Napoved za 2016

Vse o tem, kaj pravijo o elektronski cigareti mediji, strokovnjaki in raziskovalci.

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a k2b » 21 Dec 2015, 14:04

Točno tako - glave gor...
In ne smemo pozabit da se vejperji v UK in USA ne bojo kar tako dali - ker nimajo te Kafkovske izkušnje kot mi - Srednje Evropejci - kar tako kot z Madžarsko ne bo šlo pomest - in mislim in upam da je tudi v našem narodu še živa tradicija Martina Krpana in Hamurabi menjalnice iz 80-ih - če država tako - državljani pa po svoje :lol:
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a rokyo87 » 23 Dec 2015, 14:15

Pozdrav.

To še ima smisel podpisovat?

https://secure.avaaz.org/en/petition/Th ... egulation/

LP

Rok
RANDOM_AVATAR
rokyo87
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Dec 2015, 02:45
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 21 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a jero » 23 Dec 2015, 15:52

Mislim, da ne. Zbiral se je 1 milijon podpisov, ta pa je iz 2013 pa jih ima 37,437.

Drugače pa je danes nov razvoj dogodkov pri Totaly Wicked tožbi. Ne kaže dobro :(
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a quest » 26 Dec 2015, 10:10

V Nemčiji se nekaj dogaja.
Prijavljen sem na dampfertreff.de in so mi na mail poslal naslednje. Kolikor sem prepral google prevod zbirajo podpise proti 2014/40/EU zakonu da ga Nemčija ne bi upoštevala. Če kdo zna nemško bi prosil za kratek povzetek.
Mogoče kdo ve, ali bi se kaj takega alo naredit tudi pri nas.

Liebe Dampfer, Ex-Dampfer und auch Raucher/Noch-Raucher,

erst einmal wünscht euch das DTF Team natürlich frohe Weihnachtsfeiertage :)

Jedoch haben wir ein Anliegen, das uns sehr sehr wichtig erscheint.
Wir bitten euch und eure Familien diese Petition (Deutscher Bundestag) zu zeichnen https://epetitionen.bundestag.de/petiti ... 53.nc.html

Thema: "Verbraucherschutz - Keine Umsetzung von Artikel 20 Tabakproduktrichtlinie 2014/40/EU (elektronische Zigaretten) vom 07.10.2015"

Wir haben nur Zeit bis zum 20.1.2016 und MÜSSEN 50.000 erreichen.
Am Besten ihr macht es gleich, damit es nicht vergessen wird, JEDE Stimme zählt.

Bitte teilt das auch auf FB ect oder über E-Mail, damit wir möglichst viele erreichen können.

Wir zählen auf Euch :)

Schöne Feiertage
Channi & euer DTF-Team
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a jero » 30 Dec 2015, 22:38

Še od Busardota misli za leto 2016: http://www.tasteyourjuice.com/wordpress/archives/9916

Slika
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a rokyo87 » 31 Dec 2015, 10:40

Se strinjam z njim, da bi mogli stopiti skupaj zaradi kadilcev, ki so tam zunaj in so zavedeni s strani medijev oz. se bojijo preklopiti iz analogcev na e-cigareto... Doma imam 2 kadilca, ki se bojita preklopiti na e-cigareto, pa ne zato, ker bi se bala, da je bolj škodljiva od cigaret, ampak zato, ker se bojita, da jima ne bo uspelo... Oba sta moja starša, bom rekel dolgoletna strastna kadilca... Nikakor mi ju ne uspe prepričati, da bi poskusila z e-cigareto. Mati je poskusila z Nicorette obliži, čigumiji in ništa. Ko je imela pripopan obliž je zraven kadila analogca in nato vrgla obliž dol ter naprej kadila, ista zgodba je bila z čigumiji. Prepričan sem, da bi imela z e-cigareto večjo možnost za prenehanje, oče je že bil na tem, da bi prešaltal, ampak je spet kupil tobak za polnjenje tub. Pravi, da se boji prešaltat, ker se boji poraza oz. da mu ne bo uspelo. Sicer 3 leta ni kadil, ker je doživel srčni infarkt, ampak zdaj spet kadi in bi bilo odlično za njega, če bi prešaltal... :?
RANDOM_AVATAR
rokyo87
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Dec 2015, 02:45
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 21 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a quest » 10 Jan 2016, 13:07

V UK dobiš ecig na recept če hočeš nehat kadit. [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
http://arstechnica.com/science/2016/01/ ... t-smoking/

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a jero » 10 Jan 2016, 14:48

Sam, da nas ne bo to udarlo nazaj in bo v prihodnosti možno dobiti e-cigarete SAMO na recept. K temu seveda spada zelo močna regulativa, ki spada zraven vseh produktov, ki se prodajajo v lekarnah... regulativa, ki si jo lahko privoščijo samo največji. Je pa definitivno korak k boljšem obravnavanju e-cigaret v javnosti.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 03 Feb 2016, 12:46

jero napisal/-a:Sem sicer optimist, vendar menim, da je v tem konkretnem primeru pesimizem na mestu. Pa seveda ne za nas, mi smo že rešeni. Glave gor... duh je itak že ušel iz stekleničke :)

Kako misliš, rešeni? Če bo obveljala direktiva, bo prepovedana tudi spletna prodaja, torej adijo Chinese roba itd. Še na domačem trgu se boš moral osebno odpeljati v trgovino, če boš hotel kaj kupiti.

Če prav razumem, je zadeva vezana na nikotinsko omejevanje. Kako pa potem z breznikotinskimi bazami? Te valjda ne bodo prepovedane, ali kako? Navsezadnje na njih tudi ne bi smelo biti nobene trošarine, če smo pošteni? :? Nikotin lahko kupiš tudi posebej, pa potem mešaš z breznikotinskimi bazami, right?

Glede naprav se mi itak zdi tole "kar nekaj", ampak, ker ima večina vejperjev na zalogi kar nekaj naprav in tankov, to vsaj za nekaj let ne bi smelo biti problem. Zoprno je to, ni kaj! Če bi vse ostalo le pri trošarinah in protikadilskih nalepkah s slikami, OK, poseg v tehnologijo pa se mi zdi nedopusten!

Ampak vseeno: naftni lobi je tudi izjemno velik, pa ne more preprečiti prodora elektrike v vozilih in pa hibridov. Pa gre tudi za enak vidik, t.j. trošarine. Če električni avto polniš doma na elektriko, je to za državo bistveno manj prihodkov, kot pa, če tankaš bencin na bencinskem servisu! Pa kljub temu zaradi okoljevarstvenih in drugih vzrokov pozdravljajo prodor elektrike v avtomobilsko industrijo. Ta celo vpliva na infrastrukturo, saj se postavljajo brezplačne polnilnice itd. Bi nekaj podobnega vendarle lahko na dolgi rok pričakovali tudi pri e-cigaretih? Če so dokazano manj škodljive od analognih, bi vlade celo morale spodbujati vejpanje, ni tako? :?

Jasno, da je v ozadju farma in tobako industrija, pa vendar je v osnovi matematika enaka, kot pri naftni industriji...
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: Napoved za 2016

OdgovorNapisal/-a jero » 03 Feb 2016, 14:01

Rešeni v smislu, da smo mi že seznanjeni z vsem in vemo kako se znajt. Prepovedana prodaja je malce težka besede. Boljša beseda je "regulirana" :) .

Jaz si zadevo predstavljam tako. Recimo RTA boš lahko kupil v EU nekaj kar ne pušča (Cubis?). Nimam pa pojma kako bodo preprečili, da iz fasttecha naročim recimo Criusa. Ali bo carinik odprl paket in ugotovil, da gre za RTA, ki je namenjen e-cigareti in ga bo poslal nazaj na Kitajsko? Kako je potem z dripperji, ki nimajo nobenega tanka in na prvi pogled sploh ne veš čemu služi? Kaj če posebej kupim deck, steklo, šraufe, drip tip.. vse v svojem paketku? Omejitev tanka na 2ml? Smešno in nepotrebno. Kupiš pač posebej pyrex steklo, ki ti podaljša lahko tank tudi na 1l, če hočeš :). Skratka, avtorji te regulative so se spustili v nekaj kar ne razumejo kaj dosti in v realnosti je težko izvajat tako regulativo.

Tudi tekočine in baze boš lahko kupil tako kot danes, vendar bodo te omejene na 10ml in 20mg nic. Vse kar nima nikotina se lahko prodaja tako kot je sedaj. Torej recimo za DIY kupiš 50ml VGja, v njega zliješ 10ml PG baze z 20mg nikotina in dobiš približno nekaj kar uporabljamo danes (60ml z 3mg nic). Torej totalno brezveze. Vse kar bodo tu naredili je to, da bo na svetu še več plastike, malce dražje nikotinske baze in malce bolj zoprno miksanje. Pri že narejenih e-juicih zadeva zopet ne bo drastično drugačna. Recimo LOTJ ima svoje e-juice makismalno na 9mg nic. Vse kar bodo oni morali je, da spustijo količino iz 20ml nazaj na 10ml tako kot so imeli pred časom.

Arome na drugi strani ostanejo nedotaknjene, saj so v prvi vrsti namenjene prehrani. Pa ravno arome so tista neznanka, kjer bi bilo smiselno zadevo malce bolj imeti pod nadzorom.

O trošarinah do sedaj nisem nikjer zasledil, da bi bilo kakega govora. Kaj si mislim o trošarinah pa sem ti napisal že v drugem postu.

Torej tako kot sem rekel, s to regulativo bodo predvsem na slabšem novi uporabniki, ki se bodo težje znašli kot mi, ki imamo že vse naštudirano. Upamo lahko samo to, da bodo ta TPD malce oklestili bedarij in da bodo proizvajalci vejp opreme, ne glede na TPD, tehnološko izpopolnjevali naprej.

Po mojih izkušnjah naše vlade ne gledajo kaj preveč na dolgi rok. Če bi gledale na dolgi rok bi verjetno živeli v veliko bolj okolju prijaznem svetu, vsi bi bili veliko bolj zdravi in recimo proizvodnja cigaret bi bila že zdavnaj prepovedana. Ko boš Mramorju povedal, da bo naslednje leto v proračunu recimo 20 milijonov manj, ker se zmanjšuje število kadilcev, bo zagnal paniko in se ne bo kaj dosti spraševal kako bo to vplivalo na zdravje ljudi čez 20 let, ko bo on že dolgo v penziji. Naj se s tem ukvarja vlada, ki bo takrat na oblasti. Seveda niso tako tupi, da ne bi razumeli, da je zadeva neizogibna, bodo pa skušali upočasnjevati, da ne bo prevelik šok na proračun. Torej podobno kot avtomobilska industrija. Recimo, če bi danes vsi prešaltali na električne avtomobile ali prešaltali na e-cigarete bi proračun imel velike težave... čeprav bo zaradi tega čez 20 let proračun veliko manj obremenjen iz naslova stroškov zdravstvene blagajne, število bolniških dni in drugih številnih pozitivnih posledic prenehanja kajenja.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Prejšnja

Vrni se na Najnovejše novice

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron