GeekVape Griffin RTA

Testi vseh novih in manj novih vaperskih aparatčikov

GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a Matrix by Neo » 29 Jan 2016, 23:14

Evo, po enemu dnevu testiranja, več kot zadovoljen, pa ker sem jerotu obljubil en mini review hehe :)

Slika

Z jerotom sva se tudi pogovarjala glede primerjave z OBS Criusom, slabosti in prednosti obeh. Pri OBS Criusu mi je šlo blazno na jetra, to siljenje tekočine iz airflow ringa, pa tudi ko si ga polnil, si zaprl pokrovček, je bil ves masten od e-tekočine, tega pri Griffinu ni, le paziti moraš ko ga polniš, da prvo zapreš juice control luknje, airflowa ni potrebno. Glede build decka, spraviš noter 3 mm diameter coil horizontalno kot za šalo, pa tudi 4 mm bi mogel iti noter. Sam imam notri 3 mm coil Kanthal žico 28 awg, mi 2. 5 mm z isto žico ni dal takega vejpa kot sem hotel. Glede vate, sem gledal da vato kar bašejo notri, meni ta wick ne odgovarja, ampak, vato naprej malo stran od build decka odrežem in nato vse 4 konce vate razkuštram da je fluffy. Potlej, ene 3/4 tankega sloja spodnje vate nežno potlačim do klančka, glejte sliko, približno do kam mislim:

Slika

Nato samo še finesa, pa postrižem malo zgornji del vate, pa ob strani, da vate ne bo preveč, ker bo takoj dry hit, nato ostalo zgornjo vato, samo "prislonim" na začetek obročka da izgleda kot "slap" stil wickanja.
Zdaj vas verjetno zanima kdo da boljši okus, Griffin ali OBS Crius, sta si tam tam glede tega, mogoče je malo bolj intenzivnejši okus na Griffinu, in mi je pa zaenkrat boljši vejp na Griffinu kot na Criusu, je pa seveda tudi odvisno od postavitve builda in pravilnega wickanja ter stvar posameznika kaj mu bolj odgovarja, ker Griffin tudi pari kot lokomotiva :o.

Zdaj pa glede minusov, mogoče bo koga motilo mala kapaciteta tanka, 3. 5 ml, dobro, da se tudi s tem preživeti, pač malo večkrat polniš pa je stvar rešena. Edino, kar me pa res malo moti, je da moraš ko polniš, odvijati in zavijati zgornji pokrovček (kot pri UD Bellus), so to pri Criusu elegantno naredili, je pa toliko prostora da lahko polniš ejuice skoraj z vsem. Aja, samo še tip, ne preveč zategovati zgornjega pokrovčka, ker lahko premakneš kak del atomizerja, pa lahko pride do poplave :D. V glavnem, to je vse za en dan, tako na brzaka, edino še to bi dodal, če še izboljšajo pri Geek Vape glede polnjenja, bo ta Griffin top shit, res pa je, da vsak novi atomizer rabi popravke, da je naslednja serija še boljša.

EDIT: Ni mi dalo mira :D , pa sem za hec odstranil kovinski obroček okoli build decka, potegnil vato malo bolj dol, in rezultat, bolj smooth in boljši vejp, okus pa mjami, še boljši :lol:, moram še probati isto na OBS Criusu hehe.

Screenshoot:
Slika
Pri temu wickanju,brez kovinskega O obročka,greste lahko z vato tja do sredine e-juice kanala.Pazite da je vata čisto v juice kanalih,če ne jo lahko z vrtenjem juice control ponesreči potisnete ven,in bo poplava :roll: .

Če pa imate raje wick z kovinskim O obročkom,naj bo spodnji del vate ene 3/4 na klančku,ostalo samo prislonite na rob koviskega obročka.
Zadnjič spremenil Matrix by Neo, dne 01 Feb 2016, 17:42, skupaj popravljeno 5 krat.
Slika
Uporabniški avatar
Matrix by Neo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29 Jan 2016, 20:29
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 8 times
Prejete zahvale: 9 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a Matrix by Neo » 31 Jan 2016, 16:14

Post posodobljen :) .
Slika
Uporabniški avatar
Matrix by Neo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29 Jan 2016, 20:29
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 8 times
Prejete zahvale: 9 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a quest » 31 Jan 2016, 16:58

EDIT: Ni mi dalo mira :D ,pa sem za hec odstranil kovinski obroček okoli build decka,potegnil vato malo bolj dol,in rezultat,bolj smooth in boljši vejp,okus pa mjami,še boljši :lol:,moram še probati isto na OBS Criusu hehe.


Torej si vato postavil brez obročka in sestavil?

Hmm še kaj napiš. Moj potuje verjetno z dresirano želvo iz GB. (al so me pa na****il)
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a Matrix by Neo » 31 Jan 2016, 17:14

quest napisal/-a:Torej si vato postavil brez obročka in sestavil?

Hmm še kaj napiš. Moj potuje verjetno z dresirano želvo iz GB. (al so me pa na****il)


Jap,odvil,samo odstranil sem obroček,malo potegnil dol vato,ter ga sestavil nazaj :).Jaz sem opravil z GB že zdavnaj,sem ga kar kupil v SLO,po kar ugodni ceni,itak imam pa zmeraj tako srečo da me upilijo preko FT Swiss Posta.Tako da isti šmoren če sem ga tukaj kupil,dal kak evrček več,pa še ne čakaš :o .Vprašaj če te kaj zanima,lahko samo rečem,prej mi je bil malo zategnjen vejp s tem kovinskim O ringom,pa tudi chain vape ni zdaj več problem :D.Tako da,probajte obe varijante,katera vam bolj odgovarja in se vam zdi najboljša.
Zadnjič spremenil Matrix by Neo, dne 31 Jan 2016, 18:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
Matrix by Neo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29 Jan 2016, 20:29
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 8 times
Prejete zahvale: 9 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a quest » 31 Jan 2016, 17:22

Jaz sem opravil z GB že zdavnaj,sem ga kar kupil v SLO,po kar ugodni ceni,itak

Moj prvi nakup na GB. Cena v prednaročilu 22$ je bila mamljiva.

Tako da isti šmoren če sem ga tukaj kupil,dal kak evrček več,pa še ne čakaš


Maš kar prav. Bom videl če bo prišel.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a k2b » 01 Feb 2016, 02:22

Odličen post, Matrix by Neo 8) - ti nas še kar obveščaj kako ti dela...

Ta obroček je zgleda podobna fora kot pri Erlkoniginu ko je zadeva boljše delala brez njega ...

Praviš da OBS Crius slabši..tc tc..pa še prišel mi ni OBS :(


GEEKVAPE Griffin vs. OBS Crius

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum



Aromamizer RDTA vs. GEEKVAPE Griffin

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Velik deck ga dela zanimivega za kakšne claptončke in podobno....

He he...mindhack.ro pa noče snet obročka...
Mnenja v debati kar precej izenačena vs.OBS Crius....Chtulhu V2 je pa še boljši pravijo (različni decki....)
FT forums
https://www.fasttech.com/forums/3974600 ... i-review/4
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a jero » 01 Feb 2016, 14:54

Tudi Bradamož ga ne ne more prehvalit.


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Deluje kot zares dober RTA. Bi pa me motilo, da nima tako elegantnega top fila kot je na Criusu.

Včasih se mi zdi, da zanalašč nočejo narediti popolnega tanka ker bi se potem prodajalo samo še to :)
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a Matrix by Neo » 01 Feb 2016, 17:14

k2b napisal/-a:Odličen post, Matrix by Neo 8) - ti nas še kar obveščaj kako ti dela...

Ta obroček je zgleda podobna fora kot pri Erlkoniginu ko je zadeva boljše delala brez njega ...

Praviš da OBS Crius slabši..tc tc..pa še prišel mi ni OBS :(

Velik deck ga dela zanimivega za kakšne claptončke in podobno....

He he...mindhack.ro pa noče snet obročka...
Mnenja v debati kar precej izenačena vs.OBS Crius....Chtulhu V2 je pa še boljši pravijo (različni decki....)



k2b,malenkost,sem pač napisal moje osebno mnenje,ker imam oba,sem naredil malo primerjave :D.Tako da,nisem rekel da je slabši :shock: ,je Crius odličen RTA,samo mi je pač Griffin ratal boljši,kot sem omenil,ni nadležnega siljenja tekočine čez airflow ringa,ne na pokrovčku za polnjenje.Pa kot sem že omenil,se mi zdi da aroma pride bolj do izraza kot na OBS Criusu,saj kar se tiče mojih DIY,nisem še primerjal kakih premium tekočin.Res pa je,da malo pogrešam tako polnjenje kot ga ima Crius in Zephyrus v2,samo to spet ni tak velik minus.Tako da sem dal Criusa malo počivati hehe,pa gonim zdaj Griffina,je že tretji dan,dela kot mora.Pa,moram opozoriti še na to,ko odviješ zgornji del pokrovčka za polnjenje,seveda,prvo zaprite juice control luknje,držite z dvema prstoma stekleni tank,pa isto ko pokrovček priviješ nazaj,če se premakne juice control,se rado uščije.Glede build decka,je res huge,se 2.5 mm premera coil kar "izgubi" na decku,je ta atomiser res delan bolj za večje coile ala clapton,itd.Glede obročka,sem opazil,da če ga odstraniš,je chain vape brez problema,se vata bolj namoči,ker če je obroček gor,te kar zabije ko potegneš,edino kar moraš dati vato tja do polovice juice kanalov,ne do konca,pa plus aroma je še boljša kot se meni zdi.Toliko za enkrat,če pa bo kaj novega,pa itak napišem :wink: .

Sem dodal obe metode wickanja v post zgoraj,kateremu bolj odgovarja :wink: .
Zadnjič spremenil Matrix by Neo, dne 01 Feb 2016, 17:48, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika
Uporabniški avatar
Matrix by Neo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29 Jan 2016, 20:29
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 8 times
Prejete zahvale: 9 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a Matrix by Neo » 01 Feb 2016, 17:17

jero napisal/-a:Tudi Bradamož ga ne ne more prehvalit.


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Deluje kot zares dober RTA. Bi pa me motilo, da nima tako elegantnega top fila kot je na Criusu.

Včasih se mi zdi, da zanalašč nočejo narediti popolnega tanka ker bi se potem prodajalo samo še to :)


Mah,njih moraš vedno jemati za rezervo,so itak plačani za to,jaz samo pogledam kako stvar izgleda,če se mi zdi fajn kupim,raje si preberem kaka mnenja na drugih forumih :wink: .
Slika
Uporabniški avatar
Matrix by Neo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29 Jan 2016, 20:29
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 8 times
Prejete zahvale: 9 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 03 Feb 2016, 00:51

je imel gdo kakšne probleme z leakanjem? namrec pri chain vejpu, ko se tank segreje se mi je že zgodilo da priteče kakšna kaplja čez airflow. Pri SS316L coilu se to ne dogaja, ker se tank ne segreje. Ko sem ta problem pogooglal sem zasledil da so imeli ljudje isti problem na Criusu. Any ideas? LP
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a Matrix by Neo » 03 Feb 2016, 14:46

SaL3 napisal/-a:je imel gdo kakšne probleme z leakanjem? namrec pri chain vejpu, ko se tank segreje se mi je že zgodilo da priteče kakšna kaplja čez airflow. Pri SS316L coilu se to ne dogaja, ker se tank ne segreje. Ko sem ta problem pogooglal sem zasledil da so imeli ljudje isti problem na Criusu. Any ideas? LP



SaL3,jaz do zdaj niti enkrat nisem imel problem da bi se uscal ali da bi uhajala tekočina,se mi nič ne greje na Kantha žici.Probaj coil namestiti bolj spodaj,glej sliko,pa tudi pazi da nimaš preveč vate v coilih ali v juice kanalih,lahko da se ti tudi zaradi tega full greje :wink:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Matrix by Neo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29 Jan 2016, 20:29
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 8 times
Prejete zahvale: 9 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 03 Feb 2016, 14:51

build je ok v to sem prepričan. mislim da so problem O-ringi, ki sem jih zdaj zamenjal. tisti oringi, ki jih dobis zraven so eno navadno sranje. velik oring je ohlapen in se ne prilega pod fill cap.
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Feb 2016, 20:34

Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a quest » 26 Feb 2016, 21:00

Griffin Murphy
Dobil po 42 dneh. Prepotoval pol sveta.
Prvo kar sem naredil sem zlomil tank-šipo. Padel po tleh na ploščice.Slika

Potem pa kopanje v UZ pa namakanje v vodki.
Slika

Pa seveda build Clapton 26/32 awg na 2,5 mm 7 ovojev 0,50 ohm
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nataknil na Cuboida in power on na 45 watt

Slika

Deck je ogromen. Tukaj lahko napraviš 7-8 ovojev clapton 3 mm premer komot. Aroma polna, mastna. Mi je pa tole preveč. Nataknil reducir za dripttip zmanjšal watte priprl zrak. Če bom hotel na večjo moč bom iz 5% arome zmanjšat na 2-2,5%. Na polovico.
Kar se tiče izdelave je Griffin povprečen. Navoji so boljši kot na klonih(pa ne na vseh) in krepko slabši kot na ganuine Kayfunih. Moti me, da se vse vrti kar primeš. Moraš za pravi del držat, da odviješ kar želiš. Kaj hitro lahko zapreš juice control pomotoma.
Baza in deck nisem mogel razstaviti. Pod airflow ring je še en oring, ki ga bo potrebno zamenjati. Kako ??

Topfill deluje dobro. Steklo nima ležišča zato se ne vsede lepo. Moraš pazljivo sestaviti, da steklo ne nasede na kovino in hrsk steklo je v kosih.

Kapaciteta 3,5 ml je za mene dovolj. Večkrat lahko menjaš tekočine pa je.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: GeekVape Griffin RTA

OdgovorNapisal/-a k2b » 26 Feb 2016, 22:58

Don't Cry for Tank, Argentina :D 8) :lol:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Naslednja

Vrni se na Testi - naprave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron