OBS Crius V3

Testi vseh novih in manj novih vaperskih aparatčikov

OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a jero » 25 Jan 2016, 18:19

OBS Crius je moj zadnji RTA in je zagotovo eden najboljših kar sem jih imel priložnost testirati (ego one mega, Rose V2, Armomamizer RDTA, Zepyrhus, Bellus, Smok tf4v, Cubis). Je lep, praktičen, prostoren, ne pušča, enostaven za izgradnjo in čiščenje ter hkrati proizvaja veliko pare z intezivnim okusom.. skratka zmagovalec v vseh kategorijah. Občutek imam, da ga je dizajniral nekdo, ki res ve kaj dela, saj je združil ali izboljšal vse prednosti in odstranil vse slabosti drugih RTAjev. Všeč mi je tudi njegova vsestranskost. Ravno ta vikend sem imel priložnost dati na probo tako začetnikom, ki so na M2L, kot tudi naprednejšim uporabnikom na lung hit. OBS Crius je ob ustrezni regulaciji AF in juice controla ugajal obema profiloma.

Slika

Slika

Slika

Slika

Prednosti in slabosti:
+ Noro dobra rešitev top refilla. Za razliko od Bellusa in Zepyrhusa kjer je potrebno zgornji del odšraufat, ga odložit in šele nato napolnit, ga je pri OBS Criusu potrebno samo dvignit in že lahko polniš. Praktično!
+ Ima štiri ogromne luknje za ejuice in še tako gost VG bo z lahkoto prišel v kanal kjer je vata. Posledično to pomeni ogromno pare z intezivnim okusom. Dejansko vidim mehurčke zraka, ki plavajo navzgor, ko dobro potegnem :wink:
+ Ejuice flow control je preprost in učinkovit. Zaradi dobre postavitve vedno veš koliko je odprt. Pri Rose V2 si recimo bolj ali manj moral ugibati koliko je dejansko odprt.
+ AF se za razliko od Bellusa, ki se vrti okrog in okrog, ustavi in tako omogoči, da spodnji del tanka z lahkoto odviješ stran od moda. Pravzaprav je to prvi tank za katerega nikoli ne bom potreboval papagajk.
+ Komora za tuljave je prostorna. Z lahkoto se navije notri tuljavo tudi z premerom 3.5mm pa ne bo pretirane gužve.
+ Velocity style deck - najbolj enostaven, praktičen in uporaben deck z privijanje coilov katerega poznam že pri Aromamizerju!
+ "Banjica" kamor potlačiš vato kjer pride v kontakt z ejuicom je noro dobro narejena. Ni potrebno delat ne vem kake čirule čarule z vato, da ti zadeva lepo wicka, temveč vato enostavno zatlačiš not v banjico in to je to. Vse je dovolj veliko, da bo ejuice lepo tekel iz tanka do žice.
+ Ne pušča. Zaradi dobre zasnove "banjice" za vato ni šans, da pride ejuice blizu luknje za AF. Vse kar sem zasledil puščanja je bilo od pluvanja ejuica iz žice dol proti AF... to pa je minimalno oz odvisno od ejuica.
+ V beli, črni in srebrni različici. Hudo!
+ Komplet vsebuje imbus v obliki izvijača, ki je precej bolj enostaven za uporabo kot navaden imbus.
+ Tudi vijaki, ko odviješ žico, ne bodo tako enostavno padli ven iz lukenj... v odtok v ljiaku :roll:
+ Odviješ stekleni del in že lahko umiješ celoten tank. Smok tf4v sem ga recimo moral razstaviti na prafaktorje, da sem lahko umil vse.

- Steklen drip tip je sicer lep, zračen in ravno prav velik, vendar se gor hitro nabere kondenz in čez čas ne zgleda ravno okusno. Ga je potrebno nonstop umivat in brisat.. sploh če daš komu za probat. Saj isto se nabira tudi pri drugih vendar vsaj zgleda lepše - ignorance is bliss :)
- Post pri decku ima luknje skoz in skoz (tako kot Armomaizer na začetku) in lahko precvikaš žico. Meni se to sicer ni zgodilo tudi ko sem se močno potrudil, da bi se.
- Če nisi vsaj malo na DIY ejuice potem težko priporočam ta RTA. Crius namreč zelo hitro kuri ejucie in lahko navaden človek (we are 99%!) bankrotira, če ugasne v parih urah 10ml kupljenega ejucia. Pri nakupu Criusa priporočam vsaj nakup VG/PG baze in kake Twisted Vape arome.

Minusov torej ni veliko in so več ali manj kozmetične narave. Na drugi strani imamo toliko plusov, da lahko ta RTA priporočam vsem vejperjem.. tako začetnikom kot naprednim uporabnikom. Z svojim mnenjem nisem osamljen, saj sem se odločil za nakup ravno na podlagi neštetim priporočilom drugih uporabnikov na raznih FB straneh.

OBS Crius je na voljo (na oglasnku se težko najde, ker ga nihče noče prodat):
www.pyursmoke.si

www.veyper.si

www.e-nimbus.si

belidim.si (trenutno sicer ni na zalogi)

www.fasttech.com

www.gearbest.com
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a k2b » 25 Jan 2016, 18:35

Si me prehitel :D
Moj blackie je tudi že zapustil Shenhzenske obrate....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a quest » 25 Jan 2016, 19:46

Odlično opisano. Sem pa sam ubodel Geekvape Grrifina. Malo večji deck,drugačen topfill, manjša kapaciteta. Bo odličen za primerjavo.[WINKING FACE]

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a premmati » 25 Jan 2016, 20:46

:D super predstavljeno "jero", pa ravno sedaj, ko sem si rekel-zdej je pa dost nakupov za en čas :lol: pol pa bod karakter.....sej ne gre :lol:
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a peterpan » 26 Jan 2016, 03:05

Hvala za review.

Crius mi deluje dokaj podobno Griffinu, s tem da ima slednji precej večji deck za builde.

Ne vem, če se ne bi raje odločil za njega. Kakšne izkušnje?
RANDOM_AVATAR
peterpan
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 22 Okt 2015, 01:00
Dane zahvale: 14 times
Prejete zahvale: 0 krat

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a zvery1 » 26 Jan 2016, 11:21

Se že odločam kakšen teden za nakup preko FT-ja, ampak za ta denar pri pyursmoke-u se mi ga enostavno ne izplača naročiti iz tujine. S carino bom na isti ceni, tako da ga bom nabavil kar pri nas.
(VTC mini, UD Bellus) & (Cuboid, OBS Crius).
RANDOM_AVATAR
zvery1
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 01 Sep 2015, 01:00
Kraj: Bled
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 11 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a jero » 26 Jan 2016, 11:25

peterpan napisal/-a:Crius mi deluje dokaj podobno Griffinu, s tem da ima slednji precej večji deck za builde.

Ne vem, če se ne bi raje odločil za njega. Kakšne izkušnje?


Počakaj na questa, da naredi svojo recenzijo Griffina.

zvery1 napisal/-a:Se že odločam kakšen teden za nakup preko FT-ja, ampak za ta denar pri pyursmoke-u se mi ga enostavno ne izplača naročiti iz tujine. S carino bom na isti ceni, tako da ga bom nabavil kar pri nas.


Da ne boš predolgo čakal, ker imajo kitajci novo leto od 1.2. do 15.2. in ne pošiljajo nič... se boš načakal.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a actech » 26 Jan 2016, 11:35

zvery1 napisal/-a:Se že odločam kakšen teden za nakup preko FT-ja, ampak za ta denar pri pyursmoke-u se mi ga enostavno ne izplača naročiti iz tujine. S carino bom na isti ceni, tako da ga bom nabavil kar pri nas.


Na FT je authentic 24$, tak da to gre skoz brez ddv. Lahk te opali sam carinski pregled cca 5€. Kloni (verjetn ne dost slabši) so pa po 16$ :)
Slika
Uporabniški avatar
actech
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 5 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a zvery1 » 26 Jan 2016, 11:47

Sem že naročil v pyursmok-u, sem imel še nekaj dobroimetja;) Plačal prko paypala tako da bo jutri tu. Komaj čakam, ker ga že nekaj časa gledam, tale deck na Billow-u 2 je namreč pain in the ass.
Imam pa vprašanje, ga mogoče kdo goni v single coil, ter kako se katerikoli atomizer obnese, če v juice kanale (na eni strani) nabašeš samo bombaž brez coila?
(VTC mini, UD Bellus) & (Cuboid, OBS Crius).
RANDOM_AVATAR
zvery1
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 01 Sep 2015, 01:00
Kraj: Bled
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 11 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a Xenonx » 27 Jan 2016, 10:25

Odličen review , tudi sam ga imam že 14 dni in moram povedat , da je tank res super . Kakorkoli ga narediš deluje , ni DRY hitov tudi pri max VG , je izredno zračen , super easy za polnjenje , edina stvar jer res pyrex drip tip , na katerem se po parih potegih nabere kondenz in samo zgleda čudno . Priporočam
RANDOM_AVATAR
Xenonx
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Kraj: Hrastnik
Dane zahvale: 12 times
Prejete zahvale: 0 krat

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a jero » 27 Jan 2016, 12:56

Kolega vejper iz FB je izpostavil en minus.

Rest top, ampak vedno je prostor za izboljšave. Mene recimo malo zmoti nabrana tekočina pod AFC ringom, ki potem rine ven iz razpoke nad zračno luknjo. Sicer se ga da oprati in je za nekaj časa mir, ampak se ponovi. Vsekakor ni deal breaker, ampak je opazno. Me prav zanima, kaj bodo spacali kot naslednika, kajti stopnica je postavljena visoko.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a zvery1 » 27 Jan 2016, 15:04

Dobil, zaenkrat zadovoljen, build 2x26g twisted SS 5 ovojev, 2.5id, 0.13ohm. TC na miniju deluje odlično, na cuboidu moram se sprobat. Pa hvala bogu za velocity deck, res poenostavi zadeve.
(VTC mini, UD Bellus) & (Cuboid, OBS Crius).
RANDOM_AVATAR
zvery1
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 01 Sep 2015, 01:00
Kraj: Bled
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 11 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a k2b » 27 Jan 2016, 15:15

dejte mal poslikat builde da se napasemo še ostali ki čakamo :mrgreen:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a jero » 27 Jan 2016, 15:18

Danes sem moral uporabit papagajke, da sem lahko odvil deck stran :roll:

Sicer čisto po moji krivdi. Namreč, ko sem notri natlačil vato sem jo očitno natlačil preveč in se je pri vrtenju ejuice controla odvečna vata zagozdila med stene. To mi je preprečilo, da odvijem tank proč od decka in sem se moral kar potruditi, da sem ga dobil dol. Torej.. previdno z vato, da ne gleda ven iz lukenj. Less is more.

Slika

Druga zgodba je od kolega vejperja iz FB, ki pravi da mu zadeva nekontrolirano pušča. Moje mnenje je, da je uporabil preveč vate in je preko odvečne vate tekočina pronicala skozi AF. Na koncu je zadevo sicer prodal naprej.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: OBS Crius V3

OdgovorNapisal/-a zvery1 » 27 Jan 2016, 17:28

Pa dejmo gor par slik:) Opozoril bi, da bombaža ne tlačim v juice luknje, mogoče ga je za slab milimeter not. Tole je popolnoma leak free, izkušnje od billow-a:P

Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil zvery1, dne 27 Jan 2016, 20:51, skupaj popravljeno 1 krat.
(VTC mini, UD Bellus) & (Cuboid, OBS Crius).
RANDOM_AVATAR
zvery1
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 01 Sep 2015, 01:00
Kraj: Bled
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 11 times

Naslednja

Vrni se na Testi - naprave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron