Taifun GS II

Novi atomizerji vseh vrst - RDA,RBA,RTA in ostali

Taifun GS II

OdgovorNapisal/-a k2b » 31 Dec 2015, 22:50

19 mm atomizer zanimivega dizajna z dvojno regulacijo AF - uporaben kot RTA ali RDA (dodatna kapa)
Odprtina pod tuljavo 2mm tako da je to tipični M2L atomizer . Posebnost je to da se iz tanka navzdol naredi 2 cevčici iz mesha ki se dotikata vate
in tako preprečujeta preveliko napajanje, lahko se pa potegne del vate tudi v tank kot pri GP Heronu.

Length with / without the tip : 63.3 mm /50.6 mm
Diameter: 18 mm or 19 mm (z AFC ringom ali brez)
Weight 18mm / 19 mm: 61.1g / 61.6g
Connections: adjustable 510
Capacity: 3 ml
Material: stainless steel / borosilicate glass / PTFE

Original
http://www.smokerstore.de/epages/619255 ... aifun_GSII

Slika

Manual
http://ecigitesztek.hu/wp-content/uploa ... nual_E.pdf


Klon

Slika

Slika

Slika

Slika


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Se namaka - prišel precej zašmiran....

Slika

Zdaj moram pa res it silvestrovat že.... :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Taifun GS II

OdgovorNapisal/-a k2b » 02 Jan 2016, 23:05

Slika

Zanimiva tale žverca - Taifun GS 2. Presenetljivo dobro izdelan klon (baje je boljši ali pa vsaj enak Hotcig-ovemu), razen ostankov žmohtnega kitajskega strojnega olja nimam drugih pripomb. Mat steklo +rezervno je gladko obrušeno, vse lepo nalega in vsi navoji se lepo privijajo.
Airhole odprtina pod tuljavo je nekje 2,2 mm kar omogoča kar odprt vejp - od M2L do restricted D2L z dobro, malo ostro aromo in precej izrazitim TH.
Prvi setup na kanthalu, 9 navojev 2 mm prečnika 0,34 mm 28 AWG žice je dalo lepih 1,3 Ohma, tuljavo sem spustil tik nad AF luknjo.
Količina vate je t malo večja ker se ta lepo vsede v bazenčka . Če ni mesha pri roki se lahko skozi odprtine do tanka vstavi tudi vata - no mesh je boljši-

Slika


Zadeva lepo leži tudi na EgoOne baterijo če se nam kakšna valja pri roki.

Slika


V škatlici dobimo poleg običajnega seta rezervnih oringov, jap.bombaža, rezervnega borosilikatnega stekla tudi rezerven AFC ring in topcap za dripper mode...

Slika

Slika

Slika

Sam vejp je zaradi velikosti komore in izvedbe dvojnega AF precej drugačen kot na Taifunu GT2 - precej bolj oster in energičen, pri popolnoma odprtem AF (spodaj 2 X 4 cca 1 mm - to gre na AF luknjo pod tuljavo - - - zgoraj 3 X 4 cca 1 mm - te grejo v samo komoro) pa dobimo že pravcati D2L vejp z odgovarjajočo količino goste pare. Če odpiramo zgornji AF postane vejp bolj oster, če ga popolnoma zapremo pa mehek - intenzivnost arome se tudi pri odprtem AF ne zmanjša bistveno.
Pri polovično odprtem zgornjem AF pa dobi vejp presenetljivo res dobro simulacijo kajenja prave cigarete - če to komu kaj pomeni :D - ta prijetno smooth raskav poprast občutek ki ga sam nisem doživel še pri nobenem atomizerju. TH je pri taki nastavitvi precej močan kar bi bila za marsikoga verjetno tudi odlika (he he tudi meni paše :D ).DT odličen in ravno pravih gabaritov ter primernega notranjega premera 7 mm

Sami vijaki so solidni, čeprav sam pri Taifunih vedno ovijem žico okoli in okoli zaradi stabilnega kontakta. TC setup ni problem ker je dovolj prostora tudi za dolgo tuljavo.Setup z meshom naj bi omogočal tudi moči preko 20W (sam ga poganjam nekje od 17,5 - 19W) in mi je čisto dovolj za 1,3 Ohmsko tuljavo.
Puščanja skozi AF luknjice - tako zoprno znanega pri TF GT2 - tukaj ni.

Primeren tudi za e-pipe setupe

Slika

Slika

Z moje strani priporočilo - za vse ki vam je bil všeč GS I ali Kayfun Mini 2.1 - ta je precej krajši (5 cm brez DT) in z temi AFC sistemi precej raznoliko nastavljiv in hkrati kompakten.Nezahteven in nekompliciran za rebuildanje, odlično napajanje/wickanje vate in dobra energično ostra aroma.


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Taifun GS II

OdgovorNapisal/-a deon666 » 04 Jan 2016, 13:09

Nimam pojma glede tanka 8) ampak e-pipa pa izgleda zanimivo, a je to kak tovarniški model ?
Meni sicer izgleda bolj kot DIY, sicer lepo usklajen z ustnikom. Res lep ustnik, ki bi pasal k pipi ( sploh če je lesena..) je skoraj nemogoče nabavit, vidim.
Se mi zdi da je display malo posiljen tu not, če DNA čip pa display ...pol že raje box-mod, IMHO.

Mimogrede, ta občutek ki ga omenjaš ( "prijetno smooth raskav poprast občutek") ...tak bi jaz opisal tudi svojega z tem kar uporabljam.
Z mojo mešanico ( VPG 18Nic baza, 2% Burley..) na 7-9W, airflow druga najmanjša luknja na kovinskem Nautilusu. (Ne vem zakaj, mi bolj paše kot stekleni..)
Sem pa rabil dva meseca da sem prišel na to. Pa šel skozi vse možne tekočine, tanke pa sub-ohm tanke pa mode do 40W...
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Taifun GS II

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Jan 2016, 14:43

Pipa - 3D printer DIY
https://www.fasttech.com/forums/2964401 ... small-mods

Jah - ta "prijetno smooth raskav poprast občutek" sem dobil z 3 mg/ml NIC - s 5-ko sem bil že malo dizzy :shock: :lol: .
Zanimivo mi je tole krmiljenje zgornjega & spodnjega AF-ja - se da zelo po okusu spedenat...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Novosti - atomizerji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron