“Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

V rubriko splošno o elektronski cigareti spada resna debata o vsem, česar niste uspeli razvrstiti v nobeno drugo rubriko.

“Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a deon666 » 22 Dec 2015, 14:53

Prebrskal vse naše forume, končno našel nekaj; da vsaj vem da stvar ni samo pri meni..

https://www.e-cigarette-forum.com/forum ... ng.380301/

Edina stvar pri vejpu ki je še ne morem “skužit” oziroma odpravit in me dejansko moti. Jaz sem absolutno navajen na pošten TH, če tega ni mi vejp ne paše.
In, zdi se mi da je pri meni še slabše, kot da je TH slabši z vsakih pufom. Zjutraj ali po vsaj enourni pauzi super, ko pa sem naprimer z pipo kake pol ure pred PC..skoraj nobenega TH več..
Potem si ponavadi dvignem watažo..pa priprem airflow...čez nekaj časa nič ne pomaga. Lahko vzamem katerokoli opremo, sem nekaj časa čisto imun na TH.

Ali ima tu še smisla dvignit procent nikotina, sedaj sem na 18. recimo na 24. Ali poiskusit to Ice Blade bazo, jo priporočajo za večji TH..ali pa se bo pač tudi tu pojavila toleranca ?
Večina si ta TH pri vejpu razlaga nekaj z bazo, večioma pa z nicotinom. Ampak, zakaj tega efekta ni bilo pri analogcih...očitno je tam TH povzročen od kakih drugih substance, samega dima ?
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 22 Dec 2015, 20:41

TH mi je bil všeč na začetku. Sedaj mi ne paše več.

Pri prvih nekaj potegih je tuljava še dobro omočena s tekočino in je zaradi tega TH večji kot po kasnejših puhih, ko se vata in tuljava malo "posušita".
Nekaj je tudi na občutljivosti grla. Prvih nekaj "šokov" telo sporoča veliko spremembo nato se ta šok tolerira. Enako kot pri pikantnih jedeh, ki so sprva pikantna nato več ne tako, ko en čas jemo.
Pri cigaretih je veliko drugih kemikalij, ki producirajo ta pojav in še regulira se ga lahko s potegom.

Jaz bi rekel, da si naredi tak build, ki bo maksimalno zalival vato in tuljavo, tako boš imel večjo količino nikotina v pari in večji TH. To pomeni večji fi tuljave in več vate. Število ovojev pa si prilagodiš z upoštevanjem željene moči.
Spomnim se, da je bil TH pri driperjih veliko večji pri 3-3.5mm tuljavi. Ampak sem imel potem problem s pretoplo paro in okus se je nekam izgubil.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a deon666 » 22 Dec 2015, 21:08

Ja, vidim tu na forumu da jih večina gre z nic. dol, jim TH ni pomemben, bolj okus in finese.
Žal jaz po 2,5 mesecih nisem niti približno na tej smeri, dvomim da sploh kdaj bom. Že pri cigaretih, dokler sem kadil,..če ni res bilo močno..pozabi. Če mi je zmanjkalo mojih pa sem dobil kak lahki ali ultra-lahki čik...sem kar odtrgal filter da se je nekaj čutilo..

Tudi glede okusa, sem imel že res dobre okuse ( tudi od k2b, odlični..) ampak..premalo nikotina pa TH...bi jih (in sem) vejpal non-stop...pol pa želja da bi si še prižgal enega.... :roll: :roll:

Mislim da oprema pri meni ni rešitev, občutek se preveč spreminja. Probal, tudi z sub-ohm tanki in RBA coili, veliko watažo itd. Pri meni je pač tak, začnem nekje pri 7-8 W...vejpam lagodno kake pol ure..čez pol ure sem nekje na 13-15W da sploh kaj čutim. Če pozabim pa pol naslednji dan zjutraj začnem z 15W....me 18. nic. zabije v grlu da grem takoj spet dol na 7W...pa tak v krogu :D

Ma..se bo izgleda treba navadit. Pomaga če imaš opremo kjer tak enostavno dviguješ napetost /wate...ampak ravno sem dobil neke enostavne mehanske mode iz Fasttecha ki sem se jih prav veselil...tam pa to seveda ne gre.
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a actech » 22 Dec 2015, 21:32

Si poizkusil bolj PG tekočine tudi? Več kot je vg-ja manjši je throat hit in obratno.

vejpon:D
Slika
Uporabniški avatar
actech
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 5 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a jero » 22 Dec 2015, 21:41

začnem nekje pri 7-8 W...vejpam lagodno kake pol ure..čez pol ure sem nekje na 13-15W da sploh kaj čutim. Če pozabim pa pol naslednji dan zjutraj začnem z 15W....me 18. nic. zabije v grlu da grem takoj spet dol na 7W...pa tak v krogu


Zakaj ne kupiš nek TC mod? Analogija kaj pravzaprav je TC. Pri jajcu na oko veš, da najlepše spečeno za tvoj okus, ko ga daš na pokrov od motorja avta in se voziš 70km/h 20 min v tretji brzini. TC je, da daš jajc gor in se pelješ.
Drugače pa za TH pomaga tudi kak alkohol.. pa ne boš munjen od njega tako kot od nikotina. Torej visok PG, alko in velik nivo nikotina.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a k2b » 22 Dec 2015, 22:09

Zadne 2-3 leta ko svojim kolegom kadilcem dam za probat kak setup ki naj bi jim nadomestil cigaret - je še največ "testiranih" osebkov reklo to je to na:
- previt in povrtan na 3 X 1,2 mm ProTank2/ProTank2 mini z 1,2 ohm tuljavo s kanthalom 0,25 mm - 6-9 mg/ml NIC stopnjo 50/50 ali 60/40 VG/PG e-juice
- kayfun/kayfun lite z 0,30 -0,35 mm 1 Ohm tuljavo 6-9 mg/mlNIC stopnjo 50/50 ali 60/40 VG/PG e-juice

Večino niso zanimali oblaki in okusi ampak TH šus in pusta nesladka enostavna tobačna aroma "ashtray" stil...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 22 Dec 2015, 22:22

V opremi in buildu je ogromna razlika. Že med samimi tanki in driperji je razlika. Tukaj je toliko opcij, da glava peče.

Poskusi s kakšnimi lung inhale in driperji sedaj, ko imaš mehanske. Dobiš veliko več kot pri 7W ter mouth to lung.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a deon666 » 22 Dec 2015, 22:29

"Ashtray style"....to imam zdaj jaz zadnje tedne, paše popolnoma za čez cel dan. 4-5 kapljic FA Burley arome v 10mL PG/VG baze, 18nic.
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a deon666 » 22 Dec 2015, 22:39

Hja, z opremo, tanki , modi in RBA se ukvarjam zaradi tega že kakšen teden, nakupil kar nekaj šare.. ( Nisem še probal dripanja)
Ma glede mene preverjeno stvar v mojem grlu oz. glavi... se čez nekaj potegov privadim na TH pa lahko vzamem karkoli, čez nekaj časa mora bit precej močneje nastavljeno da čutim enako.
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 22 Dec 2015, 22:44

Ja, to je res. Prvih nekaj potegov je vedno večji TH in potem se navadiš, ampak pri 18mg? Dolgo nazaj sem poskusil 12mg in nisem mogel niti pol tanka zvejpati pa sem že redčil.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a deon666 » 23 Dec 2015, 11:20

ElGrigon napisal/-a:Ja, to je res. Prvih nekaj potegov je vedno večji TH in potem se navadiš, ampak pri 18mg? Dolgo nazaj sem poskusil 12mg in nisem mogel niti pol tanka zvejpati pa sem že redčil.


Ma ja. Po 30 letih kajenja .....grlo navajeno vsega razen zraka. Bi verjeno bolj rabil ass-kick kot troat-hit.
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: “Troath hit” po nekajminutnem vejpanju...

OdgovorNapisal/-a deon666 » 23 Dec 2015, 12:36

ElGrigon napisal/-a:V opremi in buildu je ogromna razlika. Že med samimi tanki in driperji je razlika. Tukaj je toliko opcij, da glava peče.

Poskusi s kakšnimi lung inhale in driperji sedaj, ko imaš mehanske. Dobiš veliko več kot pri 7W ter mouth to lung.


Slika
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times


Vrni se na Splošno o elektronski cigareti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov