Kako shraniti tekočino za vape

V rubriko splošno o elektronski cigareti spada resna debata o vsem, česar niste uspeli razvrstiti v nobeno drugo rubriko.

Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a zvery1 » 21 Dec 2015, 10:45

Ker rad delim svoje izkušnje bi rad opisal moj način hranjenja baze VG in PG, tako da bi mi zdržala čim dalj časa. Mislim da je ob prihajajočem TPD-ju potrebno najti način, s katerim bomo omilili prehod.

Vse napisano je plod mojega lastnega učenja o hranjenju tekočin, kar pomeni, da se lahko v kateri od alinej tudi motim.

Če pogledamo rok uporabe za PG in VG lahko vidimo, da imata oba 2 leti uporabe. To pomeni 2 leti na svetlobi (v senci) ter temperaturi pod 40c.
Da bi podaljšali rok uporabe je potrebno zmanjšati vpliv UV svetlobe, vpliv oksidacije, ter temperaturo.

1. Svetloba:
Da bi zmanjšali vpliv svetlobe, je potrebno bazo hraniti v temnem prostoru, uporabiti pa rumenorjavo steklenico ali plastenko. Sam prisegam na steklovino, saj bi lahko katera od sestavin vplivala na plastiko.
Rumenorjava barva preprečuje vdor UV svetlobe, in se naprimer tudi uporablja za izdelavo steklenic, v katero polnijo pivo, saj s tem podaljašajo rok trajanja piva.

2. Oksidacija
V kolikor naš juice ali baza ni primerno skranjena, bo s časom začela speminjati barvo kot e-juice pri zorenju. Ta pojav je zaradi oksidacije, saj se kisik veže na elemente v sami tekočini, s čimer se zmanjša rok uporabe. Nisem kemik, ampak vem da vakuumsko pakirana živila res zdržijo dlje:)

3. Temperatura
Idealna temperatura za hranjenje baz bi bila okoli -50C, s čimer naj bi se skoraj ustavila hitrost premikanja molekul (spet, nisem kemik), vendar pa ob primerno pakirani embalaži zadošča tudi -20C naše zamrzovalne skrinje za več let, če ne desetletij hrambe. Citiram: Everything looks correct here, -4F should give you a decade or more of storage if the bottle remains sealed, completely full (or argon/dioxide), and remains at -4F.
in
If you plan to be out in extreme cold for an extended period of time, mixing a little bit of distilled water in with the juice would significantly lower the freeze point as the water acts as an anti crystallization agent. 10% water would lower the freeze point to -29C/-20F and the lowest would be at 30% water content where the freeze temp would be -51C/-60F.

Nekaj dejstev:

Baza v skrinji ne bo zmrznila, bo pa postala gosta kot naprimer tekoči med. (Ne velja za 100% vg ali pg) "PG and VG are perfectly capable of freezing solid in some of the colder climates during the winter. PG freezes at around -12C/10F and VG at around -17C/1.4F." Distilirana voda reši ta "problem".
Volumen ohlajene baze se ne bo bistveno spremenil, tako da se lahko pakira v steklenico brez bojazni, da bi ta počila. "There's probably not enough water content in our liquids that expansion would be a concern upon freezing."
Nikotin ima praktično neomejen rok trajanja. Pokvarljivi sta bazi.

Torej v mojem primeru sem dobil na dom 2x5L +1L 0mg VG baze, ter 4x1L VPG baze 12mg NIC. VG je zaradi 0mg NIC prišel pakiran v dveh plastičnih ročkah z ogromo zraka na vrhu, VPG z NIC pa v steklenicah.
Najprej sem moral preliti VG bazo v 1L steklenice, 11kom. ter VPG bazo 8 kom x0.5L . Tukaj je potrebno vedeti, da sem potreboval še 0.5L VPG ja in 0.5L VG-ja iz svoje zaloge, da sem steklenice napolnil do roba (s kupčkom). Ker doma nimam argona ali ogljikovega dioksida sem moral pač izriniti ves zrak. Nekateri sicer na vrhu dodajo butan, vendar se tega nisem lotil. Odprte steklenice sem najprej ohladil na 8c v hladilniku zaradi morebitne spremembe gostote, jih čez 8 ur zaprl , ter seveda poskrbel da v steklenici ni mehurčkov. Kakšen mehurček se sicer najde, vendar je zelo majhen.

Kasneje sem steklenice ovil z mehurčkasto folijo, ter jih zapakiral v kartonsko embalažo.

Kot sem že zgoraj napisal, to je moj način hranjenja tekočin, lahko da obstaja boljši način in lahko da se kje motim. Je nek povzetek napisanega na internetu in mislim da bi moral doseči teh 6 let, za kolikor časa potrebujem hrambo.

Če se je še kdo drug lotil tega, bi bilo lepo ,če bi tukaj delil izkušnje.
(VTC mini, UD Bellus) & (Cuboid, OBS Crius).
RANDOM_AVATAR
zvery1
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 01 Sep 2015, 01:00
Kraj: Bled
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 11 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a rokyo87 » 22 Dec 2015, 20:22

Kje pa si kupil PG/VG z NIC-om? V kateri trgovini?

LP

Rok
RANDOM_AVATAR
rokyo87
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Dec 2015, 02:45
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 21 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a zvery1 » 23 Dec 2015, 00:08

V pyursmoke, 5L baze v kosu ne bos nasel na spletni strani, so pa bili tako prijazni, da so mi narocili 2 kom. Poslji povprasevanje na njihov mail.
Lp
(VTC mini, UD Bellus) & (Cuboid, OBS Crius).
RANDOM_AVATAR
zvery1
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 01 Sep 2015, 01:00
Kraj: Bled
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 11 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a rokyo87 » 23 Dec 2015, 19:22

RANDOM_AVATAR
rokyo87
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Dec 2015, 02:45
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 21 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a k2b » 23 Dec 2015, 19:37

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a urosm » 23 Dec 2015, 20:51

Kje so trenutno kakšne hladilne skrinje v akciji? :mrgreen:
Vejpanje je kot seks - na trenutke je malo pacasto, a užitki so nepopisni.


Slika
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a rokyo87 » 23 Dec 2015, 21:40

Jaz se bom kmalu lotil tega... Zdaj me samo zanima glede nikotina. Predvidevam, da se bo tega prepovedalo po sprejetju TPD-ja, zato bi mogel nabaviti v bistvu samo PG/VG baze z višjo vsebnostjo nikotina in skladiščiti samo te. Nikotina se menda na prostem trgu ne da kupiti a? Recimo od kakšnih farmacevtskih podjetij? PG/VG baze bodo verjetno normalno dobavljive, prav tako arome, tudi če bo sprejet zakon po "Worst case scenariu". Kaj mislite? Kaj pa mislite glede e-cigaret. Bi si tudi tukaj mogli narediti zaloge ali kako? :-D
RANDOM_AVATAR
rokyo87
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Dec 2015, 02:45
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 21 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a k2b » 23 Dec 2015, 23:24

Po moje skladiščenje par litrov razredčene baze ni (še) potrebno
Če že - potem se skladišči 100 ml 50,72 ali 100 mg/ml nikotinske baze
ob tem je seveda NUJNO upoštevati varnostna navodila - in ne -> to ni čisti nikotin - nabava tega je pa sploh ODSVETOVANA
- antifriz (PG & VG bo itak na razpolago :D
Najboljše pa čimprej znižat nikotinsko stopnjo v e-juicih - ker pol res ne rabiš dosti .
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a quest » 22 Feb 2016, 12:14

SlikaSlika

Zdaj pa še predlog kako tole shraniti.
Direkt v skrinjo.
Pretočiti v stekleno rjavo embalažo in v skrinjo.
????? Kakšen predlog!
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 22 Feb 2016, 12:43

Tole je pa kar nevarna zadeva. Že majhen stik s kožo bi bil lahko precejšen zalogaj za telo... :? Tole se mi zdi bolj tempirana bomba kot slabe baterije 18650 :D Mimogrede, kje pa si tole nbavil in koliko je koštalo? 8)
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a quest » 22 Feb 2016, 12:49

Tole je pa kar nevarna zadeva. Že majhen stik s kožo bi bil lahko precejšen zalogaj za telo
Ja lahko je zelo nevarno. Zato zelo previdno in po predpisih delat. Ni za začetnike in tiste ki se jim tresejo roke.SlikaSlika

Mimogrede, kje pa si tole nbavil in koliko je koštalo?
55€ s poštnino
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 22 Feb 2016, 12:57

55 EUR za eno flašo, ali vse štiri? Predvidevam, da samo za eno. Kje pa si dobil? Čeprav jaz nekako razmišljam, da si bom nabavil za ene 2 leti nikotinske baze, potem pa verjetno prešaltal na breznikotinsko tekočino ali pa ilegala, ki bo takrat verjetno cvetela. :lol: Presenetilo me je, da ni tako malo vejperjev na 0 mg/ml, kar je več kot pohvalno, še več pa jih je na "minimalcu", t.j. 3-6 mg/ml. Tudi sam sem na 6 mg/ml, pa bi šel zlahka na 3 mg/ml, ampak se mi ne da mešati, zato kar kupim 6 mg/ml, pa je mir. :)
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a quest » 22 Feb 2016, 13:02

55 EUR za eno flašo, ali vse štiri?
za vse štiri

Nisem si še namiksal 0 nic tekočine in probal. Pa bom, da vidim če še sploh potrebujem nic. Sedaj sem na 4-6 nica.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a quest » 14 Jul 2016, 18:49

Kaj je boljše. Pg ali Vg nikotinska baza za redčenje. Opažam, da mi Pg nic baza oksidira-porjavi kljub temu, da je original zaprta in v hladilniku.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Kako shraniti tekočino za vape

OdgovorNapisal/-a jero » 14 Jul 2016, 21:36

Jaz imam VG in je tudi eden postal malce rjavkast v skrinji. Kaj pa je bolje kupiti? Odvisno kako mešanco uporabljaš. Jaz pravim da VG, ker uporabljam okoli 85VG/15PG, moje arome skupno pa so nekje od 10% do 20% kar pomeni da imam na 80VG/20PG oz 90VG/10PG. Torej ja..arome dodam v maks VG in imam vrh glave PGja.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Naslednja

Vrni se na Splošno o elektronski cigareti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov