Moram priznat...

Vplivi vejpanja na zdravje in morebitne težave,raziskave o e-tekočinah in opremi, mnenja insiderjev in outsiderjev iz sveta e-cig

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a Aleks » 25 Mar 2016, 15:39

Probaj z majhno čajno žličko sode bikarbone, meni je pomagalo. Okus je zanič, moraš splakniti z vodo. Žena jo uporablje pri peki, zato je vedno pri roki.
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 26 Mar 2016, 19:39

Vceraj ni objavilo odgovora, gremo jovo na novo :)

Na donat res nisem pomislil, pomaga nekako ze radenska da se malo zrigam pa je boljse, (pira si se ne upam pit :D) donat bi res bil se boljsi, bom nabavil, sicer pa si tudi sodo umesam zlicko v kozarec vode pa navadno tudi to res pomaga... Bom zdrzal nekako upam, do prepelicjih jajc mi pa ni glih :)

Drugace pa ja, sem zamenjal tekocino, iz Essential (absinth) na Eiuss Tobacco, ki naj bi bil najbolj pristen okus tobaka, notri pa ne cutim niti T od tobaka ampak samo neko izjemno sladko in pokvarjeno Nutello, sem dal tekocino naprej in se takoj boljs pocutim :) Vceraj sem zacel z AIO-tom in Liquid Premium Tobacco, ki naj bi bil spet pristen tobak, cutim pa samo kokos, je sicer mnogo boljsi za moj okus, prebavljiv, ceprav tud kokosa ne maram :D Tisto prej sem pa kadil na oSteel (izgleda kot protank mini 3) na 7,5W. Mogoce me na tem oSteelu ze zeza uparilnik ker je ze 2 tedna prakticno v uporabi, na zacetku pa sem ga verjetno zazgal, ker ga nisem nakapal s tekocino. Imam se dve tekocini z visjim VG za sprobat, ce se bodo spet pojavile tezave in sicer od LiQuid No.1 in slovensko vapino Wild.

Ne vem, mogoce je to samo stiska, napor, tesnoba, ker po eni strani nisem imel bas velike zelje prenehat kadit, po drugi strani pa imam sele zdaj zeljo da nekako ne zacnem nazaj kadit, ceprav pa se ne bi pocutil krivega ce bi spet zacel. Dolocenih situacij si ne morem predstavljat brez analognih, recimo pir na morju z elektronskim cigaretom z nekim kokos-torta tobak okusom? Zanimivo mi je kako znajo vse ostale okuse izrazito pristne naredit, enega tobaka pa ne, od kje tem 'kuharjem' ideja za povezavo cukra s tobakom mi pa verjetno nikdar ne bo jasno? :D A kdo od vas mogoce prakticira tako, da sem pa tja se kaksen cigaret prizge, recimo ko pije pir ali pa ob cem takem specificnem?
RANDOM_AVATAR
zan0088
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 20 Mar 2016, 20:32
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a k2b » 26 Mar 2016, 21:19

zan0088 -> ne vem kje kupuješ e-tekočine ...a ne moreš povedat trgovcu da hočeš nekaj kar je ćimbolj podobno tobaku?
Res ne vem zakaj se pri nas tolko turi te sladkarije pa sadje človeku ki mu hodijo po glavi cigarete, dim, pepelnik pa te fore :D

Sam sem - ko sem še kupoval pri nas pripravljene e-tekočine - dolgo uporabljal tole
Mboro
Tobacco Blend
iz tega šestorčka - vzameš 6 okusov tobačnih pa sprobaš npr 12 mg/ML
http://www.smouchi.com/shop/index.php?i ... &id_lang=2
Lahko tudi pokličeš (v urah ko so odprti mislim da med 9-16h)in vprašaš za Alenko ter ji poveš kaj iščeš in ti bo gotovo pomagala...je tudi v ZVS
Te tekočine so primerne za Protanke, Protank Mini ipd...lahko vprašaš še za 50 ml VG (glecerina) za Joyetech AIO če ti bo premočno

ali
http://www.pyursmoke.si/product/virginia-liqua/
http://www.pyursmoke.si/product/traditi ... cco-liqua/
http://www.pyursmoke.si/product/turkish-tobacco-liqua/
Tudi tu lahko pokličeš in vprašaš za pomoč pri izbiri (Mate, Kristian)

Razne absinthe in kokose in vapine ...pusti in najprej uporabljaj enostaven tobačen okus ki ti ne bo vplival na želodec (kar rado dogaja pri začetnikih ki kar naprej vlečejo visoko aromatizirane e-tekočine pri čemer uparjalnik ni optimalno nastavljen/glava zapacana ipd..)
Kombinirat s cigareti - ODSVETUJEM - ker če hočeš nehat kadit potem moraš s tem odrezat - če ne se je brezveze zezat s vsem tem vejpom.
So tudi tekočine ki grejo dobro k pivu in na plažo - brez skrbi - za zaćetek pa rabiš solidno nikotinsko stopnjo (vsaj 9 -12mg/ml po mojem) in enostavno tobačno e-tekočino ki ti ne presede po par vdihih.
Ko sprobaš (npr. v trgovini par potegov ti je lahko marsikatera e-tekočina zanimiva - za cel dan pa ni. Tu vidim problem pri trgovcih v vape shopih ki ne znajo začetniku ponudit tistega kar (v večini primerov) začetnik rabi - posebej tak ki je kadil več let cca 20 cigaret dnevno. Kolački in borovničke pridejo potem ko je že kriza mimo - najprej kruh in sir :D :shock: 8) ...oz kruh in voda
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a Japplek » 28 Mar 2016, 13:06

Zan0088...Jaz sem ti pripravljen narediti super tobačno tekočino. Imam arome 7leaves od FA in RY69...to sta obe res tobačne arome, in prepričan sem, da to iščeš...če si kje blizu Celja se lahko dobiva. Kupiš bazo, aromo ti šenkam za test...sam ne začet kadit spet analognih. Piši mi na PM...
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 28 Mar 2016, 14:19

No tako, narocil 'NEŽNEJŠI MIKS - CIGARETNI OKUSI', ne tobacni, ker tobacni ne vsebuje Mboro. Zdaj pa upam da se bo tukaj kaj naslo, hvala :) Kaj pa tisti Barrique vecplastni tobacni okusi od Elde, ze kdo probal, prekomplicirano za zacetnika?

Ovale Absinth mi je odlicen, nemotec okus, ker sem bil z Eiussom razocaran sem ga cez cel dan uporabljal brez problema. Glede kokosovega okusa, gre za LiQuid Premium Tobacco, v PS trgovini so rekli, da ga najvec prodajo, in bom ne glede na kokos tud to tekocino pohvalu in reku da ne presede po par vdihih je povsem prebavljiva, ne hudo mocna in primerna za cel dan, ko bom se kaj v PS jo sigurno se vzamem bom pa najprej probal se kaj drugega ker je vseeno prioriteta tobak, ceprav mi je zarad te tekocine kokos kar vsec ratal, ga nisem nikdar maral. :D
Vzel sem se LoveJuice Vapino Wild, ker je tekocina z visokim VG, za probo, pa mi ne sede ker ne pozge po grlu in okus je premocan, spominja me pa v potankosti na Milka Love jagodno bomboniero srcke, cokolodo se lize/grize ne pa kadi! :D Naj bi vsebovala tudi tobak kot prevladujoc okus ampak ga tud tukaj ne zaznam, ce komu tekocina pase menjam, manjka 1ml :)

Japplek, sem iz dolenjske... slisi se kot resitev, vendar nisem se toliko v tem, da bi sam mesal, se do teh proizvajalcev imam nekaksno nezaupanje, kaj sele do sebe :twisted: Ce ne najdem resitve v ze narejenih tekocinah pa smo na vezi toliko za probo, ce sam uporabljas da probam en tank ali pa enkrat ko bom kaj mimo, hvala za ponudbo :)

Sem pa opazu se tekocine www.blacknote.com iz reklame na straneh, kjer so imel moto 'Taste tobacco, not additives', kar se tud slisi obetavno. Pozna kdo? Naj bi jih imela ena angleska in ena ruska trgovina tu v Evropi.

Pa zanima me se, kako postopate z uparilniki ko menjavate okuse? Tisti, ki sami navijate zamenjate bombaz verjetno, kaj pa tisti, ki imate kupljene uparilnike? Vsakic zamenjate tudi uparilnik?
RANDOM_AVATAR
zan0088
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 20 Mar 2016, 20:32
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a Japplek » 28 Mar 2016, 15:23

Te razumem, samo ni neka umetnost. Kupiš bazo in dodaš aromo. Kot da bi dal jajce v vodo kuhat ;-)
Kakor želiš...upam, da najdeš pravo tekočino.
Lp
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Mar 2016, 22:06

Da se vrnemo na topic - kako smo zdej z odvajanjem (ne s tistim od cigaret :D ) ampak s tistim za katere se potrebujejo odvajala :shock:

So šunke in jajca kaj pripomogla? :D :oops:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 28 Mar 2016, 22:33

Bolj tako tako, se slabse kot je blo :) Opazam pa da me verjetno napihuje ravno takrat ko se ne odvajam zadost pogosto :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
zan0088
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 20 Mar 2016, 20:32
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a urosm » 28 Mar 2016, 23:26

Men se zdi, da je zdaj med prazniki bilo nekaj čudnega v zraku, ker sem stalno nekaj napihnjen v trebuhu :D
Vejpanje je kot seks - na trenutke je malo pacasto, a užitki so nepopisni.


Slika
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: Moram priznat...

OdgovorNapisal/-a Japplek » 29 Mar 2016, 10:40

Jaz že imam rešitev...vsakoletno. Zjutraj 3dcl donata, za kosilo skledo regrata s krompirjem....rešene vse težave :D
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

Prejšnja

Vrni se na E-cigareta in zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron