost on definicijo arome superiorna.
Precej komplicirana za postavljanje setupa naj bi trud poplačala z izvrstno kvaliteto vejpa.
S svojim masivnim podstavkom, ki služi kot baza za postavljanje setupa - ter tudi za odvijanje tanka - se ga mnogi prestrašimo kot tega pa res ne bomo še s sabo nosili za natakanje e-juicea....

Nam bo mogoče naš član Brane S. zaupal kaj več o tem!?:D




Introducing The Rose Atomizer

The Rose is a very special device for connoisseurs. The Rose's feature list is unique. No atomizing device available today can offer a feature rich list as comprehensive as The Rose.

Main Characteristics:
? Material: Stainless Steel Type 316 (half tank is made of clear acrylic with a spare Stainless Steel 316 half tank)
? Diameter: Ø22mm
? Length (including drip tip and connector): 79,5mm
? Length (excluding drip tip and connector): 54,5mm
? Wick type: Silica rope
? Connector type: 510 (M7x0,5mm Pitch)
? Tank Capacity: 3.7ml


Special Features:
? Single coil or dual coil configurations - Single coil with 2 wicks or 2 coils with a wick each
? Airflow control ring - Fully open will offer a Ø1.5mm hole for airflow
? Juice flow control - By turning the drip tip, you can adjust the flow of juice onto the coil
? Ceramic coil cup - You can choose to not use the coil cup if you prefer
? Re-coiling without emptying tank - Simply invert and unscrew the coil head assembly for re-coiling
? No resistance wire not needed - Careful attention has been made to the ease of setting up a coil in The Rose
? Inverted or regular e-juice filling - Either remove the coil head or the top cap to fill with your favourite e-juice


Slika

Slika

Slika

Slika

TODD
https://www.youtube.com/watch?v=HdU98Tap6Ik

SAFER VAPERS duo
https://www.youtube.com/watch?v=s2_23Y_jR1k

Richard Ng (klon)
https://www.youtube.com/watch?v=db1MxwuctkQ
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Rose V2

OdgovorNapisal/-a Brane.S. » 04 Jan 2015, 17:57

Vrtnico sem nabavil takoj, ko je na fasttech prišel primeren ponaredek, prej pa sem kar nekaj bral po tujih forumih o tem oh in sploh atomizerju...
Angleži so bili čisto nori nanj, malo pretirano kot sem kasneje ugotovil.
Ko se prvič srečaš z njim bode kot prava vrtnica in požre veliko časa in živcev.
Moraš si ga vzeti na počasi, če tuljavo za kayfuna narediš med kavo ne da bi se ti ta vmes shladila pri rose to pzabi. Pogruntat moraš koliko velike morajo biti nogice preden jih začneš riniti v luknjice ( meni se najbolje obnese če so dolge okoli 5 mm), dobit moraš občutek kdaj so zdrsnile v podnožje, najti moraš pravilno debelino žice ( pod 0.32 je pretanka), najti moraš varjanto kako pravilno vstaviti bombaž, da optimalno vleče...
Ko vse naštudiraš pa lahko kayfuna pospraviš v predal, (vsaj pri meni je bilo tako). Odprt ima ravno pravi pretok zraka, aroma odlična, vleče tudi gostejše tekočine, sam uporabljam 70/30 vg-pg. Daje približno za četrtino več od sebe kot Kayfun pri enaki tuljavi, ne grgra in ne pušča. Pri odprtem je zraka približno toliko kot pri polovično zaprtem quasarju ali na majhni luknji od magme (malenkost povrtani).
Pristal sem na miro coilu z 0.32 mm žice, 6 do 7 navojev okoli 2.4 mm štangice, pride nekje okoli 1.2 oma, enkrat tedensko menjam vato in enkrat mesečno navitje. Uporabljam ga na vtr-ju na okoli 12w. Skurim približno štiri tanke tedensko.
Brane
RANDOM_AVATAR
Brane.S.
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Sep 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 05 Jan 2015, 00:41

O super - hvala za hitro reportažco :D

Katerga si pol vzel s FT-ja: 1:1 brušenega za $25 ali poliranega za nekaj manj - slednji naj bi imel malo večje odprtine za zrak bojda)?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Brane.S. » 05 Jan 2015, 01:47

Moj je poliran, prišel je z bazo v enaki škatli kot original. Ko sem kupoval je bil nekaj manj kot 30 dolarjev. Vzel sem ga na Focalecig, ker jih takrat Fasttech še ni imel na zalogi.
Brane
RANDOM_AVATAR
Brane.S.
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Sep 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 01 Mar 2015, 21:43

Rose has landed ...SKU 1848800

Super RTA - rivju sledi...

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Mar 2015, 00:35

Slika

SKU 1848800


Čudovit RTA moram reč - prava fina angleška šola . Enostavne rešitve z Juice Controlom - ki dejansko deluje kot nikjer drugje - drip tip je v enem kosu z dimnikom in zgrornjim delom uparjevalne komore - z vrtenjem le tega reguliramo dotok e-juica na vato - ko povečujem moč enostavno odpiramo dotok in zadeva NE DRY HITA nikakor. Žrtev tega je da pač moramo imeti ta in samo ta drip tip - ki sploh ni slab.

Odprtina za AFC je nekje 1,7 mm po mojih izmerah - in pri tej verziji (ki naj bi bila 1:1 klon) je edina "težavica" majhna špranja ali gap med AFC ringom in dnom baze - to se da odpraviti z brušenjem delrin izolatorja na sliki za kak mm

Slika

Nekatere verzije imajo tudi posebno orodje/podstavek, ki služi za zatskanje baze, delanje setupa ipd - vendar tega nisem nekako pogrešal

Slika

Za postavitev 1.setupa sem se zgledoval po simpati?nem Malezijcu Richargu Ng - ki se za razliko od vseh velikih frajerjev vedno poheca iz lastnih napak in flopov pri postavitvah setupov.

Slika
https://www.youtube.com/watch?v=db1MxwuctkQ

0,40 mm 26 AWG Kanthal prečnik 2 mm 10 ovojev da

Slika

Kljub mitom ki krožijo da je ta atomizer PITA za build zadeva ni tako komplicirana.Najprej se vstavi tuljava v kerami?no čašico na svedru ali čemu podobnemu, odreže se nožice da cca 5 mm štrlijo iz keramike in potem se to lepo spusti na bazo in privije.
Malo več časa si je za vzeti za napeljavo vate - wickanje

Slika

Vato se napelje "na suho" - po natapanju oz. primanju se jo še fino dodela da ne štrli na navoje in hkrati da dobro zapolni tiste 4 zareze ki služijo za to.

Slika

Slika

Sam postopek napeljave vate je v YT videu od 15:30 naprej....

Ko smo končali s setupom lahko Rose napolnimo praktično z vsako stekleničko z dolgo ali kratko konico - nekje 3,5 ml stoji v tanku.
Važno je da preden za?nemo polnit potisnemo drip tip in dimnik do konca v topcap tako da nam e-juice ne bi mezel ven. Ko napolnemo naj bi po pravilih zavili drip tip/juice control do konca in šele potem obrnili atomizer da nam ne preplavi komore. Sam se tega držim - nekateri se pa ne in pravijo da jom ne poplavi.
V glavnem ko imamo Rose na mod napravi odvijemo kakšne 3-4 obrate naš drip tip JC in veselje se začne.

Rose nudi izjemno bogato/gosto/vlažno in aromatično paro ki res gladoi in skoraj brezšumno polzi iz ustnika. Štartna točka je bila 15W in kmalu sem na 20W ko se Rose dobro ulaufa. Obrat in pol juice controla in no problemo. 25W nudi res optimalno bogat in razkošen vejp, odprem še za obrat JC in grem na 30W. Para se intenzivira, aroma je še vedno tu, le para postaja topla. Svoj neintenziven in ne-naporen sweet spot sem našel na 23W - tu za mene dela res optimalno.
Hec je da tudi pri chain vapingu na 28W ali 30W ni dry hita ali okusa po zažganem - le juice control je treba odpreti. Fantasti?no :shock:

Vzporedno vejpam isto aromo na Aqui V2 (0,55 Ohma dual) - ta ima za odtenek bolj izrazito aromo in močnejši TH - vendar je vejp na Rose neprimerno bolj smooth/kremasto/smetanasto mehek .
Rose ga zmaga tudi z Kayo V4 - preprosto je bolj artikulirana in sočna zgodba.

Heron je podoben Rose po konceptu in občutenju vejpa - s tem da nima juice controla - in ne vem če jih je kaj dosti v SLO :D

Če vam leži mehka, gosta, aromatična para z umirjenim TH - je Rose prava izbira za vas.
Če imate raje močnejši TH in bolj direkten šus - je Aqua V2 za vas.

Še primerjava velikosti in oblik z ostalimi RTA-ji


Slika

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 20 Apr 2015, 22:28

Slika

Rose dobi po 5 tednih nov build - tokrat 0,72 Ohma za na mech mod.
Zanimivo kako dolgo zdrži coil samo z menjavo vate in DB....

Slika
Aqua V2 -------Goblin----------Rose V2
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 22 Apr 2015, 10:18

Tole sekundo poštar zvonil.Slika
UZ pa kopanje v vodki. SlikaSlika

Jutri pa build.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 22 Apr 2015, 13:48

Slika

Pazi na keramične šalčke - znajo bit krhke....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 23 Apr 2015, 11:39

Vse je res.

Vlažen,poln aromatičen okus da od sebe Rose. Bi rekel masten vejp.

Naredil 0,8 ohm 2 mm 0,40 mm kanthal. Brez problema preko 20 W.

Pinacolada na 15-18 W vrhunska.

Build naredil po Malezijcu Richargu Ng. Enostavno in brez grglanja ali česa podobnega.

No pred tem pa seveda poliranje vseh lukenj, ostrih robov, prilagajanje + vijaka in izolatorja zaradi prevelikega gapa na AFC, kopanje in sušenje.

Slika

Še veliko ima za predihat.Slika
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 23 Apr 2015, 13:18

Ko delaš naslednji build lahko poenostaviš - da ti ni treba vate vleč po sistemu "ven in ponovno notri" tako da s pinceta kleščami malo zasukaš tuljavo tako da ni več "postrani" ampak gre pod pravim kotom na odprtine za vato...

Slika

Vato na konceh razpoloviš in enostavno potegneš skozi odprtine in odrežeš po meri...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Sep 2015, 22:30

Rose V2s B2 Stumpy ali Rose dobi mlade

FT SKU 2877000

Precej manjša po velikosti in malo manjša po volumnu (3 ml namesto 3,7 ml velike Rose) je Stumpy zelo posrečena zadeva.

Malo krajši dimnik ji da bolj toplo paro in večji TH - kar se pa da s setupom tudi znižat po želji.

Vzel sem najcenejšo na FT in je super zadevca - must have za ljubitelje Rože.

Pol sem vzel še eno s Focala (ki je v bistvu ista) za rezervo - Rose ni nikol na višek :D

Priporočam!

https://www.youtube.com/watch?v=9zQlu7l6WYc

Slika

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 06 Okt 2015, 00:26

Slika

Sej v resnici mam 4 :D - 3 sTUMPYKE + 1 fULL SIZE.... :shock: :D :shock:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a jero » 06 Okt 2015, 15:00

Kako je z lung hiti? Imam naročeno iz čajne vendar medtem, ko čakam se mi spreminjajo navade.

Ko sem naročil sem inhaliral več ali manj "mouth to lung". V zadnjih 14 dneh pa sem pričel uživati "lung hite". Kakor sem videl naraznih reviewih ima zadeva precej ozek airflow. Skrbi me, da bo v primerjavi z mojim eGo one mega vejpanje malce mučno?
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 06 Okt 2015, 16:42

Rose je pretežno M2L atomizer - možen je restricted lung hit - ni pa to v razredun teh novejših cloud chaserskih tankov seveda - poudarek je na aromi/okusu pač in ne na količini pare....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Naslednja

Vrni se na MODificirane e-cigarete

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron