Aspire BVC....

Če imate težave z e-cig, modom, atomizerjem vprašajte tukaj in konzilij vam bo svetoval po najboljših močeh

Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a deon666 » 27 Nov 2015, 11:56

Včeraj ugotovil kako brez problema in hitro totalno uničiš Nautilus BVC :? :?
Dal novo v tank, nalil tekočino, POZABIL POČAKAT da kaj vpije, takoj parkrat lepo pritisnil na 12W....v destih sekundah "beyond repair".
Pa taki zažgani okus da sem ga komaj znebil celo popoldne.
Sem prej dneve samo dolival enako tekočino, ni bilo problema..pa pozabil.

Sem malo začuden ker glede teh glav marsikje na webu priporočajo "dry burn". :? Sem to razstavil, tuljava je zasmodila "wicking" material, sicer čisto malo, samo tam kjer se je dotika...ampak če greš z tem še dalje na suho pač zasmodi vse, sicer mogoče lahko to opereš ven ( dvomim..) ...ampak potem pa sploh več ni materiala okrog nje. Ne more delat več niti približno normalno?

Sem pa po drugi strani razstavil ( in uničil ) še eno, ki sem jo uporabljal kake 14 dni, pa kar lepo zapacal z 100%VG in podobno. Je izgledala notranjost kar lepo rumeno-rjava, zapacana in zapečena ampak sem jo enkrat prekuhal, izpihal nato pa še 30min v ultrasoničnem, zdaj ko je razstavljena...material bel kot na novi... :cry:

LP D
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 27 Nov 2015, 13:14

BVC tuljav se ne dry-burn-a, razen pri rebuildu, ko še nimaš vate not in preverjaš hot spots.

Te tuljave mi nikdar niso bile všeč. Tanke od Aspire sem kupil le zaradi hvalisanja po netu iz firbca. Uporabljal jih nisem dolgo, mogoče niti za en tank ne.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a k2b » 27 Nov 2015, 13:25

Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a deon666 » 27 Nov 2015, 14:56

ElGrigon napisal/-a:BVC tuljav se ne dry-burn-a, razen pri rebuildu, ko še nimaš vate not in preverjaš hot spots.

Te tuljave mi nikdar niso bile všeč. Tanke od Aspire sem kupil le zaradi hvalisanja po netu iz firbca. Uporabljal jih nisem dolgo, mogoče niti za en tank ne.


https://www.youtube.com/watch?v=OYLQjjjDOTc

https://www.youtube.com/watch?v=_y9KhxIDrdw

https://www.youtube.com/watch?v=N9964m2-IJE
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a deon666 » 27 Nov 2015, 15:00



Ja, to izgleda OK. Enkrat si že omenil da si en BVC premotal..na tak način..z vertikalno tuljavo ?
Sicer imam na poti Aspire BVC "RBA", bomo videli.
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 27 Nov 2015, 22:10

Fant na posnetku ima silico za wickanje kar je drugače kot vata.

Kolikor se spomnim sem imel v svojih glavah vato in drugače nisem rešil kot pa, da sem jo na novo previl z novim materialom.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Nov 2015, 12:48

Ja, tako kot v videu - z 28g kanthalom - je kar delalo.
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a deon666 » 28 Nov 2015, 14:10

ElGrigon napisal/-a:BVC tuljav se ne dry-burn-a, razen pri rebuildu, ko še nimaš vate not in preverjaš hot spots.

Te tuljave mi nikdar niso bile všeč. Tanke od Aspire sem kupil le zaradi hvalisanja po netu iz firbca. Uporabljal jih nisem dolgo, mogoče niti za en tank ne.


Obojni Aspire,BDC in BVC so z silico. Sam nisem nikoli imel BDC, vidim pa ne webu da je velika razlika, BDC je komaj držala 10W, takoj dry hit, pa pregorevale.

https://www.youtube.com/watch?v=zITtPyV0Gkc

BVC mi drži več tednov, na 12-15W... Razen zgoraj opisanega, na suho..še nisem imel dry hita.

Sicer pa ne vem zakaj tako omalovaževanje stvari kot so Nautilus, to ni niti RBA niti sub-ohm. Jaz sem ga kupil ker sem na tujem forumu iskal partnerja za mojo pipo, in to specifično non RBA, stock glave, non-sub ohm, od 7-15W. So mi ga priporočali 100%. Do sedaj sem ga lahko primerjal z kar nekaj podobnimi, tudi boljšimim in dražjimi sub-ohm tanki ( eGo sub-ohm pa podobno..) z glavami nad ohm...ne morem račt da je boljši sigurno pa nič slabši. Šele zdaj gledam te revjue...ma ga nihče ne šimfa preveč.

https://www.youtube.com/watch?v=7n0y3cnNjvc

Sub-ohm in RBA ..so stvari zase, jaz jih ne jemljem kot High-End vejp, nekaj naprednega.. ampak pač kot vejo. Trenutno je v moji "bližnji skupini v" v par mesecih prešaltalo na vapanje šest prijateljev, od tega dve ženski. V kratkem se je najavil še en par, kadilca,tudi resno osebno zainteresiran kaj je s tem. Torej, od teh 8 ljudi..sem jaz garantirano edini ki bi se sploh lahko teoretično spravil viklat tuljave..pa še meni to smrdi. Dovolj stvari povezanih z elektriko že čez cel ostali dan.
Drugi prijatelji...ni teorije. So zadovoljni z opremo kot Nautilus pa slabšo, da jim začnem kazat RBA pa sub-ohm mod debate na forumih..., pozabi vse vkup. Moje frende, zelo tehnične tipe, ne mika to niti po treh mesecih
" jeftinih clerotov" ...čeprav delajo cel dan z elektroniko. Ma skoraj vsak dan se kdo nov zanima za vap, od poštarja ki kaj prinese iz Pyurvapa dalje, ampak .."the simple way". Če kaj to stvar sploh žene dalje..je mainstream.

LP D
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Nov 2015, 17:09

Meni so BDC kar dobro delale..mislim za Nautilus dobro.
Najslabše so bile one prve BDC, zelo nekonzistentna kvaliteta - enkrat dobre enkrat zanič...govorim pa cca za 1,5 leta in več nazaj ko sem uporabljal Nautilus.
Tisti 2 glavi ki si jih razstavil - ta ki si jo ponesreči zažgal in ona ki je bila samo zapacana -

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
hujše kot to?

Sej noben ne omalovažuje Nautilusa, bil je velik hype ko je prišel ven za visoko ceno (še zdaj drži to ceno) ampak ni ravno opravičil pričakovanj.
Mogoče Nautilus Mini ki se mi zdi še boljša rešitev. Sam ko sem 1X šel na te Kanger klire (ProTank 1,2,3 in Mini PT) sem videl da je Nautilus res en velik hype.
Protanki še vedno dobro delajo, Aerotank tudi, enostaven rebuild in konstantno delovanje,vedno enako...

Nautilus simed SLO vaperji ni ravno dobro zasidral v spominu (predvsem zaradi visoke cene) ki je obljubljala mnogo dala pa ne ravno toliko glede na konkurenco.Nasploh je Aspire precej zaspal na lovorikah iz 2013 (Nautilus, CE5 BDC, Vivi Nova BDC...) in razen 2 "resnejših" tankov (Atlantis in Triton) in enega resnega moda(Pegasus - oni ESP-30W je strel v temo) - prihajal je z izdelki prepozno in predrago glede na konkurenco - in rezultati so pač kot so...

Če pogledaš kaj so v zadnjem letu naredili Kangertech, Joyetech (sub-division Wismec), Smok (sub-division Koopor) in ostali - no upam da vseeno Aspire e-cig obstane, tako kot npr. Innokin ki so tudi poželi velike prodajne uspehe 2-3 leta nazaj - zdaj pa ?

Jah - mogoče to da se "tehnični inteligenci" v SLO ne da ukvarjat z rebuildom in izboljšavami (drugje temu pač ni tako, pa ne samo v svetu e-cig) - kaže na simptom naše družbe.Pa izgledat mora tako da ne bom izstopal (take probleme imajo res malokje - razen če si na nivoju eksekutivca v večji korporaciji)
Ali ti bolj zaupaš da ti je dal Deng vse po predpisih (oz. njegov robot) polifil, siliko,pa še uno čudno plastiko v glavo in da je vse to sterilno in iz neoporečnih materialov?
Jaz ne....
Da ne govorimo o kvaliteti mesingane glave kjer se vseeno razvijao visoke temperature napram SS jeklu.
V tem je point rebuilda - sam nabaviš primarne materiale in sam zložiš skupaj.Eko in bio :D če hočeš.

Večina vejperjev ki so v tem športu 3 in več let - vejpa na 10-15W ajde do 18W - večino časa.Na uporih med 1 -1,8 Ohma.
Mularija je na dripperjih in sub-ohm tankih - in ostali ko hočejo nekaj več...ampak ne konstantno ker ne znese.
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a deon666 » 28 Nov 2015, 22:13

Ja. Malo smo zašli, ne. 8)
V povezavi z Nautilus/RBA govor o "tehnični inteligenci", simptomih družbe pa nivojih...ma pol moje družbe ki je zadnje čase prešaltala na vapanje in o tem debatiramo..so ženske. :wink:
Jim je tečno da je "stock atomizer" treba kdaj menjat, kaj šele RBA. Ti da stvar na mizo "daj zrihtaj" že ko ni juica več not.


LP
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Nov 2015, 22:43

Ja zastopim - tako kot kartušo s črnilom pri printerju...
OK - zašli smo skupaj off topic :D :) :( - v primerjavi Nautilusa na eni strani in RBA (v smislu rebuildable) ter sub-ohm scene na drugi.
Rebuildable - ni samo sub-ohm ampak mnoštvo zmernih, normalnih uporabnikov na 10-15W moči.Tu si prehitro potegnil enačaj. :D

Seveda če nekomu paše menjavat glave - posebej če te zdržijo res 14 dni - po 4E - super...
Samo teh je bolj malo na vejperskih forumih - zamenjajo glavo, dotočijo in ne delajo iz tega nekega večjega pompa....kot pač to počnemo nekateri :D :oops: :P
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aspire BVC....

OdgovorNapisal/-a deon666 » 01 Dec 2015, 11:58

Še nekaj za začetnike in amaterje ki mogoče še vedno uporabljajo Nautiluse, BVC pa to..
To s to mojo zažgano glavo mi je malo dalo mislit, malo prebskal na webu. Zelo zanimivo proti koncu :

https://www.youtube.com/watch?v=gOK2T-YE8ss

Se glede tega, “Coil prep”, nisem kaj dost ukvarjal razen standardne..”počakaj 5 minut da se napije”.. pol pa gremo na12W..
Naredil včeraj za sebe en test, uničil dve novi BVC glavi, pri eni samo počakal 5 minut, drugo pa lepo nakapal, počakal 20min, pa parkrat potegnil na prazno..začel z 6W...itd. Potem obe opral, posušil pa razstavil.

Slika

Ja izgleda da tu samo počakat 5 minut ni dovolj, z okrog 10W že na startu malo zasmodiš stvar. Se ne napije dovolj, tekočina ne pride do tuljave. Levo “5 minut čakanja”, desno nakapano..
Eh ja, to nebi bilo slabo vedet kakih 5 glav nazaj. No, zdaj imam že tolko teh praznih BVC da se bo splačalo kupit kaj žice.
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times


Vrni se na Problemi in rešitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov