The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

Re: The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

OdgovorNapisal/-a urosm » 02 Dec 2015, 15:39

Mešano v 60/40 VG/PG osnovi. Tekočine starane od 1 do 7 dni.

TPA Tutti Frutti - bljak, žajfnica, neglede na staranje, ven pljunil in trikrat zobe pral

TPA Strawberry and Cream - neka zelo vodena jagoda (recimo), zelo neizrazit okus, sprobal od 4 - 15 %, tam nekje do 8 % se ga komaj okusi, nad to količino pa dobi neka čuden, rahlo žajfast priokus, daleč od tega, kar sem pričakoval. Ni sledi o kaki kremavosti.

TPA Vanilla Bean Ice Cream - zelo dober in zelo močen okus. Tudi samostojni vape, v mali procentaži (cca. 2 %) pa odlična podlaga kakšnim svežnim sadnim okusom. Se dobi tak prijeten sadni sladoled.

TPA Pinapple - enostavno ni ananas, kot sem ga pričakoval. Tudi zna malo na žajfnico potegnat.

TPA Energy Drink - dober, značilen okus. Zelo dominanten. Lepo osvežilen s kakim mentolom ali mešanico sadja. Zelo uporaben tudi za reševanje ponesrečenih mešanic. Da jih ne zlivam proč, butnem notri tega in mentol in vse okuse pofurata.

TPA RY4 Double - lep tobačni okus z podloženo z nečim vanilijastim in sladkim. 4 % za samostojen vape.

TPA Watermelon - simpatična lubenica, zelo "vodena".

TPA Pear - sicer potegne po hruški, a tudi to ni to, kar sem pričakoval. Bo pa uporabna v kakšnih receptih.

TPA Koolada - ime pove vse. Malce ohladi okus. Uporabno.

TPA Whipped Cream - ne zaznam nekega velikega učinka, niti pri okusu, niti pri kremavosti.

TPA Bavarian Cream - rahlo kremast, malo vanilije. Dober kot dodatek drugim aromam.

TPA Sweet Cream - ne doda nič sladkega, le morda malo mlečnega priokusa.


Seveda je to moje individualno mnenje, vsake brbončice imajo drugačno slanino rade :-) In seveda je velika možnost, da določeni okusi zaživijo šele v pravih kombinacijah z drugimi, a moje mixersko znanje za zdaj še ne seže dlje kot mešanje nekje max. 2 - 3 arome. Tudi za detajlno pimpanje več okusov po malo gor in dol ni ne časa, ne sredstev.

Sem pa na splošno pri TPA najbolj razočaran nad čistimi sadnimi okusi. To nekak ni to, kar bi si želel. Za tele kremaste pa je povsod zraven opozorilo, da vsebujejo nekaj strupenega (neki aceton al neki podobnega). Upam, da ne bom od tega hitro hin.
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

OdgovorNapisal/-a jero » 15 Dec 2015, 15:04

Ne bom opisoval raznih okusov ker menim, da je čisto preveč subjektivno. Bi pa, v teh mrzlih mesecih, rad priporočal Cinnamon (TPA), ki ima res tisti pravi okus, ki smo ga vajeni pri kuhančku. Zmešano z kakim močnim viskijem je topšit. Je pa zelo močna zadeva tako da priporočam ne več kot 0.5%.

Moja trenutna zaloga arom: http://e-liquid-recipes.com/publicstash/34562
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

OdgovorNapisal/-a jero » 22 Dec 2015, 02:13

Zelo toplo priporočam nakup TPA arom na chefsvapour.co.uk. Sem že drugič naročil in bil zelo zadovoljen. Vedno na zalogi, ogromna izbira, hitra dostava, nizke cene, lepa in urejena spletna stran in profi odnos do strank. Zadnjič so mi celo poslali, meni nič tebi nič, eno aromo viška - Crunch Berry. Ta aroma bo definitivno postala stalnica v moji zalogi.

Treba je pazit, da ne naročiš več kot 160ml* sicer se poštnina precej dvigne in sicer iz £3.75 na cca £10. Ko naročuješ uporabi kodo BOFV, ki ti praktično plača poštnino :)

Chefsvapour so seveda odlični tudi za ostale arome kot so Flavor Art, Flavor West in Cappella.

Edit: ne 16ml.. 160ml
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

OdgovorNapisal/-a k2b » 22 Dec 2015, 02:40

Jst sem TPA, CAP in še neke (imajo tudi kar velik izbor arom) naročal tudi tukaj
http://www.leisureliquids.com/concentrates/PA-10ml
Zelo solidni, arome sicer v njihovih flaškah ampak čisto druga koncentracija, vonj in gostota kot npr. s Poljske...
Mislim da je POTV code za 5% off
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

OdgovorNapisal/-a jero » 24 Maj 2016, 19:26

chefsvapour.co.uk je odprl novo stran (verjetno zaradi TPDja) samo za arome tukaj: https://www.chefsflavours.co.uk/25-concentrates

En mesec velja koda za 20% popust: chefsflavours
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

OdgovorNapisal/-a k2b » 25 Maj 2016, 11:58

heh - zdej poveš ...ko sem pri Hrvatu naročil 11 TPA onih poljskih pretoćenih Capell in TPA :roll:
Pa že 6 dni čakam un famozni njihov GLS - z UK bi že pršlo v tem cajtu :x
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

OdgovorNapisal/-a Aleks » 25 Maj 2016, 13:57

k2b napisal/-a:heh - zdej poveš ...ko sem pri Hrvatu naročil 11 TPA onih poljskih pretoćenih Capell in TPA :roll:
Pa že 6 dni čakam un famozni njihov GLS - z UK bi že pršlo v tem cajtu :x


Tudi jaz čakam občutno dlje, kot ponavadi. Verjetno je razlog v povečanem obsegu naročil, predvsem baz, kot je sklepati po razprodani robi... Včeraj so mi v trgovini povedali, da baze zmanjkujejo hitreje, kot dobavitelji dohajajo.
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: The Perfumer's Apprentice (TPA) arome

OdgovorNapisal/-a jero » 28 Avg 2016, 19:36

30% off everything at Chefsflavours Discount Code is BH30
https://www.chefsflavours.co.uk/

40% off everything on ChefsVapour Discount Code BH40
https://www.chefsvapour.co.uk/

Min spend £10 and discount code valid till Tuesday 2pm
Happy Bank Holiday
CF & CV Team
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Prejšnja

Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron