iscem konkretne nasvete

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 09 Mar 2016, 12:28

andrazh napisal/-a:Ok sem premislil. ...sem se odlocil, da kupim Smouchi TOP 4X e-cig za 12€. Vzel sem light. To je za zacetek samo, da dobim malo obcutka.
V glavnem. Nobene pare:\

Glej, to kar si nabavil NI to, zato tudi ni nobene pare. Če si kupil Fičota in bi zdaj rad po avtocesti letel kot kolega z Audijem, si se pač uštel, kajne? :? Če boš trmasto vztrajal na Smouchi in podobnih napravah, ti zagotavljam, da se ti bo vse skupaj zagabilo, te razočralo in boš ostal na čikih, potem pa boš okoli govoril, kako je vejpanje "kar nekaj".

Kot sem ti napisal, boš moral narediti preklop v glavi: če želiš substitut cigaretam, ga pri vejpanju tako rekoč ne boš našel, ker vejpanje NI kajenje, in tudi naprave niso in ne težijo k temu, da bi bile podobne analognim cigaretom. Če nikakor ne moreš dol s cigaret, hebat ga, pa pač ostati kadilec, če pa bi rad vejpal, si nabavi nekaj bolj konkretnega in pozabi na videz cigaret. Saj se boš hitro navadil. Na začetku ti bo malo čudno, ampak potem bodo cigareti preteklost.

Mimogrede, koliko "pare" oz. bolje rečeno dima pa imaš pri cigaretah? Smouchi poskuša pač posnemati cigarete, kolikor se da, in temu primerna je tudi količina pare, ki jo daje od sebe - verjetno še vedno ne manj kot je dima pri cigareti, zagotovo pa pare ni in niti ne more biti toliko, kot jo proizvajajo zmogljive mod naprave s samostojnimi tank sistemi. Odlična kombinacija bi bila recimo en mod ala Joytech VTC mini 75W in gor Joytech Cubis tank, ki se ponaša s tem, da ne pušča, kar je velik plus za nošenje naokoli po terenu, pare dovolj, okus soliden, poceni uparjalne glave itd.
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a quest » 09 Mar 2016, 13:30

Pojdi v trgovino kjer prodajajo ecigarete in stestiraj več naprav. Tiste, ki se ti dopadejo in tiste, ki dajejo boljšo paro in okus in se šele potem odloči o nakupu.
Tam dobiš šele pravi občutek kaj je vejp in kakšno napravo si želiš. Mariborskih trgovin z ecigaretami ne poznam. Je pa Celje dokaj blizu in skočiš recimo v Belidim trgovino, kjer so izkušeni vejperji in ti bodo iz prve roke pomagali pri izbiri. Imajo ogromno tekočin, ki jih boš lahko stestiral.

Vejp ni kajenje analognih. Je veliko več :D
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 09 Mar 2016, 14:23

Trgovina Belidim je sedaj tudi v Mariboru. :)
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a deon666 » 09 Mar 2016, 14:27

http://www4.slikomat.com/13/1220/e5e-AC9219.jpg

Ma...imaš tudi vejp opremo čisto po cigaret-smoker okusu. Tale ALD set...brez problema. Več kot dovolj pare, troat-hit z 18nic spot on. Absolutno kot da kadiš, jaz mirno zdržim s tem.
Da ti kdaj vejp pomeni več kot kajenje je treba najprej najt nekaj da sploh začneš, ne. 8) 8)
Uporabniški avatar
deon666
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 182
Pridružen: 03 Nov 2015, 02:00
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 54 times
Prejete zahvale: 41 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Mar 2016, 14:29

Smouchi X4 niso toliko slabe za vstop v svet vejpanja - sam sem jih uporabljal 2011-2012 kar lep cajt , skupaj z njihovimi e-tekočinami.18 mg/ml pa gre. Seveda ni govora tu o neki količini pare ...z 2 baterijama in flaškico e-juica se je dalo že prebit skoraj cel dan.
Takrat nismo še lovili oblakov ampak predvsem nadomeščali cigarete.

Za kaj več pa bo treba res zavit v kak shop in sprobat - - - in kot pravi novopečeni vejper - za ceno 3 škatlic cigaret je to to 8)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: iscem konkretne nasvete

OdgovorNapisal/-a andrazh » 09 Mar 2016, 19:03

Evo dobil kartuse. Komentar: Meh... Dim glih tolko, da lahko reces, da je. Bom pokuril zdaj ta polnila, kajti cika se mi pa vseeno ne zalusta:) Pa da vidim potem dalje.
RANDOM_AVATAR
andrazh
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Mar 2016, 16:40
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Prejšnja

Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron