FastTech - Katero Poštnino Izbrati?

Vse o spletnih in fizičnih trgovinah, ki prodajajo elektronske cigarete. Ocenite, pohvalite pokritizirajte.

FastTech - Katero Poštnino Izbrati?

OdgovorNapisal/-a mytich » 21 Avg 2016, 16:44

Pozdravljeni,

Mene pa zanima katero poštnino bi bilo najbolj pametno izbrati pri nakupu na FastTech? Kupujem 2 paketa po 5 grelnih glav in mi ponudi naslednje možnosti (Sliko prilagam v priponki).

Enih grelnih glav sicer nimajo trenutno na zalogi in bi naj odposlali v 7 dneh piše, torej bodo te ki so na voljo odposlali posebaj že prej?

Zanima me, z katero "pošto" bi bilo dostavljeno najhitreje v Slovenijo če ima kdo kakšne izkušnje? (DHL Express odpade ker je ~$20)

Najlepša hvala že vnaprej in lep pozdrav.

Simon
Priponke
FastTech Postage.png
FastTech Postage.png (77.41 KiB) Videno 453 krat
RANDOM_AVATAR
mytich
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Avg 2016, 00:23
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 0 krat

Re: FastTech - Katero Poštnino Izbrati?

OdgovorNapisal/-a pazok » 21 Avg 2016, 18:58

Jaz sem izbral DHL GLOBAL Mail 0,85$.
V sedmih dneh je paket bil na carini,tam pa še 6 dni :(
RANDOM_AVATAR
pazok
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 Mar 2016, 22:02
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

Re: FastTech - Katero Poštnino Izbrati?

OdgovorNapisal/-a mytich » 21 Avg 2016, 20:50

pazok napisal/-a:Jaz sem izbral DHL GLOBAL Mail 0,85$.
V sedmih dneh je paket bil na carini,tam pa še 6 dni :(


Aja sem razmišljal o DHL glede na to da imajo sedež v Sloveniji, ampak sem bral da imajo finte z carino...Zasledil sem pa tudi, da je enemu paket prispel z DHL v 8 dneh (sklepam, da je šlo mimo carine). Si moral poslati kakšen račun ali pa kaj?

Hvala za informacijo, lp :)
RANDOM_AVATAR
mytich
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Avg 2016, 00:23
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 0 krat

Re: FastTech - Katero Poštnino Izbrati?

OdgovorNapisal/-a k2b » 21 Avg 2016, 22:25

Vprašanje je tricky ker:
- če izbereš DHL - bo do SLO prišlo hitro - tam obtičalo na carini (DHL skor 100%).Potem dobiš kuverto od carinske pošte domov in lahko na spletni strani carinske pošte priložiš printscreene - s FT najboljše tistega ko se vidi tudi fotka paketa + sam dam še zraven printscreen PayPal potrdila o plačilu.Če ni vikenda vmes - traja to cca 3 dni ponavadi da spustijo. Včasih moraš vseeno dat poštarju še 4 EUR ker naše carinice smatrajo da FT ni pravilno izpolnil CN22 obrazca - ponavad tam piše gift pa 10$ vrednost....včasih pa ni treba nič dat za "manipulativne stroške" carine kakor so od volje zadnje cajte

- če izbereš SGP post ali China post - bo mal dlje hodilo (cca 14 -20 dni) samo bo če je paketek manjši skoraj zagotovo šlo mimo carine brez pavze.

Če se ti zlo mudi - daj DHL in mej pripravljeno še 4 EUR za poštarja :(
Če se ti ne tako mudi - SGP ali China Post :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: FastTech - Katero Poštnino Izbrati?

OdgovorNapisal/-a pazok » 22 Avg 2016, 01:06

mytich napisal/-a:
pazok napisal/-a:Jaz sem izbral DHL GLOBAL Mail 0,85$.
V sedmih dneh je paket bil na carini,tam pa še 6 dni :(


Aja sem razmišljal o DHL glede na to da imajo sedež v Sloveniji, ampak sem bral da imajo finte z carino...Zasledil sem pa tudi, da je enemu paket prispel z DHL v 8 dneh (sklepam, da je šlo mimo carine). Si moral poslati kakšen račun ali pa kaj?

Hvala za informacijo, lp :)

Ja,sem poslal print računa,plačal nisem nič.
RANDOM_AVATAR
pazok
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 Mar 2016, 22:02
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

Re: FastTech - Katero Poštnino Izbrati?

OdgovorNapisal/-a mytich » 22 Avg 2016, 04:13

k2b napisal/-a:Vprašanje je tricky ker:
- če izbereš DHL - bo do SLO prišlo hitro - tam obtičalo na carini (DHL skor 100%).Potem dobiš kuverto od carinske pošte domov in lahko na spletni strani carinske pošte priložiš printscreene - s FT najboljše tistega ko se vidi tudi fotka paketa + sam dam še zraven printscreen PayPal potrdila o plačilu.Če ni vikenda vmes - traja to cca 3 dni ponavadi da spustijo. Včasih moraš vseeno dat poštarju še 4 EUR ker naše carinice smatrajo da FT ni pravilno izpolnil CN22 obrazca - ponavad tam piše gift pa 10$ vrednost....včasih pa ni treba nič dat za "manipulativne stroške" carine kakor so od volje zadnje cajte

- če izbereš SGP post ali China post - bo mal dlje hodilo (cca 14 -20 dni) samo bo če je paketek manjši skoraj zagotovo šlo mimo carine brez pavze.

Če se ti zlo mudi - daj DHL in mej pripravljeno še 4 EUR za poštarja :(
Če se ti ne tako mudi - SGP ali China Post :D


Hvala za preprosto in jedrnato obrazlozitev k2b :P

Vzel sem DHL Global Mail, bom reskiral ker bi res rabil grelne glave cimprej hehe... bomo vidli zdaj kak dolgo bojo vozli to čudo sem xP.

Lp.
RANDOM_AVATAR
mytich
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Avg 2016, 00:23
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 0 krat

Re: FastTech - Katero Poštnino Izbrati?

OdgovorNapisal/-a mytich » 22 Avg 2016, 04:16

pazok napisal/-a:
mytich napisal/-a:
pazok napisal/-a:Jaz sem izbral DHL GLOBAL Mail 0,85$.
V sedmih dneh je paket bil na carini,tam pa še 6 dni :(


Aja sem razmišljal o DHL glede na to da imajo sedež v Sloveniji, ampak sem bral da imajo finte z carino...Zasledil sem pa tudi, da je enemu paket prispel z DHL v 8 dneh (sklepam, da je šlo mimo carine). Si moral poslati kakšen račun ali pa kaj?

Hvala za informacijo, lp :)

Ja,sem poslal print računa,plačal nisem nič.


Aja zanimivo...Si imel zgleda srečo :P

Lp.
RANDOM_AVATAR
mytich
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Avg 2016, 00:23
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Kje kupiti?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron