Kakšen tip vaperja ste ?

V rubriko splošno o elektronski cigareti spada resna debata o vsem, česar niste uspeli razvrstiti v nobeno drugo rubriko.

Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a k2b » 11 Nov 2014, 23:47

Slika


10 tipov so jih našli - poglejte kateri ste vi :D

1. The Fledgling - Novinec
2. The Casual Vaper - Občasni vaper
3. The Tinkerer - Popravljalec
4. The Mentor
5. The Fashionistas - Stilist, Modist
6. The Preacher - Pridigar
7. The Mixologist - DIY mešalec juicov
8. The Sponger - Žicar
9. Cloud Chasers
10. The Activist


http://www.ecigarettedirect.co.uk/ashtray-blog/2014/10/what-type-of-vaper-are-you.html
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a k2b » 18 Nov 2015, 20:49

Deon666 je načel v neki drugi temi debato o tem ali so vsi vejperji cloud chaserji oz. prakticirajo sub-ohm vedno in povsod.

Sam uporabljam npr. takole:

- Single coil atomizerji tipa Kayfun, Rose, Taifun, eGrip - na uporih od 1 - 1,6 Ohma - 45% dnevnega vejpa
- Dual coil atomizerji tipa Billow, Silverplay, Aqua - na uporih 0,35 - 0,70 Ohma - 30% dnevnega vejpa
- Dripperji - single in dual coil tipa Magma, Origen,Veritas,Velocity - 0,30 - 0,70 Ohma - 20% dnevnega vejpa

Ko preizkušam intenzivno kak nov atomizer je to razmerje sicer drugačno - ampak v povprečju je pa tako.

Kako je kaj pri vas?
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 18 Nov 2015, 22:55

Čez dan single coil 1.3-1.8ohma tank - 70% dnevnega vejpa
Preostali čas dneva pa trenutno koristim sub-ohm, ki to v bistvu ni, ampak je na 1.3 ohma tank - preostalih 30%.

Z driperji sem se ubadal svoj čas, vendar me je sub-ohm tank od Kangerja kar prevzel oziroma nadomestil driper z veliko signle twisted 28g surface tuljavo 12 ovojev fi 2mm 1.3 ohm, ki jo palim na 20W.

Z uporabo Kangerja sem opazil osmojen okus pare na driperjih, ki ga prej nisem opazil. Pri Kangerju tega ni, saj ga nikoli ne spraznim do suhega, da bi okusil rahel dry hit in s tem malo osmodil vato.

So pa mech-i spravljeni in tudi driperji. Čakajo, da pride čas, ko se mi bo spet zaluštalo goste pare iz dual coil driperja.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a deon666 » 19 Nov 2015, 10:35

OK. Sicer, da bi vsi vaperji bili "cloud chaserji"...to mi je jasno da ne.
Verjetno jih je nekaj pretežno na tem. Ko gledam to videu, pa tudi probal...težko zdržat cel dan... 8)
Večina torej mainstream. Kot sem zasledil nekje, glede opreme.

"99.99% of vapers are covered with a top limit of 15W and 6V."

Očitno pa nek del mainstream vaperjev vseeno raziskuje zadeve v nove vidike in nova zadovoljstva, preko prvega "nehal sem kadit cigarete" cilja. Cool.

P.S. Jaz še nimama pojma kak tip sem. Sigurno pa tehnika&estetika, kot pri vsem.
P.P.S. k2b pa sigurno postavka 4. Mentor! 8)
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a deon666 » 19 Nov 2015, 12:33

:lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)

Slika
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a urosm » 19 Nov 2015, 12:43

11. Allways out of the juice :-)
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a k2b » 19 Nov 2015, 14:58

urosm napisal/-a:11. Allways out of the juice :-)


Less powah :D
Less AF :D
Less clouds :(
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a deon666 » 19 Nov 2015, 20:40

Hmm,zanima me...a je tukaj na forumu kdo ki prej ni kadil tobaka?
Ki je tako iz nule začel kar z vejpanjem? Ali pa smo vsi tukaj bivši kadilci..?
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a quest » 20 Nov 2015, 00:26

Hmm,zanima me...a je tukaj na forumu kdo ki prej ni kadil tobaka?
Ki je tako iz nule začel kar z vejpanjem? Ali pa smo vsi tukaj bivši kadilci..?


Se ni noben javil. Pa pravjo da ni za odvajanje od kajenja.

Drugač pa
60% Kayfun, Kayfun V4, Rose, Taifun, Erlkonigin. 0,8-1,6 ohmin do 18 watt
45% Subtank, Cthulhu 0,1-0,8 ohm do 35 Watt
5% Magma kolker da od sebe 0,3-0,7 ohm
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a deon666 » 20 Nov 2015, 11:59

quest napisal/-a:
Hmm,zanima me...a je tukaj na forumu kdo ki prej ni kadil tobaka?
Ki je tako iz nule začel kar z vejpanjem? Ali pa smo vsi tukaj bivši kadilci..?


Se ni noben javil. Pa pravjo da ni za odvajanje od kajenja.

Drugač pa
60% Kayfun, Kayfun V4, Rose, Taifun, Erlkonigin. 0,8-1,6 ohmin do 18 watt
45% Subtank, Cthulhu 0,1-0,8 ohm do 35 Watt
5% Magma kolker da od sebe 0,3-0,7 ohm


Mater, vejpaš na 110%. 8)
Ma ja, se noben ne javi. In sem prepričan da bi bilo enako ali podobno na vseh ostalih "vejp" forumih...zdaj pa izračunaj kolko ljudi je zaradi tega uspelo nehat kadit.
Z obzirom koliko manj zdravju nevarno bi to naj bilo....bi morali naši dušebrižni zdravniki pa "statesmani" skakat v zrak od veselja.
Bojim se pa da bo ravno kontra...ko se bo v državnem "boxoffice " pričelo to resno poznat...si bodo skupaj z zdravniki izmislili vse možno kak je to nevarno da nam nabijejo 300% davka.

Pa še eno drugo razmišljanje, z obzirom da smo torej sami bivši kadilci.. a smo mi torej mogoče prva, zadnja in edina generacija "vejperjev"..?? 8) 8) 8)
Vsi smo začeli kadit..ker je bilo takrat to "cool", "sexy" pa "in"...kaj pa vejp...??

Slika
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 21 Nov 2015, 01:35

Vejpat smo pričeli, ker se nam je zdelo bolj zdrava vrsta kajenja. Kmalu nam bodo to izbili iz glave, da bomo opustili vejpanje. Ne vem pa kdo bo šel nazaj na čike.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a k2b » 21 Nov 2015, 01:43

@deon666 - kajenje med mularijo/tinejdžerji in naprej tja do poznih 20-ish je masovno razsirjeno - vejperjev zelo malo - tako da se ni bat da si Big Tobacco ne rekrutira svojega podmladka - vsaj v SLO je tako da vejpanje pač (še) ni trend med to populacijo
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kakšen tip vaperja ste ?

OdgovorNapisal/-a jero » 21 Nov 2015, 03:09

Obdobje The Preacher sem očitno prešel. Zdej sm The Activist :)

100% Aromamizer RDTA, Zepyhrus. Kontrola temeprature na Ti žici. 0,3-0,6 ohma od 260c do 300c.
Nikoli sploh probal khantal žice in power mode :oops:

deon666 napisal/-a: a smo mi torej mogoče prva, zadnja in edina generacija "vejperjev"


Zagotovo nismo zadnja in edina. Mislim, da je zadeva čisto preveč učinkovita, da bi to lahko kdo ustavil - "genie is out of the bottle". Od tu naprej bo sicer zlobiranih kup enih ukrepov iz strani tistih, ki trenutno izgubljajo denar (farmacija in tobačna industrija), da se zadeva čimbolj bremza. Po moje lahko pričakujemo v prihodnosti kup enih regulativ, omejevanja in bistveno podražitev vejpanja. Povpraševanje bo rastlo, ponudba se bo večala , cene bodo padale in razvoj bo napredoval. Na drugi strani se bo začela regulacija tekočin in naprav, lahko pričakujemo kake trošarine in prepoved vejpanja na javnih mestih (btw wales je prepovedal vejpanje doma lol).

Stanje kot je sedaj seveda ni vzdržno saj lahko vsak doma v sumljivih okoliščinah dela ejuice in potem to veselo prodaja na lepih spletnih straneh (primer). Tudi pri samih napravah je potrebno uvesti neke standarde. Kitajci pač niso nek zgled kako naredit kvalitetno napravo. Še posebej vprašljivo pa je, če gre za napravo, ki pošilja nekaj v naša pljuča. Saj ne pravim, da se ne trudijo... zelo se trudijo izboljšat ugled svojih produktov. Pa ne samo na vape sceni. Veliko vprašanje pa seveda je, do kolikšne mere bo farmacija in tobačna industrija zlobirala pri sprejemanju teh regulacij? Upajmo, da čim manj in da bo znanost tukaj prispevala večji del. V ZDA ravno sedaj poteka kampanjia proti sprejemu zakona, ki bi prepovedal 99% vseh vejperskih produktov. Ostali 1% pa bodo seveda produkti tistih podjetij, ki imajo denar, da si privoščijo razne testiranja, certifikate o ustreznosti in ostale tehnikalije, ki bi zadostile zakonu. Te pa so na koncu koncev tiste, ki v tem momentu izgubljajo denar.. in krog se sklene :)

Ah.. debata brez konca. Treba je samo vedet to, da so v tej fazi analogni cigareti v zatonu in da je vape scena v porastu. Kdor prej prešalta (ali neha), na boljšem je. Kaj bodo naredili iz tega bomo pa videli. Sem pa 100%, da se bomo čez 10 let nostalgično spominjali na te čase.

"Veš mali, včasih smo kr žice kupval pa jih navijal haha... pa vate not tlačil... pa pol kilske naprave nosil v žepu... pa pol kr doma mel mini laboratirje pa mešal haha. To so bli cajti, na pa zdej k nam je vse k riti prnešen"
"ah dej stari ne spet bluzit o starih cajtih.. zdej mamo pač od iVape Galaxy S5.. dej se že navad no"
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times


Vrni se na Splošno o elektronski cigareti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov