Pozdrav iz Ptuja

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a kotlet » 24 Nov 2015, 10:09

No pa je prišel trenutek, da se še jaz predstavim. Sicer je zgodba malo tragična oziroma sem si izbral neprimeren čas da prešaltam na elektroniko. Star sem 26 let, kadim cca 20 let.

Naj povem, da sem zadnjih 10 let kadil za zvijanje, Samson temno plavi, sicer z filtri - ponavadi Swan extra slim in uporabljal male rdeče rizle. Ponavadi tam med 25 do 30 na dan.

Zadnjo leto in pol je bila mama zelo bolana (rak), lani operacija in kemoterapije, letos parkrat v bolnici na očesnem, ter tudi biološke in kemoterapije. Konec oktobra sem med malimi oglasi zasledil istick z tankom. Naročim, in se dogovorim, da še mi prodajalec očisti RTA, oziroma ga namoči v vodki. V nedeljo 1.11 sem še bil na obisku pri mami, še je bilo vse dokaj v redu... V pon 2.11 me zvečer kličejo, da so mamo odpeljali v bolnico, se je stanje poslabšalo. Še sam grem v bolnico, kjer sem bil do treh zjutraj, nato se odpravim domov. Ker pač nisem skoraj nič spal, pokličem v službo, da imam v torek dopust.

3.11 zjutraj sem prejel Istick 50 W in silverplay RTA od k2b. Sestavim, nalijem juice in uporabljam do naslednjega dne. Sicer nisem zgleda najboljše vickal, in mi je non stop nekaj puščalo.

4.11 grem zjutraj v službo, skupaj z ženo se peljema v Maribor, kjer oba delama, Ob pol treh mpokličejo ženo, da naj me pobere v službi in naj pridema v bolnico. Ni bilo potrebno niti povedat zakaj...

Po poti vlečem ko blesav, ampak po 20 minutah vapanja mi vse skupaj zalije, in ne dela nič več. Prešaltam nazaj na analogne. Sicer doma zvečer rebuildam rta, in zadeva deluje.

Nato nekako do 12.11 uporabljam oboje, in elektroniko in digitalce. 12.11 do kosila uporabljam samo elektroniko, nato pa si rečem, še enega zmotam in prešaltam na elektroniko.

Do danes še nisem prižgal, me ne moti, če kdo kadi zraven mene, samo sem opazil, da mi kar smrdijo analogni.

Od opreme uporabljam Istick 50 W, ter večinoma Subtank mini... Vedno v žepu Silverplay rta za rezervo in flaška juica pa še kaj zraven. Kolikor opažam, zvejpam na dan med 4 in 5 ml povprečno, res pa je da se mi zdi, da nonstop vlečem.

Nabavil sem tudi Diy his vape bazo 0,5 litra 12 mg, tako da če nimam drugega juica, vejpam samo bazo.

Nekaj sem tudi že sam dodajal arome, samo sem nekako preveč neučakan, da bi prav dozorele. Okus sicer je, samo tu ni ravno tisto pravo.
Zadnjič spremenil kotlet, dne 24 Nov 2015, 10:27, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
kotlet
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29 Okt 2015, 02:00
Kraj: Ptuj
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 8 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a kotlet » 24 Nov 2015, 10:25

Ženi sem nabavil Evod mega, ampak ona še vedno vleče analogne. No saj bi tudi jaz, če bi moral to uporabljati. Premalo vsega oz ni tistega filinga kot pri isicku in subtanku mini.

Pa še to: Ko sem kadil, sem bil najbolj živčen, če nisem imel na zalogi (v žepu) tobaka za vsaj dva dni vnaprej. Pri vejpanju me je najbolj strah, da bo mi vmes krepala oprema, zato še moram nabavit eno baterijo za rezervo. Zdaj nonstop nosim s sabo rezervni rta, juice, tuljave, vato, pinceto, izvijač, škarje. Pač nosim pedertašno zdaj...
RANDOM_AVATAR
kotlet
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29 Okt 2015, 02:00
Kraj: Ptuj
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 8 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a k2b » 24 Nov 2015, 14:25

Pozdravljen ,

Sožalje za mamo - res si se v precej stresnem obdobju lotil prehoda na e-cig - ampak enkrat je treba.

Ampak - star 26 let in 20 let kadilec :shock: :shock: :shock:

Whatever - dobrodošel v skupnosti vejperjev in vztrajaj na svoji poti.

Silverplay ni ravno začetniški tank - ampak če si ga obvladal si toliko prej osvojil osnove ...

Če imaš kakšno vprašanje okoli mixanja - kar pogumno na dan - so tudi take arome ki so pripravljene za vejpanje po 24-ih urah.
Povej kje si z okusi oz. kaj ti odgovarja in bomo zrihtal :D 8)
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a kotlet » 24 Nov 2015, 14:53

Ups 36 let pardon malo zatipkal
RANDOM_AVATAR
kotlet
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29 Okt 2015, 02:00
Kraj: Ptuj
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 8 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 24 Nov 2015, 17:54

Tudi moje sožalje.

Ja, na začetku se mi zdi, da smo vsi jemali zraven vse možno za rezervo. Bog ne daj, da bi ostal brez vejpa :)

Meni prva taka je bila, ko sem šel na dopust v terme. Prvič od doma in že navajenih vejperskih rutin. Vem, da sem zraven vzel še eno večjo torbico samo za vejpersko opremo :)

Dandanes je zadeva podobna. Tekočine in rezervnega moda nikdar ne manjka na dopustu in obvezno, da sem preskrbljen z elektriko (beri baterije).
Tukaj veliko vlogo odigra polnilec v avtu. Rezervni mod se tako lahko polni medtem ko uporabljam drugega.

K zalivanju opreme pripomorejo tudi nizke temperature, vsaj pri meni ker imam VG. Mrzel tank kar hitro poplavi, če potegneš na prazno. Ni problem, da bi preveč tekel ampak ker je tako gost in ga z prazno vleko spravimo večjo količino k tuljavi, ki je vata ne pobere tako hitro, ko pa se zadeva segreje pa steče skozi AF luknjo kar je višek in zalije AF kanale.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a kotlet » 30 Nov 2015, 09:33

Sedaj pa še eno vprašanje na glede grelnih žic. Ob nakupu tankov (Silverplay RTA in subtank mini) sem dobil zraven nekaj prenavitih coilov. Za subtanka še jih mam za nekaj čaša, za silverplay pa mi je že zmanjkalo. Katero žico kupit, da bom jo lahko imel za oba tanka? Na obeh mi iszick kaže 0.6 ohm, s tem da sta na silverplayu dva coila, na subtanku pa eden.

K2B katero znamko arome desert ship uporabljaš in ali še kaj druga zmešaš zraven? Sample zraven tanka je bil fenomenalen.
RANDOM_AVATAR
kotlet
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29 Okt 2015, 02:00
Kraj: Ptuj
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 8 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Nov 2015, 14:40

Desert Ship je od FA - Flavour Arts - staran 2 meseca in več (zelo pomebno :D )

Najbolj univerzalna žica za oba tanka je 0,40 mm Kanthal.
0,50 mm kanthal bi tudi šel - samo moraš bit ZELO previden ko delaš tuljave za Silverplay.
Koliko si pa že zvejpal na Silverplaya - mislim cca tekočine? vato menjaš? Dry-burn narediš?
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a kotlet » 30 Nov 2015, 15:14

Trenutno sem zvejpal tam med 120 in 150 ml tekočine, ampak to na treh tankih (Sicer na Evodu mega malo, mogoče ene 10 ml). Od 3.11 pa do 14.11 sem uporabljal samo Silverplaya, naprej pa večinoma Subtank (cca 80 % časa). Silverplay ma večinoma za probavanje novih arom. Menjam pa recimo vato na ene tri do 4 dni, coile pa pogledam, kako se mi zdijo, če je preveč ostankov gor, te menjam. Sem od kolega probal eno vanilijo, pa mi je po dveh tankih tak umazala coil, da sem moral zamenjat. Od takrat naprej se izogibam preveč temnih tekočin.

Sem malo gledal cene za žico, npr. pri pyursmoke, pa se mi to ne zdi neki strošek, tudi če vsaki drugi dan menjujem.
Dry burna pa ne delam, ko dam coil gor. Večinoma pa vejpam subtank na 8-10w, silverplay 10 - 15 w, Evod mega enih 15 W...

Bomo pa danes mešali, paket me že čaka doma :)
RANDOM_AVATAR
kotlet
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29 Okt 2015, 02:00
Kraj: Ptuj
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 8 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a kotlet » 01 Dec 2015, 14:03

Sem malo mešal včeraj...

Sem pa se malo poigral, pa si naredo en simple salculator za izračun vrednosti.
Jebat ga, sem bolj škrtica po duši, pa si izračunavam, kolko me pride vape.


Edit

nekaj nisem vredo zbildal :/
RANDOM_AVATAR
kotlet
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29 Okt 2015, 02:00
Kraj: Ptuj
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 8 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a kotlet » 01 Dec 2015, 14:14

Screenshot
Priponke
Untitled.png
Untitled.png (59.42 KiB) Videno 426 krat
RANDOM_AVATAR
kotlet
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29 Okt 2015, 02:00
Kraj: Ptuj
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 8 times

Re: Pozdrav iz Ptuja

OdgovorNapisal/-a k2b » 02 Dec 2015, 13:53

Super si to zrihtal - boš kej pošeral calc ? :D

Pri žicah bi lahko šel tudi na 0,32 - 0,35 kanthal ker ne pretiravaš z močjo - ali pa kak twisted za Subanka okoli 1 Ohma.
Če še nisi dobil žice - javi na PM za kak vzorec če rabiš.
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron