TC modi - malo primerjav in nasvetov

Tukaj spremljamo vse novosti reguliranih in nereguliranih MOD naprav

TC modi - malo primerjav in nasvetov

OdgovorNapisal/-a k2b » 22 Okt 2015, 14:43

Sprobal in uporabljam te TC mode:
- Evic VT
- Evic VTC mini
- IPV D2
- iStick 40WTC
- Vaporshark 60W TC (klon)

V TC režimu bi dal Evicu VT 85/100, VTC miniju in D2 80/100 in iSticku60 TC 60/100.
Vaporsharku pa bi dal nekje 75/100.
Pri čemer ocenjujem stalnost in nespremenljiv vejp ob istih pogojih (upor,postavitev vate, VG/PG razmerje)
Na vseh atomizerjih uporabljam 70/30VG in 80/20VG ter 100VG.

Za Taifun GT 2 uporabljam ta setup - pokazel se mi je za najboljšega
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nfJZBTmIUSM

7/8 razmaknjenih ovojev na 3 mm premera z Ni200 28AWG
Slika

(tu je sicer malo več navojev - slika iz videa)
Slika

vata NE štrli v tank skozi reže ampak je samo naslonjena na notranjo steno komore
Slika

Pri tolikšni količini vate se more ta malo prime-ati da izgubi priokus (cca 1/2 tanka) potem dela zelo dobro
Vlažen in masten zmerno topel aromatičen vejp, močan TH

Setup po pribli?no 4 tankih in zrel za re-wickanje
Slika


Naslednji setup sem naredil isto - samo na 2,5 mm premera - malo manj vate in ta do rež komore
Zelo podoben vejp kot zgoraj , malo manjši TH.
Slika po 2-3 tankih
Slika


POMEMBNO pri GT2 (in tudi ostalih atomizerjih) za TC setutu:
- zatisniti dobro vijak na 510 pinu
- zatisniti DOBRO Ni200 /Ti žico na terminale - sam tanjšo žico raje ovijem okoli da je kontakt res ziher
- razmaknjeni ovoji tuljave - itak

V TC modu mi dela zelo dobro
- Subtank mini z Ni200 ali Ti tuljabo med 0,15 in 0,20 Ni200 ali 0,3-0,4 Ti.
- Russian91% povrtan na 1,8 mm AF in central. Od 3 Kayfunov, KFL mi edino ta dobro dela (stabilen kontakt)
. Origen dripper - ta tudi v dualu
- Magma dripper single.
- Nectar Nano dripper single

Dejansko niso vsi atomizerji najbolj primerni za TC - seveda govorimo o klonih zaradi nestabilnih kontaktov in stikov.

Vsi moji TC modi med delovanjem ne spuščajo nobenih rattle-snake in podobnih zvokov (ajde, mogoče iStick40 ki ga itak ne forsiram več z TC)
Pri čemer pa za single coil omejim moč na 30W oz 20-25J pri IPV D2 ker ne maram da mod udari na polno preden najde primerno doziranje toka.
Ko sem se naučil izločevati zgoraj navedene pomanjkljivosti tudi ni toplo/hladnih valov vejpanja več.

Sama TC scena pa - trenutno imam cca polovico atomizerjev v TC načinu ostalo pa na kanthalu.
Sam TC se mi zdi OK - je pa malo zgrešena ciljna skupina -> začetniku ki je namenjen je kar komplicirano naredit dober in zanesljiv TC setup in je potem omejen na kupovanje TC glav.Naprednim vejperjem na RTA itak ne dry-hita - mogoče edino na dripperjih pri večjih močeh je to smiselno - pa še tam imamo v glavnem dosti uporabnikov ki prisegajo na razne clapton in twisted coile na NiCr in kanthalu. Tako da........??????
Mi je pa dober TC setup dejansko boljši kot kanthal ker mi omogoča nespremenjeno kvaliteto vejpa, optimalno natopljenost wicka in z njo povezano distribucijo toka.

Pričakujemo pa lahko novo poplavo TC modov, ki bojo omogočali kontrolo temperature na vseh vrstah žice - znanilec teh je iJoy Asolo

Slika

ter ostali TC modi ki omogočajo temperaturno kontrolo tudi na SS (316L in 317L žici)

Prazniki so pred vrati in lahko pričakujemo še kakšno presenečenje na sceni - - -
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Vrni se na Novosti - MOD naprave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron