Paypal vs Banka - Zamenjava valute

Splošne teme, ki z elektronskimi cigaretami nimajo povezave.

Paypal vs Banka - Zamenjava valute

OdgovorNapisal/-a denis213 » 23 Apr 2016, 03:31

Zanima me katero opcijo za zamenjavo valute na predplačniški Visi uporabljate?

Danes sem hotel naročit Cubisa in 2 Sony VTC4 bateriji iz Fasttecha - $26.02. Vpišem naslov itd., za način plačila izberem Paypal in ko se prijavim mi izračuna da me bo nakup stal €25.03 . Takoj sem šel pogledat na tečajno listo Nove KBM kjer mi izpiše: Menjalniška tečajna lista za datum 22.04.2016: 26,02 USD = 22,80 EUR

Pri Paypalu pa imam dve opciji in sicer:

-PayPal currency conversion rate

My card issuer may have a currency conversion process and I have chosen not to use them.
I will have no recourse against my card issuer with respect to any matter related to this conversion.


-Your card issuer's rate

My card issuer determines the rate and any fees.
The rate and fees will appear on my card statement.

Po defaultu je nastavljeno na prvo. Se pravi če prav razumem izberem drugo opcijo in mi moja banka zamenja valuto po tečajni listi ki je objavlena na njihovi strani? Plačam 22.80 namesto 25eur.

Zanima me še če banki plačam kakšne stroške zamenjave valute ali karkoli v zvezi s tem ali je to brezplačno?

Do zdaj sem kupoval predvsem iz Ebaya in še to zneske okoli 5€ zato je bila razlika mala in je niti nisem opazil. :D
Uporabniški avatar
denis213
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 29 Mar 2016, 04:33
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

Re: Paypal vs Banka - Zamenjava valute

OdgovorNapisal/-a k2b » 23 Apr 2016, 12:44

Jah - hudič tiči v podrobnostih in drobnem tisku... :D

Sam tudi izberem 2.opcijo - da mi moja banka obračuna tečaj USD-EUR.
Konverzija je ugodnejša od PayPal-ove - je pa neka "provizijca" (Abanke v mojem primeru) tako da pride nekje vmes...
Mogoče je tvoja banka nima - probaj...

ŠE nekaj - naročilo z baterijami bo potovalo kar znatno dlje kot tisto brez...probaj ločit naročila oz. baterije se ponavadi naroča posebej.
Zdaj vidim da je še DHL opcija za baterije - doplačilo cca 1$ - ti kar obvezno vrže to opcijo če so baterije not...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Paypal vs Banka - Zamenjava valute

OdgovorNapisal/-a denis213 » 23 Apr 2016, 13:54

Meni pa da edino opcijo TNT NL za 0.95$ doplacila. Pa je vseeno ce vzamem samo baterije al vzamem polek se cubisa. 12 dni v tranzitu :)

Bom pocakal do nedelje ko bo baje free shipping coupon koda DEALS na Fasttechu.

Kaj na Fasttechu sami oznacijo vrednost paketov pod 20€ da se izognem davka al jih je treba na to posebej opozorit? Ker nikjer pri narocilu ne najdem okenca kjer bi pustil sporocilo oz posebno zeljo prodajalcu kot imajo to nekatere druge strani :D
Uporabniški avatar
denis213
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 29 Mar 2016, 04:33
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

Re: Paypal vs Banka - Zamenjava valute

OdgovorNapisal/-a quest » 23 Apr 2016, 16:16

-PayPal currency conversion rate


Kje pa tole nastaviš v Paypalu? Ali se da v napres nastaviti, ali šele ko zaključujaš posamezni nakup?
Gledam po Paypalu in ne najdem.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Paypal vs Banka - Zamenjava valute

OdgovorNapisal/-a denis213 » 23 Apr 2016, 17:07

Da se ampak nevem tocno ki. Drugace pa pri Fasttechu ko izberes za placilo paypal in se prijavis not ti pise znesek odspodi pa currency rate 1eur.....1.0466$ naprimer ane. Kliknes tisto in ti napise nekaj v smislu da nastavis privzeti currency al nekaj in potem ti da na voljo tisti dve opciji. Ena da paypal zamenja, druga pa da zamenja banka pri kateri mas kartico.



Nekaj takega:

Slika
Uporabniški avatar
denis213
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 29 Mar 2016, 04:33
Kraj: Maribor
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat


Vrni se na Splošne teme

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron