VG/PG/AD razmerje nasvet..

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

OdgovorNapisal/-a jero » 08 Nov 2015, 02:24

Tukaj, sam na žalost trenutno ni zaloge.

Mogoče sem se malo prenaglil glede cene. Nisem upošteval, da ima deon666 12 nikotina (jaz uporabljam 3mg), ki malce podraži vse skupaj. Še vedno pride cenej sicer.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 08 Nov 2015, 12:57

Old schol mixanje baze:
- 2kg Glicerin Ph.Eur
- 1kg Propilen Glikol Ph.Eur
------------------------------
cca 18 EUR

38 mg/ml ali več NIC baza
+rokavice+zaščitna očala :D
cca 15 - 20 EUR

Destilirana voda - lekarna oz kjerkoli v večjih trgovinah

Vsi potrebni linki so v ostalih postih :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a deon666 » 08 Nov 2015, 14:34

jero napisal/-a:Ne. Če zračunam, dobim v Sloveniji za skupno 45? 2L vseh baz posebi, si sam namešam razmerje, pa še naslednji dan mam poštarja na vratih. Torej 11,25 + poštnina na 0.5L.

Sam kaj češ.. osnova za kapitalizem je pač lenoba :)


He-he, ma kaka lenoba. :wink: Glede vejpanja sem že v 14 dneh več na webu kot v 30 letih..zaradi kajenja. Smo pač novi, počasi, bomo skužili tudi tekočine.



8)
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

OdgovorNapisal/-a deon666 » 08 Nov 2015, 14:39

k2b napisal/-a:Old schol mixanje baze:
- 2kg Glicerin Ph.Eur
- 1kg Propilen Glikol Ph.Eur
------------------------------
cca 18 EUR

38 mg/ml ali več NIC baza
+rokavice+zaščitna očala :D
cca 15 - 20 EUR

Destilirana voda - lekarna oz kjerkoli v večjih trgovinah

Vsi potrebni linki so v ostalih postih :D


Se pravi..60VG/30PG/10AD..OK.
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

OdgovorNapisal/-a deon666 » 10 Nov 2015, 14:05

Hojla,

torej, po 14 dnevih brez cigaret. Kot vidim sem v teh dveh tednih porabil točno 50mL tekočin. Zdi se mi da gre poraba pa wataža rahlo navzgor. Iz začetnih 7-8W sem zdaj na 10-12W, se pozna tudi na baterijah, po dve polnjenji dnevno.

Glede menjave tekočin. Kakšna je vaša praksa ko menjate tekočino z nečem precej drugačnim, recimo drugačno VG/PG razmerje, čisto drugačen okus..itd. Je treba kaj očistit, umit tank.. ali recimo samo odliješ staro tekočino pa naliješ novo? Verjetno dobro vzet tudi nov grelec?

LP D
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

OdgovorNapisal/-a jero » 10 Nov 2015, 14:11

Jaz nič ne čistim, ko zamenjam tekočine. Res se za par vdihov čuti pomešano vendar uživam tudi v tem, ko odkrivam neke nove nore mešanice (recimo ananas + lešnik :)). Okus se v vati zamenja precej hitro.

Čistim takrat, ko menjam vato. Žico menjam samo takrat, ko imam občutek, da z alkoholom, ščetko in blagim dryburnom ne morem spraviti dol nečistoče iz žice.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Nov 2015, 14:28

V "kupljenih" grelcih tipa BVC glave za Nautilus, Kanger Aerotanke ipd. se okus prejšnje tekočine zadrži nekoliko dlje kot na RBA (rebuildable) atomizerjih kjer menjaš samo vato in (po potrebi) opereš tank ali pa enostavno - kot pravi Jero - malo zmixaš eno v drugo - zato te tudi prepričujemo za RBA :D - ker je okus dosti boljši, cenovno ugodnejše in enostavno, čistejši in manj obremenjen vejp z nekimi medeninami, sintetičnimi materiali etc.....
Ko boš 1x razstavil glavo od Nautilusa in pobral un polifil ven - boš vedel o čem govorim...

Ko sem uporabljal še te glave sem jih vsake toliko ennostavno opral oz. prekuhal in potem posušil - ali par ur na radiatorju ali pa z fenom na hitro...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a deon666 » 10 Nov 2015, 18:52

Hmmmm, danes pa je zanimivo!! 8)
Že nekje na začetku tega topica mi je k2b ponudil tri različne sample e-juicov,
z različnimi VG/PG razmerji ( da ne tipam na slepo 8) )...in dopoldne sem jih našel v nabiralniku.
Najprej torej res "kapo dol" kB2 za to gesto, bi bil pripravljen mirno plačat za tak poiskusni set...res cool da ga dobim zastonj preko foruma.
Sedaj imam za poiskusit torej..100VG, 80/20VG in 70/30VG.

Torej, sem kar dopoldne zlil iz tanka ven kar je še ostalo stare tekočine ( 50/50 LiquidFabrik Tabak RY4, kupljeno preko eBaya) in natočil 70/30 VG RY4. Pustil not star BVC coil, izgleda še kot nov.

Kar najprej stvar ki me je osebno najbolj zanimala in mučila.... Prva tekočina ki jo vapam..pa da absolutno nič ne peče!! Lahko rečem da sem resno presenečen. Do sedaj, s temi tekočinami iz trgovine...mi je malo zaštekalo v grlu že pri 7W, to laufa smooooooooth dokler zmore moja E-pipa, se pravi 15W. Nekaj malega in prijetnega TH edino z zelo priprtim Airflow. Koliko lahko rečem deluje z BVC v Nautilusu brez problemov. Bi rekel da je okus nekaj manj izrazit kot pri moji stari tekočini, ampak bolj smooth in manj sladkoben. Para (dim) pa bolj gosta.
Zaenkrat torej absolutno pozitiven premik. Ostale dve tekočini preizkusim naslednje dni, skupaj z frendom ki je pravzaprav zaslužen da sem nehal z kajenjem, on vejpa že dva meseca pa tudi še ni eksperimentiral z tekočinami.

Torej, še enkrat hvala. Ne vem, en tak set z različnimi osnovami bi bil zakon za vsakega začetnika. Midva z frendom sva se dva krat osmolila z nekimi "probierseti" iz eBaya, hebi ga, pet stekleničk...samo drugačen okus...pečejo vse enako

8) 8)

P.S. Skoraj pozabil...barva te tekočine! Opazila takoj že žena, proti prejšnjih ki sem jih imel in so praktično prozorne, imajo te vse tako lepo...whiskey-medeno barvo! Izgleda v prozornem tanku dosti bolj apetitlih :lol: V čem je fora, več VG lepša barva..? :lol:

Zaenkrat, LPD
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

OdgovorNapisal/-a deon666 » 10 Nov 2015, 20:21

k2b napisal/-a:V "kupljenih" grelcih tipa BVC glave za Nautilus, Kanger Aerotanke ipd. se okus prejšnje tekočine zadrži nekoliko dlje kot na RBA (rebuildable) atomizerjih kjer menjaš samo vato in (po potrebi) opereš tank ali pa enostavno - kot pravi Jero - malo zmixaš eno v drugo - zato te tudi prepričujemo za RBA :D - ker je okus dosti boljši, cenovno ugodnejše in enostavno, čistejši in manj obremenjen vejp z nekimi medeninami, sintetičnimi materiali etc.....
Ko boš 1x razstavil glavo od Nautilusa in pobral un polifil ven - boš vedel o čem govorim...


Glede RBA... ( Triton z RBA je itak že v "košarici"). Sam zaenkrat..v glavi povezujem RBA bolj z sub-ohm grelci, +50W BOXi, oblaki pare pa par tankov e-juica dnevno.. :roll:
Koliko ima smisla tudi za tako...10-15W, M2L, easy vejpanje.. Koliko ohmske tuljave povprečno motate na svojih RBA..? Kot vidim je tudi v star BVC možno v par minutah instalirat 1-2 Ohma Kanthalovo tuljavo z bombažem...?

LPD
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Nov 2015, 23:11

RBA - kot RebuilDable Atomizer. Lahko od 2.0 Ohm Kayfuna, Taifuna, Rose pa do 0,25 Ohm dripperja.
Važno je to da sam narediš tuljavo iz KVALITETNEGA Kanthala, Titana in uporabiš kvalitetno vato za natapanje .

Mnogi "stari" vejperji uporabljajo 0,20 Kanthal ali Ni200 ali Titan in vejpajo na 8-12W oz. na TC (modih s temperaturno kontrolo) praktično v teh območjih moči. 3-6 ml dnevno.3-6 mg/ml NIC....in zadošča

npr.
Rose 3.0 Ohm 13,8 Watt
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_xshg08p1to#t=1679

Tipo drugače izdeluje tudi s 3D printerjem boxe za DNA200 (watt) in optimalno izkoristi vsako opremo (žal je video v italijanščini)

Barva e-juicea je od reakcije nikotina z aromo - svilnata textura pa je od "čistih surovin" PG,VG, arom - brez nekih drugih doatkov.
Nežen throat hit je od večinskega VG-ja in nizke stopnje NIC-otina - lahko bi ti dal tudi 50/50VG pa bi bilo isto - samo malo več throat hita in malenkost manj pare.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: VG/PG/AD razmerje nasvet..

OdgovorNapisal/-a deon666 » 13 Nov 2015, 16:57

k2b napisal/-a:RBA - kot RebuilDable Atomizer. Lahko od 2.0 Ohm Kayfuna, Taifuna, Rose pa do 0,25 Ohm dripperja.
Važno je to da sam narediš tuljavo iz KVALITETNEGA Kanthala, Titana in uporabiš kvalitetno vato za natapanje .

Mnogi "stari" vejperji uporabljajo 0,20 Kanthal ali Ni200 ali Titan in vejpajo na 8-12W oz. na TC (modih s temperaturno kontrolo) praktično v teh območjih moči. 3-6 ml dnevno.3-6 mg/ml NIC....in zadošča

npr.
Rose 3.0 Ohm 13,8 Watt
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 1to#t=1679

Tipo drugače izdeluje tudi s 3D printerjem boxe za DNA200 (watt) in optimalno izkoristi vsako opremo (žal je video v italijanščini)

Barva e-juicea je od reakcije nikotina z aromo - svilnata textura pa je od "čistih surovin" PG,VG, arom - brez nekih drugih doatkov.
Nežen throat hit je od večinskega VG-ja in nizke stopnje NIC-otina - lahko bi ti dal tudi 50/50VG pa bi bilo isto - samo malo več throat hita in malenkost manj pare.


Hojla.

Sem še kar lepo na tvojih tekočinah. Ne vem če se to sme ali ne...danes sem zmešal zraven tvojega VG še nekaj mojega VG/PG...ampak z 18 nic.
Sem čez nekaj časa začel zares pogrešat ta TH :cry: :cry:
Ma, prav ali ne..deluje! Mislim da bom počasi točno tam kjer mi paše. Jaz sem stara šola, dobit lastno izkušnjo....neprecenljivo.

Aja, me še zanima... kakšna bi bila dejanska razlika med recimo 50/50 VG/PG in 50/40/10 VG/PG/AD... torej zaradi česa se pravzaprav dodaja AD, destilirana voda..?

LP D
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: VG/PG/AD razmerje nasvet..

OdgovorNapisal/-a deon666 » 13 Nov 2015, 18:30

k2b, tale "Xtra Smooth Tiramisu ream "....zelo cool okus.. :shock: :shock:

Tole by FA pomeni Liquid Arts..?

LPD
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: VG/PG/AD razmerje nasvet..

OdgovorNapisal/-a k2b » 13 Nov 2015, 18:50

Mešanje je seveda dovoljeno :D - razen če ni rezultat okusov res bljak ....pa še to se da popravit v večini primerov....
Hmja -> seveda dolgotrajnemu kadilcu na začetku 4-5 mg NIC-a ne zadošča - nisem mel nič močnejšega - - -

Xtra Smooth Tiramisu Cream je recept z aromami Flavour Arts - FA.
Recept je od znanema HIC-a (HeadInClouds) iz Vaping Underground foruma.
Njegovi recepti so v glavnem iz FA arom in meni zelo všečni.
http://vapingunderground.com/threads/hi ... ream.1962/
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: VG/PG/AD razmerje nasvet..

OdgovorNapisal/-a deon666 » 13 Nov 2015, 20:00

Ja, tale okus bom sigurno probal zmešat med prvimi. Sicer pa, kje dobiš vse arome od FA? Sem gleda l na Pyursmoke trgovini, imajo FA arome na zalogi...ampak od teh 4 samo 1. Je možno ( se splača to naročat direkt iz Italije, od LA.
So face, opis Tiramisu okusa na njihovem webu..."An Italian classic. It means "bring me up". Try and you'll understand." 8) 8) 8) 8)
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: VG/PG/AD razmerje nasvet..

OdgovorNapisal/-a deon666 » 13 Nov 2015, 20:25

k2b napisal/-a:Mešanje je seveda dovoljeno :D - razen če ni rezultat okusov res bljak ....pa še to se da popravit v večini primerov....
Hmja -> seveda dolgotrajnemu kadilcu na začetku 4-5 mg NIC-a ne zadošča - nisem mel nič močnejšega - - -

Xtra Smooth Tiramisu Cream je recept z aromami Flavour Arts - FA.
Recept je od znanema HIC-a (HeadInClouds) iz Vaping Underground foruma.
Njegovi recepti so v glavnem iz FA arom in meni zelo všečni.
http://vapingunderground.com/threads/hi ... ream.1962/


Hojla,

Izgleda IQ20 ampak..kaj to v bistvu pomeni:

1% FlavourArt Vienna Cream
1% FlavourArt Catalan Cream
1% FlavourArt Tiramisu
1% FlavourArt Fresh Cream

To plus 96% baze..?
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron