E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a k2b » 14 Feb 2015, 13:31

OK - odločili smo se za e-cig.Nabavimo si prvi komplet e-cig in potem zraven rabimo tudi e-tekočino. Smo v hypu nakupa - gledamo lepe etikete na flaškah in trgovec nam opisuje arome - nekatere tudi preizkusimo - in so res slastne - nabavimo in prinesemo domov ter začnemo vejpati - in se nam po polovici tanka vse skup dvigne od silne sladkobe, kremnosti, borovničk in še kar je teh dobrot.
Prikazovat se nam začne Slika in začnemo se spraševati kje smo ga polomili...
Samo v izbiri e-tekočine!

Tu je seznam nekaj najpogostejših e-tekočin, ki so najbolj podobne izkušnji kajenja navadne cigarete.
Če smo kadili konkretne cigarete - ne light - pogumno posezimo po 18 mg/ml ali vsaj 12 mg/ml jakosti.Z zniževanjem nikotina se bomo ukvarjali kasneje.
Če smo kadili light cigarete ali super light - 12 mg/ml oz. mg/ml.

Ali če citiram @mateb-ja :

CITAT

Nasvet 1 (za standardno opremo):
6mg - če kadiš super light cigarete (npr: West blue)
12mg - če kadiš light cigarete (npr: West silver, Marlboro gold)
18mg - če kadiš močnejše (npr: Marlboro Red)

Nasvet 2:
Poslušaj svoje telo, kaj ti pravi. Če boš vzel 6mg in ti bodo hodili cigareti po glavi, potem uporabljaš tekočino z premalo nikotina. Če se ti bo malo zavrtelo in boš malo omotičen, uporabljaš tekočino s preveč nikotina. Če bo pa vse normalno, bo pa glih prav. Wink

KONEC CITATA


Če nas po večurni uporabi e-cig boli glava in ko parimo vlečemo ko utrgani - pomeni da imamo prešvoh e-tekočino in preveč vlečemo (čutimo napetost tam nekje za ušesi :D)

SEZNAM NAJBOLJ TOBAČNIH/CIGARETNIH E-TEKOČIN (ki se jih da nabaviti pri nas)

Seznam je bil izbran iz nasvetov večletnih vejperjev začetnikom pri prvi izbiri.

RITCHY LIQUA Cuban Cigar,French Pipe, Turkish Tobacco

FLAVOUR ART Burley,Cowboy Blend,Perique Black,Cuban Supreme

JOYETECH USA Mix,Cigar,

HANGSEN USA Mix, Storm

HALO Torque 56

INAWERA S'Camel, Gold Ducat

Od DIY ki kdaj zaidejo v naše kraje pa še

VAPING Zone Cigar, Real Cigar, Cohiba, Dunhill

To bi bile samo nekatere, gotovo jih je še več...

Teme ki se navezujejo so še tukaj:
http://slo-vaper.mojforum.si/slo-vaper-about154.html
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a enaona » 07 Mar 2016, 13:45

Živjo, mene pa zanima katera tekočina po okusu najbolj spominja na marlboro cigarete?

Hvala!
RANDOM_AVATAR
enaona
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Mar 2016, 12:48
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Mar 2016, 23:04

Ehm - vejpanje je drugačna zadeva kot kajenje - tako da je identičen okus kot je kajenje Marlbora pri vejpanju težko doseči - kot tudi natančen posnetek k kajenja katerekoli cigarete.
So pa približki - okusi ki so "podobni" občutku pri kajenju navadnih cigaret.

Nekateri prisegajo na Eleaf USA Mix oz. tudi drugi okusi ki imajo v imenu RED USA Mix ali Type M in podobno.
Odvisno kje nabavljaš e-tekočine (če jih že nabavljaš) pa lahko kaj konkretnega svetujemo - sicer tako kot v prvem prispevku te teme...

LP
k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a enaona » 18 Mar 2016, 18:22

pozdravljeni, torej iščem eno vodico, ki mi b pomagala skenslat cigarete. pa da ima dober tobačen okus in da ne peče po grlu. če bi kdo podelil kako izkušnjo in nasvet z mano bi bila zelo hvaležna. :)
RANDOM_AVATAR
enaona
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Mar 2016, 12:48
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 18 Mar 2016, 23:48

Johnson Creek Tennesse Cured. Nabavi iz UK Cloud9 website.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a ph0enix » 19 Mar 2016, 15:00

Tekočina Dekang - Doff ima zelo močan okus po tobaku (Davidoff cigareti). Zadovoljen sem bil tudi z Dekang - Desert Ship, ima manj izrazit okus po tobaku in je dober za mešanje z sadnimi okusi.

Dekang ima 100% PG tekočine, zato imajo kar močan throat hit, kar je bil plus zame ko sem začel vejpati. Sicer se pa po 1 mesecu nagibam k sadnim okusom :D Dovolj tobaka zame.
RANDOM_AVATAR
ph0enix
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Mar 2016, 20:03
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a Brane.S. » 20 Mar 2016, 01:55

Meni so na začetku od tobačnih najbolj sedle tekočine od T juice. Nekaj arom se dobi pri Mistu, ki je v istih prostorih kot PyurSmoke. Najbolši se mi je zdel Primo verde.
Brane
RANDOM_AVATAR
Brane.S.
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Sep 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 2 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a Billy_VG » 21 Mar 2016, 13:36

Zdravo!

Sam še vedno vsake toliko rad posežem po kakšnem tobačnem okusu.
Od tekočin me je najbolj prepričala O.F.E. - Classic Light - fantastičen lahek, malce sladkast tobačen ukus in odlična produkcija pare.
http://www.vapeclub.co.uk/old-fashioned ... y-ofe.html
Od tobačnih tekočin, ki jih je mogoče kupiti v naših trgovinah, mi je bil najbolj všeč American Lite's (Mist) https://mist.si/liquid/12-american-lite-s.html .

Glede na to, da že nekaj časa sam mešam tekočine, se priporočam za kakšen namig glede kvalitetnih tobačnih arom.

Lp
RANDOM_AVATAR
Billy_VG
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Feb 2016, 23:18
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a k2b » 23 Mar 2016, 19:05

Zame so definitivno najkvalitetnejše tobačne arome ki so še v mojem dosegu arome Vaping Zone oz. Juice Factory(Avstralija) oz. Meiwei(Nemčija) ki jih imajo tudi pri etekucine.eu (tam so v glavnem razprodane, zakaj le? :shock: :lol: ?

Dunhill
Cigar
Real Cigar
Cohiba
B&H
Milde7
French Pipe
Old Captain
Island Tobacco
555
Black Fire (ta ima sicer neki dodatek ampak je še vedno pretežno tobačna)

Potem jim tesno sledi Ecig Hellas ESPLENDIDO ki ga je sicer težko dobiti - da se a dobiti v Srbiji pri Totatally Red samo ne pošiljajo v SLO

Potem so tu še klasike kot so Inawera Tino d'Milano linija S'Camel, Tobacco Symphony, 555 Gold, Maxx Blend....
in FA Desert Ship, RY4, 7 Leaves....

in Seveda še TPA RY4 Double in RY4 Asian....

Teh novih FA Soho , Glory pa še nisem probal...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a enaona » 25 Mar 2016, 13:31

hvala vsem :D
RANDOM_AVATAR
enaona
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Mar 2016, 12:48
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a Billy_VG » 29 Mar 2016, 16:08

Zahvaljujem se za informacije k2b !

Lp
RANDOM_AVATAR
Billy_VG
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Feb 2016, 23:18
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Jan 2017, 15:09

Še nekaj o e-tekočinah oz.aromah čimbolj podobnih tobačnim - objavljeno tudi na sosednjem forumu kot odgovor na vprašanje vaperja začetnika ki ga te arome zanimajo....




Po moje je brezveze resnemu in dolgotrajnemu (bivšemu) kadilcu opisovat in preizkušat božanske arome borovničk, vanilijevih krem in še kar je tega. To mu je lahko fajn ko sproba par potegov v lepi vape trgovini ob prijazni ponudbi prodajalke/prodajalca - ko pa se sam doma sooči z svojo odvisnostjo od tobaka - pa mu v dosti primerih postane vse skupaj brezveze.

In DA - obstajajo e-tekočine in arome ki kolikor toliko avtentično posnemajo aromo tobaka , imajo tkim. "Maggie" efekt (priokus dima, pepelnika :D ...) in so ponavadi začetna stopnja novopečenega vaperja dokler ne pride iz najhujšega ven. Govorim seveda o dolgotrajnem kadilcu !!!

Če se odločiš za že pripravljene/tovarniške e-tekočine - je treba vedeti da moraš imeti tudi primerno opremo. Kakšni sub-ohmski tanki so tukaj NE-ustrezni - ker so te e-tekočine večinsko na PG osnovi.Tu je pri nas dobavljiva LIQUA z svojimi Traditional, Turkish, Bright Tobbacco, French Pipe in kar je teh tobačnih....

Dosti več izbire se odpre če se lotiš sam mešati - nobena znanost ker so tobačne arome ponavadi enostavne - dodaš od 2-4% arome v že pripravljeno bazo -in predvsem - moraš POČAKATI vsaj 2-4 tedne.In lahk jih uporabljaš v bazah od 50/50 PG/VG do 70/30VG brez problema...

Pri etekocine.eu (popularno pri Hrvatu) imajo kar nekaj arom MEIWEI ki so visoko koncentrirane in dobro simulirajo tobačne okuse: B&H, Milde7,Old Captain, Golden Dohani, Cigar, French Pipe.....ker so na alkoholni osnovi so uporabne že po 14 dnevih zorenja
Pri istem se dobijo tudi Inawera arome - priporočilo za ABSOLUTE serijo, Royal Yacht Club,Classic Cigar, WG Tobacco Symphony...nekaj od tega ima tudi SLO trgovina Vaporastic - vendar manjši izbor...
In absolutna tobačna klasika - TPA (Perfumers Apprentice) RY4 DOUBLE - med 4 in 6% fantastična tobačna aroma

Potem so tu še razni extrakti tobaka- pri nas težko dostopni če sploh. Zelo podoben efekt dosežeš z dodajanjem Inawera Tobacco Absolute arome k kateri drugi tobačni e-tekočini.

Tako da - da se premagat tobak tudi z njegovimi lastnimi resursi :D :) :shock:



Opisi visoko koncentriranih arom z arom-team vape trgovine - iste kot MEIWEI- z prijateljskega foruma ^ecigserbia
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=19800

Vape Safe 8-)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 07 Jan 2017, 15:34

Meni po cca 3 letih vejpa še vedno najbolj sedejo tobačne arome z dodatki sladkega in tudi drugimi kombinacijami (vanilija in podobno). Nenazadnje sem si ustvaril odlično DIY aromo z mešanico JF Davidof in Capella Cheesscake, vse na 90%PG 6mg/ml nic.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a marlon » 08 Jan 2017, 21:01

Tudi sam se vedno bojl nagibam k tobačnim okusom. Trenutno Old Captain in French Pipe od Meiwei ter Bemisia od Fuu-ja. Me, pa pri Meiwei moti barva in veliko gunka na tuljavi. Po dveh tankih obvezno čiščenje tuljave. Bemisia je dosti svetlejša in pušča dosti manj poca, jo lahko kar primerjam s sadnimi aromami. Fino bi bilo, če mi kdo pomaga od vseh naštetih, v predhodnjih postih, najti 2-3 tobačne, ki bi najmanj pacale. Občutek je res neprijeten, ko vpričo zadrtega kadilca, čistim-pivnam drip tip in je pogled na rjav robec tudi meni precej odvraten, da ne omenjam komentarjev, ki bruhnejo.
Ne vem...razmišljam, morda drugačen build. Najbolj mi sedaj odgovarja 1,5-1,7 ohmska kanthal tuljava na 10-12 W na Kayi V5. MTL/DL - pol/pol.
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 02 Mar 2016, 23:09
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 1 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 08 Jan 2017, 21:31

Osebno so mi všeč set upi in tekočine kjer čistim tuljavo enkrat na teden. Pač treba probat več zadev, da vidiš katera je vredu. Build, ki ga imaš pa je super za M2L.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Naslednja

Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron