iscem konkretne nasvete

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a andrazh » 05 Mar 2016, 17:16

Pozdravljeni,

sem kadilec, skadim nekje 5 cigaret na dan in se to mi je prevec, zato bi rad prenehal oz. nadomestil to razvado z drugo, manj skodljivo.

Torej nisem se kupil nicesar. Sem malo prečesaval internet in tudi nisem nasel nikjer, da bi nekdo napisal: TO VZAMI!.

Moji kriteriji so naslednji:
-cim bolj podobno pravemu cigaretu, tudi teza(verjetno nemogoce)
-velikost podobna navadnim 100s cigaretom(dolzina je lahko malo daljsa, debelina ne)
-cim cenejsa cigareta
-cim cenejsa polnila
-moznost dokupa baterije, ce bi mi bilo vsec

Da se razumemo, ne iscem striktno po teh pogojih, ampak gre bolj za price/performance. Ce stane en e-cig 20€ in je "drek" proti tistemu za 35€. Bom vseeno raje vzel tega za 35€. Ce so razlike manjse, bi raje cenejsega, saj se ne vem, ce mi bo sploh odgovarjalo.

Vzamimo za referenco V2 e-cig. Na spletni strani stane zacetni paket 55€. Torej dobim kaj cenejsega in podobnega. Se splaca dat 75€ za V2 EX?

Se da to kje v Mariboru preizkusit?

Za vsak konkreten odgovor bom izredno hvalezen.
RANDOM_AVATAR
andrazh
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Mar 2016, 16:40
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a k2b » 05 Mar 2016, 17:52

Pozdravljen,

Za tvoje potrebe bo to najboljša rešitev.


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum



Najceneje v SLO sem jo našel tukaj
http://www.pyursmoke.si/product/joyetech-eroll/

Imaš Joyetech e-tekočine ki jih uporabljajo tudi mnogi vejperji z daljšim stažem...

V Mariboru pa ne vem....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a urosm » 05 Mar 2016, 18:54

eRoll je zelo simpatična zadeva, sem jo tudi sam nekaj časa uporabljal kot varianto z s "seboj nosit".

Sicer ima razmeroma majhno kapaciteto, a za prvi nakup (če sta ti velikost in oblika res tako pomembna) je to po moje dobra izbira, ker boš vsaj približno dober občutek dobil, ka to vape sploh je. Vložek tudi ni prevelik, tudi če kasneje na kaj naprednejšega prešaltaš, ti še vedno lahko služi kot žepna varianta.
Vejpanje je kot seks - na trenutke je malo pacasto, a užitki so nepopisni.


Slika
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a andrazh » 05 Mar 2016, 21:00

http://www.bulcig.si/si/izdelek/199/joy ... t-srebrni/

Tole sem potemtakem gledal, ker sta 2 bateriji.

Kako dolgo pa drzi baterija na tem? Moram za vsak "cik" polnit? Al zdrzi vsaj za skatlo? Potem pa me zanima se glede tekocine, pise, da drzi 0,2ml, ce primerjamo s cigareti, koliko je to?

Zaenkrat mi je vsec, mogoce, ce bi bla kaksna cenejsa varianta bi bilo se boljse:)
RANDOM_AVATAR
andrazh
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Mar 2016, 16:40
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a actech » 05 Mar 2016, 21:20

Jaz sem na približno nekaj takega začel in uporabljal prve 3 mesece. http://belidim.si/kompleti/zacetniski-k ... q-pen.html
Baterije sem imel dve, povejpal sem pa cca 3ml na dan z 18mg/ml nikotina tobačnih okusov. Baterija mislim da mi ena ni zdržala cel dan ali pa skoraj. Prej sem pokadil dobro škatlico marlboro light.
Slika
Uporabniški avatar
actech
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 5 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a urosm » 05 Mar 2016, 21:36

Kapaciteta je, če se prav spomnim, malo več kot 2 ml. Ni pa velika, res. A, če si kadil, kot praviš, 5 čikov dnevno, bi te morala ena polnitev vsaj za pol dneva držat. Meni je bila dovolj skoraj za cel šiht ... pa sem kar precej več prej pokadil. Odvisno tudi, kako močno tekočino boš uporabljal.

Hraniš jo v prenosnem polnilcu, tako, da se sproti polni.

Lahko pa tudi po kakšnem eGo ONE pogledaš - je pa večji in ni izgled klasične cigarete.
Vejpanje je kot seks - na trenutke je malo pacasto, a užitki so nepopisni.


Slika
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a andrazh » 06 Mar 2016, 18:17

Malo se tvoje izjave nasprotujejo. Jaz skadim 5 cigaret dnevno, pravis, da mi zdrzi polovico dneva, torej 2,5 cigareti? Tebi pa je zdrzalo skoraj celi šiht in si skadil več kot 5 cigaret?

0,2ml je ekvivalentno koliko cikom?

Bateriji pa sta itak dve prilozeni, tako, da ena se polni, druga uporablja, ne vidim problema:) Ce bom pa kje zunaj pa zmanjka baterije, pa tak lahko se nafehtam kaksnega analognega:)
RANDOM_AVATAR
andrazh
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Mar 2016, 16:40
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a urosm » 06 Mar 2016, 18:49

Meni je zdržala pol dneva, pa sem kar orngi vlekel. Če boš ostal na "evivalentu" 5 čćikov dnevno, se nimaš kaj bat.

Nekje sem zasledil podatek, da je 1 ml ekvivalent cca. 7-10 čikov, odvisno od uparjalnika (zračnost, tuljava...). Pri raznih RBA, RDA in dual coilih pa je poraba bistveno večja.

Kot sem ti že napisal, mislim, da iama ta uparjalnik kapaciteto okrog 0,5 ml in ne 0,2 ml, kot praviš.
Vejpanje je kot seks - na trenutke je malo pacasto, a užitki so nepopisni.


Slika
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a andrazh » 06 Mar 2016, 23:32

Nekaj sem bral, da se dost greje, celo tak, da ne mores normalno drzat? Pac na enem predelu. Kako je s tem?
RANDOM_AVATAR
andrazh
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Mar 2016, 16:40
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a jero » 07 Mar 2016, 00:35

Res je... se kr segreje. Vendar pa eRoll ne vejpaš tako kot si kadil cigarete temveč bolj kot kuli s katerim se igraš po ustih. Torej roko imaš tam kjer se kaže lučka oz tam kjer pri čikih gori žerjavca :)

Slika
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a andrazh » 07 Mar 2016, 14:22

Verjetno ne obstaja enaka zadeva le, da se da kadit isto kot cigaret? :) Malo ze kompliciram, vem.
RANDOM_AVATAR
andrazh
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Mar 2016, 16:40
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 07 Mar 2016, 15:13

Ne, NE obstaja, ker vejpanje NI kajenje! Pravzaprav NI nič pri elektronski cigareti, kar bi predstavljalo substitut za kajenje. Ali boš kadil še naprej, ali pa se sprijaznil, da boš začel VEJPATI, ne več kadil! Edina stvar, ki bo podobna kajenju je para, ki se ti bo valila iz ust in občutek v grlu (throat hit), s katerim boš ohranjal obrednost kajenja, morda še kakšen PODOBEN okus tobačnemu, to je pa tudi vse, kar te bo povezovalo s kajenjem, pa lahko nabaviš karkoli že! Tudi izraz elektronski cigaret je NAPAČEN, saj gre bolj za naprave za uparjanje, ki za razliko od prvih Smouchijev, ki so bili na las podobni navadnim cigaretom, le da plastični in z baterijo, nove naprave v ničemer več ne spominjajo na cigarete, motivi vejperjev pa so šli čisto v drugo smer, kot le videz navadnih cigaret. Tukaj se "lovi oblake", pa okus, naredi-sam scena itd.

Ti pa svetujem, da posežeš po čisto novem Joytech Ego AIO, ki tudi ustreza novemu TPD-ju, torej 2 ml tank, ki ne prepušča tekočine, child-lock pokrov za natakanje tekočine zgoraj, sub ohm glave, ki bodo dajale dovolj pare in soliden okus ter zdržljivo baterijo 1500 mah. Več na povezavi http://www.joyetech.com/product/ego-aio/. Izdelek bo prav kmalu možno kupiit pri nas, če pa se ti mudi, ga lahko že sedaj kupiš na https://www.fasttech.com/products/0/100 ... -1500mah-e. Pri nas bo stal verjetno okrog 30 EUR, ker pa na znesek pri FT-ju ne boš plačal davka in carinskega postopka, ga torej dobiš sem v roku 2-3 tednov za slabih 20 EUR, kar je odlična cena! To ti definitivno ne bo žal, če pa ti to ne diši, potem očitno vejp svet ni zate in boš pač ostal na čikih, ali pa povsem prenehal. It's up to you... :)
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Mar 2016, 23:09

Nasvet @Vaper1974 je zelo dober -> topic732.html

Vsi smo nekje na začetku iskali kaj čimbolj podobnega obliki in velikosti cigarete - in vsi smo bili potem v glavnem razočarani in smo prešli na kaj bolj resnega...navsezadnje je 55-60E kar soliden denar in lahko za to dobiš nekaj kar bo izgledalo drugače kot čik - ampak bo zato izpolnjevalo tvojo potrebo po kajenju/vejpanju....

Še vedno - od cigalike je eRoll po mojem najboljši - je pa res da ni zmogljivosti baterije in kapacitete tanka ....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a andrazh » 08 Mar 2016, 23:15

Ok sem premislil. Glede na to, da je tale eRoll 55€ in je bolj slabo zmogljiv. In, ker se dobi vecji, boljsi vape machine za 30€, sem se odlocil, da kupim Smouchi TOP 4X e-cig za 12€. Vzel sem light. To je za zacetek samo, da dobim malo obcutka.

V glavnem. Nobene pare:\ Sumim, da zato, ker je light? Sem narocil z njihove strani se druge "kartuse" razlicnih moci. Jutri pridejo, pa da vidim. Sem pa odkar mam to skadil vseeno manj analognih. Ta 12€ vlozek se mi bo povrnil v 10 dneh.

Za doma met, je tale zadeva ego aio mogoce res kul, sploh za ta denar.
RANDOM_AVATAR
andrazh
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Mar 2016, 16:40
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a zvery1 » 08 Mar 2016, 23:31

Enako kot pri meni, Audi A3 ni bil dovolj zmogljiv in ker se dobi boljši, močnejši avto za manj denarja sem na koncu vzel fičota.
Sam zdej je pa problem k nikamor ne gre.

Jao :/
(VTC mini, UD Bellus) & (Cuboid, OBS Crius).
RANDOM_AVATAR
zvery1
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 01 Sep 2015, 01:00
Kraj: Bled
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 11 times

Naslednja

Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron