kaj priporočate?

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a hiperflash » 09 Mar 2016, 16:29

Pozdravljeni,

neki časa že razmišlam o e cig. mel sem sicer neko slabo pa me je minilo, zdej bi pa dejansko začel uporabljat.
Pa me zanima kaj bi priporočal izbiram med dvema: (gledam tut mal za naprej da bi si kupi neki kar je uredu za začetnika in pa pol za "advance userja")

http://www.smouchi.com/shop/index.php?i ... &id_lang=2

http://www.smouchi.com/shop/index.php?i ... erije-crna

rad bi končal kariero kadilca ker sem pa precej strasten kadilec pa ne gre tok lahko..

hvala za predloge in info :)

lp
Zadnjič spremenil hiperflash, dne 09 Mar 2016, 16:54, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
hiperflash
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Mar 2016, 16:25
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 09 Mar 2016, 16:53

Priporočam ti naslednje:

1. topic732.html
2. Joytech VTC Mini 75W - http://www.pyursmoke.si/product/joyetech-evic-vt-mini/ + tank Joytech Cubis - http://www.pyursmoke.si/product/joyetec ... -atomizer/

Mimogrede, oba tanka uporabljata iste glave, tako, da ne zgrešiš tudi, če nabaviš oba :D
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a hiperflash » 09 Mar 2016, 17:02

no tale ta druga zgleda super!
kako je pa s tekočinami?
RANDOM_AVATAR
hiperflash
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Mar 2016, 16:25
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a Havana_club » 09 Mar 2016, 19:08

S tekočinami je stvar sledeča... only the sky is the limit... dobesedno! :mrgreen:

Najprej se moreš odločit koliko nikotina hočeš oziroma potrebuješ, naslednje je razmerje PG/VG, veš PG več "čohanja" po grlu in več okusa, več VG več pare. Pol ti pa preostane še aroma oziroma okus. Nabor že pripravljenih tekočin v slovenskih vape shopih je že precej velik, v tujini enormen.

Ko enkrat osvojiš kakšno razmerje hočeš in kakšen okus... greš lahko pa na DYI, torej začneš sam mešat svoje e-tekočine.

Malo si prečesi forum, boš našel ogromno koristnih napotkov in informacij.

Cheers

David
Slika
Uporabniški avatar
Havana_club
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 78
Pridružen: 06 Feb 2016, 00:58
Kraj: Primorska
Dane zahvale: 63 times
Prejete zahvale: 32 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a rokyo87 » 10 Mar 2016, 00:33

Tilen dobrodošel... Lepo, da si se oglasil tukaj. Zdaj pa se še včlani v ZVS. :D
RANDOM_AVATAR
rokyo87
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Dec 2015, 02:45
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 21 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 20 Mar 2016, 21:06

Pozdravljeni, si bom sposodu temo... :)

Najprej o sebi nekaj... sem razmeroma nov glede kajenja ecigaret, kupil sem Ovale eComa ze 2 leti nazaj pa mi ni bil nekako vsec, 2x sem ga kadil po en teden v dveh letih in to je to... zdaj po 2 letih sem ga pa spet vzel s police in z nekoliko vec volje in njegovo pomocjo prenehal z navadnimi cigaretami, zadnja je bila pred 2 tedna... da je malo bolj vse bilo vzpodbudno in zanimivo sem nabavu pa se upgrade oSteel uparjalnik, podoben kot protank3mini. In bom reku da je bolje kot z original uparilnikom, pozgem pa priblizno 1 tank na dan 16mg/ml tekocine (prej skatlica marlboro light).

Torej po priporocilu iz sosednjega foruma bom vzel Joyetech AIO cigareto, kot en uvod in probo v SubOhm razred, je pa dejstvo da mi direktno v pljuca verjetno ne bo sedlo za vsakodnevno uporabo zato bo bolj tako kot za zraven. Kupujem pa se en podoben set kot ga imam, seveda malo bolj zmogljiv sploh kar se baterije tice (eCom baterija je zanimiva, zdrzi ravno 1 siht pa ce sem 2 uri prej konec ali pa 2 vec naredim :D) Bom kar prilimal en svoj post iz sosednjega foruma, vec mnenj/odgovorov ne skodi:

''Tale AIO je zanimiv ja, vendar ne vem tocno kaj pomeni SubOhm Vaping, je to namenjeno za direktno v pljuca ali se da tudi v usta in naprej v pljuca s temi SubOhm? Zaradi tega sem skepticen ali bi mi bil vsec SubtankMini, Vaporesso Target 75W set ali kaj podobnega, ki bi bil mogoce naslednji korak. Ta Vaporesso ima keramicne glave, nekaj novega predpostavljam, a to nima vec zice, se ne menja glave, oziroma v cem je prednost? Vcasih zapase poln oblak dima kot iz vlaka, nebi mi pa pasalo da bi bil tak mod kot default naprava tako zarad visoke porabe tekocine in verjetno malo prehude doze nikotina ceprav z najnizjo stopnjo nikotina. Tako da AIO-ta bom vzel ker je res dober predlog pa se izjemno poceni za sprobo, hvala.

Druga stvar, bolj pogosto uporabljena bi bila pa za v usta-->pljuca, recimo z VisionSpinner 1600mAh baterijo, ki vidim da je priljubljena, za tank pa bi rabil se kak predlog. Gledam med Protank3, Aerotank v2 in pa Nautilus Mini, k kateremu se najbolj nekako nagibam. Ce bi bil slednji dobra izbira me zanima razlika med BDC in BVC glavami (v izdelavi vem, zanima me v praksi, okus itd), da se odlocim katere dokupit. Ni pa nic navedeno da bi imele organski japonski bombaz, je bolje za kaksne podobne tanke s tem bombazom v grelcih pogledat? Ali je to bolj SubOhm napravam namenjeno da tekocina hitreje tece v spirale?

Kar je bilo 2 let nazaj na voljo, morem rect da se je tole nenormalno razvilo. Upajmo da ne zabremzajo vsega s temi zakoni :)''

Na tem forumu sem videl da so bile neke tezave z Aspire tankom, vendar so posti stari, pa se za klone mislim da je slo. Torej kaksno sveze mnenje?
Torej VS II baterija in mini Nautilus, bo OK kombinacija ali bo premalo moci? Ce zracunas 4,8V (max)/1,8Ohm = 2,66A*4,8V=12,8W

Hvala za odgovor, LP
RANDOM_AVATAR
zan0088
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 20 Mar 2016, 20:32
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a k2b » 20 Mar 2016, 22:55

Pozdravljen,

1.Joyetech AIO je z 1,5 Ohm Clapton glavami lahko spodoben M2L (usta-pljuča) atomizer - pa še čas baterije boš z 1,5 Ohmsko glavo podaljšal. Glave so sicer za Joyetech Cubis-a ampak so 100% kompatibilne z AIO.V SLO jih ne najdem pri nobenemu trgovcu trenutno - edino 1 Ohmsko SS glavo imajo Belidim in Pyursmoke - mogoče dobijo kaj v kratkem.Sicer pa tukaj 5 kom za cca 7$
https://www.fasttech.com/product/4035802

2. Nautilus Mini ni slab tankič z zamenljivimi glavami, avtentični nimajo težav, tudi kloni v glavnem ne - važno pa je da so glave AVTENTIČNE. Na Spinner II naleže takole
Slika.

Priporočljiva napetost za 1,8 -2,2 Ohmske glave je 3,8V - lahko greš tudi malo višje če ni zažganega okusa.
BDC glave - Bottom Dual Coil so starejše glave za Nautilusa
BVC glave - Bottom Vertical Coil so novejše in kao boljše, bolj izpopolnjene in se v glavnem uporabljajo kolikor sledim.

Bi te pa usmeril še nekam - kar se ti mogoče zdi preveč "napredno" zate ta trenutek in predpostavlja da nimaš ravno 2 levih rok :D .
Prišel je ven Kayfun V3 mini ki je sijajen majhen M2L atomizer, preprost za buildanje in nastavitev ter npr en majhen iStick 40W TC ki ima integrirano baterijo 2200 mAh ter ti pušča odprto možnost če te stvar potegne in lahko gor naviješ še kakšen drug spodoben atomizer. Predvsem ti s tem odpade strošek za glave ki ni ravno majhen.Soliden klon Kayfuna je 12$ in avtentičen iStick 40W je 26$ - toliko da boš vedel če boš kupoval Spinnerja ki kolkor vem ni ravno poceni.
Tukaj imaš slikco Nautilusa Mini na iSticku 20W tolko za predstavo
Slika

Če ti pa oblika Spinnerja bolj odgovarja kot škatlica iSticka potem pa kar...Spinner bo poganjal Nautilusa z 1,8 Ohmsko glavo kak tank in pol tako čez palec na 3,8 -4V.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 21 Mar 2016, 21:17

V cem je pa fora, da je original Kayfun z original SvojoMesto baterijo skupno cez 200€? Ima kaksen razlog za tako ceno? Se tud pozres ko na tla pade pa razbijes sajbo :)
Gledam v MTM Store pod HiEnd kategorijo, v cem so razlike napram Kinezom? Manj zdravju rizicna uporaba? Ali gre bolj za okus arome?

Sem pripravljen tud za prihodnost, kar se tice baterije, vendar mi teli box modi res niso vsec. Ce ze pol bolj kaj simetricnega kot je iStick TC 60W (kakor mi je hitro padel v oci oblikovno, tehnicno ne vem a je OK), se raje pa kaj okroglega, lahko tud debelejsega (22mm), vendar spet ne vem kaj je OK in sposobno prihodnosti... :) VS II baterija je 27€.
RANDOM_AVATAR
zan0088
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 20 Mar 2016, 20:32
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 21 Mar 2016, 22:58

Ne, stvar je samo v tem, ali je neka stvar authentic, ali klon. Tukaj ni nobene razlike v "rizičnosti" za zdravje. Authentic je ponavadi vsaj enkrat dražji kot klon, običajno pa bolj zanesljiv, čeprav ne nujno, saj so tudi kloni lahko povsem spodobni. Tudi aroma tukaj nima kaj dosti veze, čeprav potencialno tudi lahko, sploh pri tankih.

Če želiš zares preiti v svet vejpanja, si boš moral omisliti mod, ker drugače ne bo šlo, so pa večinoma vsi bolj "škatlaste" oblike, kot okrogle. Okrogli so bolj neregulirani modi, ki ti pa jih strogo odsvetujem, ker so potencialno nevarni iz tehničnega vidika, če res ne veš, kaj delaš, ker niti nimajo nobenih zaščit. Regulirani modi, ala Cuboid, RX200 itd. pa so bolj "škatlasti", vendar pa se HITRO navadiš na njih in ti postanejo domači. Vem, da te zdaj predvsem moti IZGLED, vendar pa gre samo za preklop v glavi, nič drugega. Sem bil nekoč na istem, zato vem, o čem govorim. :D

Sam imam trenutno dva setupa, in sicer Wicmec RX200 (3 baterije, ki mi zdržijo 4-5 dni) z Goblin mini V2, ki ga bo še ta teden zamenjal UD Bellus, in VTC Mini 75W s Cubis za ven. Zelo dober tankič, ki čisto ni ne pušša, okus pa je čisto soliden pri 0,5 ohm glavah, ki tudi zdržijo vsaj 10-14 dni uporabe, kar je čisto good, če upoštevaš, da ena glava na FT stane dober EUR, skratka drobiž 8) Para zelo v redu, sploh, ko te gledajo kadilci, ki jim ni čisto nič jasno, saj se v primerjavi z vejpanjem, iz njihovih čikov skoraj nič ne kadi :D
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a k2b » 22 Mar 2016, 02:35

Cene originalov (evropskih in ameriških) so krepko zasoljene napram klonom - sam ne verjamem da delujejo 10X boljše kot kloni - delujejo pa boljše - zdaj pa - če so bolj "zdravi" :shock: 8) :lol: - pa ne bi vedel - - - verjetno so bolj natančno izdelani - čeprav je pri nekaterih klonih marsikatera napaka avtentičnega/originala odpravljena in so tako kloni - ne boš verjel :D - včasih še boljši od originala...

Cene malezijskih in kitajskih originalov (ki jih večina vejperjev zadnje čase najbolj uporablja) niso toliko zasoljene - gibljejo se od 25 - 40$ ponavadi.Kloni se največkrat izdelujejo v tisti tovarni/delavnici kot originali - samo ob drugih dneh ali pa gre za primerke ki niso šli skozi QC - kontrolo kvalitete.
Kvaliteta klonov varira - imaš od čistega klumpa pa do mojstrsko izdelanih primerkov ki so identični originalu po vseh funkcijah - v nekaterih pa original tudi prekašajo (npr. Hotcigov klon Taifuna GT II ki ima razstavljivo bazo ki je original nima...)

Od okroglih/cevastih baterij ti lahko še priporočim Ego One VT ali CT - ali manjšo 1100 mAh različico ali daljšo 2200 mAh

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a deon666 » 22 Mar 2016, 13:36

k2b napisal/-a:
2. Nautilus Mini ni slab tankič z zamenljivimi glavami, avtentični nimajo težav, tudi kloni v glavnem ne - važno pa je da so glave AVTENTIČNE. Na Spinner II naleže takole



Jaz imam pa zgleda ravno drugačno kombinacijo, avtentične Nautilus tanke in fake glave. 8) 8)

https://www.fasttech.com/products/1959500

No vsaj po moje so za tako ceno sigurno fake. Ampak...sem še do pred par meseci uporabljal "avtentične"...ma tele so absolutno enake, ne morem najt razlike, delajo enako. Pa še dobil sem jih identično pakirane.. :(
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a k2b » 22 Mar 2016, 14:13

deon666 napisal/-a:
k2b napisal/-a:
2. Nautilus Mini ni slab tankič z zamenljivimi glavami, avtentični nimajo težav, tudi kloni v glavnem ne - važno pa je da so glave AVTENTIČNE. Na Spinner II naleže takole



Jaz imam pa zgleda ravno drugačno kombinacijo, avtentične Nautilus tanke in fake glave. 8) 8)

https://www.fasttech.com/products/1959500

No vsaj po moje so za tako ceno sigurno fake. Ampak...sem še do pred par meseci uporabljal "avtentične"...ma tele so absolutno enake, ne morem najt razlike, delajo enako. Pa še dobil sem jih identično pakirane.. :(


No super - več glav več ve....se pa tudi zgodi da pošljejo kdaj authentic (ker jim kloniranih zmanjka) za ceno klonov....

Sam sem imel klon velikega Nautilusa in z glavami ki so bile zraven (kloni) je bilo bolj bogo - z avtentičnimi je pa delal kot treba...
Potem sem prešel na Kangerja (ProTanki in AeroTank) ker se je dalo glave lepše in lažje previjat...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a deon666 » 22 Mar 2016, 14:29

Hehehe...ma pri Kitajcih... 8) 8) 8)
Jaz sem na začetku kupoval vse "avtentično"... Pol kupil par paketov teh, hebi ga..paket 5 kom. stane kot ena avtentična... 8) 8) Dobil, mater, identične kot vedno...do B.S. holograma na škatlah.
In jih kar uporabljam BP. Menjujem jih samo vsak mesec, se pravi ker uporabljam dva tanka...delajo po 14 dni, na 6-8 W.
Pol jih vedno razstavim pa pogledam...so še sicer čisto OK ampak jih vseeno raztrgam, očistim pa shranim...se jih je že nekaj nabralo...ko mi bo..probam z DIY žico not...
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a premmati » 23 Mar 2016, 19:59

:) kot so ti že omenili, ti tudi sam priporočam Joyetech AIO, sem ga nabavil iz gole radovednosti-le kaj lahko ta malček nudi?? sedaj sem pa zelo presenečen nad vejpom z njim-seveda govorim za vejp usta-pljuča. super mala stvarca gr. glave pa po zelo ugodni ceni na FT.
SlikaSlika
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

Re: kaj priporočate?

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 23 Mar 2016, 21:05

Da, verjetno bo res najbolj pametno tole za zacetek vzet, ker sem ga itak mislu, pa potem pocas poiskat kaksen tubast mod z TC in vsem kar majo skatle :) Ce pa ze ne bo druge pa vsaj kaksnega oblikovno hudga, lesenga al pa zlatga skatlastega 8)
RANDOM_AVATAR
zan0088
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 20 Mar 2016, 20:32
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron