Ceravape Cerabis

Testi vseh novih in manj novih vaperskih aparatčikov

Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a jero » 10 Jul 2016, 14:40

Že zelo dolgo me zanimajo uparjalniki s keramičnimi glavami in pozorno spremljam sceno, saj sem prepričan, da je to naslednja stopnja razvoja vejp industrije.

V primerjavi z bombažem je keramika je veliko bolj vzdržljiva in ti ena glava lahko traja mesece in mesece, to pa pomeni, da na koncu koncev ni več potrebno toliko skrbeti glede menjavanja in ponovnega sestavljanja glave. Ideja je, da naviješ uparjalnik, naliješ v njega tekočino in za par tednov pozabiš na karkoli razen na dolivanje e-tekočine. Opažam tudi, da večina receptov in tudi že pripravljenih koncetratov za e-tekočine, zahteva 15% ali več arome za e-tekočine kar pomeni tudi več ostankov na bombažu in s tem poslabšanje kvalitete vejpa. Zadnje par mesecev sem moral za dober vejp na 3 dni (če ne prej) zamenjati bombaž, kar pa je lahko precej zamudno in nepriročno. Keramika to opravilo bistveno zmanjša. Prednost keramike vidim tudi v tem, da bo enostavnost vejpanja s keramiko odprlo pot tudi ostalim kadilcem tobačnih cigaret, ki se jim ne da komplicirat.

Pretekle izkušnje s keramiko niso ravno dobre (OBS Ace in Ceravape Soter). Zadeva je sicer delovala vendar sem imel pri vejpanju priokus, ki ga pri bombažu nisem nikoli občutil. Tudi para je bila hladnejša kot mi je všeč. K temu dodamo še nezmožnost uporabe TCja (kontrola temperature), večja raba baterije in bistveno manj inteziven okus, saj so luknje za e-tekočino bile za visoko stopnjo VGja premajhne. Tako sem vedno pristal nazaj na bombažu, da sem lahko užival v vejpanju tako kot sem ga vajen.

No, z veseljem sporočam da je Ceravape Cerabis uspešno vse te pomakljivosti opdravil :). Za nakup sem se odločil predvsem na podlagi mnogih pozitivnih ocen na YT od przinanih ocenjevalcev in sem tokrat dal keramiki še eno šanso. In defenitivno mi ni žal. Morem pa povedat to, da ga testiram šele dva dni in bom znal več povedat, ko mine malce več časa.

Zadeva pride lepo zapakirana v škatlici in je že pripravljena za uporabo. Odprem, navijem na eVic VT, nalijem White Castle do vrha (pogrešam sistem OBS Crius), naštimam wate na 35W, odprem juice flow in air flow, počakam minuto in probam. Prvi vdih ni imel veliko pare. Poskusim ponovno na 40W. Opa... gosta, topla in intenzivna aroma mi zapolni usta in pljuča. Tudi količina pare ob izdihu je primerljiva z uparjalnikom na bombaž. Postanem pozoren na tisti priokus, ki me je vedno tako motil in ga nekje v ozadju dejansko začutim. Po enih desetih potegih ta popolnoma izgine. Zraven imam evic minija s Aromamizerjem in isti tekočino in jih primerjam. Zelo primerljiva para. Pretok zraka je sicer na Cerabisu nekoliko slabši kot pri polno odprtem Aromamizerju vendar je to kar se mene tiče plus. Verižno vejpam nekaj časa in Cerabis se konkretno segreje. Segreje se do te mere, da ga sploh ni možno s prsti prijeti za del kjer je glava. To me malce zmoti. Drip tip sicer ostaja hladen. Okus je intenziven a drugačen od bombaža. Kot, da bi bil bombaž dodatna komponenta pri okusu, ki pa je pri Cerabisu seveda ni. Izpraznim prvi tank (4ml) in zamenjam e-tekočino. Okus se zamenja po cca 5 potegih vendar je še vedno malce čutiti prejnšnega. Po cca desetih se popolnoma zamenja. Naslednji dan nadaljujem s testiranjem (50W) in nalijem še tretji tank. Okus je še vedno isti kot na začetku. Topla, gosta in intezivna para brez kakršnega koli upada kvalitete. Puščanja ne zasledim nobenega, baterija pa se prazni veliko hitreje kot sem vajen (navadno vejpam na TC nekje med 260c in 290c ali na cca 30w).

5942948493518241510.jpg
5942948493518241510.jpg (52.34 KiB) Videno 11399 krat


Slika

Slika keramične glave:
Slika

Ceravape Cerabis clearomizer
Material: Stainless steel and glass
Capacity: 4.0ml
Resistance: 0.8ohm ( Pre-installed ) / 0.5ohm
Suggested wattage: 30 - 80W for 0.5ohm, 30 - 60W for 0.8ohm
Adjustable airflow slot on the bottom
510 spring loaded connection
23mm base diameter

Plusi:
+ Para primerljiva s paro vseh navadnih uparjalnikov, ki jih imam in so sveže pripravljeni
+ Kvaliteta pare ostaja dalj časa kot bombaž. Glede tega bom še poročal kdaj sem moral očistiti glavo.
+ Enostavnost
+ Cena (pod 21€ na Gearbestu z dvema glavama, ki skupno lahko trajata minimalno dva meseca)
+ Pravijo, da glava zdrži tudi do dva meseca (ali celo več). To oceno bom sicer moral preveriti čez dva meseca.
+ Kvalitetna izdelava. Vse lepo pade not in vse je "tekoče".
+ Air flow se ne vrti u božju mater ampak se lepo ustavi, ko je maksimalno odprt ali zaprt
+ Juice flow control (sicer ga imam vedno na max)
+ Ko ga zapreš je dejansko zaprt za zrak in za tekočino.
+ Top fill ima velike luknje. Lahko dobesedno zliješ flaško tudi brez pipete ali česarkoli
+ E-tekočina (cca 80vg/20pg) se lepo uparja in nimam občutka, da bi karkoli bremzalo - luknje so dovolj velike.
+ Zaenkrat nobenega puščanja. Sumim, da če se preveč igraš z odpiranjem in zapiranjem, da bi znalo kaj pocurit.
+ Nobenega pljuvanja

Minusi:
- Tank se res segreje. To, da verižno vejpaš in ga zatakneš za kopalke ni varjante. V žep bi še nekako šlo, če ima žep dobro podlogo.
- Pogrešam OBS Crius top fill sistem, ki mi je res všeč, saj lahko dejansko vse narediš z eno roko, če hočeš. Tu recimo moraš vrh odvit, ga odložit, napolnit, in zavit nazaj. Lahko pride tudi do kakega navzkrižnega navijanja navojev, če si površen. Ta minus je sicer odvisno od posameznika kaj mu je všeč.
- Poraba baterije je precej opazna. Po pol dneva testiranja sem na polovici eVic VT 5000mah. Verjetno je bo zmanjalo pred večerom.
- Všeč bi mi bilo, da bi razvili nek TC sistem za keramiko vendar nimam niti približno ideje kako bi to dosegli (dejanski senzor?)
- Stekla se ne da menjati. Če razbiješ je treba kupit vse novo
- Včasih je težko razbrati koliko tekočine je še ostalo notri, saj je v predelu kjer je steklo vedno nekaj zračnih mehurčkov. Da si 100% moraš odvit top fil in pogledat not.

Toliko za enkrat. Bom dopolnjeval sproti, ko bom izvedel več. Predvsem me res zanima vzdržljivost. Verjetno bom tudi odstranil "spitback protection", da vidim, če še kaj izboljša okus.

Review, ki se mi je zdel najboljši:

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a quest » 10 Jul 2016, 16:46

Super

Rose keramično šalčko lepo potopim v ultrazvok za 15 minut in je kot nova. To bi bilo pomoje uporabno tudi pri keramičnih grelcih. Včasih namesto dryburn in tam kjer ne smeš dryburn naredit kompletne glave zataknem v mrežico in potopim grelce v vodo v UZ in 15 minut. Ponavadi gunk popolnoma odpade in so grelci sijoči kot novi.

Bi bilo za probat ko je z grelcem resnično konec. Mogoče razdret in za pol ure v UZ. (brez vsega seveda-za grelce ki ne vpijajo tekočin včasih dodam citronsko kislino-seveda na koncu intenzivno splahnem z vodo) Nikoli priokusa.

Odlično napisano. Me mika zelo.Slika

Ps. Rezervni grelci pa kje?
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a seckorama » 10 Jul 2016, 17:55

Dober zapis, ja. Tudi jaz ga merkam. Ker imam še nekaj Cubisovih glav bom pokuril to in če ne bo Joyetech nardil kako keramično za Cubis, potem bom šel v to čez kake 3 mesce....(če seveda ne bodo prepovedali uvoza ali kaj podobnega....)....
Uporabniški avatar
seckorama
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 04 Mar 2016, 00:23
Dane zahvale: 10 times
Prejete zahvale: 5 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a jero » 10 Jul 2016, 20:39

quest napisal/-a:
Ps. Rezervni grelci pa kje?


Rezervne grelce sem gledal na 3FVape. Se mi zdijo najcenejši. Naročiš dva ta paketa na leto in je to to.

in če ne bo Joyetech nardil kako keramično za Cubis


Joyetech je naredil kar svoj keramični uparjalnik :) http://www.joyetech.com/product/ultimo-atomizer/
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a seckorama » 10 Jul 2016, 21:23

ja, sem videl par ur nazaj...na FBslovape sem zlinkal glavo misleč da je za Cubis...no ja...logično za firmo...nov tank nova glava...no, zdaj pa čakam še kak test da vidim kaj je boljše...ali ceravape ali ultimo :D ...mam še kr nekaj cubis glav...na koncu pa bom še kako baterijo kupu in bo spet nov komplet....ta razvoj gre zelo hitro pri vejpanju...ne vem če je še kako področje kjer se zadeve tako hitro razvijajo.....
Slika
Uporabniški avatar
seckorama
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 04 Mar 2016, 00:23
Dane zahvale: 10 times
Prejete zahvale: 5 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a k2b » 11 Jul 2016, 00:15

Jero, ma man - Slika

Zgleda kar obetavno ... daj še mal izmeri koliko tankov gre z 1X18650 baterijo lahko skozi...2 ali manj? 35-40W oz. na kolikor maš pač nastavljeno.
Si kaj spral glavo in dryburnal ko si menjal okuse ali kar brez?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a jero » 11 Jul 2016, 00:20

k2b napisal/-a:Zgleda kar obetavno ... daj še mal izmeri koliko tankov gre z 1X18650 baterijo lahko skozi...2 ali manj? 35-40W oz. na kolikor maš pač nastavljeno.


Bom. Po občutku tank pa pol ali dva. Bom updejtal.

k2b napisal/-a:Si kaj spral glavo in dryburnal ko si menjal okuse ali kar brez?

Nič spiral, sam nalil in čez 5 potegov je bil okus zamenjan. Res pa je, da če bi imel najprej kavo in potem zamenjal na ananas, da dvomim da bi to šlo skozi.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a jero » 11 Jul 2016, 14:06

Testiral na novi Sony VTC5 2600mAh na 50W. Izpraznil sem cca 90% tanka (od 4ml), ko mi je napisalo weak battery oz 150 pufov. Poraba baterije je defenitivno precej opazna v primerjavi z TC! Zdej pa se je treba vprašat: ali raje menjam 3 - 4 baterije na dan ali raje menjam bombaž na vsake 3 dni? Če sem nekje v gozdu in nimam dostopa do elektrike bom s sabo defenitivno vzel navaden tank in TC.
Btw.. okus je še vedno isti kot prvi dan.

IMG_20160711_130353.jpg
IMG_20160711_130353.jpg (1.69 MiB) Videno 11220 krat
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a quest » 22 Jul 2016, 15:52

Odlično se prilega
Slika
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a k2b » 24 Jul 2016, 13:56

Cerabis by CERAVAPE ali kako izgubiti nedolžnost s keramiko

Nisem navdušen - povem takoj na začetku. Mogoče sem pričakoval preveč, mogoče nisem pripravljen na kruto dejstvo da mi priokus vate in kanthala/SS jekla pomeni toliko kot sama aroma? Mogoče imam premalo dozirane arome - ki so mi v vseh ostalih atomizerjih (D2L Griffin, Crown,Aromamizer,Smok TFV4 mini in M2L Kayfunih, Rožah etc....) baročno bogate zanimive in večslojne - tu pa tako sivo povprečje in žalost da se kar oddahnem ko odložim Cerabisa in vzamem kaj drugega v roke :shock: :?

Najbolj dozirana aroma je mix na 9,5% (VC ver.1, Cake batter,marshmallow, French vanilla @ stuff) in se povsod drugje kar cedi od maslenih in kremastih podtonov (in seveda tudi diketonov :D ) - je na Cerabisu taka pusta žalost da se počutim kot bi zlival e-juice v lijak.

- Tobačne - slabo, zabrisan medel okus , v ospredju Maggie aka. pixla okus (zamazan pepelnik)
- Kremaste in dezerti - info o aromi je ampak je pust in dolgočasen
- Sadne/Sadni kremi - tu je še najboljši - sadni okusi so precej avtentični, kremasti pa v totalnem backstageu - amak OK - recimo da se da...

Z 0.9 Ohmsko glavo sem ga preskušal do 55W - odpiral,pripiral juice flow control - mah - para vroča in suha, vejp naporen - skratka ni tistega občutka dobro zasičenega vlažnega mastno bogatega in še kar je tega kar pričakujem od vejpa
Z 0,4 - 0,5 Ohmsko glavo sem ga vozil tja do 65W - je malo boljše - za enih 15% tako od oka. Sam atomizer (posebej zgornji del nad tankom) se obupno greje, potrošnja baterije je seveda primerna čeprav sem uspel z 0,9 Ohmsko glavo spraznit cel tank med 45-50W.

Da se razumemo - pare je dosti, ogromno - ampak oseba na drugi strani drip tipa se pač v mojem primeru počuti kot aparat za meglo v zahhojeni vaški diskoteki.Probal sem tudi eno fabrško e-tekočino 50/50 VG/PG in je bil rezultat še bolj porazen - še bolj v smeri suhe in vroče pare.
Sicer sem uporabljal 70/30VG e-tekočine.

Razsvetlite me, kolegi v čem je trik :D . Mogoče v 100% VG e-juicu in 20% arome?


PARTS

Slika


Ceravape pravi na škatli "EVERYONE DESERVE ONE" - zgleda da si jaz nisem zasluži :D 8) :lol:


Malo sem v skušnjavi da spipam tale Anti Spit protection ven... :?:

Slika


Z delrin drip tipom od Augvape Merlina

Slika



Za sedaj je stanje nekako takšno - moram še 100% VG e-juice probat....

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a quest » 24 Jul 2016, 14:04

Ja se pridružujem opisu, ampak počak kakšen dan. Meni se je po enem dnevu in 3 do 4 tankih malo popravil. Kot da se je udelal-uležal. Kaj pa vem.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a k2b » 24 Jul 2016, 16:30

Ma ja - mam že ene 6 tankov za sabo....zdej mam tole notri

TPA Strawberry Ripe 5%
TPA Graham Cracker 1%
TPA Vanilla Bean Ice Cream 1%
TPA Sweet Cream 1%

Pa je jagode kar nekaj čutit, kreme pa sladoledi so se pa stopili :D 8)

Samo kaj ko je na Griffinu 2X boljše na Aromamizerju pa vsaj 3X :roll:

Slika

Počakmo zdej še @Jerota - on ponavadi prvi spipa ven "ASP" * 8)

*Anti Spit Protector
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a k2b » 02 Avg 2016, 01:38

Evo - je mel kolega Quest prav - zadeva (verjetno keramika) v glavah se je malo "uležala" tako da so se nekje po 7-8 tankih začeli javljati tudi kremni okusi in ostali podtoni arom. Percepcija arome in celotnega vejpa še vedno ni top notch glede na nekatere ostale flavour tanke (Aromamizer, Griffin, Merlin, Bachelor...) - se je pa precej izboljšala . Recimo 7,5 od 10.

Pa še nekaj je Cerabisu šteti v plus glede na ostale keramičarje. Tank se tudi pri dokaj intenzivni rabi oz. chain vape greje v zgornji polovici - se pravi v kovinskem delu nad steklom - in ne v spodnji del ter posledično potem v 510 navoj in na sam mod.

To se npr. dogaja pri Gigue Dolphinu, sicer simpatičnemi tanku s keramiko in vato - ki se pa res svinjsko greje tako da se celo mod izklaplja s sporočilom "Too Hot" ki ga nisem videl še od starih Hana klonov.



Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

od 15:40 dalje je govora o tem...

V mojem delovnem režimu - 3-4 chaina pa potem odložim za kakšno minuto ali pote na vsakih 8-10 sekund - se zgornji del sicer precej segreje - ampak tu tudi ostane.

Toliko v dopolnitev gornjega reviewa :D

Če koga vseeno mika - je Dolphin na GB za 17 oz 18$ (črn)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a jero » 23 Avg 2016, 21:23

Percepcija arome in celotnega vejpa še vedno ni top notch glede na nekatere ostale flavour tanke (Aromamizer, Griffin, Merlin, Bachelor...)


Se popolnoma strinjam. Mislim, da res vata doda okusu neko komponentno. Podobno kot pivo iz pločevnike (keramika) ali točeno v kriglu (vata) - oboje je hladno, oboje je dobro, vendar če imaš izbiro itak vzameš točenga. V zadnjem času Cerabisa uporabljam čedalje manj in manj, saj raje v roke vzamem Aromamizerja, Griffina mini 25 ali Limitless RDTA Plus, ki so vsi odlični tanki in jim zamenjam vato vsak drugi dan.

Našel sem slovenski YT review Cerabisa :)

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Ceravape Cerabis

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Avg 2016, 20:33

Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Testi - naprave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron