Trošarine: čas je za akcijo

Vse o tem, kaj pravijo o elektronski cigareti mediji, strokovnjaki in raziskovalci.

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a Matrix by Neo » 08 Feb 2016, 15:26

Vaper1974 napisal/-a:Meniš, da bo tako hudo?

Za nas ki smo že vpeljani,po mojem da ne bo hudega,se bomo že nekako znašli,jaz pravim,vedno se najde kaka rešitev.Za tiste ki bi radi kasneje prešaltali iz analognih na ecig,pa tudi ne bo takega problema,samo če imajo dosti volje,se bodo obrnil na nas izkušene vejperje po informacije,kje dobiti robo za DIY,itd,zato pa so forumi,FB strani itd.

Vaper1974 napisal/-a:Ne vem namreč, kako se bodo šli na Hrvaškem, od koder k nam prihaja čedalje več DIY robe, vključno z bazami. :?

Po mojem Hrvati niso tako neumni kot naši politiki,da bi se odrekli zaslužku,edino kar je možno da bodo nikotinske baze pakirane v manjše količine,10 ml,ali pa še to ne.

Kot je omenil uporabnik Ovale,gre tukaj res verjetno za korist tobačnih lobijev,je Slovenija spet nažalost potegnila ta kratko,pa tudi zaradi naših hlapčevskih in priliznjenih politikov,ker nobeden ne zna reči NE.Recimo na Portugalskem,sem se včeraj pogovarjal z kolegom vejperjem,tam je edino omejitev nikotina da ga kupuješ v manjših količinah,10 ml,in nič drugega.Ko sem mu rekel da bomo morali v Sloveniji imeti predpisanih 2 ml tanka na atomiserjih,se mi je samo smejal,ni verjel da je to res.Tako da če ne bo šlo z lepšim načinom,bo treba iti na ulice pa demostrirati,kaj njih briga koliko bom povejpal,pa s čim,kupujem to z mojim denarjem,ne njihovim,še dobro da jim ni treba povedati kdaj grem na WC in koliko skret papirja porabim,to je totalen absurd :oops: .
Slika
Uporabniški avatar
Matrix by Neo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 29 Jan 2016, 20:29
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 8 times
Prejete zahvale: 9 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a jero » 08 Feb 2016, 15:36

60% je mal huda. Nekaj jih definitivno bo šlo nazaj na analogne vendar ne tako velik odstotek. Tisti, ki se jim ne da ukvarjat z DIY in spletnim naročanjem v tujini, se bodo verjetno zanašali na domišljijo in iznajdljivost trgovcev. Na primer, trgovec lahko prodaja 20ml tvojega priljubljenega e-juica po isti (ali nižji) ceni, zraven pa proda še 10ml flaško čiste baze z 20mg nikotina (ista trošarina ne glede na odstotek nikotina) na kateri bo jasno označeno koliko tega je potrebno doliti v končno mešanico, da dobiš ven željen odstotek nikotina. Torej na koncu dobimo isto zadevo, za isto ceno, vendar z malce dodatnega dela.
Slika

Število vejperjev v Sloveniji je premajhno, da bi se borili proti tem z močjo množice. Smo pač manjšina in manjšine v Sloveniji tradiconalno niso ravno najbolj uspešne, ko se spravijo branit svoje interese. Videli bomo kaj se bo dogovorjalo v torek in kake so naše možnosti pri boju po pravni in medijski poti. Ne vem kake so rešitve, vendar bo tam nekaj ljudi, ki imajo s tem veliko izkušenj in bodo znal povedat kako pa kaj. Vendar meni osebno, zdaj ko mi je jasno kako stališče ima vlada in NIJZ glede vejpanja in kako tumpast je bil njihov prvi korak, se mi zdi celotna zadeva malce don kihotska. Je pa treba vsaj napeti vse sile in poskusit.

Ko sem mu rekel da bomo morali v Sloveniji imeti predpisanih 2 ml tanka na atomiserjih,se mi je samo smejal,ni verjel da je to res.

Kolikor vem je Portugalska še vedno v EU in bo ista direktiva veljala tudi za njih. Tako da se mu lahko tudi ti nasmeješ nazaj, ker kako to, da ne ve, da se to dogaja tudi pri njih :)
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a Stipovski » 08 Feb 2016, 16:56

Lep pozdrav. Se strinjam, da lahko udarimo samo na strokovnost. Ko bo društvo ustanovljeno je potrebno spisati peticijo in jo nasloviti na medije. Biti tečen tako dolgo, da bo recimo oddaja Tarča priredila okroglo mizo, kamor bo povabila tako "stroko", ki zagovarja škodljivost s svojimi "raziskavami", kot tudi Dr. Nikšo Šegoto, Dr. Smonkarja in ostale pulmologe, ki dejansko vedo za kaj se gre. Zagotovo bi tudi Dr. Farsalinosa dobili na video konferenco. Pa da vidimo razne anti anything fašiste kako bodo kljubovali dejanskim študijam izvedenim po znanstveni metodi in ne baba čula baba rekla.
Naslednji korak je skupinska tožba. Zaradi nestrokovnosti ogrožajo javno zdravje.
Če tudi to ni možno pa je še tretji korak. O tem pa po forumih ne bom pisal.
RANDOM_AVATAR
Stipovski
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Feb 2016, 16:43
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 3 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a k2b » 08 Feb 2016, 19:34

KingKožuh napisal/-a:
deon666 napisal/-a:Eno praktično vprašanje. Ali obstaja kakšna koordinacija oziroma sodelovanje med slovenskimi vejp-forumi ?
Ali pa so tudi tu po slovensko...zamere ?

Jaz vem vsaj za dva, tega ( 218 uporabnikov ) in SLO-VAPE (406 uporabnikov ).


Jaz sem admin na Slo-vape forumu. In kar se mene tiče sigurno ni nobenih zamer. Konec koncev, ne vem za kaj bi bile, saj vas večino osebno sploh nepoznam. :) Zadeva je čisto enostavna. Ko sem jaz malo več kot 2 leti nazaj začel z vejpanjem, sem preko Črta naletel na Slo-Vape forum in postal admin. Od takrat je moje poslanstvo tam, da pomagam začetnikom, da se lažje in varno vpeljejo v svet vejpanja. To je to.
Da bi se kdaj združili? Upam.. Ne toliko na forumskem nivoju, ampak na kakšnem bolj koristnem in učinkovitem društvenem. O tem se bomo pogovarjali (kakor do sedaj kaže) v torek v LJ. Kaj lahko naredimo, bomo videli. Politika ni moja najjača stran, ampak bomo pomagali kakor se bo dalo.

LP


Pozdravljen KingKožuh in dobrodošel ! :D
Zamer ni - razlike pa so...kakšne - lahko vsak sam ugotovi 8)
Sam objavljam /sem objavljal svoje prispevke tudi na slo-vape.si tako da je scena prepustna - upam da v obe smeri :D

Jah - trošarine so pred vrati - o tem smo že pisali pred časom...
topic440.html
tpd-direktiva-2014-40-eu-t668.html

Pri sosedih Italijanih je to € 0,3850 na ml oz 3,85€ na 10 ml.Izvzeti nikotinski pripravki in pripomočki ki so opredeljeni kot zdravila(sic :evil: Big Pharma),
za počakat je in videt kaj bo pri Nemcih (ker mislim da bodo za naše ipak neko merilo-upam :? ) seveda so tu še vsi ostali bonbončki :oops: iz 20 člena direktive TPD

Slika

Sicer na tem forumu zagovarjamo DIY rešitve - tako pri opremi kot pri sokovih - in smo na to verjetno (upam) nekako pripravljeni....
Problem so začetniki in predvsem trgovine z e-cig opremo. Tu pogrešam nekaj več skupnega interesnega združevanja in boja za svoje pravice in dejavnost.

Mislim da je najpomembneje da pride do javne konfronatacije naše "uradne zdravstvene stroke" in novejših raziskav s področja škodljivosti oz.manjše škodljivosti e-cig.Če bo uspelo organizirat domače in mogoče tudi kakšnega tujega strokovnjaka s področja - toliko boljše

Implementacije TPD bodo začele vznikat spomladi po EU - in mislim da moramo doseč vsaj neko primerljivo obdavčenost oz.trošarine kot so/bodo v ostalih EU državah v regiji.Lahko bi rekel "Jurišajmo na nebo in zahtevajmo nemogoče - brez trošarin in omejitev" - samo je to verjetno utopija.

Društva, civilne iniciative forumov in interesna združenja zaposlenih v panogi lahko informacijsko bombardirajo inštitucije, medije, javnost.
Vključi lahko tudi kak mail podpore mednarodne vejperske skupnosti (ukvapers.org,...mogoče Nemci ko smo že zbirali podpise :D ). Malo glasnosti in prepiha raznih mnenj.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a seljo » 08 Feb 2016, 20:54

Pozdrav KingKožuh iz Belidim foruma.. mislim rečti, iz "neodvisnega" :? in "uradnega" foruma nas vseh :lol:
Uporabniški avatar
seljo
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 336
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Kraj: Haloze
Dane zahvale: 24 times
Prejete zahvale: 27 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 08 Feb 2016, 21:26

k2b napisal/-a:Pri sosedih Italijanih je to € 0,3850 na ml oz 3,85€ na 10 ml.Izvzeti nikotinski pripravki in pripomočki ki so opredeljeni kot zdravila(sic :evil: Big Pharma),
za počakat je in videt kaj bo pri Nemcih (ker mislim da bodo za naše ipak neko merilo-upam :? )

Se bojim, da Nemci ne bodo ravno neko veliko merilo, ampak bodo to države, ki bodo uvedle najvišje trošarine. :evil: Na njih se bodo namreč potem lahko sklicevali in upravičevali svoje odločitve! :(
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 08 Feb 2016, 21:55

seljo napisal/-a:Pozdrav KingKožuh iz Belidim foruma.. mislim rečti, iz "neodvisnega" :? in "uradnega" foruma nas vseh :lol:


Sicer nisem ravno privrženec provokacij, ampak bom vseeno odgovoril, ker imam občutek, da si me komaj dočakal da se prijavim in komentiram..
Sicer sem že omenil, ampak bom še enkrat. Jaz sem na forumu Slo-Vape admin, ter skrbim za spam objave in pomagam začetnikom v svet vejpa. Nič več kot to. Z imenom in banerjem foruma se jaz ne ukvarjam. Ustanovitelj lahko jutri ukine forum in končana zgodba, jaz pri tem nimam besede.
Upam , da me imaš vsaj za nekoga, ki hoče s svojimi izkušnjami pomagati ljudem, ki iščejo pomoč? Če ne pa tudi prav. Toliko o tem.. Ne bom več smetil foruma z nepomembnimi posti.
LP.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 07 Feb 2016, 21:27
Dane zahvale: 34 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a jero » 09 Feb 2016, 00:49

Tako kot ti sem tudi jaz in večina nas, ki smo tu, tu zato da si pomagamo med sabo. Več kot dobrodošel si KingKožuh, da se čim večkrat pridružiš kaki debati ali začneš svojo. Na slo-vaper.si sicer ni nobene bojazni, da bi kdo karkoli ukinjal brez soglasja celotne skupnosti.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Feb 2016, 02:39

Ah daj, KingKožuh - sej veš kako je to 100 ljudi - 100 čudi, 100 žensk - 200 Slika .
Se spomnem ko sem se moral pri vas zagovarjat kot tisti "skorumpirani in retardirani admin"
http://www.slo-vape.si/viewtopic.php?f= ... &start=120

Zdaj bo največji problem z pripravljenimi e-juici - tukaj bodo morali po moje trgovci pripraviti plan B - breznikotinske tekočine + nic od sosedov ali iz EU, neka varianta se bo našla kot je že Jero zgoraj napisal. Sivi in pol-sivi trg bo tudi naredil svoje verjetno, vsak dokler ne bo (upam da nikoli) v celotni EU neka totalno restriktivna zakonodaja.Kdor hoče/bo hotel vejpat bo vejpal - saj tudi zdaj ni ravno nekega hudega prirasta novincev.Večina itak naroča preko spleta, v mojem mestu so se 2015 zaprle 3 vejperske trgovine, edino Matis še vztraja na ITA meji.
Tako da nekega Armageddona lih ne bo - bo pa malo bolj komplicirano .Pa večina vejperjev v SLO je itak del undergrounda glede na mainstrem tako da smo že vajeni. Problem so trgovci - in ti mislim da morajo naredit strategijo. Pametno obliko rezistence in akcije bomo vejperji zelo verjetno podprli - da bi pa vejperji hodili po kostanj v žerjavico za njih je pa po moje malo verjetno.

Vsa stališča so seveda moja osebna - mogoče se motim ampak mislim da se ne dosti...presenečenja so pa seveda tudi možna - - -
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 09 Feb 2016, 12:51

k2b napisal/-a:Problem so trgovci - in ti mislim da morajo naredit strategijo. Pametno obliko rezistence in akcije bomo vejperji zelo verjetno podprli - da bi pa vejperji hodili po kostanj v žerjavico za njih je pa po moje malo verjetno.

MIslim, da imaš kar prav: tudi DIY "freaki" si niso pripravljeni lomiti zob zaradi trgovcev, ker itak kupujejo na spletu in to večinoma v tujini, ali pa iščejo najboljše "deale" od tam in tu, kot verjetno vsi mi :P Resnica je pač takšna: zakaj bi kupil mod pri nas, če ga v tujini dobim pol ceneje, pa še z daljšo garancijo, kot jo večinoma ponujajo naši trgovci 8) Tukaj seveda vsak skalkulira zase, kaj mu je OK in kaj ne, saj je pri nabavi iz tujine treba upoštevati tudi precej dolg čakalni čas, da ti paket pride v roke, kar pri marsikom odtehta višjo ceno, ki jo odšteje našim trgovcem. Po MOJEM mnenju so naši trgovci najbolj primerni za začetnike in tiste, ki se ne spuščajo v DIY in "rebuild" sceno, pač pa "cucljajo" svoje Egote in nalivajo noter kupljene e-tekočine. Takšnih je po oceni Ovale kar 60%, tako, da se bodo trgovci tukaj morali prilagoditi novi zakonodaji in narediti nek dober plan, kako naprej, ali pa pač zapreti vrata, kot je napovedoval Ovale. Posamezniki bomo seveda podprli vsako pametno inciativo, vendar pa tudi sam menim, da bi morali biti predvsem trgovci tisti, ki bi se ustrezno organizirali in pripravili načrt obrambe. Pa tukaj ne gre za prelaganje vročega kostanja, pač pa za neko logiko, ki stoji zadaj. Meni je v končni fazi vseeno, kje kupujem robo: v Sloveniji, na Hrvaškem, ali pa v Indoneziji :) Seveda bi si želel, da bi stvari ostale takšne, kot so, vendar pa žal ne bodo, saj tu ne gre le za Slovenijo, pač pa za celotno EU, potem pa, kakor bo kdo direktivo vključil v svojo zakonodajo.

Zadeve se ŽAL, ampak res ŽAL spreminjajo na bad, in izjava "Smoking is dead, vaping is the future" dobiva vsaj pri nas čedalje bolj kisel priokus... :( Kaže, da bo kmalu ravno obratno. :? Velja seveda za večinsko populacijo, izvzemši vejperje, ki so že na sceni in so DIY "freaki".
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a actech » 09 Feb 2016, 13:03

Tudi meni je zanimivo da trgovci ne stopijo skupaj. Ker verjetno ni posamezne trgovine dovolj močne, da bi si privoščili kakšnega zastopnika ki bi predstavljal zadevo v medijih in vladi. Vsaj pri tej zadevi bi morali, ker njim se bo najbolj poznalo. Če se pa niso sposobni organizirat pa bi morali močno podpret in sponzorirat društvo, ki bi predstavljalo vejp sceno. Tako kot si rekel, tisti ki so na diy se bodo znašli, pa čeprav bo treba v ilegalo. Teh nekaj uporabnikov (nas, ki smo se malo bolj poglobili v zadevo) pač ne bo dovolj, da bi nas kdorkoli jemal resno.
Kot pa vidim po forumih in fb-ju pa si raje nagajajo in čakajo kdo bo prvi propadel in zaprl štacuno. :shock:
Slika
Uporabniški avatar
actech
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 5 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 09 Feb 2016, 13:12

actech napisal/-a:Kot pa vidim po forumih in fb-ju pa si raje nagajajo in čakajo kdo bo prvi propadel in zaprl štacuno. :shock:

Welcome to Slovenistan :roll: Kot je rekel Boskarol, Slovenec odpusti vse, samo uspeha ne... :?
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a deon666 » 09 Feb 2016, 13:59

Vaper1974 napisal/-a:
k2b napisal/-a:Problem so trgovci - in ti mislim da morajo naredit strategijo. Pametno obliko rezistence in akcije bomo vejperji zelo verjetno podprli - da bi pa vejperji hodili po kostanj v žerjavico za njih je pa po moje malo verjetno.

MIslim, da imaš kar prav: tudi DIY "freaki" si niso pripravljeni lomiti zob zaradi trgovcev, ker itak kupujejo na spletu in to večinoma v tujini, ali pa iščejo najboljše "deale" od tam in tu, kot verjetno vsi mi :P Resnica je pač takšna: zakaj bi kupil mod pri nas, če ga v tujini dobim pol ceneje, pa še z daljšo garancijo, kot jo večinoma ponujajo naši trgovci 8) Tukaj seveda vsak skalkulira zase, kaj mu je OK in kaj ne, saj je pri nabavi iz tujine treba upoštevati tudi precej dolg čakalni čas, da ti paket pride v roke, kar pri marsikom odtehta višjo ceno, ki jo odšteje našim trgovcem. Po MOJEM mnenju so naši trgovci najbolj primerni za začetnike in tiste, ki se ne spuščajo v DIY in "rebuild" sceno, pač pa "cucljajo" svoje Egote in nalivajo noter kupljene e-tekočine. Takšnih je po oceni Ovale kar 60%, tako, da se bodo trgovci tukaj morali prilagoditi novi zakonodaji in narediti nek dober plan, kako naprej, ali pa pač zapreti vrata, kot je napovedoval Ovale. Posamezniki bomo seveda podprli vsako pametno inciativo, vendar pa tudi sam menim, da bi morali biti predvsem trgovci tisti, ki bi se ustrezno organizirali in pripravili načrt obrambe. Pa tukaj ne gre za prelaganje vročega kostanja, pač pa za neko logiko, ki stoji zadaj. Meni je v končni fazi vseeno, kje kupujem robo: v Sloveniji, na Hrvaškem, ali pa v Indoneziji :) Seveda bi si želel, da bi stvari ostale takšne, kot so, vendar pa žal ne bodo, saj tu ne gre le za Slovenijo, pač pa za celotno EU, potem pa, kakor bo kdo direktivo vključil v svojo zakonodajo.

Zadeve se ŽAL, ampak res ŽAL spreminjajo na bad, in izjava "Smoking is dead, vaping is the future" dobiva vsaj pri nas čedalje bolj kisel priokus... :( Kaže, da bo kmalu ravno obratno. :? Velja seveda za večinsko populacijo, izvzemši vejperje, ki so že na sceni in so DIY "freaki".


Ma ja, itak, glavno da smo eni DIY-freaki. Meni, kot “senior” elektroniku se naprimer v končni fazi jebe tudi če v Sloveniji prepovejo kompletno elektroniko. Se bom pač malo potrudil pa si DIY sestavil svoj HD-TV. Trgovci z elektroniko.. pa začetniki ki ne znajo sestavit enega simpl-teveja pa naj.. “cucljajo svoje Egote”.... 8) 8) 8) 8)
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a jero » 09 Feb 2016, 14:24

actech napisal/-a:Kot pa vidim po forumih in fb-ju pa si raje nagajajo in čakajo kdo bo prvi propadel in zaprl štacuno. :shock:


Jaz tega sicer ne vidim, pa kar zavzeto spremljam sceno. Meni na zunaj delujejo precej složni :) Kaj se dogaja interno pa nimam pojma.

Ja, je logično, da so trgovci tisti, ki vse skupaj organizirajo, saj oni največ izgubijo. Vendar se tu začne porajati vprašanje glede konflikta interesov, saj trgovec zastopa svoje interese na podlagi profita medtem, ko uporabnik na podlagi svojega zdravja. Trgovec bo tako zelo težko v kakih resnih debatah karkoli izpodbijal, saj se mu takoj lahko očita pristranskost (ah ti to govoriš sam zato da boš več zaslužu). Verjetno je ravno zato tu zelo pomembno, da se skupnost samoorganizira, da so vidne funkcije v društvu dodeljene samim uporabnikom ne trgovcem in da je vloga trgovcev pri celotni zadevi zgolj kot dodatna podpora. Pri celotni organizaciji nečesa takega se seveda stavi predvsem na to, da gre za produkt, ki je ljudem bistveno zaznamoval in spremenil življenje na bolje. Ti posamezniki so verjetno ravno zaradi tega dovolj motivirani in pripravljeni storiti marsikaj, da celotna zadeva ne zamre.. četudi na njih ne bo imelo bistvenega vpliva. Sedaj se pa poraja vprašanje, če je takih ljudi dovolj in koliko so resnično motivirani, da peljejo zadeve na dolgi rok.

Menim, da društvo slovenskih vejperjev bi moralo obstajat v vsakem primeru ne glede na trenutno situacijo. Kako bo društvo uspešno pri boju s trošarinam in TPDju po pravni, strokovni, medijski poti pa bomo še videli. Kakega Klemenčiča kot predstavnika društva za stike z mediji ali vsaj kot pravnega svetovalca, ne bi bilo slabo imet.. če ga kdo osebno pozna naj ga mal dregne :)
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Trošarine: čas je za akcijo

OdgovorNapisal/-a rokyo87 » 09 Feb 2016, 16:06

Klemenčiča bi mogoče mogli dobiti na svojo stran. Njegovega direktnega mail-a sicer ne najdem, najdem pa to:

gp.mp@gov.si

Ampak vprašanje, če bo šlo to direktno do njega ali pa bo kakšen "filter" že prej odvrgel mail...

V glavnem žalostno je vse skupaj, ne samo pri nas, ampak po celem svetu... Pri nas je pač potencirano kot ponavadi. Če me ne bodo čiki pokopali, me bo pa politika definitivno...
RANDOM_AVATAR
rokyo87
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Dec 2015, 02:45
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 21 times

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Najnovejše novice

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron