Aromamizer RDTA

Mehanični in regulirani modi. atomizerji RBA,RDA,RTA , baterije polnilci in ostala oprema za napredno vejpanje

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a k2b » 18 Dec 2015, 15:55

Ou je - Aromamizer RDTA :D 8) :shock:

Klon je 1.verzija s Focala , narejen pri Focalovem hišnem klonerju Shenrayu.
6 ml - ta večja verzija.
Klon ki ga sedaj ponujajo pri istem trgovcu po moje ni isti - vsaj kar se izolatorjev tiče.Naročen je bil v času ko se je drugje dobilo samo original za cca 40$ - sedaj se ga dobi z raznimi kodami tudi že za 27$ (original)
Ima peek izolatorje in je zelo solidne izdelave, rezerven steklen tank in oringe, rez.vijake in par tuljav. Navoji so gladki in nikjer ne povzročajo težav, opilkov in podobnega nisem zasledil.Tudi zašmiran ni oz. po normalni proceduri pranja in 20 urnega namakanja v vodki ni nobenih neprijetnih priokusov.
Edino kjer so ga kresnili, so tisti nesrečni silikonski ringi, ki so jim pri Steam Craveu namenili funkcijo AFC kontrolerja - vsem 5 obročkom so zvrtali 4 luknje (pri originalu naj bi imel npr.rdeč ring samo 2 luknji) tako da se zapiranje AF vrši z delnim zapiranjem vseh 4 lukenj namesto da bi lahko zaprl npr. samo 2. Opazim da te vape-bends talajo precej po random principu tudi pri originalu - pri različnih verzijah

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Slika

Otvoritveni setup je kar po "I swear a lot" Vapin Boganu - ker mava že iste drote :D
UD SS 316L 24g 0,50 mm X 7 navojev okoli 3 mm prečnika X 2 - vertical coila = začetni upor 0,15 Ohma (ta upor se med samim vejpom na SS žici spreminja do 2-kratnika kar je normalno...) - malo pulziral da odpravim morebitne hot spote - nisem točno vedel al čem razmikat navoje za TC al ne - potem sem jih pustil kar skupaj - upor se je ustalil nekje pri 0,17 Ohma "v hladnem stanju"

Slika

Slika

Slika

Energetsko požrešna napeljava za VTCminija - na Wismecu RX200 ali kakšnem APV-ju z dvema 18650 baterijama bi bilo verjetno kot grom.
Mini se je kar malo grel - sam mini in NE baterija LG HG2 20A - amperi so skakali tja do 17-18A med delovanjem.
Za moj konzervativen pristop do D2L vejpa je slow ramp time kot nalašč - ker ne maram takojšnjega udara pare na dihalne organe :D .

Najprej sem naredil klasično napako - preveč vate. Ker je tu "less is more" pri vati res pravi Less-ie :) je zadeva pri chain vape bila malo podhranjena - ne ravno dry hit ampak bolj dry-ness :) /presušitev bi rekel. Po enostavni intervenciji ko se odvije baza s tanka in malo z iglo vato razrahlja ter osvobodi tiste 4 luknjice ki napajajo le-to - odrezal sem tudi vrh vate ki moli zgoraj iz tuljave - je zadeva wickala kot se spodobi.

Slika

Malo vrtim tisti ring - probam čisto na odprto vse 4 luknje pa je preveč zračno zame - nekje 1/2 vseh 4 lukenj pokritih je ravno prav zame.
VEJP -> Aroma je zelo zelo izrazita, vejp je prijetno vlažen in gost, zaradi dolžine dimnika pri 6 ml verziji je vejp tudi pri 240C mlačen (premer dimnika je nekje 7,5 mm). Na pol priprtem AFC-ju atomizer še vedno omogoča nekaj upora pri vleki in ni totalno pass-through prehoden. Sam vejp s tem ne rata votel kot pri mnogih tankih ki imajo luknjo pod tuljavo 3 in več mm in tudi će jim zmanjšaš AF - gre zrak še vedno skozi to veliko luknjo - s tem se pritisk zraka na tuljavo pri vleku zmanjša in rezultira v razredčeno paro na ustniku.
Torej - pri Aromamizerju je to rešeno dobro in daje dober občutek pri vejpu tudi ko nekoliko pripremo AF - tipični dripperski feeling ko potegneš zrak s strani direkt čez tuljavo proti dimniku/ustniku.

Zanimivo je tudi gibanje e-juicea v tanku ko ga pustiš čez noč - seveda ne na modu :D ( cca 17 - 20C) . Zjutraj je e-juicea v tanku več kot ga je bilo zvečer - ker se med samim delovanjem zgleda juice zlije v podvozje (zelo blizu 510 pinu - upam da bojo oringi dolgo zdržali) - in se potem zaradi spremembe temperature/tlaka v tanku nekaj le tega vrne k ostalemu juicu v tanku.
Puščanje/Mezenje skozi AF -> nisem opazil - razen ko sem dotakal in vrtel /obračal atty - je potem nekaj primezelo na AF luknje - bolj za podmazat vape-band kot kaj resnega - nisem ga pa polegal za dlje časa.Za ga nosit ravno v žepu - ne vem če je ravno varno....Pa malo over-hanga/vidi čez mod zaradi 23 mm premera :(

Skratka - zanimiv atomizer z drugačnim pristopom - neprimerljiv z tistimi ki imajo AF luknjo pod tuljavo - malo over-hypea okoli njega - ampak vreden vaše pozornosti.

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a jero » 24 Dec 2015, 16:23

Single coil Ti, na prijetnih 0.68 ohma. Para še vedno gosta in okusna :)

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a quest » 24 Dec 2015, 16:33

jero

A pr vas je pa drv zmanjkal da maš tolk rose na modu.SlikaSlika
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a k2b » 24 Dec 2015, 16:37

Jep - moj naslednji build bo tudi nekaj tazga

Slika

Slika

24g fi 3mm 12 navojev - naj bi bilo cca 1,1 -1,2 Ohma....dobri stari kanthal :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a jero » 24 Dec 2015, 16:42

Ah.. šele zdej sem vidu, da sem glih v narobne luknje dal. Valda daš tist konc not, ki je bližji luknji. :roll:

Quest. Moji modi zmer švicajo :)
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Dec 2015, 18:06

Jero -> kam nastaviš AF luknjo glede na tuljavo? Točno na njo oz na njih 2 ali kako drugače?
Sem se mal igral s tem pa nisem ravno zadovoljen z rezultati...

Sem pa povrtal tudi tiste 4 luknje na RBA bazi za e-juice na 2 mm - ni da kej dryhita - sam vate treba malček več dat...
To je veselje z kloni počet - z originalom bi mi blo mal škoda...

Slika


Sem ga navil sedaj s kanthal clapton coili v tem stilu - rabi 37W minimum - samo je pa kar hud setup


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a jero » 30 Dec 2015, 19:06

Odprte imam tiste AF luknje pri tuljavi, tako da lahko vidim žico, ko pogledam skozi.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Feb 2016, 21:12

Glave - že narejene Ni200 in kanthal za 3$ - mogoče se jih da celo previjat 8)

Slika

Slika

Slika

Slika

https://www.fasttech.com/products/3007/10019526/4103100
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a k2b » 01 Mar 2016, 12:41

Aromamizer RDTA V2 v najavi....

Slika

RDTA V2
Change slicone vape band to metal AFC ring, flat top . We will sell separate flat top and new airflow part then customers can upgrade V1 to V2. This is designed for customers who don't like slicone vape band, but they still like this compact/simple RDTA with legendary performance. You can still use Trinity glass bell cap.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Aromamizer RDTA

OdgovorNapisal/-a jero » 01 Mar 2016, 12:44

Je že preorder na shop.steamcrave.com. "Will ship in mid of March. Please use coupon code 757D5BBP to get 20% off, valid till March-31th."
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Prejšnja

Vrni se na MODificirane e-cigarete

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron