Carine

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Carine

OdgovorNapisal/-a Milan » 05 Jun 2014, 13:24

Lep pozdrav vsem

Pridem danes domov, me čaka paket z FT. jaz seveda vesel jeee nova roba.
Ko mi naekrat domači rečejo da so plačali poštarju cirka 4?+ neki davek/carina.
Ni mi nič bilo jasno, paket je koštal 26$ to je po današnjem tečaju 19? aprox.
Se je že komu gdaj to zgodilo?

Na računu piše neki vplačilo UPN z OCR 1,05? in pa carinski postopek 2,5e z davkom je to 4,05?

Mislim WTF od gdaj je pošta začela zaračunavati carinske postopke na paketih kateri nepresegajo 22??

Lepo prosim, če se je to že komu zgodilo, naj mi odgovori., če ne bom poslal jezno protestno pismo pošti in bom poklical na Zvezo potrošnikov slovenije.

Lp
Milan
Milan
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 29 Maj 2014, 01:00
Kraj: Hrastnik
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mateb » 05 Jun 2014, 13:30

1,05? je strošek UPN obrazca. Nabil so ti ga pa zaradi tistih 2,5?. Pošta pač. :evil:

Glede carine in zakaj so ti jo zaračunali pa ne vem. Vprašaj jih. Sam verjetno ti ne bodo znali odgovorit. :lol:
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a Jest » 05 Jun 2014, 13:48

Od pred kratkim (se mi zdi, da od maja dalje) to zaracuvajo... Se mi zdi, da v primeru, da ni gor CN22 oz. CN23 obrazca zaracunajo nekje 2,5? za obrazce oz. pregled ... tudi, ce je vrednost nizja od tiste, pri kateri si se oproscen placila dajatev ...

Slika

http://www.carina.gov.si/si/carinski_postopki/uvoz/uvoz_blaga_preko_poste

Posta ti je pa zaracunala UPN obrazec, da lahko tisti znesek nakazejo Carinski posti :) ...

Tukaj je ena dolga debata na to temo >> http://goo.gl/s3ALd0
Uporabniški avatar
Jest
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Medvode / Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a Jest » 05 Jun 2014, 13:53

Evo... se "uradno" pojasnilo :)

Slika
Uporabniški avatar
Jest
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Medvode / Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a Milan » 05 Jun 2014, 13:57

Super :(

Hvala Jest, ker si si vzel čas in razložil.
Naslednje leto bojo v naši ljubi deželici začeli še zaračunavat, ker ovojnina, ni reciklirana, oz če je ovita z selotejpom, še davek za onesnaževanje okolja.

Paket je sicer bil malo večji, ker je notri bil polnilec za baterije. Z drugimi paketi nisemmel težav.
Npr, vamo v5 SS je prišel čez BP :)

Lp
Milan
Milan
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 29 Maj 2014, 01:00
Kraj: Hrastnik
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 05 Jun 2014, 13:59

Ponavadi carina zateži za VEČJE paketi.Bratje Kitajci pač ne pišejo gor prave vrednosti in al pa par $$$ kao Electronic parts pa Gift pa take....
Zdej če je paket večji (moja izkušnja) pol dobiš domov pisemce carine da jim pošlji račun,link al pa nek dokaz kaj in koliko $$$ je notri.Ti jim pošlješ in oni pol to preverijo - dobiš pol gor une nalepke Carinsko pregledano.Ker pa država ne dela zastonj si to zaračunajo - tudi če je vrednost z dokazili 22 ali manj EUR.Pošta si pa zara?una da tist tvoj drobiž nese/nakaže državi oz.UPN obrazc izpolni.

Tako si v pravnem paradoksu - čeprav državi nisi nič dolžan ji moraš plačati, da ona (carina) preveri da ji nisi nič dolžan.In pol še pošti tisti euro in cent.

Smo mel na FT diskusije o tem - tudi ena Italijanka je norela ker ji FT ni pisal dejanske vrednosti nakupa na paket in so pol italijanski cariniki to zahtevali račun - poslala ga je ampak vseeno so za to zaračunal - še nekaj več kot naši ker majo lepše uniforme verjetno...
Če se ti da brat maš tukaj
http://www.fasttech.com/forums/1491700/t/1062352/can-i-split-it-in-two-orders
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a mmc » 05 Jun 2014, 22:28

do zdaj sem 1x plačal teh par eur za kopiranje papirjev za carino (3,75 se mi zdi). nekje v februarju. in zaradi tega je prišel paket1 teden kasneje kot so prišli ostali.

po maju sem dobil že en kup paketov, pa zaenkrat še ni bilo treba nič plačat. res pa je da so bolj majhnega formata :)
RANDOM_AVATAR
mmc
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Mar 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Jun 2014, 12:28

Dobil danes 2 paketka
- simpatični USB merilec toka in napetosti za 2,5$
- Vamo V5 iz groupbuya

Oba paketa odprta na široko - 2. tudi s trackingom za podpisat, 1.brez trackinga.
Brez kakšnih nalepk carine - samo odprta.

Je kakšna nova direktiva glede pošiljk iz non EU?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 19 Okt 2014, 14:17

To je loterija. Če je manjši paketek/lažji je velika verjetnost, da gre skozi - če ne imaš 22% DDV+stroške carinjenja cca 5 EUR na to ceno.

Moram pa reč da so začeli kar bolj težit s temi "small packets" - meni že vsakega tretjega ustavijo in hočejo račun - tudi če je pod carinsko mejo me "becalen" za une 4 EUR kao stroškov. Državi zmanjkuje keša in bo tudi to prav prišlo zgleda.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 19 Okt 2014, 16:39

Pogosteje ti pričnejo zaračunavati, če srečajo tvoj naslov večkrat. Kmalu lahko dobiš klic iz carine in vprašanje ali prodajaš to komercialno.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 19 Okt 2014, 16:51

ElGrigon napisal/-a:Pogosteje ti pričnejo zaračunavati, če srečajo tvoj naslov večkrat. Kmalu lahko dobiš klic iz carine in vprašanje ali prodajaš to komercialno.


Wooo-hoooo?!?Slika

Ta mi je malo bosa - se pravi če naročaš npr 2 paketka mesečno s Fasttecha ali pa 2 paketka kozmetike z eBaya te lahko carina kliče domov če se stem sam mažeš ali mažeš tudi sosedo? :D :lol: :shock:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 19 Okt 2014, 17:26

k2b napisal/-a:Wooo-hoooo?!?Slika

Ta mi je malo bosa - se pravi če naročaš npr 2 paketka mesečno s Fasttecha ali pa 2 paketka kozmetike z eBaya te lahko carina kliče domov če se stem sam mažeš ali mažeš tudi sosedo? :D :lol: :shock:


Ja ne vem koliko tega naročaš. Jaz sem se svoj čas bavil nečem in uvozom. Še preden sem imel obrt je šlo tega veliko čez carino in sem imel veliko klicev.
Ko sem pa enkrat bil vpisan v register in na carini pa sem dobil obdavčen prav vsak mali paket ne glede na vrednost, tako da majhnih pošiljk se več ni splačalo naročevati ampak na veliko.

Načeloma pa je tako na carini, da vseh paketov ne odpirajo, če pa ga odprejo pa ti zaračunajo. Večkrat greš skozi več možnosti imaš, da boš enkrat plačal tudi mali paket.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost